Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Karštų akmenų masažas - giliam atsipalaidavimui

2021-04-12

Karštų akmenų masažas - giliam atsipalaidavimui

Masažas karštais akmenimis vadinamas stounterapija arba litoterapija. Tai yra gydymas, naudojant šiltus vulkaninės kilmės akmenis. Toks gydymas – terapija atliekamas norint sušildyti organizmą ir giliai atpalaiduoti. Senovės rytų medicinoje karštų akmenų masažas naudojamas jau tūkstančius metų. Dabar toks masažas dažnai naudojamas fizioterapijoje norint pagreitinti gijimą nuo įvairių ligų, traumų, taip pat tai puikus būdas giliai atsipalaiduoti.  

Geriausias atsipalaidavimo būdas 

Visų rūšių masažai padeda kūnui atsipalaiduoti, tačiau norint gilaus ir visiško atsipalaidavimo vertėtų rinktis karštų akmenų masažą. Kūną tarsi užplūsta maloni šilumos banga. Taip pat atliekamas ir reflektorinių taškų aktyvinimas. Masažas su šiltais akmenimis padeda pašalinti skausmą, praplečia kraujagysles, taip audiniai geriau aprūpinami krauju, organizmas geriau aprūpinamas deguonimi, iš organizmo lengviau pasišalina nereikalingos medžiagos, skatinamas metabolizmas.  

Be to, kad masažas karštais akmenimis teigiamai veikia mūzų fizinę sveikatą, jis labai teigiamai veikia nervinę sistemą. Pagerėja miego kokybė, organizmas geriau pailsi, atsiranda daugiau energijos, žmogus ilgiau išlieka darbingas.  

Jei esate emociškai išsekęs ar patiriate didelę įtampą, karštų akmenų masažas padės atslūgti įtampai ir padidins nervų sistemos tonusą. Be to, atliekant masažą akmenimis naudojami ir įvairūs eteriniai aliejai, kurie padeda sustiprinti poveikį organizmui.  

Karštų akmenų masažas gydymui 

Karštų akmenų masažas dažnai atliekamas norint paskatinti gijimą ar pagerinti būklę sergant įvairiomis ligomis: judėjimo sistemų susirgimai, osteochondrozė, raumenų skausmas, miozitas, skaudanti nugara, patempti raumenys ir raiščiai, netaisyklinga laikysena, periferinės nervų sistemos susirgimai. Masažas padeda atsigauti po sunkaus fizinio krūvio, sporto, net gi malšina mėnesinių skausmus. Tačiau svarbu žinoti, kad tuo pačiu jis ir skatina didesnį kraujavimą.  

Kaip atliekamas masažas karštais akmenimis?  

Dažnas klausimas – ar akmenys nebus šiurkštūs. Nuraminsime, kad akmenys skirti masažui švelnūs ir lygūs. Jie yra plokšti ir nedideli. Taip pat nereikėtų nerimauti, kad akmenys nudegins odą, kadangi masažuotojas prieš tai įsitikins, ar jie ne per karšti. Akmenys įkaitinami iki 45 – 60°C. Kaip ir minėjome, naudojami vulkaninės kilmės akmenys, kuriuose slypi gydomoji jėga. Šie akmenys geba labai ilgai išlaikyti šilumą, o jų sudėtyje gausu mineralinių medžiagų. Ypač daug geležies ir magnio.   

Šilti akmenys dedami ant tam tikrų kūno taškų. Kūnas iš karto maloniai sušyla, o šiluma persismelkia į gilesnius raumenų audinius ir iš karto atpalaiduoja. Kuo ilgiau akmenys laikomi ant kūno, tuo giliau šiluma smelkiasi.  

Kai akmenys jau uždėti, masažo specialistas jais atlieka lengvus judesius, taip pat akmenis nestipriai spaudžia. Pirmiausiai akmenys dedami ant nugaros, po to žmogus apsiverčia ir jie dedami ant pilvo.  

Karštų akmenų masažas labai naudingas žmonėms, kurie visuomet jaučia šaltį, kuriems šąla rankos, kojos. Po masažo organizmas lieka sušilęs, todėl dar ilgai jaučiama maloni šiluma. Šis masažas labai naudingas ir esant įsitempusiems raumenims, tuomet, kai skauda galvą, jaučiamas sąstingis kaklo, pečių srityje. Dažnai tai žmonių, dirbančių sėdimą darbą problema. Lyginat su tradiciniu masažu, masažas karštais akmenimis turi daug pranašumų, o kur dar fantastiškas jausmas, kai kūną užlieja švelni šiluma.  

Kada negalima atlikti masažo karštais akmenimis?  

Nors karštų akmenų masažas tinka daugumai, vis tik yra atvejų, kuomet jo daryti negalima. Masažas neatliekamas jei neseniai turėjote operaciją, chemoterapiją ar radiaciją, taip pat jei ant kūno yra žaizdelių, bėrimų, sergate užkrečiamomis odos ligomis. Masažas netinkamas ir tuomet, kai yra didelė kraujo krešulių rizika. Na, o jei sergate širdies, kraujagyslių ligomis, pasikonsultuokite su gydytojų. Su gydytoju pasitarti turėtų ir besilaukiančios moterys.  

 

Atgal