Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Ką daryti nudegus saulėje, o ko reikėtų vengti?

2022-07-01

Ką daryti nudegus saulėje, o ko reikėtų vengti?

Vasara pralekia taip greitai, kad kiekvieną akimirką, kai tik saulė lepina gražiais orais visi skuba į paplūdimius prie jūros, ežerų ar upių. Ir žinoma, ne vienas tikisi gražiai įdegti. Tačiau ne visuomet pagulėjimas saulėje suteikia norimą įdegį. Kartais nutinka ir taip, kad oda stipriai nudega, paraudonuoja. Odos nudegimas saulėje yra rimta problema ir nereikėtų į tai žiūrėti pro pirštus. Taip pat svarbu ir imtis tinkamų priemonių nudegimams gydyti. Papasakosime, ką daryti nudegus saulėje, kokios priemonės tinkamiausios ir ką svarbu žinoti prieš deginantis saulėje.  

Žalingas saulės poveikis odai 

Saulė mums reikalinga. Ilgiau būnant saulėje organizmas gauna vitamino D, gražiai parausta, jaučiamės laimingesni ir gražesni. Tačiau dažnai persistengiama, o to pasekmės - nudegimų gydymas ir bandymas atstatyti normalią odos būklę.  

Ultravioletiniai saulės spinduliai ne tik gali nudeginti odą, bet ir spartina odos senėjimo procesus, greičiau atsiranda raukšlelių. Itin ilgai ir dažnai būnant saulėje gali išsivystyti net ir odos vėžys. Todėl laiką saulėje reikėtų leisti atsakingai ir saugoti savo odą. Odai reikia nemažai laiko atsistatyti. Aišku viskas priklauso ir nuo to, koks nudegimo laipsnis. Yra išskiriami trys nudegimo laipsniai, tačiau saulėje dažniausiai nudegama pirmo laipsnio nudegimo, retais atvejais pasitaiko net ir antrojo laipsnio nudegimų. 

Pirmojo laipsnio nudegimas – oda parausta, patinsta. Tai vienas dažniausių nudegimo laipsnių kaitinantis saulėje. Odą gali perštėti, net ir deginti. Dažniausiai šie simptomai praeina per savaitę. Kartais gali atsirasti ir pūslelių. Oda tampa išsausėjusi. 

Antrojo laipsnio nudegimas – oda itin skausminga, atsiranda daug pūslių. Itin skausminga, kai pūslės prasprogsta. Taip nudegusią odą išgydyti prireikia labai daug laiko.  

Nudegus odą net ir pirmo laipsnio nudegimu odai regeneruotis prireikia mažiausiai 3 mėnesių. Tik per šį laikotarpį oda pilnai atsistato, pasišalina negyvos odos ląstelės. Tik atsinaujinusi oda jautresnė, plonesnė, todėl ją reikia saugoti dar labiau. Jei jau nudegėte saulėje, pasistenkite daugiau joje neužsibūti ir vėl.  

Ką daryti nusideginus saulėje? Ko vengti?  

Pirmiausia turėtumėte žinoti, kad oda po nudegimo ypatingai jautri. Odos jokiais būdais nešveiskite ir netrinkite. Jokio šveitiklio, kempinės ar kitų šiurkščių priemonių. Net ir rankšluosčių šluostykite odą labai atsargiai. Pirmiausia reikia suteikti pirmąją pagal nudegusiai odai. Odą nuplaukite duše su vos drungnu vandeniu ir švelniu prausikliu. Jei oda nudegė nestipriai tiesiog gausiai ją tepkite drėkinančiomis priemonėmis, prieš tai jas galite įdėti į šaldytuvą. Patepus odą vėsia priemone ją mažiau skaudės, maloniai šaldys. Odai atgaivinti tiks losjonai su alaviju, pantenoliu, mentoliu, vitaminu E ir kitais ingredientais, kurie ne tik odą drėkina, bet skatina gijimo procesus. 

Beje, odos drėkinimas svarbus ir iš vidaus. Gerkite daugiau vandens, valgykite vaisius, daržoves, gerkite žaliuosius kokteilius. Tai padės atstatyti organizme skysčių balansą ir paskatinti gijimo procesus. Taip pat turėtumėte vengti kavos ir alkoholinių gėrimų.  

Jei oda nudegusi nestipriai, ją galite šaldyti vėsiais kompresais. Ypač nesmagus veido nudegimas saulėje. Vėsinti jį galite žaliosios arbatos pakeliais (užplikyti, atvėsinti ir įdėti į kamerą). Beje, tokie kompresai puikiai tinka ir patinus paakiams.  

Nudegus odą su pūslėmis gydymas ilgesnis. Jei pūslės prasprogsta, būtinai jas apibintuokite, pabarstykite antiseptiko miltelių. Nelieskite odos nešvariomis rankomis. Jei nudegimas itin stiprus nepakenks pasikonsultuoti su vaistininku, gydytoju. 

Kaip sumažinti raudoną įdegį? 

Svajojant apie rudą kūną tikrai nedžiugina raudonas įdegis, o jei dar jis ir skausmingas. Ypatingai jautri vieta – veidas. Nudegus jį saulėje ypatingai parausta nosis, skruostai. Tačiau klausimas – kaip sumažinti raudonį ir gražinti odai vientisą spalvą? Tam puikiai tiks paprasčiausias agurkas. Tereikia jį supjaustyti griežinėliais ir dėti ant vietų, kurios labiausiai išbučiuotos saulės. Laikykite agurko griežinėlius apie pusvalandį.

Agurkas ne tik padės pašviesinti odą, bet ir puikiai sudrėkins bei sumažins skausmą. Laikant agurką ant nudegusių vietų ištraukiamas ir karštis. Tad neturint šalia kitokių priemonių, tai vienas geriausių pagalbininkų.  

Kaip numalšinti odos niežulį? 

Nudegimas saulėje sukelia ne tik skausmą, odos kaitimą, tempimą, bet vėliau ir niežulį. Jį sumažinti padės vėsinančios priemonės su mentoliu, pantenoliu ar alaviju. Venkite priemonių su dirbtiniais kvapikliais. Jei niežulys labai stiprus, padės antihistamininiai vaistai.  

Suteikus odai pirmąją pagalbą, palepinkite ją ir gydomosiomis procedūromis, viso kūno įvyniojimu, drėkinančia veido procedūra. Odai būtinas gilus drėkinimas ir maitinimas bei visos priemonės padėsiančios greičiau atsinaujinti. 

Ko negalima daryti nudegus odą?  

Kaip ir minėjome, odos negalima trinti, šveisti ar kitaip pažeisti. Jokiais būdais stipriai nudegusiai odai vėsinti nenaudokite ledukų. Jų ant pažeistos odos dėti negalima. Taip pat visiškai netinkami aliejai ar jų turinčios priemonės, vazelinas. Šios priemonės kaip tik dar labiau paskatins odos uždegiminius procesus. Odą šveisti galima tik tuomet, kai ji jau apgijusi. Tačiau tai daryti reikėtų su švelniu šveitikliu, atsargiai, per daug netrinant odos.  

Labai svarbu, kad nudegę saulėje jos kurį laiką vengtumėte. Suprantama, kad paslėpus nudegusį kūną po drabužiais atrodo, jog viskas gerai. Tačiau mažiausiai parą turėtumėte vengti saulės. Nors nudegusios vietos ir paslėptos, tačiau ilgas buvimas saulėje paskatina piktybinės melanomos vėžio riziką. Žinoma, tai nereiškia, kad saulė mums tik kenksminga. Ji be galo reikalinga – organizmas iš saulės gauna vitamino D, pagerėja mūsų nuotaika, geriau jaučiamės. Tačiau viskas turi būti su saiku. Jei nudegėte saulėje, pasistenkite bent jau būtų pavėsyje, kad Jūsų nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai.  

Patarimai, kaip išvengti odos nudegimų saulėje 

Klausimas – kaip išvengti odos nudegimų saulėje? Vadovaukitės paprastais patarimais. Saulė pavojingiausia ir aktyviausia nuo 11 val. ryto iki 16 val. popiet. Jei įmanoma, pasistenkite saulėje degintis ne tuo laiku arba gausiai tepkite odą specialiais kremais apsaugančiais nuo saulės spindulių. Tik šiuo laiku reikėtų juo teptis dažniau. Nenaudokite aliejų ar priemonių, kurių sudėtyje gausų aliejų. Tokios priemonės tik dar labiau paskatins įdegimą ir nudegimo riziką. Nepamirškite apsaugoti ir lūpų! Jas taip pat patepkite apsauginiu kremu, o po buvimo saulėje drėkinančiu kremu ar lūpų balzamu. 

Būtinai dėvėkite galvos apdangalą. Jei įdegis nėra itin svarbus, gulėkite po skėčiu ar pavėsyje. Gerkite daug vandens. Taip organizmą apsaugosite nuo šilumos smūgio. Saulės labiausiai saugotis turėtų itin šviesią odą turintys žmonės, taip pat tie, kuri turi daug apgamų ar pasireiškia odos hiperpigmentacija. 

Kodėl plaukams reikia apsaugos nuo saulės?  

Plaukų apsauga nuo karščio taip pat būtina. Plaukus taip pat veikia aplinka, jie praranda savo grožį, tampa silpnesnis. Vasarą dažnai saugodami odą pamirštame, kad reikia saugoti ir plaukus. Ir ne tik vykstant atostogų į tolimas šalis, bet ir Lietuvoje. Tiesioginiai saulės spinduliai neigiamai veikia plaukų struktūrą, jie ima slinkti, išsausėja, blunka ir keičiasi spalva. Todėl plaukų apsauga yra tokia svarbi. 

Žinoma, reikia nepamiršti, kad net ir šiltuoju metų laiku dauguma moterų plaukus formuoja tiesintuvu ar džiovina juos plaukų džiovintuvu. O tai papildomas karštis ir dar didesnis stresas plaukams. Be to, dauguma moterų norėdamos išsaugoti plaukų grožį net ir vasarą juos lepina prabangiais aliejais. Tačiau ar žinojote, kad dažnai būnant saulėje tepti plaukus aliejumi nerekomenduojama? Taip padidinama tikimybė dar labiau pažeisti plaukus. Plaukų aliejaus nerekomenduojama tepti ir tiesinant plaukus ar juos džiovinant. Geriau tai daryti, kai plaukai džiūva natūraliai ar po džiovinimo.  

Kaip apsaugoti plaukus nuo saulės ir karščio?  

Nors dauguma nepamiršta kremo su SPF apsauga odai, tačiau apie priemones su apsauga plaukams pamirštama. Norint turėti gražius ir sveikus plaukus būtina rūpintis ir jų apsauga. Priemonės, saugančios nuo karščio ir saulės sukuria plaukams sluoksnį, kuris saugo nuo žalingo UV spindulių poveikio ar karščio plaukus džiovinant, tiesinant. Dauguma priemonių puikios ir tuo, kad plaukai nesiriebaluoja ir išlieka minkšti bei švelnūs. 

Priemonės plaukams su apsauga nuo saulės ir karščio ne tik saugo, bet ir plaukus drėkina, maitina. Plaukai tampa stipresni. Ypatingai plaukus vasarą turėtų saugoti tos moterys, kurios juos dažo. Dažyti plaukai lengviau pažeidžiami, be to, nuo saulės išblunka ir keičiasi spalva, plaukai greičiau praranda drėgmę.  

Nepamirškite gydomųjų plaukų procedūrų 

Namuose tikrai dažnai pasimiršta plaukus papildomai palepinti. Tačiau tai daryti galima daug rečiau atlikus profesionalias gydomąsias ir apsauginį poveikį turinčias procedūras. Viena iš itin populiarių plaukų procedūrų - Olaplex. Taip pat dažnai renkamasi ir Milk Shake procedūra. 

Olaplex – tai skirtingų produktų ir poveikio priemonės, kurių dėka galima greitai ir lengvai pasirūpinti savo plaukais. Tai dviejų chemijos mokslų daktarų dėka gimusi unikali produktų formulė, kurios dėka plaukai atstatomi ir sustiprinami. Plaukai tampa sveikesni, stipresni ir žinoma geriau apsaugomi nuo aplinkos poveikio. Ši procedūra ypač rekomenduojama nualintiems, dažytiems, aplinkos poveikio paveiktiems plaukams. Jie akimirksniu atrodys sveikesni, bus pridrėkinti. Tad jei jau besilepinant saulės voniomis pamiršote plaukus saugoti, galite juos palepinti ir atstatyti šia procedūra.  

Panaši paskirtis ir Milk Shake atkuriamosios procedūros. Priemonių sudėtis išskirtinė ir neapsunkina plaukų, puikiai tinka visų tipų plaukams. Plaukai praturtinami aminorūgščių kompleksu, ekologišku muru muru sviestu, pieno proteinais, ekologiškais vaisių ekstraktais. Atkuriami pagrindiniai plaukų komponentai, jie ir vėl atrodo sveiki bei gražūs. Ši procedūra ne tik stiprina plaukus, bet ir saugo juos.  

Saugokite ir mylėkite save. Viskas, kas su saiku nėra blogai. Tačiau saulės voniomis lepinkitės atsakingai ir nepamirškite odos bei plaukų apsaugos!

  
 

 

Atgal