Balayage – išskirtinė plaukų dažymo technika

2019-08-10

Balayage – išskirtinė plaukų dažymo technika

Vienas svarbiausių moterų žavesio akcentų - išpuoselėti ir madingai nudažyti plaukai. Jei nesate dažiusi plaukų ar žinote kokį plaukų dažymo stilių pasirinktumėte? Ombresombre, švelnus plaukų tonavimas, visų plaukų dažymas ar bet koks kitas plaukų dažymo stilius. Sunkiausia nuspręsti ir išsirinkti, tačiau jei plaukus dažote pirmą kartą arba nenorite per daug didelių pokyčių rekomenduojame išbandyti balayage plaukų dažymą.  

Įsivaizduokite - Jūsų plaukai tarsi nubučiuoti saulės, o švelnūs ir tviskantys spalvų tonai žaidžia sruogose. Būtent tokį vaizdą Jūsų plaukuose sukuria balayage plaukų dažymo technika, kuri atsirado pakankamai senai - dar 1970 m. Prancūzijoje, prabangiame Paryžiaus grožio salone „Carita“. Tai buvo vienas populiariausių salonų Prancūzijoje ir būtent tuo laikotarpiu šis naujas plaukų dažymo būdas buvo visiškas perversmas plaukų dažymo srityje. Iki 1970 m. moterims dažniausiai buvo atliekamas tik visų plaukų dažymas ir apie kitokias plaukų dažymo technikas niekas net negalvojo. 

Pats terminas „balayge išvertus iš prancūzų kalbos reiškia šlavimas, valymas, o anglų kalboje galima išgirsti terminą „sweep away“. Užsienyje dar labai dažnai sutinkamas kitas ir daug populiaresnis angliškas pavadinimas balayage straight hair arba tiesiog balayage hairPradžioje šis terminas vadinosi „Balayage a Coton“. Pavadinimas siejosi su tuo, kad dažant plaukus buvo naudojamos medvilninės juostelės, kurios atskirdavo dažytus plaukus nuo nedažytų.  

Labiausiai pasaulyje balayage plaukų dažymas išpopuliarėjo apie 90 – uosius metus, kuomet juo ypatingai susižavėjo pasaulinio lygio žvaigždės Amerikoje. Žymios moterys labai pamilo šią plaukų dažymo techniką ir tai tapo viso pasaulio moterų pavyzdžių. Ši technika ėmė sparčiai plisti ir būtent taip atlikto plaukų dažymo troško beveik kiekviena pasaulio moteris. Nė viena nebenorėjo pasenusios plaukų dažymo technikos, kurios metu buvo naudojama folija. Dėl folijos dažytos vietos neatrodė taip natūraliai kaip dažant balayage, kadangi buvo matomas ryškus kontrastas.  

Lietuvoje labiausiai ši technika išpopuliarėjo daug vėliau nei kitus. Itin populiari ji tapo 2017 metais. Tai buvo tikras  tų metų vasaros sezono topas ir karščiausia naujiena, kurią troško išbandyti dauguma lietuvaičių. Tačiau ir šiais metais balayage vis dar vienas populiariausių plaukų dažymų. Visos nori tų ypatingų, žavingų sruogų, kurios dar įspūdingiau atrodo kai plaukai sugarbanojami ar turite natūralias, laisvas garbanas. O saulei apšvietus Jūsų plaukus sruogos atrodo dar gražiau.  

BALAYAGE TECHNIKA NORINČIOMS NATŪRALUMO 

Balayage plaukų dažymo technika yra viena iš tų, kuri puikiai tiks bet kuriai moteriai. O ypatingai šiuo dažymu džiaugiasi tos, kurios nori minimaliai pasikeisti ir išlaikyti natūralumą. O balayage dažymas būtent tai ir suteikia. Dažoma tik dalis plaukų sruogų, tonai jose pereina labai švelniai be didesnio kontrasto ir pernelyg nenutolstant nuo natūralios plaukų spalvos. Dažniausiai yra stengiamasi šviesinti sruogas, kurios labiausiai apšviečiamos saulės, kadangi šis sruogų dažymas suteikia efektą koks matomas kai saulė skirtingai apšviečia plaukus.  

Dažymas atliekamas labai paprastai ir tam nenaudojamos jokios pagalbinės priemonės. Jų nereikia todėl, kad siekiama išgauti ypatingą sruogų formą, kuri primena natūraliai nušviesėjusias sruogas. Dažai ant plaukų tepami laisvai rankomis, švelniai braukiant per plaukusTaip pat dažant dažniausiai nėra naudojama ir folija, kadangi ją naudojant nudažytos sruogos neatrodo taip natūraliai dėl gerai matomo kontrasto tarp dažytų plaukų ir natūralių. Siekiant išvengti aiškios dažymo linijos folijos atsisakoma.  

Plaukų sruogos dažomos laisvai, dažymo šepetėliu tapšnojant per pasirinktas plaukų sruogas, stengiamasi, kad viršuje jos būtų siauresnės, o į apačią išplatėtų. Dažoma taip, kad krentant plaukų sruogoms, dažytos vietos atrodytų kuo natūraliau - tarsi nubučiuotos saulės. Žinoma, tam, kad būtų tinkamai išgautas natūralus efektas Jums dažymą turėtų atlikti įgudusi plaukų stilistė.  

DAŽYMO BALAYAGE TECHNIKA PRIVALUMAI 

Plaukų dažymas balayage technika suteikia daugybę privalumų. Visų pirmiausia taip plaukai yra daug mažiau pažeidžiami, kadangi šviesinama tik dalis plaukų, bet to, parenkami tonai, kurie nenutolsta per daug nuo Jūsų natūralios plaukų spalvos. Dažniausiai tai būna keliais tonais šviesesni atspalviai. Žinoma, visada yra ir išimčių, kartais parenkamos labai kontrastingos spalvos, bet jos atrodo pakankamai natūraliai dėl pačios dažymo technikos. Dažymui naudojami tik profesionalūs dažai, kurie ne tik padeda išgauti norimą atspalvį, bet ir apsaugo plaukus nuo stipresnių pažeidimų. Plaukai išliks sveikai atrodantys ir gyvybingi. 

Dažant plaukus balayage technika pas kirpėją lankysitės tikrai daug rečiau - juk priešingai nei pilnu sruogų dažymu nuo šaknų, šiuo atveju nesimatys kiek plaukai nuaugo. Dėl šios priežasties apsilankymai pas plaukų stilistę tikrai suretės. Be to, ir pats balayage efektas išliks tikrai ilgą laiką, ypač jei dažymas atliekamas pradedant dažus tepti aukščiau nei ties puse plaukų. Žinoma, svarbu nepamiršti dažniau pakirpti plaukų galiukus, kad jie atrodytų sveikesni.  

Jei Jūsų plaukų galai yra išplonėję, balayage dažymas Jums suteiks apimties. Kadangi šviesesni plaukų galai atrodys pilnesni bei puresni. Šviesios spalvos visuomet didina daiktus vizualiai, todėl ir plaukams tai puikiai pritaikoma, būtent šviesesnės plaukų sruogos galuose vizualiai padidina jų masę.  

Balayage technika gražiausiai atrodo ilgaplaukėms, bet puikiai tiks ir toms, kurios turi trumpesnius plaukus. Šviesinti sruogas gali tiek blondinės, tiek brunetės ar raudonplaukės. Be to, tai puikiai tinkanti dažymo technika paauglėms, kurios dažniausiai nori drastiškų pokyčių. Pokyčius jos tikrai turės, o mamos galės džiaugtis beveik nepažeistais ir pakankamai natūraliai atrodančiais dukrų plaukais. Be to, kuri paauglė nenorėtų atrodyti kaip populiariausia pasaulio žvaigždė? Juk šią plaukų dažymo techniką dievina tokios žvaigždės kaip Blake LivelyMiley CyrusKim Kardashian West ar Rihanna 

Plaukų dažymas šia technika nėra labai ilgas procesas, dažniausiai užtrunkama iki dviejų valandų. Po dažymo meistrė palepins Jūsų plaukus atstatančia ir drėkinančia plaukų kauke, kad šviesinti plaukai būtų kuo minimaliau pažeisti.  

PLAUKŲ PRIEŽIŪRA PO DAŽYMO BALAYAGE TECHNIKA 

Plaukų šaknys dažant balayage technika yra visiškai neliečiamos, bet plaukai vis tik šviesinami, o tai reiškia, kad jie taps šiek tiek labiau išsausėję nei įprastaiŠviesūs dažai sausina plaukus, todėl būtina juos tinkamai prižiūrėti ir naudoti specialias priemones, kurios padės atstatyti ir išlaikyti drėgmę bei neleis plaukams per daug pūstis, taip pat suteiks žvilgesio. Dažniausiai tokie šampūnai drėkina ne tik plaukus, bet ir galvos odą.  

Plaukų drėkinimui puikiai tiks drėkinančios plaukų kaukės, balzamas ir žinoma maitinantialiejukas, kuris plaukus pamaitins ir šiek tiek suglotnins bei suteiks papildomo žvilgesio. Balzamą ar kondicionierių naudokite kiekvienu galvos plovimu, o kaukę užteks naudoti kartą ar du per savaitę, priklausomai nuo Jūsų plaukų būklės.  

Na, o jei norite, kad spalvos ilgiau išliktų ryškios ir greitai nenubluktų, būtinai naudokite šampūną, kuris skirtas dažytiems ir pažeistiems plaukams, išsaugantis, paryškinantis ir tausojantis spalvą. Jis padės ilgiau išlaikyti sodrią bei ryškią dažytų plaukų spalvą. Būtų puiku jei vasaros sezonu jame būtų ir SPF apsauga nuo saulės, kurios spinduliai greičiau išblukina ir išdžiovina plaukus.  

BALAYAGE DAŽYMAS NAMUOSE AR SALONE? 

Tikrai yra moterų, kurios geba ir pačios atlikti plaukų dažymą daugeliu technikų, taip pat ir balayageVis tik rekomenduojame dažytis pačiai ir rizikuoti jei nesate įgudusi ar iš vis dažote plaukus pati pirmą kartą. Tai ne visų plaukų dažymas ir galite gauti visiškai priešingą rezultatą nei tikėjotės. Patyrusi plaukų meistrė specialiai mokosi šio plaukų dažymo meno ir puikiai žino kaip pritaikyti labiausiai Jums tinkančią spalvą ir kurias plaukų sruogas dažyti, kad iš ties atrodytumėte tarsi saulės išbučiuota. Taip pat labai svarbu tinkamai rankomis užtepti dažus, kad būtų išgautas tikrai natūralus efektas.  

Žinoma, nepavykęs dažymas namuose gali būti ištaisomas salone, bet galutinis rezultatas dažniausiai būna nebe toks, kokį įsivaizdavote, o pakartotinis šviesinimas stipriau pažeidžia plaukus, kadangi per trumpą laiką jie dažomi kelis kartus. Todėl yra geriausia netaupyti savo grožio ir sveikatos sąskaita. Nuvykti pas plaukų dažymo specialistę būtų geriausias sprendimas. Be to, juk ir pats plaukų dažymas išlieka ilgą laiką ir nereikia lankytis labai dažnai norint atnaujinti efektą. Tad lankantis grožio salone tikrai nepatirsite per didelių išlaidų. Balayage dažymą atnaujinti galima net ir po 3 mėnesių. Viskas priklauso nuo to, kaip greitai atauga Jūsų plaukai.   

Dar vienas privalumas dažyti plaukus salone - priemonės. Plaukų stilistė turės visas reikiamas priemones, kurios bus profesionalios, o ir spalvų gama plati. Tuo tarpu namuose įsigysite tik vienus dažus, bet jų spalva vėliau gali pasirodyti ne tokia tinkama kaip tikėtasi. O štai grožio salone kirpėja ne tik parinks tinkamus dažus, bet ir naudos tokius, kurie yra tikrai saugūs Jūsų plaukams ir pažeis juos minimaliai.  

TINKAMA PLAUKŲ MEISTRĖ - GARANTUOTAS REZULTATAS 

Kaip ir ne kartą esame akcentavę, sudėtingesnes plaukų dažymo procedūras geriausia patikėti žmogui, kuris puikiai išmano savo amatą. Taip išvengsite stiprių plaukų pažeidimų ar staigmenų, kuomet rezultatas gali nuliūdinti, o ne pradžiuginti.  

Grožio salone plaukų dažymo procedūra Jums bus tik malonumas. Sugaišite nedaug laiko, plaukai bus ne tik nudažyti, bet ir palepinti kaukėmis, prabangiais aliejais. O plaukų meistrė patars kaip tinkamai prižiūrėti plaukus po dažymo, rekomenduos priemones 

Balayage dažymo kaina vidutiniškai svyruoja nuo 50 iki 70 EUR. Žinoma, viskas priklauso nuo plaukų ilgio bei apimties, taip pat kainos šiek tiek skiriasi skirtinguose salonuose. Tačiau rekomenduojame rinktis meistrę ne pagal kainą, o pagal darbus, rekomendacijas ir išsirinkti tokią, kuri turi gerų rekomendacijų.  

Mes galime Jums rekomenduoti salonus Vilniuje ir Kaune, kur Jums plaukus nudažys tikrai kokybiškai ir su profesionaliomis priemonėmis. Balayage dažymas Vilniuje atliekamas grožio salonuose „Gradani“, „Publikas“, „Hairbox“, „Mano grožio pagrindai“, „Labella“, „MY Studio“ bei kirpyklose „Sigma“, „Kare“ bei „Kristina“. Balayage dažymas Kaune puikiai bus atliktas tokiuose grožio salonuose kaip „Mano grožio namai“ (kirpėja Ernesta), „Before“ bei „Kirptuvė“.

Vasara yra pats tinkamiausias išbandyti balayage plaukų dažymo techniką, kadangi ji suteikia plaukams žaismingumo, saulės šviesioje įspūdingai atrodo pašviesintos sruogos. O jei iki šiol dar nesiryžote plaukų dažymui, bet galvoje ramybės vis neduoda mintis, kad norėtumėte išbandyti išvaizdos pasikeitimus, drąsiai rinkitės balayage dažymą. Jis leis šiek tiek pasikeisti, bet ne kardinaliai.  

 

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: