Kodėl veido pilingas būtina procedūra?

2019-06-21

Kodėl veido pilingas būtina procedūra?

Kiekviena moteris žino, kad kasdien veidą būtina tepti paakių, veido kremu, prausti švelniais prausikliais ir pašalinti makiažo likučius. Tačiau norint džiaugtis gražia veido oda neužtenka tik šių kasdieninių ritualų. Labai svarbu reguliariai atlikti veido odos šveitimą. Kaip dažnai turi būtų atliekamas veido pilingas priklauso nuo odos tipą. Pilingą galima atlikti tiek namuose tiek pas kosmetologę. 

Veido pilingą atlikti būtina jei norite džiaugtis gražia ir švaria oda. Tai tarsi veido valymas. Visų pirmiausia turite žinoti, kad oda nuolat atsinaujina, dėl šios priežastis negyvos odos ląstelės sudaro tam tikrą sluoksnį ant odos. Jei gausiau prakaituojama, oda išskiria daugiau riebalinio sekreto, šis susimaišo su negyvomis odos ląstelės ir taip užkiša poras. Oda nebegali kvėpuoti, angoje kaupiasi bakterijos, neretai užsikiša aklinai ir tuomet iškyla spuogai. Jei poros pilnai neužsikišusios, riebalai reaguoja su deguonimi ir pajuoduoja. Taip atsiranda gerai pastebimi inkštirai. Tam kad taip neatsitiktų specialistai rekomenduoja reguliariai atlikti odos šveitimą - pilingą. 

Veido pilingas padeda ne tik pašalinti negyvas odos ląsteles, bet ir tinka norint išnaikinti ar pašviesinti pigmentines dėmes, mažinti randeliams, sumažinti smulkioms raukšlelėms ar padėti atsigauti odai po deginimosi saulėje. 

Veido pilingas namuose

Veido odos šveitimas turi būti įtrauktas į Jūsų grožio procedūrų namuose sąrašą. Riebios odos savininkės veido pilingą turėtų atlikti 1 – 2 kartus per savaitę, mišrios odos savininkėms rekomenduojama pilingą atlikti 1 – 2 per mėnesį. Jei Jūsų oda itin jautri ir išsausėjusį pilingą atlikti ne dažniau nei kartą per mėnesį. 

Namuose dažniausiai naudojamas mechaninis pilingas. Jo sudėtyje yra smulkių šveičiamųjų dalelių, kurios ir atlieka vieną pagrindinių darbų - pašalina suragėjusias odos ląsteles. Toks odos pilingo būdas padeda atlikti paviršinį odos valymą. 

Kaip atlikti pilingą? 

Pirmiausiai šiek tiek sudrėkinkite odą vandeniu, tuomet švelniais, sukamaisiais judesiais įtrinkite šveitiklį į odą. Rekomenduojama jį palaikyti apie 10 min. ir nuskalauti. Plaunat šveitiklį nuo odos pradžioje naudokite šiltesnį vandenį, po to šaltesnį. Po veido odos šveitimo būtinai ją pamaitinkite drėkinančiu ir maitinančiu kremu. 

Jei namuose norite atlikti gilesnį odos valymą įsigykite fermentinį šveitiklį. Toks šveitiklis puikiai valo poras, minkština suragėjusį odos sluoksnį ir jį ištirpdo. 

Na, o jei norite pačios pasigaminti namuose šveitiklį, išbandykite paprastą, bet veiksmingą receptą, kuris puikiai tinka bet kokiam odos tipui. 

Veido šveitiklio receptas:

2 valg. šaukštai medaus

2 valg. šaukštai citrinos sulčių

1 valg. Šaukštas rudojo cukraus

Visus ingredientus gerai išmaišykite, tuomet švelniai įmasažuokite į odą ir kaip ir įprastą šveitiklį nuplaukite po 10 minučių. Citrinos sultys padės pasiekti gilesnius odos sluoksnius, todėl po tokio pilingo džiaugsitės švaresne ir lygesne oda. 

Veido pilingas grožio salone

Jei siekiate efektyvesnio rezultato, Jūsų oda problematiškesnė geriausia odos šveitimą bei valymą atlikti grožio salone. Kosmetologė pirmiausiai nustatys Jūsų odos tipą, būklę ir patars koks veido valymo bei šveitimo būdas Jums tinkamiausias. 

Dažniausiai kosmetologijos kabinetuose atliekamas cheminis pilingas. Cheminiam pilingui yra naudojamos rūgštys. Dažniausiai naudojama vaisių, pieno, migdolų ar glikolio rūgštis. Visos rūgštys skirtos veido odos šveitmui vadinamos AHA rūgštimis. 

Kiekviena AHA rūgščių rūšis skirtingai gydo odą. Vienos rūgštis įsiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, kitos odą valo labiau paviršiniuose sluoksniuose. Būtent pagal tai galima išskirti rūgštinius pilingus - paviršinis, gilus ir vidutinio gilumo. 

AHA rūgštys ne tik padeda ne tik išvalyti odą bei pašalinti negyvas odos ląsteles, bet ir skatina odos regeneracijos procesus. Rūgštiniai pilingai puikiai tinka sausai odai ir juo galima dažniau atlikti odos šveitimą, kadangi rūgštys turi savybę išlaikyti drėgmę. 

Jei esate riebios odos savininkė, Jus nuolat kamuoja aknė ar giluminiai spuogai - išeitis BHA rūgštiniai pilingai. Viena populiariausių - salicilo rūgštis. Salicilo rūgštis tinka tik riebiai odai, kadangi visiškai nesulaiko drėgmės ir odą išsausina. Ši rūgštis veikia gilesnius odos sluoksnius, todėl puikiai išvalo poras, veikia antibakteriškai. Šios rūšies rūgštis Jums netinka jei turite alergiją aspirinui. 

Po bet kokio gilesnio odos šveitimo būtina bent kelias dienas vengti deginimosi saulėje ir būtinai naudoti apsauginius kremus su didžiausia SPF apsauga. 

Jei norite, kad Jūsų oda ilgiau išliktu jauna, švytėtų ir veido nekankintų spuogai – veido odos pilingas tam pati geriausia priemonė. Nepamirškite, kad turite rūpintis savimi ir savo kūnu. Jei lepinsite kūną, džiaugsitės gražia ir jaunatviška išvaizda nepriklausomai nuo Jūsų amžiaus. 

 

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: