Dar kartą - išsamiai apie beveik visų moterų „baubą“ celiulitą + anticeliulitiniai masažai, geriausių juos atliekančių salonų rekomendacijos 2019 m.

2018-10-24

Dar kartą - išsamiai apie beveik visų moterų „baubą“ celiulitą + anticeliulitiniai masažai, geriausių juos atliekančių salonų rekomendacijos 2019 m.

Graži, lygi oda – tai sveikatos ir geros savijautos požymis. Net jei daugelis moterų kruopščiai rūpinasi veido oda, tai kūno odai skiria kur kas mažiau dėmesio. Nesportuojant, geriant per mažai vandens, nesubalansavus mitybos, greitai „išlenda“ celiulitas, kurio atsikratyti – gana sunku.

Celiulitas – aktuali estetinė problema, nors medikai kartais jį vadina liga. Jis daro neigiamą įtaką moterų savivertei: viešose vietose joms nejauku vilkėti maudymosi kostiumėlius, vasarą jos drovisi pasipuošti trumpesniu sijonu, sunkele ar šortukais. Celiulito turinčios moterys turi kompleksų ir negali gyventi visaverčio gyvenimo.

Kas yra celiulitas?

Didžioji dalis merginų ir moterų celiulitą pažįsta ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Keli esminiai faktai apie celiulitą:

 • Šaltiniuose teigiama, kad celiulitas vargina nuo 80 iki 90 proc. moterų. Vyrų, turinčių celiulito, gali būti vos iki 10 proc., nes jų riebalinės ląstelės giliau „užkonservuotos“ odoje.
 • Dėl savo tekstūros celiulitas dažnai yra palyginamas su apelsino žievele.
 • Yra daug celiulito gydymo būdų, tačiau nemaža jų dalis turi tik trumpalaikį poveikį.
 • Sveika mityba, metimas rūkyti, aktyvus gyvenimo būdas ir anticeliulitiniai masažai padės efektyviai sumažinti celiulitą.

Celiulitas pastebimas plika akimi – tai odos nelygumai, gumbeliai, atsirandantys šlaunų, pilvo bei sėdmenų srityse. Pirmiausia celiulitas – riebalinių ląstelių sankaupos, kuriose aptinkama ir toksinų – matomas tik suėmus dalį odos dviem pirštais. Vėliau jis tampa akivaizdžiai pastebimas – gumbeliai vis gilėja. Kuo apvalesnių kūno formų moteris, tuo labiau celiulitas pastebimas. Iš viso yra 3 celiulito stadijos.

Šaltinis: https://drjockers.com/get-rid-cellulite-naturally/

Išryškėjęs celiulitas signalizuoja, kad organizmas užterštas toksinais.

Celiulito atsiradimo priežastys

Celiulito atsiranda sutrikus limfos tekėjimui ir kraujotakai. Retais atvejais šiuos sutrikimus lemia paveldimumas, kur kas dažniau – įvairūs neigiami įpročiai:

 • pasyvus gyvenimo būdas – mažai sportuojama, daug laiko praleidžiama sėdint;
 • nesubalansuota mityba: riebaus, saldaus, aštraus maisto, alkoholio perteklius mityboje;
 • geriama per mažai vandens;
 • rūkoma;
 • laikantis drastiškų dietų, per greitai netenkama svorio ir vėliau jo vėl priaugama, pradėjus maitintis įprastai;
 • stresas;
 • nėštumo, žindymo, menopauzės laikotarpiai, kai sutrinka hormonų veikla, ir kt.

Šaltinis: http://groziopajegos.lt/celiulitas-84

 

Kuriose kūno dalyse kaupiasi celiulitas?

Celiulitas išryškėja 3 kūno srityse – ant šlaunų ir sėdmenų, pilvo ir ant žastų:

 • Šlaunys ir sėdmenys. Pirmasis vaizdas, apie kurį pagalvojame išgirdę sąvoką „celiulitas“ – tai pilnokos šlaunys ir užpakaliukas. Šlaunys – viena kūno vietų, ant kurios kaupiasi daugiausia celiulito. Būtent dėl to, kad celiulitas pirmiausiai nusėja šlaunis ir sėdmenis, anticeliulitinio masažo metu nuodugniai masažuojama apatinė kūno dalis. Labai efektyvų anticeliulitinį kojų ir sėdmenų masažą išbandyti kviečia salonas „Kūno akademija“ Vilniuje.
 • Pilvas. Kita sritis, kur dar gali kauptis celiulitas – tai pilvas. Moterys ant pilvo celiulitą dažnai pastebi pasibaigus lytinei brandai, po vaikelio gimimo ar žindant. Hormonų pokyčiai skatina riebalų ir celiulito susidarymą. Ant pilvo celiulitas gali formuotis ir antsvorio turintiems vyrams. Vyrams ši problema gali atsirasti ir dėl androgenų – vyriškųjų lytinių hormonų – trūkumo.
 • Rankos (žastai). Nors rankos dažniausiai nėra laikomos kūno dalimi, ant kurios kaupiasi riebalai, tačiau praktika sako ką kita – celiulito aptinkama ir viršutinėje rankų dalyje, t. y. ant žastų. Šioje srityje celiulito taip pat gali būti ir pas vyrus. Be to, organizmui senstant oda suplonėja, todėl celiulitas tampa labiau pastebimas. Tad jei pastebėjote nelygumų ne tik ant šlaunų, sėdmenų, bet ir ant pilvo bei žastų, rinkitės viso kūno anticeliulitinį masažą.

Kuo naudingi anticeliulitiniai masažai?

Vienas iš efektyviausių metodų norint sumažinti celiulito sankaupas – anticeliulitiniai masažai. Masažuojant celiulito paveiktas kūno sritis suaktyvinama kraujotaka, išjudinamos riebalinės ląstelės, skaidomi toksinai, o odos būklė pastebimai pagerėja. Taigi anticeliulitiniam masažui galima priskirti šiuos nuopelnus:

 • pagerėja limfotaka;
 • iš organizmo pašalinami toksinai;
 • efektyviai mažinamos kūno apimtys: pavyzdžiui, po 10-ies anticeliulitinių masažų kurso galimi nedideli svorio pokyčiai, o jei tuo pačiu metu ir sportuojama, ir koreguojama mityba, galima pasiekti dar akivaizdesnių rezultatų. Prisiminkite – kuo ilgesnės trukmės masažas ir kuo daugiau procedūrų atliekama, tuo geriau. Grožio ir SPA centras Palangoje „CUTI CUTI“ siūlo rinktis 10-ies 1 val. trukmės anticeliulitinių masažų kursą;
 • oda tampa akivaizdžiai lygesnė nei prieš atliekant masažus;
 • po masažo pagreitėja medžiagų apykaita;
 • pagerėja bendroji viso organizmo sveikata.

Apskritai, grožio salonai į lankytojų lūkesčius žvelgia labai lanksčiai ir siūlo įvairių tipų masažų. Pavyzdžiui, „Grožio studija“ Vilniuje klientėms, pasirikusioms liekninamąjį masažą, sudaro galimybę rinktis vieną iš dviejų procedūrų:

 • vakuuminį liekninamąjį-anticeliulitinį šlaunų arba pilvo srities masažą (30 min.);
 • liekninamąjį-anticeliulitinį šlaunų arba pilvo srities masažą su SOSKIN želės įvyniojimu (50 min.). Unikali želė sudėtyje turi azijinės centelės liposomų, raudonųjų dumblių ekstrakto, kofeino ir gebenių ekstrakto.

Anticeliulitinį masažą atliekančią specialistę galima rasti bet kuriame mieste ir salone. Domina anticeliulitinis masažas Klaipėdoje? Išbandykite masažą, kurį atlieka kosmetologė Jelena, dirbanti salone „Grožio ir sveikatos tarnyba“. Šis masažas padės greitai sustangrinti ir palyginti kūno linijas prieš prasidedant paplūdimio sezonui bei jaustis gražiai visus metus.

Anticeliulitinis masažas: rankomis ar aparatu?

Vienareikšmio atsakymo, ar efektyvesni rankomis, ar aparatu atliekami masažai, nėra. Viską lemia situacija ir papildomos priemonės, kurios pasitelkiamos siekiant sumažinti celiulitą. Pavyzdžiui, jei nekeisime gyvenimo būdo ir įpročių ir rinksimės salone atliekamą anticeliulitinį masažą rankomis, procedūra bus efektyvi. Tačiau jei sportuosime, gersime daug vandens, sureguliuosime mitybą ir rinksimės limfodrenažinius masažus aparatu, rezultatas gali būti geresnis nei pirmu atveju. Aišku viena – norint geresnio efekto, reikėtų kreiptis į specialistus, dirbančius grožio salonuose ir klinikose, o anticeliulitiniai masažai ir kitos procedūros specialiais masažuokliais namuose gali būti tik palaikomosios priemonės.

Anot trenerės ir mitybos ekspertės Editos Poškaitienės, masažuokliai-treniruokliai (ypač tie, kurie reklamuojami per TV kaip „darantys stebuklus“) didelės įtakos lieknėjant nedaro. Kur kas svarbiau – subalansuoti mitybą, aktyviai leisti laisvalaikį. Didžiausi celiulito priešai – važinėjimas dviračiu, bėgiojimas, šokiai, greitasis ėjimas ir pan. Specialius treniruoklius, padedančius kovoti su celiulitu, išbandžiusi trenerė teigė, kad jie suaktyvina limfos tekėjimą. Tačiau žmogaus prisilietimas – vis dar nepakeičiamas: rankomis atliekamas limfodrenažinis masažas daro stebuklus.

Kuo ypatingas limfodrenažinis masažas?

Limfinė sistema reguliuoja skysčių sankaupas organizme, patinimus, o, atliekant limfodrenažinius masažus, suaktyvinama medžiagų apykaita bei kraujotaka. Kad reikėtų suaktyvinti limfinę sistemą, rodo keli požymiai:

 • nuolat ant veido kylantys spuogai;
 • pernelyg sausa arba riebi oda;
 • išryškėjęs celiulitas;
 • dažnai pasikartojantis šlapimo takų uždegimas;
 • dažnos peršalimo ir ginekologinės ligos.

Limfodrenažiniai masažai – vieni populiariausių grožio salonuose. Jie atliekami ir populiariuoju būgniniu masažo aparatu „Roll Shaper“. Kaip taisyklingai naudotis masažo aparatu, apmoko salonų ir sporto klubų darbuotojos, be to, ir specialiame ekranėlyje matyti, kokia poza ir kiek laiko masažuojamasis/-oji turi išbūti. Pagal klientų sveikatos ir grožio problemas gali būti parenkami atskirų kūno sričių masažai. Prieš procedūrą ir jos metu reikėtų išgerti iki 0,5–1 l vandens, o problemines sritis, pavyzdžiui, pilvą, šlaunis ir sėdmenis, galima patepti anticeliulitiniu kremu.

Limfodrenažiniai masažai aparatu skiriasi nuo įprastų masažų – jų metu vilkima plona sportinė apranga be sagų ir užtrauktukų. Limfodrenažinio masažo metu rekomenduojama dėvėti marškinėlius trumpomis rankovėmis, sportines tampres ir kojinaites.

Kokių limfodrenažinio masažo rezultatų tikėtis?

 

Limfodrenažinio masažo nauda atsiskleidžia kovojant ne vien su celiulitu, bet ir su kitomis problemomis. Šie masažai pasitelkiami ne tik norint pagražėjusių kūno linijų: po procedūros moterys jaučiasi žvalesnės, atsikrato įtampos, varginančių PMS simptomų, oda tampa skaistesnė. Limfodrenažinis masažas idealiai tinka bet kokio amžiaus moterims, kurioms riebaliukai daugiausia kaupiasi klubų srityje: masažas padeda skaidyti riebalus, atkurti limfotaką ir subalansuoti skysčių pusiausvyrą, taip pat pagerina odos būklę, raumenų tonusą, bendrąją savijautą ir padidina darbingumą. Kaip matyti iš šį masažą išbandžiusių moterų atsiliepimų, po procedūros kūnas tapo lengvas, o pati procedūra pranoko visus lūkesčius.

Po limfodrenažinių masažų aparatu efektas gali matytis jau po 3–4 apsilankymų salone.

Po 2–3 sav. vidutiniškai 3 cm sumažėja šlaunų ir klubų apimtis, 4 cm – liemens ir 2 cm – žastų. Celiulitas akivaizdžiai ima mažėti po 6–10 procedūrų. Tad akivaizdu, kad ir limdodrenažinis masažas aparatu gali būti efektyvus.

Limfodrenažiniai masažai Vilniuje atliekami mini sporto-masažo studijoje „Studio figura“. „Studio figura“– tai masažo studijų tinklas, pažįstamas jau ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių miestelių gyventojoms. Ši studija skirta moterims, mėgstančioms puoselėti savo kūną, o lieknėti čia galima neįdedant daug pastangų ir neišliejant daug prakaito. Jauki studija pritaikyta užimtoms, nuolat skubančioms, jaukumo, malonaus bendravimo ir užtikrintų rezultatų ieškančioms damoms.

Anticeliulitinis vakuuminis masažas

Vakuuminis masažas – dar viena plačiai žinoma ir naudinga procedūra norinčioms atsikratyti celiulito. Jis puikiai tinka gydant įsisenėjusį celiulitą. Vakuuminiu masažu siekiama suskaidyti poodinį riebalų sluoksnį, prisotinti audinius deguonies, pašalinti šlakus, aprūpinti ląsteles deguonimi.

Vakuuminiai masažai atliekami naudojant specialius aparatus su vakuumą sudarančiais antgaliais: oda įsiurbiama į specialią ertmę – tai padidina masažo efektyvumą. Intensyvūs judesiai suaktyvina mikrocirkuliaciją, pagerina kraujotaką, skatina riebalų skaidymo procesus, elastino ir kolageno sintezę.

Vakuuminis masažas plačiai žinomas ne tik kaip liekninamasis, suteikiantis odai elastingumo, bet ir šviesinantis strijas bei randus. Jis taip pat efektyvus šąlant galūnėms, tinstant kojoms, sutrikus virškinimui, kamuojant nemigai, kenčiant nuo įvairių skausmų. Po šio masažo padidėja laimės hormonų endorfinų išsiskyrimas.

Kaip ir prieš (per) limfodrenažinį masažą, taip ir prieš (per) vakuuminį masažą rekomenduojama gerti daugiau vandens. Po vakuuminio masažo galima atlikti kūno įvyniojimą arba įtrinti problemines vietas specialiais kremais, losjonais ar kitokiomis kosmetinėmis priemonėmis.

Atliekant anticeliulitinį vakuuminį masažą pirmą kartą, nereikėtų persistengti – visų šlakų, kuriuos organizmas kaupė ilgą laiką, atsikratysite palaipsniui. Per savaitę rekomenduojama atlikti 2–3 vakuuminius masažus. Labai gerų rezultatų galima tikėtis vidutiniškai po 10–15 masažų kurso, o pirmieji rezultatai akivaizdūs jau po kelių procedūrų. Vėliau, po procedūrų kurso, siekiant ilgiau išsaugoti efektą, problemines vietas reikėtų masažuoti 1–2 k. per mėnesį.

„Pasiutus Lapė“ rekomenduoja išbandyti „Gilės“ sveikatos centre atliekamus vakuuminius masažus. Čia galima rinktis 30 arba 45 min. trukmės masažus ir šių masažų kursą. Trumpesniojo masažo metu masažuojami pilvas, kojos ir sėdmenys, ilgesniojo – plius nugara ir rankos. Masažuojama profesionaliu šio tipo masažams pritaikytu „STARVAC“ aparatu.

SVARBU: vakuuminis masažas gali būti skausmingesnis, lyginant su kitų tipų anticeliulitiniais masažais, po jo ant kūno gali atsirasti mėlynių, tačiau jos išnyksta kur kas greičiau nei po sumušimų ir sveikatai visiškai nekenkia. O jei vis tiek baiminatės, kad skaudės, rinkitės lazerinę anticeliulitinę procedūrą su „Adipolight“ lipolitiniu lazeriu. Lazeriu gali būti gydomos visos kūno sritys, po procedūros nelieka žaizdų ar randų, o apimtys vos po vieno seanso sumažėja net iki 3–6 cm.

Kūno šveitimas – dar viena efektyvi procedūra

 

Kuo, norint atsikratyti celiulito, svarbus kūno šveitimas? Šveičiant odą pašalinamos negyvos odos ląstelės, suaktyvėja kraujotaka, oda geriau įsisavina vertingąsias kosmetikos medžiagas, todėl kitos procedūros tampa kur kas efektyvesnės.

Jei svečiuositės Palangoje, nuvykite į SPA Amber Palace“ išbandykite išties karališką beveik2 val. trukmės (net 110 min.) procedūrą – kūno šveitimą ir anticeliulitinį masažą. Kūno šveitimui naudojama jūros druska, tad po procedūros džiaugsitės stangresne, švelnesne oda, pajusite švaros pojūtį, bus atkurtas normalus odos pH. Vilniuje į odos šveitimo + anticeliulitinio masažo procedūrą kviečia grožio studija „Dalia“.

Ar veiksmingas anticeliulitinis įvyniojimas?

Viena dažniausiai minimų procedūrų, pasitelkiama kovai su celiulitu – tai anticeliulitinis įvyniojimas. Ji padeda mažinti celiulitą, svorį, strijas.

Svarbi informacija apie anticeliulitinius įvyniojimus:

 • Kaip ir anticeliulitinių masažų atveju, reikia atsižvelgti į celiulito stadiją.
 • Jei celiulitas – vos pastebimas, gali būti, kad visiškai užteks 3 procedūrų; optimalus kiekis – 3–7 anticeliulitiniai įvyniojimai.
 • Procedūrą vidutiniškai reikia kartoti kas 2 sav.
 • Norint padidinti anticeliulitinio įvyniojimo naują, prieš tai reikėtų atlikti limfodrenažinį masažą bei kosmetiniu šveitikliu intensyviai nušveisti celiulito paveiktas kūno sritis.

Vienas žinomiausių šiandien – tai termoaktyvusis kūno įvyniojimas, trunkantis ~45 min. Vos po vienos termoaktyviojo įvyniojimo procedūros kūno apimtys gali sumažėti iki 0,5–1 cm. Nors dažniausiai nuo celiulito vaduojami sėdmenys ir šlaunys, įvynojimus galima daryti ir pilvo, kelių, rankų (viršutinėje) srityse.

Dažniausiai įvyniojimams naudojamas „Cello“ gelis, kurio sudėtyje yra natūralių eterinių aliejų, atgaivinančių, nuraminančių ir atpalaiduojančių kūną. SPA namuose „Amadėja SPA“ atliekama itin veiksminga anticeliulitinė-liekninamoji procedūra, kurios metu pirmiausiai masažuojamos celiulito paveiktos kūno sritys. Masažas atliekamas naudojant metodiką, pagerinančią medžiagų apykaitą, suaktyvinančią kraujotaką poodiniame sluoksnyje, leidžiančią pašalinti toksinus. Po to atliekamas kūno įvyniojimas.

Tarp celiulitą gydančiųjų priemonių – ir randamos kiekvienuose namuose

Ieškant būdų, kaip kovoti su celiulitu, galima naudoti šias priemones (arba ieškoti šių ingredientų kosmetikos sudėtyje):

 • Eteriniai aliejai. Efektyviausiai su celiulitu padeda kovoti citrusinių vaisių, cinamono, rozmarino ir kt. eteriniai aliejai.
 • Medus. Medų, kai ketinamas atlikti masažas nuo celiulito, reikėtų sumaišyti su 10 lašų eterinio apelsinų aliejaus.
 • Jūros druska. Jūros druskoje gausu vertingųjų medžiagų ir tai vienas geriausių, pigiausių natūralių kūno odos šveitiklių.
 • Dumbliai. Jūros dumblių vonios skatina kraujotaką ir padeda atsikratyti skysčių pertekliaus organizme, gali laikinai padėti sumažinti celiulito išvaizdą, bet dumbliai nėra laikomi pačia efektyviausia priemone.
 • Molis, purvas. Mažinant celiulitą geriausiai tinka raudonasis, juodasis arba žydrasis molis. Dažnai atliekamos procedūros su natūralaus purvo kaukėmis, o purvo aplikacijas gydydami celiulitą taiko ir grožio salonai.
 • Kofeinas. Galima celiulito paveiktas vietas šveisti šveitikliu iš natūralios kavos, o kofeinas padeda pasišalinti riebalams.

Masažuokliai – kurie geriausi?

Rinkoje galime rasti gausybę masažuoklių nuo celiulito – kainuojančių nuo vos kelių iki kelių šimtų ar net tūkstančių eurų:

 • Mechaniniai ir elektriniai masažuokliai. Celiulito gydymui sukurta visa galybė mechaninių ir elektrinių masažuoklių. Daugelis jų nusėti gumbeliais, kad efektyviai veiktų celiulitą. Elektriniai anticeliulitiniai masažuokliai dažnai turi kelis keičiamus antgalius. Elektriniai masažuokliai daugiausiai veikia vakuumo principu.
 • Masažinės taurės ir taurelės. Celiulito gydymui tiks specialios masažinės taurelės. Labai naudingi anticeliulitiniai masažai su taurėmis atliekami salone „Vis Unita“ Vilniuje. Reguliariai renkantis šią procedūrą, mažėja patinimų, pagerėja skysčių apykaita, oda ima kvėpuoti, tampa stangresnė ir elastingesnė.
 • Šiurkšti kempinė. Kaskart išsimaudžiusios duše ar vonioje trinkite celiulito pažeistas vietas šiurkščia kempine – tokia procedūra suaktyvins kraujotaką ir paskatins riebalinių ląstelių skaidymą.

 

Kam reikėtų vengti anticeliulitinių procedūrų?

Anticeliulitinis masažas – organizmą aktyvinanti, intensyvi procedūra, todėl jos vengti reikėtų:

 • nėščiosioms, žindančioms moterims;
 • sergant epilepsija;
 • sergant inkstų nepakankamumu;
 • sergant onkologinėmis ligomis;
 • karščiuojant;
 • sergant odos ligomis ir atsiradus bėrimui;
 • esant vidaus organų, venų uždegimui.

Ar anticeliulitinis masažas – tinkama dovana?

Mylimoms moterims esame įpratę dovanoti atpalaiduojamuosius masažus, įvairias prabangias kūno procedūras ir SPA ritualus, tačiau daugelis dvejoja, ar dovanų čekis anticeliulitiniam masažui ar su celiulitu padedančioms kovoti procedūroms – tinkama dovana? Atsakymas vienareikšmis: TAIP! Dovanos gavėja džiaugsis, kad rūpinamasi jos sveikata ir grožiu bei įvertins jūsų pastangas.

Jei problema – didelė ir akivaizdi, „Pasiutus Lapė“ rekomenduoja dovanoti anticeliulitinių masažų kursą (5 arba 10 procedūrų), o jei celiulitas nėra stipriai pažengęs, dovanai puikiai tiks ilgiau trunkantis vienas masažas ar procedūra, pavyzdžiui, unikalus 1 val. trukmės lieknėjimo ritualas „Dvigubas smūgis celiulitui“. Jo metu pasitelkiamos sporto technikos, atliekamas hidromasažas, o galiausiai naudojami unikalūs THALION perlai. (Ieškant dovanos sau, galima rinktis ir šio anticeliulitinio masažo express (30 min.) versiją.) Taip pat labai rekomenduojame dovanoti čekį anticeliulitiniam masažui „EIfelfango“. Jo metu atliekamas kūno įvyniojimas vulkaniniu purvu, masažuojama, kūnas šveičiamas rozmarino žolelėmis. Tai prabangi ir išskirtinė procedūra.

Prisiminkite, kad celiulitas – tai visuotinai paplitusi, ne vien tik jus varginanti estetinė problema, signalizuojanti apie organizmo taršą. Pradėjusios gyventi sveikiau – sportuoti, gerti daugiau vandens ir suderinusios mitybą – pradėsite kovą su celiulitu, o galutinai jį įveikti padės reguliariai atliekami anticeliulitiniai masažai su visomis papildomomis procedūromis – kūno šveitimu, įvyniojimu ir pan. 

 

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: