Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Dantų balinimas – viskas ką privalote žinoti

2019-07-25

Dantų balinimas – viskas ką privalote žinoti

Yra toks posakis: „Šypsena yra kreivė, ištiesinanti viską“. Šypsena mus puošia, tačiau kai kurie žmonės vengia tai daryti dėl gelsvesnės dantų spalvos ar dėmių ant jų. Nors kasdien puikiai prižiūrite dantis – valote juos, naudojate burnos skalavimo skystį, naudojate dantų siūlą, vis tik spalvos pakitimų ne visada pavyksta išvengti. Dantų spalvos pasikeitimą įtakoja genai, įvairios ligos, dažnas kavos, juodos arbatos vartojimas, rūkymas, raudonas vynas, spalvoti vaisvandeniai ir kiti veiksniai. Tačiau norintiems džiaugtis baltais dantimis yra puiki išeitis - dantų balinimas. Tai būtina procedūra, kuri turėtų būti įtraukta į Jūsų grožio procedūrų sąrašą. Juk svarbu rūpintis visuma – oda, plaukais, nagais ir, žinoma, dantimis!  

Dantų balinimas buvo žinomas daug metų atgal, net senovės romėnai įvairiomis natūraliomis medžiagomis bandė balinti dantis. Šiais laikais tai nuolat klausimų ir didelį susidomėjimą kelianti procedūra. Gražūs, balti dantys yra daugelio žmonių siekiamybė. Tačiau dažnai kyla klausimų ar dantų balinimas saugus, kiek kainuoja dantų balinimas, kaip geriausia atlikti balinimą - namuose kapomis, juostelėmis ar odontologijos klinikoje.  

Šiuolaikinė odontologija suteikia galimybę saugiai ir pakankamai greitai išbalinti dantis. Tereikia pasirinkti Jums priimtiniausią būdą. Dabar dantis balinasi ne tik pasaulinio lygio žvaigždės, bet ir bet kuris norintis. Tai lengvai prieinama procedūra, kurią odontologai atlieka kiekviename mieste.  

Svarbu paminėti, kad vis tik dantų balinimas tinka ne kiekvienam ir išbalinti galima tik natūralius dantis. Balinantis gelis visiškai nepaveiks plombų, vainikėlių ar protezų spalvos, todėl jei dar tik planuojate dantų protezavimą, balinimą atlikite iki jo. Protezuojant bus galima pritaikyti protezų spalvą prie dantų spalvos.  

Svarbiausia išsirinkti patikimą odontologijos kliniką ir patyrusį specialistą, kuris sugebės ne tik atlikti procedūrą, bet ir patarti kaip tinkamai prižiūrėti dantis po balinimo. 

Dantų balinimas lazeriu 

Dantų balinimas lazeriu yra ypač pažangi technologija odontologijos srityje. Tai viena efektyviausių ir greičiausiai dantų spalvą keičiančių procedūrų. Balinimą lazeriu galima atlikti tik odontologijos klinikoje.  

Balinimas atliekamas dantis ištepant specialiu, balinančiu geliu, kurio sudėtyje yra kalcio jonų bei vandenilio peroksido. Vandenilio peroksidas naudojamas dantų balinimui nuo 1884 m. ir yra viena pagrindinių balinančių gelių sudėtinių dalių. Toks gelis yra daug efektyvesnis ir giliau veikiantis nei naudojamas dantis balinant namuose specialiomis kapomis.  

Dantys balinami geliu, kuriame yra ir kalcio jonų ne tik išbalinami, bet ir sustiprinami, taip pat labiau blizga. Procedūros metu gelio poveikis sustiprinamas lazeriu, kuris padeda išbalinti tiek emalį tiek dentiną. Svarbiausia, kad procedūros metu nepakenkiama dantų struktūrai. Tai visiškai saugi ir neskausminga procedūra. Be to, visiškai nepažeidžiamos dantenos, kadangi lazerio šviesa paveikia tik tas vietas, kurias dengia gelis.  

Po procedūros rekomenduojama pirmą parą vengti produktų, kurie keičia dantų spalvą - kavos, juodos arbatos, raudono vyno, vaisvandenių, vengti rūkymo. O apie tolimesnę dantų priežiūrą po dantų balinimo Jums papasakos procedūrą atlikęs odontologas. 

Prieš dantų balinimą rekomenduojama pasidaryti burnos higieną, kurios metu nuo dantų bus pašalinamos apnašos, dantų akmenys ir kiti nešvarumai. Tai sustiprins balinimo efektą bei padės palaikyti sveiką ir švarią burnos gleivinę.  

Procedūra pakankamai trumpa – trunka iki 45 min. Priklausomai nuo naudojamo gelio, balinimo lazeriu procedūros metu Jūsų dantys gali pašviesėti net 8 tonais. O pats efektas dažniausiai išlieka net iki 2 metų.  

Kiek kainuoja dantų balinimas lazeriu?    

Dantų balinimo kaina viena aktualiausių temų prieš pasirenkant balinimo būdą. Balinimo lazeriu kaina gali siekti iki 240 EUR. Bet dažniausiai odontologijos klinikos taiko nuolaidas ir ši procedūra Jums gali tekainuoti 120 EUR. Kaina pakankamai nedidelė, o rezultatas, laikantis nurodymų, gali išlikti iki 2 metų.  

Kodėl verta rinktis dantų balinimą lazeriu?  

Dantų balinimas lazeriu yra viena populiariausių balinimo procedūrų, kadangi atliekama greitai, o rezultatu galima džiaugtis iš karto. Procedūra visiškai neskausminga ir nesudėtinga, nesukelia jokių nemalonių pojūčių. Kiti balinimo būdai gali trukti daug ilgiau, todėl taupantiems laiką šis variantas pats tinkamiausias.  

Mes rekomenduojame dvi klinikas, kuriose balinimas lazeriu bus atliktas profesionaliai, be to gausite daugybę patarimų bei laukia maloni aplinka ir aptarnavimas. Dantų balinimas lazeriu Kaune atliekamas klinikoje Neodenta. Dantų balinimas Vilniuje puikiai bus atliktas lazerinės estetikos klinikoje Novana 

Dantų balinimas kapomis 

Dantų balinimas kapomis puiki priemonė dantis balinti namuose. Kažkada net ši procedūra buvo atliekama tik odontologijos klinikose. Tačiau šiais laikais dantų balinimas namuose jau nieko nestebina. Naudojant kapas ir specialų balinimo gelį pasieksite tikrai puikių rezultatų.  Gelio sudėtyje esantis vandenilio peroksidas ir kitos veikliosios medžiagos padeda pašalinti pigmentus, kurie patamsino dantis.  

Svarbiausia pasirinkus dantų balinimą kapomis sąžiningai laikytis visų nurodymų, kad pasiektumėte gerų rezultatų ir nepakenktumėte dantims. Pirmiausiai odontologas pagal Jūsų dantų formą pagamins specialias kapas. Jos yra gaminamos paėmus dantų antspaudus ant specialaus silikono ir tuomet laboratorijoje pagaminamos kapos, kurios idealiai atitinka Jūsų dantų formą. Kapų prireiks dviejų - vienos viršutiniams dantims, kitos apatiniams dantims.  

Jums bus duotas ir specialus gelis, kurį namuose sušvirkšite į kapas. Pats balinimo procesas gali užtrukti nuo 10 dienų iki 2 savaičių. Viskas priklauso nuo individualaus atvejo. Kapas rekomenduojama nešioti mažiausiai 4 val. per parą, o geriausia jas dėvėti naktimis. Odontologas Jus pamokys kaip taisyklingai kapas užsidėti ir tinkamas į jas sušvirkšti gelį. 

Dantų spalvos pokyčius pamatysite jau po vienos savaitės, o baigus pilną balinimo kursą galėsite pasinaudodami specialia spalvų palete palyginti kiek tonų Jūsų dantys pakeitė spalvą.  

Dantų balinimą namuose kapomis dažniausiai renkasi žmonės, kurie ieško pigesnio varianto nei balinimo odontologijos klinikoje. Efektas išliekantis po balinimo namuose ilgalaikis. Be to, pasigaminus kapas, jas galima naudoti po kurio laiko vėl kartojant procedūrą. Tereikia papildyti gelio atsargas.   

Svarbu nepamiršti:  

  • tinkamai valyti kapas. Tai padaryti galite švariu dantų šepetėliu ir vėsiu vandeniu; 

  • jei dantys balinimo metu tapo itin jautrūs, būtinai nutraukite balinimą ir pasitarkite su savo odontologu ar galima tęsti procesą; 

  • balinantį gelį reikia laikyti tamsioje ir vėsioje vietoje;  

  • balinimo laikotarpiu pasistenkite nevartoti produktų ir skysčių, kurie keičia dantų spalvą, tik taip pasieksite norimą rezultatą.  

Balinant dantis kapomis rekomenduojama po kurso apsilankyti pas odontologą, kad jis įvertintų rezultatus ir apžiūrėtų Jūsų burnos gleivinės būklę. Iš viso per visą balinimo kapomis procesą pas odontologą apsilankoma įprastai 2 – 3 kartus.  

Dantų balinimo kapomis kaina siekia apie 100 EUR. Kiekvienoje odontologijos klinikoje ji šiek tiek skiriasi, tačiau minimaliai. Todėl geriausia vadovautis rekomendacijomis ir rinktis patikimiausią kliniką. 

Dantų balinimas juostelėmis 

Dantų balinimas juostelėmis - tai dar vienas būdas dantis balinti namuose. Juostelių galima įsigyti net internetu. Balinimas šiuo būdų nėra kenksmingas ir nepažeidžia dantų. Tačiau pats procesas vienas iš ilgiausių, ypač jei dantys turi tamsesnių dėmelių ar jie labai pageltę.  

Dantų balinimas juostelėmis gali nesuteikti tokių rezultatų, kokių tikitės. Juostelės yra gaminamos vieno standartinio dydžio ir pločio, todėl gali būti sudėtinga tinkamai jas pritaikyti savo dantims. Be to, yra galimybė, kad dantys gali išbalti skirtingai, kadangi juostelės negali idealiai vienodai priglusti prie dantų.  

Juostelės ant dantų klijuojamos ir yra vienkartinės. Dažniausiai jos pripildytos geliu, kurio sudėtyje naudojamas stipriausias leidžiamas vandenilio peroksido procentas (14 – 18 %). 

Dantų balinimo juosteles užtenka palaikyti 1 val. per dieną. Juostelių gamintojai teigia, kad dantys pašviesėja jau po trijų dienų. Tačiau reikia pridurti, kad norint ilgalaikio efekto tokį balinimą reikia nuolat pakartoti. Vis dėl to, nepamirškite, kad balinimo juostelėmis negalima naudoti ilgiau nei 5 metus.  

Dantų balinimo juostelių kaina priklauso nuo to, kokiam dienų kursui jas norite įsigyti. Kaina svyruoja nuo 29 EUR iki 59 EUR.  

Natūralūs dantų balinimo būdai 

Daugelis eksperimentuoja ir bando pasitelkti dantų balinimui natūralias priemones – sodą, citrinos sultis, kokosų aliejų, vandenilio peroksidą, braškes, obuolius, himalajų druską ir kita. Su šiomis priemonėmis reikėtų elgtis atsargiai, o ypatingai jei žinote, kad Jūsų dantys yra jautrūs ar sergate įvairiomis dantų ligomis, turite atvirų kanalų.  

Dantų balinimui namuose galima išbandyti mišinį su soda ir kokosu aliejumi juos maišant lygiomis dalimis. Tačiau turite nepamiršti, kad negalima naudoti tokių priemonių per dažnai. Soda ne tik balina, bet ir gali pažeisti emalį.  

Švelnesnė priemonė - eteriniai aliejai sumaišyti su himalajų druska. Vienas populiariausių - arbatmedžių eterinis aliejus, kurio tereikia 5 lašelių, kuriuos reikia sulašinti į druską ir tuomet sumaišyti su stikline šilto vandens. Himalajų druska pasitarnaus kaip balinamoji priemonė, o  arbatmedis veikia antibakteriškai, mažina uždegimus, naikina grybelius.  

Tačiau specialistai rekomenduoja namuose neeksperimentuoti ir nerizikuoti savo sveikata. Tik profesionalios priemonės yra patikrintos ir saugios naudoti.  

Taip pat verta paminėti, kad nepasikliautumėte per daug ir balinančiomis dantų pastomis. Skambus pavadinimas gali apgauti. Dažnai naudojant balinančią pastą galite pažeisti dantis ir suploninti viršutinį emalio sluoksnį, kadangi tokios pastos sudėtyje dažnai yra kietų dalelių, kurios mechaniškai pažeidžia dantis. 

Dantų balinimo privalumai 

Kad ir kokį  dantų balinimo būdą pasirinksite, rezultatas bus džiuginantis jei tik laikysitės visų nurodymų. Baltesni dantys suteiks Jums daugiau pasitikėjimo ir nesinorės, kad šypsena dingtų nuo veido. Dažnai žmonės dėl savo gelsvos dantų spalvos vengia šypsotis ir jaučiasi nepatogiai, tad ši procedūra padės išvengti tokių nemalonių situacijų.  

Prieš dantų balinimą dažniausiai atliekama ir burnos higiena (jei pacientas sutinka ir to pageidauja), o tai leidžia džiaugtis ne tik baltais, bet ir švariais dantimis be apnašų.  

Dantų balinimo procedūra nekenkia dantims. Tam naudojamas gelis su saugiu vandenilio peroksido kiekiu. Dažnai teigiama, kad dantys gali tapti labai jautrūs po dantų balinimo. Bet tai mitas, kadangi jautrumas išlieka tik pirmas dvi paras. Po to jis dingsta, o baltais dantimis galite džiaugtis net iki 2, o kartais ir iki 3 metų. Viskas priklauso nuo to kaip paskui juos prižiūrėsite.  

Dantų balinimo šalutinis poveikis 

Dažniausiai pasitaikančių dantų balinimo šalutinių poveikių - dantų jautrumas. Jei jaučiate, kad dantys balinimo metu ypač sujautrėjo, būtinai turite apie tai informuoti odontologą. Atsižvelgiant į situaciją bus sumažintas balinimo laikas, taip pat dantys bus ištepti specialiu geliu ar pastą, kurie padeda sumažinti jautrumą ir remineralizuoja dantis.  

Balinant dantis kapomis ar juostelėmis galima sudirginti dantenas. Vandenilio peroksidas patekęs ant dantenų pažeidžia jas, gali sukelti deginimo jausmą. Tačiau jei kapos idealiai atitinka Jūsų dantų formą dažniausiai išvengiama šio šalutinio poveikio. Atliekant balinimą lazeriu klinikoje tokių dantenų pažeidimų ir sudirginimų išvengiama.  

Nelygus dantų išbalinimas dar vienas šalutinių poveikių. Dažniausiai jis pasitaiko dantis balinant vienkartinėmis balinimo juostelėmis, kurios neatitinka dantų formos. Taip pat taip gali nutikti jei balinimo proceso metu vartosite produktus, kurie keičia dantų pigmentą.  

Kada negalima atlikti dantų balinimo? 

Kad ir kokia puiki procedūra yra dantų balinimas, ji tinka tikrai ne kiekvienam. Yra daug atvejų kuomet dantų negalima balinti.  

Visų pirmiausia turite žinoti, kad jei Jūsų dantys protezuoti ar plombuoti, balinimas nepadės. Gelis veikia tik natūralius dantis. O jei turite dalį natūralių ir norite juos balinti, nepamirškite, kad akivaizdžiai skirsis spalva nuo protezuotų ar plombuotų dantų.  

Jei Jus kankina tokios dantų ligos kaip periodontitas, dantų uždegimas, turite atvirų šaknų ar pažeistas dantų emalis, balinimas taip pat negalimas ir nerekomenduojamas. Taip pat jei nešiojate breketus, turite itin jautrius dantis.  

Dantų balinimo negalima atlikti ir tuomet jei laukiatės ar maitinate vaikelį, sergate diabetu. Nerekomenduojama ir asmenis neturintiems 18 metų, kadangi jaunuolių dantys dar formuojasi ir neturi reikiamo kiekio mineralizuotų sričių. Jų dantys dar pakankami minkšti, todėl balinimas gali ypatingai sujautrinti dantis, kartais galima net pažeisti danties nervą.  

Po dantų balinimo svarbiausia juos tinkamai prižiūrėti, nepamiršti reguliariai atlikti profesionalios burnos higienos, tuomet užteks tik palaikomųjų procedūrų kas 1 - 2 metus. Rūpinkitės savo dantimis ir galėsite džiaugtis nepriekaištinga šypsena.

Atgal