Balayage – išskirtinė plaukų dažymo technika

2019-07-08

Balayage – išskirtinė plaukų dažymo technika

Įsivaizduokite - Jūsų plaukai tarsi nubučiuoti saulės, o švelnūs ir tviskantys tonai žaidžia sruogose. Būtent tokį vaizdą Jūsų plaukuose sukuria balayage plaukų dažymo technika, kuri atsirado dar 1970 m. Prancūzijoje, prabangiame Paryžiaus grožio salone „Carita“. Tuo metu tai buvo visiškas perversmas plaukų dažymo srityje, kadangi iki tol dažniausiai buvo atliekami tik vientisi plaukų dažymai. 

Pats terminas išvertus iš prancūzų kalbos reiškia šlavimas, valymas, o anglų kalboje galite išgirsti terminą „sweep away“. Pradžioje šis terminas vadinosi „Balayage a Coton“. Pavadinimas siejosi su tuo, kad dažant plaukus buvo naudojamos medvilninės juostelės, kurios atskirdavo dažytus plaukus nuo nedažytų. 

Labiausiai pasaulyje balayage plaukų dažymas išpopuliarėjo apie 90 – uosius metus, kuomet juo ypatingai susižavėjo pasaulinio lygio žvaigždės Amerikoje. Taip ši technika ėmė sparčiai plisti ir balayage technika atlikto plaukų dažymo troško beveik kiekviena moteris. Nei viena nebenorėjo pasenusios plaukų dažymo technikos, kurios metu naudojama folija, kadangi dažytos vietos neatrodė taip natūraliai kaip dažant balayage. 

Lietuvoje labiausiai ši technika išpopuliarėjo daug vėliau, o 2017 metais tai buvo tikras  vasaros sezono topas. Tačiau ir šiais metais balayage vis dar vienas populiariausių plaukų dažymų. Visos nori tų ypatingų, žavingų sruogų, kurios dar įspūdingiau atrodo kai plaukai sugarbanojami ar turite natūralias, laisvas garbanas. 

Balayage technika norinčioms natūralumo

Balayage plaukų dažymo technika leidžia moterims šiek tiek pasikeisti, suteikti plaukams žaismingumo, bet kartu išsaugoti natūralumą. Spalvos tolygiai pereina, neturi ypatingai ryškaus kontrasto. Įprastai šviesinamos tos vietos, kurias dažniausiai apšviečia saulė. 

Dažymas atliekamas nesinaudojant jokiomis pagalbinėmis priemonės, kad būtų išgauta speciali forma. Dažai ant plaukų tepami laisvai. Nenaudojama folija, kurią naudojant nudažytos sruogos atrodo nenatūraliai, ryškiai matomas spalvų skirtumas.

Plaukų sruogos dažomos laisvai, dažymo šepetėliu tapšnojant per pasirinktas plaukų sruogas, stengiamasi, kad viršuje jos būtų siauresnės, o į apačią išplatėtų. Dažoma taip, kad krentant plaukų sruogoms, dažytos vietos atrodytų kuo natūraliau - tarsi nubučiuotos saulės. Žinoma, tam, kad būtų tinkamai išgautas natūralus efektas Jums dažymą turėtų atlikti įgudusi plaukų stilistė. 

Dažymo balayage technika privalumai

Plaukų dažymas balayage technika suteikia daugybę privalumų. Visų pirmiausia taip plaukai yra daug mažiau pažeidžiami, kadangi šviesinama tik dalis plaukų, bet to, parenkami tonai, kurie nenutolsta per daug nuo Jūsų natūralios plaukų spalvos. Dažniausiai tai būna keliais tonais šviesesni atspalviai. Dažymui naudojami tik profesionalūs dažai, kurie ne tik padeda išgauti norimą atspalvį, bet ir apsaugo plaukus nuo stipresnių pažeidimų. Plaukai išliks sveikai atrodantys ir gyvybingi.

Dažant plaukus balayage technika pas kirpėją lankysitės tikrai daug rečiau - juk priešingai nei pilnu sruogų dažymu nuo šaknų, šiuo atveju nesimatys kiek plaukai nuaugo. Tad apsilankymai tikrai suretės. Žinoma, svarbu nepamiršti dažniau pakirpti plaukų galiukus, kad jie atrodytų sveikesni. Be to, ir pats balayage efektas išliks tikrai ilgą laiką, ypač jei dažymas atliekamas pradedant dažus tepti aukščiau nei ties puse plaukų. 

Jei Jūsų plaukų galai yra išplonėję, balayage dažymas Jums suteiks apimties. Kadangi šviesesni plaukų galai atrodys pilnesni bei puresni. Vizualiai suteiksite plaukams didesnę masę. 

Balayage technika gražiausiai atrodo ilgaplaukėms, bet puikiai tiks ir toms, kurios turi trumpesnius plaukus. Šviesinti sruogas gali tiek blondinės, tiek brunetės ar raudonplaukės. Be to, tai puikiai tinkanti dažymo technika paauglėms, kurios dažniausiai nori drastiškų pokyčių. Pokyčius jos tikrai turės, o mamos galės džiaugtis beveik nepažeistais ir pakankamai natūraliai atrodančiais dukrų plaukais. Be to, kuri paauglė nenorėtų atrodyti kaip populiariausia pasaulio žvaigždė? Juk šią plaukų dažymo techniką dievina tokios žvaigždės kaip Blake Lively, Miley Cyrus, Kim Kardashian West ar Rihanna. 

Plaukų dažymas šia technika nėra labai ilgas procesas, dažniausiai užtrunkama iki dviejų valandų. Po dažymo meistrė palepins Jūsų plaukus atstatančia ir drėkinančia plaukų kauke, kad šviesinti plaukai būtų kuo minimaliau pažeisti. 

Plaukų priežiūra po dažymo balayage technika

Plaukų šaknys dažant balayage technika yra visiškai neliečiamos, bet plaukai šviesinami, o tai reiškia, kad jie taps šiek tiek labiau išsausėję. Todėl būtina juos tinkamai prižiūrėti ir naudoti specialias priemones, kurios padės atstatyti ir išlaikyti drėgmę bei neleis plaukams per daug pūstis. 

Tam puikiai tiks drėkinančios plaukų kaukės, balzamas ir žinoma matinantis aliejukas, kuris plaukus pamaitins ir šiek tiek suglotnins bei suteiks papildomo žvilgesio. Balzamą ar kondicionierių naudokite kiekvienu galvos plovimu, o kaukę užteks naudoti kartą ar du per savaitę, priklausomai nuo Jūsų plaukų būklės. 

Na, o jei norite, kad spalvos ilgiau išliktų ryškios ir greitai nenubluktų, būtinai naudokite šampūną, kuris skirtas dažytiems, pažeistiems plaukams. Jis padės ilgiau išlaikyti sodrią bei ryškią dažytų plaukų spalvą. Būtų puiku jei vasaros sezonu jame būtų ir SPF apsauga nuo saulės, kurios spinduliai greičiau išblukina plaukus. 

Balayage dažymas namuose 

Tikrai yra moterų, kurios geba ir pačios atlikti plaukų dažymą šia technika. Bet vis tik rekomenduojame nerizikuoti jei nesate įgudusi. Tai ne visų plaukų dažymas ir galite gauti visiškai nekokį rezultatą. Patyrusi plaukų meistrė specialiai mokosi šio plaukų dažymo meno ir puikiai žino kaip pritaikyti labiausiai Jums tinkančią spalvą ir kurias plaukų sruogas dažyti, kad iš ties atrodytumėte tarsi saulės išbučiuota. 

Žinoma, nepavykęs dažymas namuose gali būti ištaisomas salone, bet galutinis rezultatas gali būti nebe toks, kokį įsivaizdavote, o pakartotinis šviesinimas stipriau pažeis Jūsų plaukus. Tad geriausia nepataupyti ir nuvykti pas patyrusią meistrę. O ir dažymas gali būti atliekamas daug rečiau nei visų plaukų. Juk nesimatys nuaugę plaukai, kadangi išliks natūralus spalvų perėjimas. Tad išlaidos tikrai nebus labai didelės. 

Tinkama plaukų meistrė - garantuotas rezultatas

Kaip ir ne kartą esame akcentavę, sudėtingesnes plaukų dažymo procedūras geriausia patikėti žmogui, kuris puikiai tai išmano. Taip išvengsite plaukų pažeidimų ar staigmenų, kuomet rezultatas gali nuliūdinti, o ne džiuginti. 

Grožio salone ši procedūra Jums bus tik malonumas. Užtruksite neilgai, plaukai bus ne tik nudažyti, bet ir palepinti. O plaukų meistrė patars kaip tinkamai prižiūrėti plaukus po dažymo. 

Balayage dažymo kaina vidutiniškai svyruoja nuo 50 iki 70 EUR. Žinoma, priklauso ir nuo plaukų ilgio bei apimties. 

Profesionaliai balayage dažymas Vilniuje atliekamas grožio salonuose „Gradani“, „Publikas“, „Hairbox“, „Mano grožio pagrindai“, „Labella“, „MY Studio“ bei kirpyklose „Sigma“, „Kare“ bei „Kristina“. 

Balayage dažymas Kaune puikiai bus atliktas tokiuose grožio salonuose kaip „Mano grožio namai“ (kirpėja Ernesta), „Before“ bei „Kirptuvė“. 

Vasara pats tinkamiausias metas išbandyti balayage plaukų dažymo techniką. Pagyvinsite savo natūralius plaukus, o saulė žaismingai paryškins dažytas sruogas. Be to, šis dažymas puikiai tiks jei norite pasikeitimų, bet bijote kardinaliai keisti plaukų spalvą. 

 

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: