Hialurono injekcijos – mada ar naudinga procedūra?

2019-07-05

Hialurono injekcijos – mada ar naudinga procedūra?

Nors ir kaip nenorime, tačiau anksčiau ar vėliau mūsų veide pasirodo pirmieji senėjimo požymiai - raukšlelės. Pirmiausiai atsiranda mimikos raukšlelės, po to jų vis daugėja, raukšlelės gilėja, oda suglemba. Pagrindinė odos senėjimo priežastis - sumažėjusi natūralios hialurono rūgšties gamyba organizme. Tam, kad bent kiek papildytume šia taip reikalinga medžiaga, būtinai naudokite kremus, tepalus, kurių viena sudėtinių dalių - hialurono rūgštis. Tai padės bent minimaliai sulėtinti raukšlelių ryškėjimą. Tačiau norint efektyvaus rezultato ir praktiškai nematomų raukšlelių yra kitas būdas - hialurono injekcijos

Hialurono injekcijos yra šiuolaikiška, inovatyvi ir saugi priemonė, kuri padės Jums ne tik sumažinti raukšleles, bet ir džiaugtis sveikesne, elastingesne oda. 

Hialurono rūgštis

Mūsų organizmas nuolat gamina hialurono rūgštį. Didžiausias jos kiekis kaupiasi odoje. Tai viena svarbiausių tarpląstelinių medžiagų, kuri turi savybę išlaikyti drėgmę. Tačiau su amžiumi organizmas hialurono pagamina vis mažiau, todėl odoje ir prasideda senėjimo procesai, atsiranda raukšlelių, oda ima sausėti, suglemba, papilkėja. O kaip gi kitaip – juk sumažėjo svarbiausios medžiagos atsakingos už drėgmės išlaikymą. Įsivaizduokite - viena hialurono rūgšties molekulė gali sulaikyti net 1000 vandens molekulių. 

Mūsų organizmas įprastai pasigamina apie 15 g. natūralios hialurono rūgšties, kurios dalis kasdien skaidoma ir sintetinama. Ši rūgštis tarsi jaunystės eliksyras. Todėl kai organizmas pradeda senti ir ima pats mažiau gaminti hialurono tiesiog būtina papildyti jo atsargas.

Turėtume būti dėkingi vokiečių biochemikui Karlui Mejeriui, kuris XX a. betyrinėdamas jungiamojo audinio savybes atrado hialurono rūgštį. Būtent jis išsiaiškino, kad hialurono rūgštis padeda odoje išlaikyti drėgmę. Tačiau atradęs šią medžiagą dar nežinojo koks svarbus buvo atradimas ir, kad ateityje mokslininkai išras būdą kaip papildyti organizmą hialurono rūgštimi.

Hialurono rūgšties injekcijos - nauda

Hialurono injekcijos daugeliui vis dar atrodo kaip sparčiai išpopuliarėjusi mada. Deja, tai klaidinga nuomonė, kadangi ši procedūra padeda išspręsti daugybę su oda susijusių problemų. 

Procedūros metu į odą yra suleidžiami hialurono rūgšties užpildai. Šių užpildų koncentracija yra labai didelė, todėl hialuronas gali tolygiai pasiskirstyti po oda ir užpildyti šios medžiagos trūkumą. Jis užpildo susidariusius tarpus tarp kolageno skaidulų taip užpildydamas raukšleles iš vidaus, oda pridrėkinama ir pradedama stimuliuoti aktyvesnė kolageno sintezė. Odoje pradeda vykti aktyvesni atsinaujimo procesai. 

Hialurono rūgšties injekcijos yra skirtos: 

 • Raukšlelių mažinimui veido, kaklo srityse, ant rankų.

 • Lūpų formos korekcijai ir putlinimui.

 • Odos drėgmei ir elastingumui atstatyti.

 • Skruostų formai atstatyti.

 • Veido kontūrų formavimui.

 • Naikinti „žąsų“ kojelėms aplink akis.

 • Koreguoti ir sumažinti randelius, kurie susidarė po aknės gydymo.

 • Pūslelinės, opelių ir žaizdelių gydymui (hialurono rūgštis aprūpina šias pažeistas vietas drėgme ir taip skatina greitesnį gijimą).

 • Hialuronas padeda gydyti ligas susijusias su sąnarių degeneracija (hiaurono rūgštis tarsi apsauginė kaulų medžiaga (glikozaminoglikanas), kuri neleidžia greitai susidėvėti sąnariams, saugo sausgysles bei kremzles.

Procedūros eiga

Pirmiausiai apsilankykite konsultacijai pas kosmetologę arba plastikos chirurgą. Specialistas galės įvertinti dabartinę Jūsų odos ir padės nuspręsti koks preparatas Jums tinkamiausias. Kadangi hialurono rūgšties turintys preparatai būna kelių rūšių, taip pat norint dar efektyvesnio rezultato kartais rekomenduojama preparatus maišyti trombocitais papildyta plazma (kitaip vadinama PRP – platelet rich plasma). 

Prieš procedūrą nerekomenduojama degintis saulėje, soliariume, taip pat privalote įspėti specialistą jei vartojate vaistus, kurie skystina kraują, malšina uždegimus. Taip pat negalima atlikti injekcijų jei mėnesio laikotarpyje Jums buvo atliktos procedūros lazeriu, pilingas ar kitos estetinės procedūros. Po kiek laiko galima leisti hialurono rūgšties injekcijas Jums geriausiai patars specialistas, kadangi kiekvienu atveju laiko tarpas skirtingas. 

Hialurono inekcijos procedūra nėra sudėtinga ir vyksta pakankamai greitai – plona adatėle po oda yra suleidžiama stabilizuotas hialurono rūgšties preparatas. Tačiau svarbu pabrėžti, kad labai atidžiai pasirinktumėte specialistą, kadangi būtina tinkamai suleisti injekcijas, kad rezultatas būtų toks kokio tikitės. Svarbu, kad būtų naudojami tik sertifikuoti ir patikrinti preparatai, o specialistas turėtų reikiamą išsilavinimą ir licenzijas leidžiančias atlikti tokias procedūras. 

Pati procedūra dažniausiai trunka apie pusvalandį, o jei injekcijų plotas didesnis – valandą ir daugiau. 

Ar procedūra skausminga? 

Dažniausiai skausmas labai minimalus, o kartais ir visai nejuntamas. Procedūra atliekama su itin mažomės adatėlėmis, kurios stipriai nepažeidžia odos. Tačiau dažniausiai, kad nejustumėte visiškai jokio diskomforto – vietos, kur bus leidžiamos injekcijos patepamos skausmą malšinančiu losjonų.

Hialurono rūgšties injekcijos šalutinis poveikis

Po procedūros vietos, kuriose buvo suleistos injekcijos, gali parausti, atsirasti patinimas. Taip pat gali šiek tiek niežėti. Tačiau dviejų dienų bėgyje šie simptomai dažniausiai pradingsta. Kartais gali atsirasti ir mėlynės, kurios sugyja dešimties dienų laikotarpyje. 

Po hialurono injekcijos bent dvi savaites venkite degintis saulėje ar soliariume, nesilankykite saunoje. Pirmą parą pasistenkite nenaudoti jokių kosmetikos priemonių. Taip pat nerekomenduojama pirmas 3 dienas aktyviai sportuoti, kadangi gali susidaryti hematomos (išsiliejusi kraujo sankaupa). Nesimaudykite ir vandens telkiniuose – rizikuosite pasigauti infekciją, nes vandenyje gyvena daugybė bakterijų. Leiskite pilnai sugyti pažeistoms vietoms. 

Jei injekcijos atliekamos žiemą rekomenduojama namuose labiau drėkinti orą, kad suleistas preparatas galėtų gauti daugiau drėgmės. Kadangi jei aplinka labai sausa, drėgmė pasisavinama ne iš aplinkos, o iš giliųjų odos sluoksnių, o tai nėra gerai. 

Hialurono rūgšties injekcijos - atsiliepimai

Tas kas išbandė hialurono rūgšties injekcijas džiaugiasi atradę tokią procedūrą. Teigiamas poveikis pamatomas iš karto po procedūros, o galutiniu rezultatu galima džiaugtis po dešimties dienų, kuomet vietos, kuriose buvo atliktos injekcijos, visiškai sugyja. 

Rezultatas išsilaiko nuo pusės metų iki 1 metų, o kartais net ir 2 metus. Jei siekiate ilgalaikio efekto, geriausia procedūrą pakartoti ne vėliau nei po metų. Tačiau kiekvieną kartą hialurono rūgšties preparato suleisti reikės vis mažiau. Na, o kiek tiksliai išsilaikys rezultatas labai priklauso ir nuo Jūsų organizmo savybių. 

Hialurono rūšgšties injekcijos kaina

Hialurono injekcijų kaina minimaliai skiriasi pas skirtingus specialistus. Geriausia šią procedūrą atlikti specialioje klinikoje. Kainos skiriasi priklausomai nuo to, kokiai sričiai skirta injekcija ir ką norite koreguoti: 

 • Raukšlelių užpildymo kaina nuo 110 EUR iki 250 EUR. 

 • Lūpų putlinimas kainuoja nuo 200 EUR. 

 • Lūpų putlinimo korekcija, lūpų formos korekcija kainuoja nuo 100 EUR iki 200 EUR. 

 • Veido, skruostų kontūrų korekcijos kaina prasideda nuo 250 EUR. 

Kainos gali pasirodyti nemažos, tačiau tai tikslumo, žmogaus anatomijos pažinimo reikalaujanti procedūra, kurios suteikti rezultatai džiugins Jus labai ilgą laiką ir su laiku korekcijų gali prireikti net rečiau nei kas metus. 

Hialurono rūgšties injekcijos leis Jums džiaugtis gražia oda ir paslėpti senėjimo požymius, tačiau tam reikia ir Jūsų pastangų. Nepamirškite, kad turite stengtis sveikai maitintis, vengti streso ir įtampos, nepamirškite ir tinkamos kasdieninės odos priežiūros. Kuo daugiau įdėsime savo pastangų tuo ilgiau džiaugsimės gražiu, jaunu ir sveiku kūnu!

 

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: