Turi čekį? Kontaktai Dovanų čekis
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Gydomasis masažas: ką reikia žinoti?

2020-01-21

Gydomasis masažas: ką reikia žinoti?

Masažas – viena seniausių gydymo priemonių, pasižyminčių natūralumu ir dideliu efektyvumu. Jie yra neatsiejama reabilitacijos dalis, skatina įvairius gijimo procesus, padeda atsigauti po traumų ar operacijų. Pacientams padedama greičiau atgauti prarastą darbingumą ir grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Gydomasis masažas – puikus pasirinkimas, norint išvengti ar sumažinti nugaros, kaklo, pečių skausmus asmenims, dirbantiems sėdimą darbą.

Gydomieji masažai

Masažas stebuklingai ramina bei padeda atsipalaiduoti, veikia visą mūsų organizmą, pašalina stresą, įtampą ir padeda atsikratyti blogų minčių. Masažo pagalba galima šalinti nuovargį, patobulinti kūno formas, mažinti skausmus. Kiekvienas procedūros būdas turi po nedidelę paslaptį, todėl kiekvieno poveikis skiriasi. Reguliarus masažas sumažina nervingumą ir nuovargį, atpalaiduoja įsitempusius raumenis, suteikia sąnariams paslankumo, o visam kūnui (tiek fiziniam, tiek dvasiniam) žvalumo, pakelia nuotaiką ir pagerina savijautą.

Gydomasis masažas – tai viena iš masažo rūšių, kurios tikslas yra gydyti įvairias ligas, atkurti bei normalizuoti pažeistas organizmo funkcijas. Masažas – speciali, dozuota mechaninių ir refleksinių poveikių visuma. Gydomasis masažas atnaujina sutrikusios organizmo dalies funkcionavimą, t. y. pašalina skausmą ir raumenų nuovargį, įtampą, pagerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, atpalaiduoja spazmus, atkuria sąnarių judrumą. Net trumpalaikis masažas atstato organizmą, pašalina pieno rūgštį iš raumenų, kelia bendrą organizmo tonusą ir audinių elastingumą.

Gydomasis masažas taikomas esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, plokščiapėdystei, sergant stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo organų, virškinimo organų ligomis, centrinės ir periferinės nervų sistemos bei judamojo aparato ligomis, esant galvos skausmams, taip pat esant padidintam jautrumui, miego sutrikimams, esant stresui, sergant urologinėmis, ginekologinėmis ligomis, po operacijų, traumų, sporto medicinoje ir kt. o profilaktiškai rekomenduojamas sėdimą darbą dirbantiems žmonėms.

Visas žmogaus organizmo funkcijas valdo ir reguliuoja nervų sistema. Nustatyta, kad masažas, priklausomai nuo naudojamų masažo būdų ir nervų sistemos būklės, gali arba padidinti arba sumažinti nervų sistemos dirglumą. Taigi, masažo poveikis yra reikšmingas tiek odai, tiek raumenims, raiščiams ir sausgyslėms. Nustatyta masažo įtaka kraujo ir limfos sistemoms, medžiagų apykaitai ir vidaus organams.

Gydomasis masažas Kaune

Kaune gydomieji masažai atliekami šiose vietose: Žaliakalnio poliklinikoje bei „5 senses“. Poliklinikoje galite rinktis masažo trukmę: trumpą masažą, t. y. 30 min. arba ilgąjį – 60 min. Taip pat yra tarpinis variantas – 45 min. Kainos svyruoja nuo 20 eurų iki 45 eurų.

„5 senses“ salonas, dar daugeliui negirdėtas. Jis įsikūręs Miško g. 13. Čia specialistai siūlo gydomųjų masažų kompleksą, kurį sudaro 5 apsilankymai. 5 gydomųjų nugaros masažų kompleksas padės pašalinti susikaupusią fizinę ir emocinę įtampą, atpalaiduos įsitempusius raumenis, pagerins kraujotaką, limfotaką, vidinių organų darbą, miego kokybę bei darbingumą. Klasikinis gydomasis 30 min. trukmės masažas apima nugaros, kryžkaulinės-klubų, sprando, apykaklės ir galvos sritis. Atliekama su natūraliu dygminų ir vynuogių kauliukų aliejumi „Pevonia“.

Gydomasis masažas Vilniuje

Vilniuje gydomuosius masažus galite išbandyti šiuose salonuose: „Masažo namai“, „Medical SPA“ reabilitacijos ir grožio centre, Profesionalių masažų studijoje, „Reiki kelias“ centre.

Visuose šiuose salonuose gausite aukščiausios kokybės paslaugas, kurios pagerins ne tik fizinę, bet ir emocinę Jūsų sveikatą.

Štai Profesionalių masažų studijoje, vienas populiariausių gydomųjų masažų – gydomasis viso stuburo ir nugaros raumenų. Stuburas ir nugara – žmogaus sveikatos pagrindas! Didžiausia laiko dalį mes praleidžiame sėdėdami (namuose, darbe, mokymo įstaigoje, automobilyje ir t. t.). Nuolatinis kūno pasyvumas neišvengiamai sukelia nugaros raumenų nuovargį bei įtampą.

Na, o „Reiki kelias“ centre dirba kvalifikuotas masažo terapeutas, kuris klasikinio-gydomojo masažo metu, padės Jums atsikratyti visų problemų.Geros savijautos studija, skirta kiekvienam, norinčiam atsipalaiduoti, atsikratyti raumenų įtampos bei pagerinti savo savijautą. Gyvenimas tampa tarsi lenktynės, kuriose pralaimime sau. Pasirinktas tempas ir nesąmoningų minčių perteklius eikvoja mūsų energijos resursus, ko pasekoje fiziologiniai ir emociniai aspektai senka. Sąmoningas buvimas su savimi leidžia atsipalaiduoti ir atitrūkti nuo rutinos.

Gydomasis masažas Klaipėdoje

Klaipėdos mieste, gydomaisiais masažais galite mėgautis šiose vietose: „MK studija sveikatingumui“, „SPA Provanso kvapai“ bei „Lakšmės studija“. Pastarojoje studijoje, masažai atliekami profilaktiškai, dar prieš ateinant skausmams ar rimtoms problemoms.

„SPA Provanso kvapai“ siūlo išbandyti 60 min. ir 90 min. masažus. Čia masažai atliekami visam kūnui. Tai pagalbinė ir prevencinė atstatomoji kūno priemonė. Masažas skirtas darbingumui didinti, nuovargio mažinimui, mikrocirkuliacijai audiniuose ir sąnariuose gerinti, vidaus organų darbui gerinti. Masažo metu naudojami kadagių, rozmarinų, pušų spyglių, čiobrelių, kvapiųjų kanangų, italinio šlamučio, pipirmėčių eteriniai aliejai.

Na, o „MK studijoje“ Jūsų laukia gilus stuburo raumenų masažas, nugaros ir juosmens masažas bei nugars ir pečių masažas. Jie gali būti arba atpalaiduojantys, arba skausmą mažinantys. Gydomasis masažas tinka visiems, jaučiantiems lėtinius ar pasikartojančius skausmus, raumenų sustingimą ar tirpimą juosmens, nugaros srityje. Masažo metu parenkami ir taikomi individualūs judesiai ir jų kombinacijos, derinami švelnus ir gilūs judesiai, pagal kliento jaučiamas nusiskundimus. Masažas padeda pagerinti judesių amplitudes, gyvenimo, miego kokybę, mažina raumenų skausmus ir įtampas.

Gydomasis masažas Šiauliuose

Šiauliuose gydomaisiais masažais lepinsitės tik „Elemi“ salone. Čia atliekami šie masažai: trigerinių taškų masažas, giliųjų raumenų masažas, giliųjų audinių nugaros masažas bei trigerinių taškų nugaros masažas. Kainos svyruoja nuo 20 iki 35 eurų.

Giliųjų audinių masažo tikslas – atstatyti normalų fascijų ir sausgyslių ilgį. Sutrumpėjus fascijoms visuomet atsiranda problemos su raumenimis.

Trigerinių taškų masažas – tai gydomojo masažo forma, kurioje visas spaudimas yra taikomas specifiniams taškams jautriuose raumenų audiniuose tam, kad būtų sumažintas raumenų įsitempimas ir skausmas.

Sportinis masažas: kaip jis veikia?

Sportinis masažas – tai tam tikros atlikimo metodikos masažas, kurio metu masažuoti reikia tam tikromis kryptimis, tam tikru spaudimu, rankų padėtimi ir kt. Šis masažas gali būti atliekamas visam kūnui arba atskiroms kūno dalims, pvz.: tik nugarai, kojoms ir pan. Sportinis nugaros masažas atliekamas lygiai taip pat kaip ir viso kūno sportinio masažo metu. Tačiau dėmesys skiriamas tik tam tikrai raumenų grupei ar kūno daliai.

Svarbu paminėti, kad sportinis masažas atliekamas ne tik sportininkams. Šio masažo rūšis yra labai efektyvi dirbantiems sėdimą darbą, nuolatos kenčiantiems sprando, nugaros skausmus, spazmus ar galūnių tirpimą.

Sportinio masažo metu tam tikrose vietose sukeliamas spaudimas, tempimas ar įtampa, taip veikiami gilieji kūno audiniai, vadinami fascijomis. Būtent fascijų įsitempimas ir sukelia raumenų skausmus arba į raumenis išsiskyrusi pieno rūgštis (dažniausiai sportininkams po aktyvios fizinės treniruotės, varžybų). Kad sportinis masažas, ypač sportinis nugaros masažas, būtų dar efektyvesnis yra kombinuojamas su taurių terapija. Šio masažo metu į smegenis yra išskiriama cheminė medžiaga endorfinas, kuris veikia kaip natūralus skausmo malšintojas. Todėl po šio masažo akivaizdžiai pagerėja nuotaika, fizinė būklė, dingsta nerimas.

 

Taigi, jei skundžiatės bent menkiausiais skausmais, kreipkitės į specialistus ir išbandykite gydomuosius masažus!

 

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: