Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Išsausėjusios lūpos: galimos priežastys ir pagalba

2021-01-03

Išsausėjusios lūpos: galimos priežastys ir pagalba

Sausos lūpos dažna problema, su kuria susiduria tiek moterys, tiek vyrai. Ypatingai sausėja lūpos šaltuoju metų laiku. Lūpos ne tik išsausėja, bet net ir suskeldėja, jas ima skaudėti, įtrūksta lūpų kampučiai. Žinoma, dažniausiai jas patepame lūpų balzamu ir tikimės, kad problema išspręsta. Vis tik sausos lūpos gali slėpti ir kur kas gilesnes, vidines organizmo problemas, sveikatos sutrikimus. Todėl norint džiaugtis sveikomis, gražiomis lūpomis labai svarbu išsiaiškinti, kodėl lūpos džiūsta.  

Sausos lūpos  

Išsausėjusios, suskilinėjusios lūpos viena dažniausių problemų žiemos metu. Tai gali lemti išoriniai veiksniai - šaltis, vėjas, sausas oras namuose. Tačiau dar dažnesnė priežastis - organizmo dehitratacija. Kai organizmui ima trūkti vandens, mūsų oda, lūpos tai iš karto išduoda. Pasistenkite išgerti per dieną pakankamą kiekį vandens, gerkite mažiau saldintų gėrimų, mažiau kavos.  

Na, o jei lūpos išsausėja ir net skilinėja, tai gali būti ne tik vandens trūkumas. Tokia lūpų būklė gali byloti apie virškinamojo trakto sutrikimus, todėl vertėtų atkreipti dėmesį ar viskas tvarkoje su mityba bei virškinimo sistema.  

Dar viena priežastis, kodėl ima sausėti lūpos - vitaminų trūkumas. Kai organizmui ima trūkti vitamino A ar B, ima sausėti oda, lūpos, plaukai.  

Lūpos išsausėti gali ir nuo naudojamos dantų pastos. Dauguma pastų yra su fluoru, o fluoras labai sausina odą. Todėl reikėtų stengtis tokią pastą naudoti ne kasdien. Naudokite natūralesnės sudėties pastą, o kartais su fluoru.  

Suskilę lūpų kampučiai  

Nutinka ir taip, kad suskyla lūpų kampučiai, o tai dažnai skausminga ir nemalonu. Įskilę lūpų kampučiai gali reikšti, kad trūksta vitamino B, geležies. Dažnai tai pasireiškia sergantiems diabetu ar onkologinėmis ligomis, turintiems mažakraujystę. Taip pat lūpų kampučiai gali įtrūkti ir esant infekciniams susirgimams. Organizmas nusilpsta, todėl dažnai įtrūkimai sunkiai gija.  

Opelės ant lūpų  

Jei ant lūpų pastebėjote nedideles pūsleles, opeles – didžiausia tikimybė, kad tai herpes viruso pasekmė. Virusas dažniausiai pasireiškia tuomet, kai susilpnėja imunitetas, organizmui ima trūkti vitaminų, maistinių medžiagų. Todėl ypatingai šaltuoju metų laiku herpes virusas pasireiškia itin dažnai, o kai kuriems kartojasi nuolat. Herpes viruso inkubacinis laikotarpis trunka net iki 21 dienos. Dažniausiai jo simptomai atsiranda staiga – juntamas nemalonus jausmas lūpų srityje, jas peršti, susidaro nedideli guzeliai, kurie paskui virsta pūslelėmis. Lūpos gali net ir patinti. Tad jausmas tikrai nemalonus. Todėl svarbu vos tik pajutus herpes viruso simptomus tepti specialiais vaistais, kurie džiovina. Žinoma, vaistų yra įvairių - pleistriukai, tabletės, tepalai. Tiesiog reikia atrasti tai, kas tinkamiausia ir efektyviausia Jums.  

Pūslelinė (herpes virusas) nemalonus susirgimas, o dar ir suteikiantis diskomfortą dėl išvaizdos. Todėl reikėtų saugotis. Užsikrėsti galima nuo kito žmogaus, kuris tuo metu serga pūsleline. Ir nereikia net bučiuotis ar liestis, užtenka jei pasinaudosite tais pačiais indais ar rankšluosčiu. Be užsikrėtimo, herpes viruso suaktyvėjimą ir pūslelinės atsiradimą įtakoja ir oro pasikeitimas, įpročių pakeitimas. Labai svarbu laikytis tinkamos higienos, nesinaudoti kitų žmonių lūpų balzamu, lūpų dažais, blizgiais, valyti veido odą.  

Jei dar neteko sirgti herpes virusu, jo išvengti padės aktyvus, sveikas gyvenimo būdas, imuniteto stiprinimas, tinkama mityba.  

Pakitusi lūpų spalva 

Gal kiek rečiau, tačiau pasitaiko ir tai, kad lūpos gali pakeisti spalvą - tapti blyškios ar itin ryškios, raudonos. Priežasčių gali būti labai įvairių. Pakitusi lūpų spalva gali netgi signalizuoti apie vidaus organų sutrikimus. Ypač reikėtų sunerimti, jei lūpų spalvos pakitimas užsitęsia ilgą laiką ir nepraeina. Žinoma, jų spalvos pasikeitimus gali įtakoti ir tokie žalingi įpročiai, kai rūkymas.  

Išblyškusios lūpos gali taip pat rodyti, kad kažkas ne taip su organizmu. Ypatingai jei blyškios tapo ne tik lūpos, bet ir oda. Tai gali reikšti onkologinius susirgimus, anemiją ar kitus organizmo negalavimus. Tačiau dažnai lūpos blyškesnės tampa ir dėl saulės trūkumo. O kadangi mūsų šalyje saulės per metus nėra daug, tai dažnas požymis. Žinoma, tuomet kai mėgaujatės saulės voniomis labai svarbu nepamiršti priemonių su SPF apsauga nuo saulės.  

Lūpų patinimas ir jautrumas 

Dar retesnis reiškinys - sutinusios lūpos. Tačiau kartais taip gali nutikti dėl alerginės reakcijos į maistą ar kitą medžiagą. Lūpos staigiai patinsta, išburksta, tampa rausvesnės. Sunerimti reikėtų jei lūpos ištinsta labai smarkiai, jas ima skaudėti. O jei kartu sutinsta ir liežuvis, būtina kreiptis į medikus, kadangi tokia alerginė reakcija pavojinga, gali imti tinti ir kvėpavimo takai.  

Lūpų jautrumas taip pat gali būti dėl alerginės, tik mažesnės reakcijos į tam tikrą dirgiklį. Gali būti paraudę lūpų kampučiai, juntamas jautrumas liečiant lūpa. Dažniausiai tokia alerginė reakcija atsiranda dėl naudojamos kosmetikos, kai kuriems ir nuo įvairių higienos priemonių. Svarbiausia stebėti, kuri priemonė sukelia tokią reakciją. Kurį laiką bandyti nenaudoti vieno produkto, jei padėtis pasikeičia, jo visiškai atsisakyti. Jei pojūčiai išlieka, bandykite atsisakyti kito produkto. Taip atrasite, kas netinka.  

Priemonės gražioms ir sveikoms lūpoms 

Turbūt sutiksite, šiurkščios, išsausėjusios lūpos tikrai nedžiugina. Visos svajoja apie glotnias, švelnias ir sveikai atrodančias lūpas. Tam svarbu ne tik rūpinti savo bendra organizmo būkle ir imuniteto stiprinimu, bet ir palepinti jas įvairiomis priemonėmis.  

Be jokios abejonės kasdien tiesiog būtinas lūpų balzamas. Žiemos metu jis turėtų būti riebesnis. Juk būtina apsauga nuo šalčio, ne tik drėkinimas. Galima naudoti ir liaudiškas priemones, tokias, kaip medus, migdolų, alyvuogių aliejus, sviestas. Ypatingai naudingas taukmedžio sviestas, kuris ne tik minkština, drėkina, bet ir puikiai saugo švelnią lūpų odą. Beje, taukmedį galima naudoti ir skruostų apsaugai nuo šalčio, tepti suskeldėjusius kulnus, paminkštinti pėdas. Taip pat derėtų nepamiršti ir tokios priemonės, kaip glicerinas, kokosų aliejus ar net bičių vaškas. Visos šios priemonės padės išsaugoti švelnias ir sudrėkintas lūpas. Beje, lūpų būklei pagerinti labai padeda šiltas alyvuogių aliejus. Gausiai jo užtepkite ir leiskite susigerti, perteklių vėliau galite nusausinti. Lūpos bus tarsi šilkas! Na, o taip pat norime pasidalinti su Jumis ir dar keliomis kaukėmis lūpoms, kurias galite pasigaminti iš namuose turimų produktų.  

Kaukė lūpoms iš kefyro 

Gal nuskambės ir keistai, tačiau kefyras turi drėkinančių savybių ir puikiai tinka lūpų kaukei! Kaip tai padaryti? Tiesiog užtepk kefyro ant lūpų, palauk kelias minutes, kol jis išdžius, tuomet vėl tepk naują sluoksnį. Tokią procedūrą pakarto 5 – 7 kartus. Tepant paskutinį sluoksnį, jį palaikyk ilgiau – apie 10 minučių, o tuomet nuplauk lūpas. Gali papildomai patepti vazelinu.  

Bananų ir sviesto kaukė lūpoms 

Viskas ko Tau prireiks – ½ arbatinio šaukštelio natūralaus sviesto ir šiek tiek sutrinto banano. Produktus išmaišyk kartu ir tepk ant lūpų. Kaukę palaikyk apie 20 minučių. Lūpos taps minkštos, švelnios ir puikiai sudrėkintos. O priemonės visiškai natūralios ir randamos turbūt kiekvienuose namuose. 

Medaus kaukė  

Medus vienas universaliausių produktų, kuris naudingas tiek valgomas, tiek naudojamas išorėje. Tad lūpoms tau reikės 1 arbatinio šaukštelio medaus ir ½ arbatinio šaukštelio kokosų sviesto. Gerai sumaišyk produktus ir užtepk ant lūpų. Palaikyk 15 minučių ir švelniai nuplauk šiltu vandeniu.  

Vis tik, jei išsausėjusių lūpų problema ne tik dėl išorės veiksnių, būtinai imkitės ir kitų priemonių, kurios padės pašalinti priežastį. Jei reikia, apsilankykite pas gydytoją, kuris įvertins Jūsų sveikatos būklę, nustatys ar organizmui netrūksta vitaminų, maistinių medžiagų. Na, o tuomet bus lengviau atrasti ir tinkamiausius būdus ir priemonės savo savijautos ir išvaizdos gerinimui.  

Na, o pasibaigus karantinui nepamirškite apsilankyti ir kosmetologijos kabinete. Juk ten pasirūpins ne tik veido oda, bet ir lūpomis. Ypač naudingos drėkinančios veido procedūros. Rūpinkimės savimi, tai padės ne tik išlaikyti grožį, bet ir gerą savijautą ir sveiką kūną.  

 

Atgal