Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Kas yra burnos higiena ir kaip ji atliekama?

2022-03-06

Kas yra burnos higiena ir kaip ji atliekama?

Valyti dantis yra kiekvieno iš mūsų kasdienybė. Tai privalu daryti bent du kartus per dieną. Tačiau, tiesa tokia, kad net ir dažnas dantų valymas tiek dantų šepetėliu, tiek siūlu, nepadeda palaikyti nepriekaištingos švaros burnoje. Todėl į pagalbą ateina burnos higiena! Tad kas tai yra ir su kuo „valgoma“?

Burnos higiena – kas tai?

Profesionali burnos higiena atliekama tik odontologijos kabinete. Namuose to padaryti beveik neįmanoma. Ją atlikti rekomenduojama bent du kartus į metus, tačiau jei Jūsų tarpai tarp dantų ypač reti, vertėtų apsilankyti pas higienistą ir dar dažniau. Akmenys ypač mėgsta formuotis ant kreivų dantų, tad turintiems tokią problemą, vertėtų burnos higieną pasidaryti kas tris mėnesius.

Akmenys ant dantų susiformuoja nuo maisto likučių ir ten, kur atsiveria seilių latakai. Tai reiškia, kad populiariausios vietos – krūminiai dantys.  Kartais su čia besiformuojančiomis apnašomis neįmanoma kovoti net pasitelkus visus namuose turimus dantų valymo įrankius: šepetėlį, siūlą, skalavimo skystį. Na, o pirmasis požymis, kuris simbolizuoja, kad metas apsilankyti pas higienistą – kraujuojančios dantenos. Taip pat gali pasireikšti skausmas, gėlimas, jautrumas. Tokiais atvejais ši procedūra ypač svarbi! 

Burnos higienos metu pašalinami visi akmenys prilipę prie dantų ir dantenų. Tai būtina procedūra norint išvengti tokių baisių burnos ligų kaip: gingivitas, periodontitas, burnos opos ir t. t. Tik atėjus į higienisto kabinetą, jis apžiūri Jūsų dantų būklę, tuomet sužinoma kiek procedūra truks ir ar užteks vieno apsilankymo. Kartais gali reikėti net dvejų ar trijų vizitų, jei dantys ypač problematiški. 

Procedūros metu šalinamos visos apnašos: minkštos ir kietos. Vėliau poliruojami dantys, plombų paviršius, mažinamas dantų ir dantenų jautrumas.

Burnos higiena ir nėštumas

Nėštumo pradžioje, paprastai moterims sujautrėja dantys, todėl būtent šiuo metu svarbu burnos higienai skirti ypač daug dėmesio! 

Netinkama burnos higiena gali pažeisti dantenas, o tai reiškia, kad burnoje bus daugiau bakterijų. Tai gali paveikti vaisių. Besilaukiant organizme nuolatos svyruoja hormonai, todėl kyla didesnė rizika susirgti dantenų ligomis ir, kaip minėta, burnos ertmė tampa jautresnė. Dantenų pokyčiai labiausiai matomi tarp ketvirtos ir trisdešimt šeštos nėštumo savaičių. Tad tuo periodu irgi nevenkite vizitų pas odontologą.

Kada galima valgyti po burnos higienos?

Pati profesionalios burnos higienos procedūra trunka nuo 30 iki 60 minučių. Tačiau po vizito praėjus porai valandų jau galima drąsiai valgyti. Tiesa, kaip ir po dantų balinimo, nerekomenduojama pirmąsias kelias dienas valgyti „spalvotų“ produktų. Tai yra maisto su dažikliais arba tokių dažančių daržovių kaip burokėliai ir pan. Na, ir, žinoma, venkite kavos ir žaliosios/juodosios arbatos. 

Po procedūros dantis rekomenduojama valyti tik su minkštu šepetėliu! Ir kaip visuomet, naudojant tarpdančių siūlą, skalavimo skystį.

Profesionalios burnos higienos kaina

Kaina, be abejo, skiriasi nuo to, kiek apsilankymų Jums reikės ir kokia Jūsų dantų būklė. Ji prasideda nuo 25 eurų ir gali siekti 60-70 eurų. Nors pinigai ir nėra labai maži (ypač didesniam apsilankymų skaičiui), turėkite omenyje, kad tai investicija į sveikatą ir gražų rytojų! 

Vilniuje profesionalią burnos higieną Jums atliks „Šypsenų alėja“, „Majų odontologijos klinika “, „Aušra Dens“, „Skaitmeninės šypsenos“, „Royal dental clinic “, „Joladenta “, „Miesto medicinos centras “, „Divadenta “, „Dantukų pasaulis“, „Beadenta “, „Šypsenos akademija“ ir „Papadent“.  

Kaune rekomenduojame apsilankyti „Dantukų pasaulis“, „Elite“, „Brilliant Smile “, „Šypsenų alėja“, „M.Povilaičio Odontologijos Namai “, „Žaliakalnio poliklinika“, „Šypsenos akademija“.  

Klaipėdoje burnos higienai siūlome išbandyti „Šypsenos akademija“, o Druskininkuose taip pat „Šypsenos akademija“.  

Apibendrinant, primename, kad burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 3-6 mėn. Šios procedūros nepamirškite ir nėštumo metu! Tai padės palaikyti ne tik savo, bet ir vaikelio gerą sveikatą.  Na, o šepetėlis numeris vienas – minkštas. Tokį idealu rinktis visuomet (ne tik po burnos higienos procedūros!). Tokiu būdu nepažeisite dantenų ir dantų paviršiaus.

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO:

Daugiau