Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Kokią veido kaukę rinktis?

2020-03-31

Kokią veido kaukę rinktis?

Po apsilankymo pas kosmetologę, derėtų nepamiršti veido odos priežiūros ir namuose. Svarbiausi žingsniai yra veido odos prausimas, tonizavimas ir pamaitinimas. Taip pat odą bent kartą per savaitę reikėtų nušveisti ir palepinti kauke. Tačiau labai svarbu renkantis veido kaukę atsižvelgti į odos tipą, amžių ir būklę.  

KOKS JŪSŲ ODOS TIPAS?  

Tam, kad žinotumėte, kokia kaukė Jums tinkamiausia, reikia žinoti ir savo odos tipą. Jei jo nežinote, padėsime išsiaiškinti. Pateikiame odos tipus ir kiekvienos jų požymius. Tai padės suprasti, koks Jūsų odos tipas.  

Mišri oda. Vienas dažniausių odos tipų - mišri oda. Šiuo atveju skirtingos veido zonose oda skiriasi. Dažniausiai oda sausesnė skruostų srityje. Taip pat ji gali būti ir normali. Riebiausia zona – kakta, nosis, smakras. Kitaip ši zona vadinama T zona. Kaip suprasti, ar oda tikrai mišri? Galima atlikti labai paprastą bandymą. Ryte atsikėlusios neprauskite veido odos ir prie jos priglauskite popierinę servetėlę, spustelėkite. Tuomet pažiūrėkite, kuriose vietose liko dėmės. Jei T zonoje, tuomet Jūsų oda tikrai mišri, jei ant skruostų - oda yra riebi. 

Riebi oda. Kokie riebios odos požymiai? Ji dažniausiai yra papilkėjusi, gelsvos spalvos. Odoje matomas blizgesys, daugiausia sebumo išsiskiria kaktos ar smakro zonoje. Tai labai problematiška oda – jai būdingos išsiplėtusios venos, dažniausiai atsiranda komedonų (inkštirų), gali berti. Riebi oda turi tik vieną pliusą, joje mažiau raukšlių ir jos ne taip greitai susidaro. Žinoma, tai nereiškia, kad odos nereikia papildomai drėkinti.  

Sausa oda. Sausos odos atskirti turbūt neįmanoma. Tokia oda pakankamai plona, dažnai šerpetoja, pleiskanoja. Jos spalva gelsva, poros nedidelės, oda pakankamai švelni. Sausa oda žymiai jautresnė, ją labiau veikia šaltis, vėjas, saulė. Oda greičiau parausta, ima dar labiau pleiskanoti. Tokiai odai reikia dažniau atlikti veido šveitimą ir nuolat drėkinti.  

Normali oda. Tai toks odos tipas, kurį norėtų turėti kiekviena. Oda matinė, natūralios spalvos, lygi ir švelni. Šis odos tipas pasižymi elastingumu, oda skaisti. Žinoma, net ir tokios odos savininkės privalo ja tinkamai rūpintis, kad oda tokia išliktų. 

Kaukė pagal odos tipą  

Kiekvienas odos tipas skirtingas, todėl būtina išsirinkti ir tinkamą veido kaukę. Jei žinote savo odos tipą, tai padaryti nebus sudėtinga. Svarbiausia išsirinkti kaukę su tinkama sudėtimi.  

Jei Jūsų oda kiek brandesnė, turite raukšlelių, kurias norėtumėte sumažinti, išbandykite veido kaukę su peptidais. Tai labai naudinga sudėtinė dalis, kurios pagalba odoje suaktyvinami regeneracijos procesai, prasideda spartesnė kolageno, elastino ir keratino gamyba, oda tampa lygesnę, atsparesnė aplinkos poveikiui. Patys peptidai, tai baltymai, kurie sudaryti iš aminorūgščių. 

Sausai odai skirtos veido kaukės sudėtyje ieškokite vitamino B3. Vitaminas B3 kitaip dar vadinamas vitaminu PP, niacinu, nikotino rūgštimi. Šis vitaminas naudingas tuo, kad padeda odai išlaikyti drėgmės balansą, padeda sumažinti pigmentines dėmes. Kai oda reguliariai gauna šio vitamino, ji tampa lygesnė, skaistesnė ir žinoma dingsta sausumas, sumažėja hiperpigmentacija 

Jei Jūsų oda riebi ar mišri, reikėtų rinktis veido kaukę, kurioje yra tokių sudėtinių dalių, kaip arbatmedis, propolis, salicilo rūgštis.  

Kaukė, kurios sudėtyje yra eterinio arbatmedžių aliejaus padeda kovoti su aknės išvarginta oda, turi antibakterinių savybių, mažina odos sudirgimus. Reguliariai naudojant kaukę su arbatmedžiu ženkliai sumažėja spuogelių, oda tampa mažiau riebi.  

Propolis, kaip ir arbatmedis puikiai tinka aknės kamuojamai odai. Veido kaukė su propoliu padeda sutraukti poras, turi antiseptinių savybių.  

Veido kaukė su salicilo rūgštimi padeda pašalinti odos riebalų perteklių. Taip pat salicilo rūgštis odą valo ir pašalina suragėjusias odos ląsteles. Oda tampa skaistesnė, susidaro mažiau spuogelių, sumažėja riebalų išsiskyrimas.  

Kokios medžiagos reikalingos odai?  

Nepriklausomai nuo veido odos tipo, veido kaukėje turėtų būti ir tokie ingredientai, kaip vitaminas C, hialuronas, vitaminas E, alavijo ekstraktas.  

Vitaminas C yra be galo naudingas mūsų organizmui, ne išimtis ir oda. Vitaminas C skatina kolageno gamybą, gerina mikrocirkuliaciją, yra puikus antioksidantas. 

Vitaminas E dar vienas stiprus antioksidantas. Jis padeda apsaugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio, padeda sumažinti raukšleles. Kaukė su vitaminu E ypatingai tinka vasaros metu, kadangi padeda atgaivinti ir apsaugoti odą nuo žalingų saulės spindulių. Žinoma, žiemą vitamino E taip pat reikia nemažiau. Jis padės apsaugoti odą ir nuo šalčio žalingo poveikio, nuramins sudirgusią odą. Kaukė su vitaminu E tiks net ir jautriausią odą turinčioms moterims.  

Veido kaukė su hialurono rūgštimi - tai greitai pagalba Jūsų odai. Tokia kaukė odai akimirksniu suteikia stangrumo, ją pamaitina ir sudrėkina. Veido kaukė puikiai tinka pavargusiai, papilkėjusiai ir išsausėjusiai odai.  

Veido kaukė namuose ar salone?  

Kaukė namuose būtina, tačiau vertėtų bent porą kartų per mėnesį apsilankyti pas kosmetologę. Ypatingai veido odą palepina veido masažas derinamas kartu su veido kauke. Po masažo pagerėja odos cirkuliacija, ji lengviau įsisavina naudingas medžiagas, tampa elastingesnė. Be to, kosmetologijos kabinete veido kaukė bus idealiai priderinta pagal Jūsų odos poreikius tuo metu. Taip pat ir priemonės, naudojamos kosmetologijos kabinete, veikia intensyviau ir efektyviau.  

Na, o namuose efektyviausiai veikia bioceliuliozinės kaukės, kurios šiuo metų yra vienos populiariausių. Tokios kaukės be galo patogios naudoti, o poveikis pakankamai stiprus. Jas palaikyti užtenka vos 15 minučių, be to, kaukės nereikia nuplauti.  

NAMINĖS VEIDO KAUKĖS 

Namuose galima naudoti ne tik pirktines kaukes. Pačiai galima pasigaminti ne ką prastesnę kaukę veidui iš visiškai natūralių ingredientų. Turbūt esate girdėjusios posakį, kad ant odos reikia dėti tą, ką drąsiai valgai. Virtuvėje tikrai rasite nemažai produktų, kuriuos puikiausiai galima panaudoti efektyviai veikiančiai veido kaukei.  

Naminės veido kaukės sausai odai 

Sausa oda reikalauja ypatingos priežiūros ir nuolatinio drėkinimo, todėl jai reikia rinktis tokius ingredientus, kurie intensyviai drėkina ir maitina odą.  

Persikinė veido kaukė sausai odai. Persiką gerai nuplaukite ir susmulkinkite maisto trintuvu. Gautą masę tepkite ant veido. Laikykite 15 – 20 minučių. Po to nuplaukite šiltu vandeniu. Kaukė pridrėkins odą, suteiks jai skaistumo ir gyvybingumo.  

Kaukė iš bulvių sausai odai nuo raukšlių. Net ir paprasčiausia bulvė puikiai pasitarnaus, kaip kaukė veidui. Tereikia išvirti bulvę su visa lupena. Kai bulvė išvirs ją nulupkite ir kruopščiai sutrinkite. Į bulvių masę įmuškite vieną kiaušinį ir įpilkite šiek tiek grietinėlės. Išmaišykite iki vientisos masės. Jei masė per daug atšalo, galima truputį pašildyti, kad ant veido dėtumėte šiltą. Žinoma, neturi būti per karšta, kad odos nenudegintume. Užtepkite masę ant veido ir palaikykite 15 minučių, po to gerai nuplaukite. Oda po šios kaukės bus labai švelni, elastinga ir stangri.  

Drėkinanti avokadų kaukė veidui. Avokadas naudingas vaisius grožiui tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Naminės veido kaukės su avokadu puikiai tiks sausai odai. Tereikia gerai sunokusi avokadą sutrinti ir įlašinti 2 lašelius eterinio miros aliejaus. Viską gerai išmaišykite. Kaukę ant veido laikykite 10 minučių, po to tiesiog nuplaukite. Ši kaukė puikiai sudrėkins odą. Eterinis mirų aliejus puikiai tinka sausai, jautriai oda. Jis skatina odos regeneraciją, suteikia odai stangrumo, nuramina ją.  

Naminės veido kaukės riebiai odai  

Riebiai odai reikia rinktis tokius ingredientus, kurie padeda sutraukti veido poras, turi dezinfekcinį, antibakterinį poveikį.  

Citrinos ir kiaušinio kaukė. Išplakite vieną kiaušinio baltymą ir įpilkite 1 arbatinį šaukštelį citrinos sulčių. Ištepkite odą ir palaikykite 10 – 15 minučių. Kai jausite, kad kaukė išdžiūvo, ją nuplaukite. Ši kaukė padeda sutraukti poras, jos tampa šviesesnės, citrina turi ir dezinfekuojantį poveikį. Oda taps stangresnė ir skaistesnė.

Kivių kaukė. Riebiai odai normalizuoti reikalingos natūralios rūgštis. Puikiai pasitarnauti tam gali kiviai. Tereikia vieną kivi nulupti ir gerai sutrinti iki vientisos masės. Užtepkite ant veido ir laikykite apie 20 minučių. Po to kruopščiai nuplaukite veidą. Oda taps mažiau riebi, švaresnė ir skaistesnė.  

Medaus ir citrinos kaukė. Tokia kaukė puikiai tiks ir kaip šveitiklis. Tereikia į kavos tirščius įdėti šaukštą medaus, įtarkuoti 1 valgomąjį šaukštą citrinos žievelės, įdėti valgomąjį šaukštą kokosų aliejaus. Viską gerai išmaišykite ir užtepkite ant veido. Prieš nuplaunant šiek tiek pamasažuokite odą, tuo pačiu ją nušveisite ir pašalinsite negyvas odos ląsteles. Oda taps švelni, išvalysite poras, sumažės spuogelių.  

Naminės veido kaukės nuo spuogų  

Oda veikiama aplinkos ir nešvarumų užsiteršia, jos reguliariai nešveičiant užsikemša poros, tuomet susidaro spuogai. Atsiranda uždegiminiai procesai. Jei Jūsų oda labiau linkusi užsiteršti, jai būtina atidesnė priežiūra. Štai keletas naminių kaukių, kurios padės išvalyti odą ir sumažinti uždegiminius procesus.  

Sodos ir medaus kaukė. Sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį medaus, 1 arbatinį šaukštelį valgomosios sodos ir 1 arbatinį šaukštelį alyvuogių aliejaus. Gautą masę tepkite ant veido, švelniai pamasažuokite. Kaukę laikykite 10 minučių, po to nuplaukite veidą šiltu vandeniu. Svarbu saugoti, kad masė nepakliūtų į akis.  

Česnakinė kaukė. 1 – 2 česnako skilteles sutrinkite iki vientisos masės. Užtepkite ant spuogų ir palaikykite 10 – 15 minučių. Po to kruopščiai nuplaukite. Ši naminė kaukė puikiai tinka ir nuo inkštirų.  

Naminės kaukės nuo inkštirų  

Ne vieną erzina juodi taškeliai ant odos - inkštirai (komedonai). Todėl tikrai tenka pavargti, kad jų neliktų. Žinoma, jei reguliariai atliekate odos valymą, jie susidaro rečiau. Namuose taip pat galite pasigaminti puikių kaukių iš natūralių ingredientų, kurios padės išvalyti inkštirus.  

Medaus ir cinamono kaukė. Sumaišykite 1 valgomąjį šaukštą medaus, 1 arbatinį šaukštelį ceilono cinamono ir jei turite, įpilkite 1 valgomąjį šaukštą alijošiaus sulčių. Kaukę užtepkite ant veido ir šiek tie pamasažuokite odą. Laikykite 5 – 10 minučių, po nuplaukite. Šios kaukės nerekomenduojame tepti ant sausos, jautrios odos.  

Mielių ir peroksido kaukė. Išvalyti inkštirus padės ir mielių kaukė. 1 valgomąjį šaukštą sumaišykite su 2 arbatiniais šaukšteliais vandenilio peroksido. Gautą košelę tepkite ant veido. Kai kaukė sudžius, nuplaukite vesiu vandeniu. Ši kaukė ne tik padės išvalyti inkštirus, bet ir padarys odą švelnią, kaip persikas. 

Kaukė iš pomidorų. Pomidorai puiki priemonė išvalyti odą nuo inkštirų. Pomidoruose yra natūralių rūgščių, kurios atlieka valomąjį darbą. Kaukei reikės išspausti vieno pomidoro sultis, įmušti vieno kiaušinio trynį ir įdėti arbatinį šaukštelį šiek tiek pasmulkintų avižų dribsnių. Viską gerai išmaišykite ir tepkite ant veido. Kaukę laikykite 20 minučių ir po to nuplaukite odą šiltu vandeniu.  

Žalios bulvės kaukė. Bulvė ir šiuo atveju gali puikiai pasitarnauti. Tereikia perpjauti bulvę pusiau. Tuomet su ja ištrinkite visas problemines vietas, kuriose yra inkštirų. Bulvės sultys turi išdžiūti ant veido, tik tuomet nuplaukite veidą.  

Jogurtinė kaukė. 2 valgomuosius šaukštus natūralaus jogurto sumaišykite su 1 valgomuoju šaukštu citrinos sulčių. Ištepkite kauke veido odą ir palaikykite 10 – 15 minučių, po to gerai nuplaukite. Oda taps minkšta, skaistesnė, sumažės inkštirų. 

Naminės kaukės veidui su alijošiumi 

Alavijas be galo naudingas augalas, o jo sultys ar gelis puikiai pasitarnauja odos grožiui. Alavijas odą nuramina, drėkina, gydo nuo uždegimų. Pateikiame kelias paprastas kaukes su alijošiumi, kurias galite pasigaminti namuose. 

Alavijo sultys. Veidui puikiai tiks grynos alavijo sultys. Jos padės odą išvalyti, nuraminti sudirgusią odą. Oda taps skaistesnė ir drėgnesnė.   

Alijošiaus ir medaus kaukė. 1 valgomąjį šaukštą sumaišykite su 2 valgomaisiais šaukštais alijošiaus sultimis. Gautą masę truputį pašildykite šiltoje vandens vonelėje. Kaukę tepkite ant veido ir laikykite 10 – 15 minučių. Po to nuplaukite drungnu vandeniu.  

PATARIMAI, KAIP PARUOŠTI ODĄ NAMINEI VEIDO KAUKEI 

Nepamirškite, prieš uždedant veido kaukę, tinkamai paruošti odą. Pirmiausiai kruopščiai nuvalykite makiažo likučius, nuprauskite veidą prausikliu ir nušveiskite šveitikliu. Puiku, jei odą šiek tiek pagarinsite prieš dedant kaukę. Tai padės atverti poras, kaukė galės geriau atlikti savo darbą ir pasieksite efektyvesnių rezultatų. Na, o nuplovus kaukę ją palepinkite veido kremu ar serumu. Nors oda ir pamaitinta kaukės, tačiau papildoma drėgmė ir maitinimas tikrai reikalingas.  

Jei žinote, kad galite būti alergiška kažkuriam ingredientui, pirmiausia padarykite testą. Užtepkite kaukę ant vidinės rankos pusės, kur oda ploniausia. Jei per valandą ar dvi niekas nepakito, reiškia kaukę galite drąsiai naudoti. Žinoma, jei užtepus ant odos jausite stiprų perštėjimą ar deginimą, kaukę iš karto nuplaukite.  

Veido kaukė būtina grožio priemonė, kuri padės ilgiau džiaugtis sveika, skaisčia ir lygia oda!

Atgal