Depiliacija: kurį plaukelių šalinimo metodą pasirinkti?

2018-03-16

Depiliacija: kurį plaukelių šalinimo metodą pasirinkti?

Glotni, lygi oda grožio etalonu laikyta visais laikais, o nepageidaujamus kūno plaukelius šalino ir mitinės gražuolės Kleopatra bei Nefertitė. Tad depiliacija anaiptol nėra XX ar XIX a. grožio industrijos išradimas. Švelni, spindinti oda – moteriškumo simbolis, vienas iš kūno puoselėjimo ritualų.

 

Visgi depiliacija susijusi ir su tam tikrais nepatogumais – išsausėjusia, sudirgusia oda, įpjovimais, skausmu, įaugusiais plaukeliais ir t. t. Tad siekiant maksimalaus efekto, rekomenduojame išbandyti įvairias depiliacijos metodikas ir pasirinkti sau priimtiniausią. Taip pat skirtingų zonų plaukelius galima šalinti skirtingais būdais.

Keli faktai apie mūsų plaukus

 1. Kūno plaukeliai sudaryti iš baltymų.
 2. Plaukų išvaizda gali priklausyti nuo amžiaus ir sveikatos būklės.
 3. Plaukai saugo odą ir galvą nuo traumų bei ultravioletinių spindulių.
 4. Plaukai odą apsaugo ir nuo temperatūros pokyčių, sudaro tam tiktą apsauginį barjerą nuo svetimkūnių, bakterijų.
 5. Plaukeliai šalinami estetiniais (kosmetiniais) sumetimais ar dėl socialinių priežasčių (šiuolaikinėje visuomenėje moterims nepriimtina nešalinti nepageidaujamų plaukų).
 6. Kai kurie plaukų šalinimo būdai gali pažeisti odą – dėl to gali susidaryti ilgai neišnykstančios tamsios dėmelės.

Depiliacija ar epiliacija?

Daugelis painioja terminus „depiliacija“ ir „epiliacija“. Tad kuo jie skiriasi?

 • Depiliacija – tai trumpalaikis paviršinis plaukelių šalinimas, nepašalinant šaknies.
 • Epiliacja – ilgalaikis, gilus plaukų šalinimo būdas, kai plaukai pašalinami su šaknimi (jie išraunami iš giliųjų odos sluoksnių).

Plaukų tipai

Plaukų išvaizda priklauso nuo to, kurioje kūno dalyje jie auga. Smulkūs, šviesūs plaukeliai auga virš skruostų ir ant kaktos, tamsesni plaukai – ant akių vokų ir antakių, galvos, nosyje ir bikini srityse. Ant delnų, padų ir lūpų raudonosios dalies nėra folikulų, tad ir plaukeliai čia neauga.

Kodėl depiliaciją verta atlikti salone?

Šalinti nepageidaujamus plaukelius galima tiek namuose, tiek ir grožio salonuose ar klinikose. Pavyzdžiui, kojų depiliacija lengvai atliekama ir namie, tuo tarpu profesionaliai atlikti bikinio depiliaciją bus pernelyg sudėtinga, todėl tikrai verta apsilankyti pas kosmetologę. Kvalifikuotos specialistės pasirūpins tinkamu odos paruošimu ir drėkinimu po procedūros. Daug lemia ir patirtis – kosmetologės procedūras atlieka kruopščiai, greitai ir ne taip skausmingai. Sparčiai populiarėja ir depiliacija vyrams: vis daugiau jų šalina pažastų plaukelius, plaukus nuo krūtinės ir kt. Lazerinė epiliacija tinka net šalinti barzdą.

 

8 nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdai: kurį rinksitės jūs?

  Kiek skausminga? Trukmė (viena sritis) Efektas išlieka Procedūrų poreikis Bendras reitingas 10-ies balų skalėje
Skutimas Mažiau skausminga 2-10 min. <1 sav. Nuolat 3-4
Depiliaciniai kremai Neskausminga 5 min. <1 sav. Nuolat 4
Epiliacija lazeriu Gana skausminga 40 min. sesija Ilgalaikis efektas 4-6 sesijos 8-9
Depiliacija vašku Vidutinis skausmas 15-20 min. 2-4 sav. Kas 4-6 sav. 6-7
Depiliacija cukrumi Mažesnis nei vidutinis skausmas 15-20 min. 2-4 sav. Kas 4-6 sav. 7
Fotoepiliacija Vidutinis skausmas 10-25 min. Iki 2 m. 8-12 sesijų 7-8
Elektroepiliacija Skausminga 1 val. sesija Ilgalaikis efektas 6 sesijos 8
Plaukelių rovimas (pvz., epiliatoriumi) Skausminga 15-20 min. 2-3 sav. Kas 3-4 sav. 4-5

*Populiariausi plaukelių šalinimo metodai

Tad kurį depiliacijos metodą pasirinkti? Kokių privalumų ir trūkumų turi kiekvienas jų?

 1. Skutimas

Skutimas

Skutimas – pats paprasčiausias ir labiausiai paplitęs nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdas. Tačiau jis turi vieną esminį trūkumą – plaukai greitai atauga. Norint gero efekto, juos skusti reikia kas 1–3 dienas, o tokios dažnos procedūros dirgina odą. Be to, skutant plaukeliai tampa storesni ir tamsesni, visada kyla grėsmė įsipjauti.

 1. Depiliaciniai kremai

Depiliaciniai kremai

Depiliacinius kremus patogu naudoti: depiliacinio kremo užtepus mentele, jį ant odos reikia palaikyti 3–5 min. ir nuplauti. Plaukų šalinimas specialiu kremu yra neskausmingas, greitas, bet efektas taip pat trumpalaikis, kremas gali nepašalinti storesnių plaukų. Geriausiai kremu šalinti kojų ir pažastų plaukelius. Beje, depiliacinis kremas gali sudirginti odą, tad pirmiausiai jį reikia išbandyti panaudojant nedideliame odos plote.

 1. Epiliacija lazeriu

Epiliacija lazeriu

Nepageidaujamų plaukelių šalinimas lazeriu – viena saugiausių kosmetologinių procedūrų, nes lazeris nepažeidžia aplinkinių audinių. Lazeris veikia selektyviai – tik tam tikrą odos plotą. Prietaisas skleidžia šviesą, kuri virsta šilumine energija. Ji suardo plaukelių struktūrą, todėl po epiliacijos lazeriu galima tikėtis ilgalaikių rezultatų.

Procedūra neskausminga, tačiau po jos oda gali nežymiai sudirgti, parausti. Lazerinė epiliacija suteikia ilgalaikį efektą. Beje, procedūros sėkmė priklauso ir nuo kelių lemiamų veiksnių:

 • Jei plaukeliai augimo fazėje, juose natūraliai bus daugiau melanino, kuris absorbuoja lazerio energiją ir padidina procedūros efektyvumą.
 • Tamsius plaukelius lazeris pašalina kur kas geriau, nei šviesius.
 • Kuo storesni plaukeliai, tuo daugiau procedūrų reikės iki trokštamo rezultato – glotnios ir lygios odos.
 1. Depiliacija vašku

Depiliacija vašku

Depiliuojant vašku iškart pašalinama daug plaukelių. Norint, kad depiliacija vašku būtų kuo efektyvesnė, ją rekomenduojama atlikti grožio salone. Namuose sudėtinga vašką pašildyti iki reikiamos temperatūros, tad galite nepašalinti visų plaukelių ar dar blogiau – nudeginti odą, be to, ilgai užtruksite. Galima įsigyti depiliacijos vašku rinkinius ar jau paruoštas naudoti juosteles. Šalinant plaukelius vašku, jie turėtų būti pakankamai ilgi – bent kelių milimetrų.

Vaškas ypač tinka, kai atliekama veido, bikinio zonos depiliacija. Plaukeliai pradeda ataugti tik praėjus 2–4 sav. po procedūros, jie būna plonesni, šviesesni ir silpnesni, tad gali pradėti įauginėti į odą.

 1. Depiliacija cukrumi

Depiliacija cukrumi

Depiliacija cukrumi yra beveik analogiška depiliacijai vašku. Skirtumas tik toks, kad vietoje vaško naudojama sutirštėjusi cukraus masė, kuria oda tolygiai padengiama. Depiliuojant cukrumi, išvengiama plaukelių įaugimo, be to, masė pašildoma tik iki kūno temperatūros, todėl nekyla rizikos nusideginti. Kaip ir depiliuojant vašku, plaukai turi būti kuo ilgesni. Po depiliacijos cukrumi oda švelni r glotni išlieka nuo 2 iki 4 savaičių.

Cukraus masę, jei atliekama depiliacija namuose, galima pasigaminti ir pačioms. Jai prireiks:

 • 1 stiklinės cukraus;
 • 2 v. š. vandens;
 • 1,5 v. š. citrinų sulčių;
 • 1 a. š. druskos.

Visi ingredientai dedami į puodą, užvirinami ir masei pageltus pradedama maišyti. Maišant virti apie 8 min., kol masė taps tiršta ir nebus matyti cukraus kristalėlių.

 1. Fotoepiliacija

Fotoepiliacija

Fotoepiliacija – ilgalaikio plaukų šalinimo procedūra, kurios metu veikiamas plauko folikulas. Po kelių dienų atlikus fotoepiliaciją plaukas iškrenta. Po 5–10 procedūrų kurso plaukai nebeatauga visiškai. Šis metodas netiks, jei plaukai šviesūs ir ploni. Fotoepiliacija atliekama specialiu aparatu, skleidžiančiu pulsinę šviesą. Vienu metu veikiamas 4-8 kv. cm plotas – procedūra visiškai nedirgina odos.

 1. Elektroepiliacija

Elektroepiliacija – plaukų šalinimas, kai plauko folikulas veikiamas plonomis adatėlėmis, perduodančiomis elektros impulsus. Norint atlikti procedūrą, plaukelių ilgis turėtų būti bent 3 mm. Procedūra yra skausminga, gana brangi, ilgai trunkanti, mažiau efektyvi už fotoepiliaciją ar plaukų šalinimą lazeriu.

 1. Plaukelių rovimas epiliatoriais

Epiliatoriai plaukus rauna su šaknimis. Procedūra yra gana skausminga, be to, trunka kur kas ilgiau nei, pavyzdžiui, depiliacija vašku. Šiuolaikiniai gamintojai nuolat tobulina epiliatorius, tad siūlo įsigyti epiliatorių su įvairiais masažuojančiais ir taip skausmą mažinančiais antgaliais, specialių įvairioms zonoms skirtų galvučių. Kai kurie epiliatoriai turi specialius konteinerius, kuriuose galima užšaldyti vandenį – ledas epiliuojant sumažina skausmą.

Epiliatorius

Taigi kurį depiliacijos metodą bepasirinktumėte, nepamirškite, kad, priklausomai nuo pasirinkto depiliacijos / epiliacijos metodo, odą reikia kruopščiai prižiūrėti – šveisti šveičiamaisiais kremais, drėkinti ir pan. Ilgalaikių ir efektyvių rezultatų pasieksite tik apsilankę kosmetologijos kabinete ar klinikoje, o procedūros namuose suteiks tik trumpalaikį efektą.

Profesionali depiliacija Vilniuje: kelios „Pasiutus lapė“ rekomendacijos:

„Pasiutus lapė“ rekomenduoja: depiliacija Kaune:

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: