Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Burnos higiena – svarbi dantų priežiūros procedūra

2019-08-14

Burnos higiena – svarbi dantų priežiūros procedūra

Kasdien visapusiškai stengiamės prižiūrėti savo kūną. Ne išimtis ir dantys. Kasdien juos valome ir dažniausiai kol nesusiduriame su įvairiomis dantų ligomis, nepagalvojame, kad neužtenka tik priežiūros namuose. Burnoje kasdien užsilieka daug bakterijų ir apnašų, jos kaupiasi ant dantų, tarpuose ir su laiku susidaro dantų akmenys. Kartais jų nepastebime, nes daugiausiai jų susikaupia dantų vidinėje pusėje. Bet juos šalinti tiesiog būtina, kadangi akmenys minkština dantų kaulą ir su laiku sukelia periodontitą, susergama įvairiomis burnos gleivinės ligomis. Kad taip nenutiktų būtina apsilankyti pas burnos higienistą, kuris atliks profesionalią burnos higieną.  

Profesionali burnos higiena puikus būdas užkirsti kelią daugeliui dantų ir dantenų ligų, todėl labai svarbu, kad tai taptų kiekvieno žmogaus įpročiu. Taip kaip lankomės pas kirpėją, gydytoją, taip reikėtų profilaktiškai atvykti ir pas burnos higienistą.  

Profesionali burnos higiena – kas tai?  

Profesionali burnos higiena yra atliekama odontologijos centruose pas burnos higienistą. Tai yra higieninė procedūra, kurios metu yra pašalinami ant dantų susidarę akmenys ir apnašos (kitaip mineralizuotos ir nemineralizuotos dantų apnašos). Procedūros metu nupoliruojamas dantų bei plombų viršutinis sluoksnis. Burnos higienistas apžiūri dantų būklę, patikrina ar tinkamai juos valote ir prižiūrite, o esant reikalui papasakoja kaip tinkamai valyti ir kokias priemones bei dantų šepetėlius naudoti būtent Jums.  

Kodėl būtina atlikti profesionalią burnos higieną? 

Vien dantų priežiūros namuose nepakanka, kadangi namų sąlygomis dantų akmenų nepanaikinsime. Norime ar ne, jie vis tiek kaupiasi. Tik kiekvienam skirtingu tempu. Apnašos ant dantų kaupiasi pamažu, tuomet sukietėja ir susidaro dantų akmenys. Jie puikiai matomi, nors daugiausiai jų susikaupia vidinėje dantų pusėje. Tačiau atidžiau pažiūrėję juos tikrai pamatysite, o braukiant liežuviu per dantis galite pajusti tas vietas, kur jie susikaupę.  

Dantų akmenys sukelia daug įvairių nepatogumų. Visų pirmiausia tai puiki terpė daugintis bakterijoms, taip pat akmenys labai minkština danties kaulą. Dėl bakterijų atsiranda įvairios burnos gleivinės ligos, kyla dantenų uždegimas -  gingivitasperiodontitas, dantų kariesas. 

 

Gingivitas yra bakterinės kilmės uždegimas ir apima dantenas. Dantenų uždegimo požymiai - paburkimas, skausmas, kraujavimas ir jautrumas. Todėl pirmiausias prieš gydant rekomenduojama atlikti burnos higieną, kad būtų pašalinta ligos priežastis. Tuomet ir gydymas padės daug greičiau.  

Periodontitas – tai sudėtingesnė liga, kuri apima ne tik dantenas, bet pažeidžia ir patį dantį bei aplinkinius audinius. Dėl šios ligos dantys gali net gi iškristi, nors iš esmės patys būtų sveiki.  

Dantų kariesas – tai kitaip vadinamas dantų ėduonis, kuris atsiranda dėl prastos burnos higienos. Jis atsiranda kai ima mažėti reikalingų mineralinių medžiagų, tuomet dantys susilpnėja, ima lūžinėti, trupėti, susidaro dantų skylės.  

Dėl to labai svarbu, kad apsilankytumėte profesionaliai burnos ertmės higienai. Ją svarbu atlikti dėl kelių priežasčių:  

  • tam, kad išvengtumėte dantenų ir kitų burnos ertmės ligų; 

  • prieš bet kokį odontologinį gydymą. Labai svarbu, kad dantys ir burnos ertmė būtų kuo švari prieš pradedant dantų gydymą. Taip bus pasiekti geresni rezultatai ir odontologas geriau matys problemines vietas; 

  • profilaktiškai, kad nesimatytų ir nejaustumėte dantų apnašų; 

  • gydant periodontitą ir siekiant išvengti tolimesnių dantų pažeidimų; 

  • nėštumo metu – svarbu nėštumo pradžioje apsilankyti pas burnos higienistą, kadangi šiuo laikotarpiu visas organizmas jautresnis, todėl būtina daugiau dėmesio skirti ir dantų bei burnos gleivinės priežiūrai; 

  • prieš planuojamą dantų balinimą. 

Prieš apsilankymą pas burnos higienistą nereikia specialiai pasiruošti, tiesiog kaip ir kasdien išsivalykite dantis, to ir pakaks. Visą kitą darbą atliks specialistas.  

Kokias ligas gali pastebėti burnos higienistas?  

Burnos higiena svarbi ne tik dėl dantų ir dantenų ligos profilaktikos bei gydymo, bet taip puiki priemonė pastebėti pirmuosius kai kurių ligų simptomus. Burnos higienistai turi pakankamai žinių tam, kad gebėtų nustatyti įvairių vidinių ligų simptomus, kurie pastebimi burnos ertmėje.  

Burnos higienistai gali pastebėti tokias net tokias ligas kaip diabetas ar burnos piktybinis navikas (vėžys). Taip pat apžiūrėję dantų būklę jie gali nustatyti ar pacientas pilnavertiškai maitinasi, todėl nesupykite jei burnos higienistas Jums rekomenduos koreguoti mitybą. Dantys parodo daug organizmo sutrikimo požymių, todėl pastebėjus pirmuosius signalus, kad kažkas ne taip vyksta organizme, specialistas Jus įspės. Rekomenduojame laikytis jų nurodymų, o esant reikalus nukreips pas reikiamą tam tikros srities specialistą. Tad apsilankymas pas burnos higienistą yra daug svarbesnis nei galite įsivaizduoti.  

Kaip atliekama burnos higiena?  

Atliekant burnos higieną naudojami specialūs įrankiai dantų akmenų ir panašų šalinimui, taip pat burnos higiena gali būti atliekama ir ultragarsu. Jei esate jautrus skausmui, specialistas Jums suleis vaistų, kad nejaustumėte diskomforto, nors dažniausiai burnos higiena nėra labai skausminga, daugiau nemaloni dėl juntamo skonio burnoje.  

Didesni akmenukai yra šalinami specialiu instrumentu – kiurete. Lengviau prieinamos minkštesnės apnašos gali būti pašalintos specialiu, besisukančiu šepetėliu.  

Esant pigmentinėms dėmės, kurios atsiranda dėl žalingų įpročių (rūkymas, kavos, stiprios arbatos gėrimo, vaisvandenių vartojimo) nuvalomi specialia technika, kurios metu naudojami specialūs milteliai. Jie yra parenkami pagal Jūsų dantų jautrumą ir emalio stiprumą. Paruošiamas tirpalas ir pučiamas oro srovele ant tų vietų, kur reikia pašalinti pigmentines dėmes.  

Burnos higiena atliekama ultragarsu nesudėtinga. Jos metu aparatas pučia itin stiprią oro srovę. Akmenukai pasišalina nuo virpesių, kuriuose sukelia aparatas. Dantys neliečiami ir jiems visiškai nepakenkiama. Vienintelis šios procedūros metu juntamas diskomfortas - dantų jautrumas. Tačiau esant reikalui galimas nuskausminimas.  

Kai pašalintos visos dantų apnašos ir akmenys, dantys yra poliruojami specialia pasta, naudojant šepetėlį ir poliravimo aparatą. Po poliravimo burnoje jausite gaivą.  

Procedūros metu pacientas guli specialioje kėdėje, kartas nuo karto Jūsų paprašys prasiskalauti burną, kad išspjautumėte nešvarumus ir kraują.  

Kodėl svarbus dantų poliravimas?   

Kaip jau minėjome užbaigus burnos higieną specialistas dantis nupoliruoja. Tam jis naudoja specialią pastą ir minkštą poliruoklį. Dantų poliravimas svarbi bendros estetinės dantų būklės dalis. Po burnos higienos poliravimas padeda suteikti dantims gerą estetinį vaizdą, dantys tampa slidūs ir blizga. Taip pat nupoliruojamas dantų paviršius, todėl dantų paviršius tampa lygesnis ir ne taip greitai kaupiasi apnašos. Šis procedūras pagerina burnos higienos rezultatus.  

Būtent po dantų poliravimo Jūs jausite burnoje švarą ir gaivą, o dantys bus maloniai švelnūs ir itin švarūs.  

Dantų priežiūra po burnos higienos 

Po burnos higienos pacientams dažnai iškyla įvairių klausimų. Jiems įdomu kada galima valgyti po atliktos burnos higienos, ar dantys ilgai bus jautrūs, kokią pastą ir kokias priemones vėliau naudoti, kada dantenos atsistatys į savo vietą (procedūros metu kai pašalinami dantų akmenys dantenos lieka pakilusios).  

Po profesionalios burnos higienos valgyti specialistai rekomenduoja tik po 3 val. Iki to laiko nerekomenduojama nieko valgyti, gerti karštų ar šaltų gėrimų. Po procedūros praėjus valandai galite atsigerti vandens.  

Pirmas paras po procedūros gali būti juntamas dirglumas ir dantų jautrumas, kartais gali pakraujuoti dantenos, nors tai pasitaiko retai. Po kelių dienų dantenos pradeda gyti ir atsistatyti į savo vietą, o visiškai pilnai atsistato dviejų savaičių laikotarpyje.  

Dantis galite valyti pastomis, kurios turi raminamąjį poveikį ir mažina jautrumą. Naudokite vidutinio minkštumo šepetėlius, tarpdančių siūlą. Taip pat derėtų nepamiršti ir skalavimo skysčio, kuris dezinfekuoja burnos ertmę, neleidžia taip greitai atsirasti naujoms apnašoms bei suteikia gerą burnos kvapą.  

Kiek laiko trunka burnos higiena ir kokia jos kaina?  

Burnos higiena trunka apie vieną valandą. Viskas priklauso nuo to kaip senai lankėtės pas higienistą. Kuo daugiau akmenų ir apnašų tuo procedūra ilgiau trunka.  

Norint, kad vizitas būtų trumpesnis ir kaina mažesnė, rekomenduojama lankytis pas higienistą reguliariais bent 2 kartus per metus. Esant išskirtiniams atvejams ir kai reikalinga dažnesnė priežiūra specialistas gali rekomenduoti apsilankyti dažniau. Visi atvejai skirtingi ir vieniems apnašoms kaupiasi labai greitai, kitiems lėtai.  

Burnos higienos kaina priklauso nuo to kaip senai lankėtės ir kiek darbo turės atlikti specialistas. Dažniausiai pirmas apsilankymas kainuoja nuo 35 iki 70 EUR. Vėliau vieno vizito metu galite išleisti vidutiniškai apie 35 – 50 EUR. Kai kurias atvejais ir mažiau. Jei lankysitės reguliariai pagal specialisto nurodymus ne tik sutaupysite, bet ir užkirsite kelią įvairioms dantų ligoms, kurių gydymas vėliau gali pareikalauti daug didesnių išlaidų.  

Taip pat rekomenduojama apsilankyti pirmą kartą konsultacijai, burnos higienistas pagal Jūsų dantų būklę padės Jums susidaryti apsilankymų grafiką bei patars kada reikalinga ir odontologo ar dantų chirurgo pagalba.  

Mes atrinkome ir rekomenduojame Jums kelias dantų klinikas, kuriose Jums kokybiškai ir profesionaliai bus atlikta burnos higiena, o kainos ir kokybės santykis nustebins.  

Profesionali burnos higiena Vilniuje Jums puikiai bus atlikta odontologijos kabinete „Atnaujink šypseną“. Burnos higiena Kaune profesionaliai atliekama „Elite“ odontologijos klinikoje bei „Žaliakalnio“ poliklinikoje. Tai vietos kur Jums bus suteikta konsultacija, o specialistai savo darbą atliks kruopščiai ir kokybiškai.  

Burnos higiena prieš ir po  

Po profesionalios burnos higienos procedūros Jūs tikrai pastebėsite skirtumą. Po procedūros dantys tampa keliais tonais šviesesni, dingsta įvairios pigmentinės dėmės, dantų tarpeliai atlaisvėja, juose nebesimato apnašų ir akmenų. Dantenos atrodo sveikesnės, grįžta į joms normalią padėtį, nebėra pakilusios. Dalinamės su Jumis nuotraukomis kaip atrodo dantys ir burna prieš higieną ir kaip po jos. Skirtumas yra akivaizdus. Burnos higiena ne tik padeda užkirsti ligas, bet ir pagražina dantis estetiškai, todėl jausite daugiau pasitikėjimo savimi ir dažniau norėsis šypsotis.  

Kas yra individuali burnos higiena?  

Individuali burnos higiena dažnas terminas, kurį galite išgirsti apsilankę pas burnos higienistą ar odontologą. Individuali burnos higiena tai yra kasdieninė dantų ir burnos ertmės priežiūra. Būtent Jūsų pačių rūpinimasis savo dantimis ir apima šį terminą.  

Kasdieninei burnos higienai reikalingas dantų šepetėlis, dantų pasta, skalavimo skystis, dantų siūlas, vieno danties šepetėlis, higieninis siūlas ir kitos priemonės, kurios kasdien praverčia rūpinantis savo dantimis.  

Visos šios priemonės yra tinkamos ir reikalingos kasdien. Dantis valyti rekomenduojama du kartus per dieną. Po valgio naudokite tarpdančių siūlą, kuris padės pašalinti maisto likučius ir apnašas. Vieno danties šepetėlis padės išvalyti dantis, kurie sunkiau pasiekiami įprastu dantų šepetėliu. Po dantų valymo dantis praskalaukite dantų skalavimo skysčiu, kuris apsaugo, dezinfekuoja ir suteikia gaivų burnos kvapą.  

Dantų šepetėlius keisti būtina kas  2 – 3 mėnesius, o jei sergate infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis po kiekvieno valymo kruopščiai išplaukite šepetėlį karštu vandeniu. Pasveikus geriausia įsigyti naują dantų šepetėlį. 

Dantų šepetėlį sveikiems dantims ir dantenoms rekomenduojam rinktis vidutiniškai minkštą. Jei Jūsų dantenos jautrios, kraujuoja, o dantų kaulas minkštas, rinkitės minkštą ir švelnų dantų šepetėlį.  

Tarpdančių siūlas turi būti ne per daug kietas ir pakankamai slidaus paviršiaus, kad nepažeistų dantenų. Jei nešiojate breketus nepamirškite naudoti ir tarpdančių šepetėlio, kuris padės pasiekti atokiausias vietas.  

Odontologai nerekomenduoja piktnaudžiauti dantų krapštukais ir juos naudoti tik labai prireikus.  

Burnos higiena vaikams 

Profesionali burnos higiena vaikams yra atliekama retai. Tačiau labai svarbu, kad tinkamai būtų prižiūrima individuali vaiko burnos higiena. Rūpintis vaikų dantukais reikia dar iki jiems išdygstant. Kūdikiams galima pamasažuoti, nuvalyti jas specialiu, silikoniniu šepetėliu, kurį reikia užsidėti ant piršto. Taip pat prižiūrimi ir pirmieji kūdikio dantukai.  

Augant vaikui, reikia sustiprinti ir burnos higieną. Atsiranda daugiau įvairaus maisto, gėrimų, kurie greitai gali pakenkti pirmiesiems dantukams. Kad tai didelė problema, rodo ir statistika. Kadangi Lietuvoje vaikams dantų kariesas nustatomas labai dažnai, neretai tenka dėti plombas, užtaisyti skylutes, o kartais net ir išrauti dantuką.  

Tėveliai turi nuo pat mažens pratinti vaikus valytis dantis tiek ryte tiek vakare. Iki kol vaikas išmoks tinkamai pats išsivalyti dantis, tėvai turi padėti tai padaryti. Dažniausiai tai daroma iki  6 – 7 metų. Sakoma, kad vaikas geba pats pasirūpinti dantų valymų kai išmoksta rašyti. Tačiau geriausiai savo vaiko įgūdžius mato tėvai ir jei reikalinga pagalba, geriau padėti ilgiau.  

Žinoma, nereiškia, kad vaikas negali pats išbandyti dantų valymo. Leiskite jam pabaigoje valymo valytis pačiam. Taip išmoks laikyti ir valdyti dantų šepetėlį, o ir pats procesas bus daug smagesnis.  

Jei dantukų valymas nėra miela procedūra, pasiūlykite pažaisti, kartu išvalykite dantukus mylimai lėlytei ar žaisliukui, paskaitykite knygeles, kuriose pasakojama kodėl reikia valytis dantukus. Taip pat internete gausu filmukų, kuriuose pasakojama kaip svarbu dantukų priežiūra.  

Dantis valykitės kartu, vaikas matys gerą pavyzdį. Juk vaikai dažniausiai kartoja tai, ką daro suaugę. Kodėl gi nerodžius teigiamo pavyzdžio.  

Vaikus pas odontologą veskite kaip galima anksčiau, geriausia pasirodyti išdygus pirmiesiems dantukams. Profilaktiškai apsilankykite bent kartą per metus. Taip vaikas pripras prie odontologo ir neturės baimės apsilankymams kai paaugs. Taip pat užkirsite kelią įvairioms dantų ligoms, kadangi reguliariai lankantis specialistas pastebės bet kokius pakitimus ar dantukų gedimo požymius. 

 

Nepamirškite, kad tinkama burnos higiena yra labai svarbi ne tik dėl estetinių priežasčių. Jei norite, kad dantys kuo ilgiau išliktų sveiki ir gražūs nepamirškite jais tinkamai rūpintis kasdien ir reguliariai lankytis pas burnos higienistą. Visos šios priemonės padės užkirsti kelią įvairioms dantų ir burnos gleivinės ligoms, kurių gydymas vėliau pareikalauja labai daug išlaidų, laiko ir streso. Be to, graži šypsena ir sveiki dantys suteikia daugiau pasitikėjimo!  

Atgal