Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Micelinis vanduo - už ar prieš?

2019-10-17

Micelinis vanduo - už ar prieš?

Šiuolaikinės moterys turbūt nebeįsivaizduoja savo vakaro be micelinio vandens. Juk tai priemonė, kuri idealiai pašalina nešvarumus ir makiažo likučius. Juo nuvalysite net storiausią sluoksnį makiažo. Be to, juk nėra nieko geriau, kai kelionės metu gali pašalinti makiažą bei nešvarumus be vandens. Nes micelinio vandens gamintojų teigimu, po micelinio vandens papildomai nuplauti vandeniu veidą nėra būtina. 

Vis dėlto išpopuliarėjus miceliniam vandeniu ir jo perkakumui mušant rekordus, vis dažniau pasigirsta kritikos iš įvairių sričių specialistų, kurie turi ryšį su chemija. Jų teigimu, micelinis vanduo nėra toks nekaltas produktas, todėl nereikėtų juo piktnaudžiauti. Tad kaip yra iš tiesų? 

Kam reikalingas micelinis vanduo? 

Micelinis vanduo populiarus jau daugiau nei 5 metai. Tačiau ar tiksliai žinote, kas yra micelinis vanduo? Pats pavadinimas atsirado dėl šio vandens sudėtyje esančių mažų dalelių - micelių. Micelės yra dviejų skirtingų dalelių mišinys. Micelę sudaro hidrofilinės ir hidrofobinės dalelės. Hidrofilinės vandenį sutraukia. O hidrofobinės dalelės jį atstumia ir pritraukia nešvarumus bei riebalus. Dėl micelių savybių micelinis vanduo puikiai nuvalo nešvarumus nuo odos. Jos geba pritraukti net riebiausios kosmetikos likučius. Micelės yra pakankamai tvirtos dalėlės, kurios visus nešvarumus sutraukia į savo vidų. Išorėje micelę dengia hidrofolinės dalelės, o viduje hidrofobinės. Pastarosios ir pritraukia visus nešvarumus bei riebalus. Video pamatysite kaip micelė atrodo ir kaip ji veikia. 

Miceliniu vandeniu galima pašalinti blakstienų tušą, pudrą, net ir grimą. 

Valomasis micelinis vanduo laikomas saugia, neapsunkinančia veido odos priemone. Kai kurie specialistai teigia, kad micelinį vandenį galima naudoti vietoje toniko ar pienelio. 

Ši makiažui valyti skirta priemonė tinkama visiems odos tipams. Vis dėlto rekomenduojame ją rinktis sausos ir jautrios odos savininkėms. Ant riebios odos gali likti lipnumo, riebumo pojūtis. 

Micelinio vandens sudėtis

Micelinį vandenį gamina daugybė įmonių. Todėl labai svarbu skaityti net ir šios priemonės sudėtį. Jei micelinis vanduo tikrai kokybiškas, jame nebus jokių kvapiųjų medžiagų, SLS, taip pat ir alkoholio. Vertėtų prieš įsigyjant visada paskaityti sudėtį.

Kai kurie gamintojai micelinį vandenį papildo odai naudingais ingredientais. Micelinio vandens sudėtyje dažniausiai sutinkama hialurono rūgštis. Ji dedama tam, kad oda neišsausėtų ir drėgmė išsilaikytų gilesniuosiuose odos sluoksniuose. Na, o jautresnės veido odos savininkė turėtų atkreipti dėmesį, ar micelinio vandens sudėtyje nėra d-pantenolio. Jis turi odą raminančių savybių. Todėl puikiai tinka net ir jautriausią odą turinčioms moterims.  

Veidą nusivaliusi miceliniu vandeniu akimirksniu pašalinsite makiažą ir visus nešvarumus. Oda tuo pačiu lengvai tonizuojama. 

Micelinio vandens nauda

Micelinio vandens pagrindinė paskirtis - makiažo ir nešvarumų pašalinimas. Tačiau naudingų savybių jis turi daug daugiau. Kaip jau minėjome, jei turite itin jautrią ar sausą veido odą - micelinis vanduo puiki priemonė Jums. Micelinis vanduo valo ne tik makiažą, bet ir šalina suragėjusį odos sluoksnį, pašalina dulkeles, riebalų perteklių. Kokybiškos sudėties micelinis vanduo neturėtų sausinti odos. Be to, manoma, kad tai puiki priemonė prieš spuogų susidarymą. Tačiau yra ir kitokių nuomonių, todėl apie tai dar papasakosime toliau. 

Micelinis vanduo puikiai gelbsti kelionėse ar tokiu atveju, kai nėra vandens ir prausiklio po ranka. Nuvalius makiažą miceliniu vandeniu, nieko baisaus jei kartais nebenuplausite vandeniu. Tačiau tai darykite tik tuomet, kai iš tiesų nėra galimybės nusiprausti vandeniu po makiažo likučių pašalinimo miceliniu vandeniu.

Kaip tinkamai naudoti micelinį vandenį? 

Įprastos rekomendacijos skelbia, kad micelinį vandenį galima naudoti kasdien, tiek ryte ar vakare. 

Kaip tinkamai nuvalyti makiažą miceliniu vandeniu?

Miceliniu vandeniu sušlapinkite vatos diskelį. Atsargiais ir lengvais judesiais valykite veido odą. Svarbu per stipriai nebraukti per veidą. Na, o prieš nuvalant blakstienų tušą, rekomenduojama palaikyti sudrėkintą vatos diskelį bent puse minutės. Tuomet atsargiai pašalinti tušą. Diskeliu braukite žemyn per blakstienas. Oda bus švari tuomet, kai matysite, kad vatos diskelis jau švarus ir ant jo nelieka jokių žymių. 

Nors dauguma micelinio vandens mylėtojų mano ir teigia, kad veido po nuvalymo nereikia plauti, tai netiesa. 

Nuvalius veidą miceliniu vandeniu būtina nuplauti papildomai veidą vos šiltu vandeniu. Taip pašalinsite micelinio vandens likučius, o tuo pačiu ir likusius nešvarumus. Specialistai teigia, kad micelinis vanduo būtų daug naudingesnis ir nepridarytų papildomos žalos, jei visada būtų nuplaunamas vandeniu. 

Riebesnės odos savininkės turėtų per daug nepiktnaudžiauti miceliniu vandens. Riebi oda greičiau užsikemša. O nenuplautas micelinis vanduo sudaro ploną sluoksnį ant odos. Dėl to pradeda užsikimšti poros, atsiranda komedomai. 

Micelinio vandens sudėtyje randama ir glicerino. O tai dar viena priežastis dėl ko riebios odos savininkėms reikėtų vengti micelinio vandens. 

Micelinio vandens receptas - pasigamink pati

Nepasitike micelinio vandens gamintojais? Pabandykite pasigaminti jį pačios. Tai visiškai nesudėtinga, o ir sudėtis bus 100 % natūrali ir Jums puikiai žinoma. Tam, kad pasigamintumėte 100 ml micelinio vandens namose, Jums prireiks: 

  • 100 ml distiliuoto vandens

  • 80 ml rožių žiedų hidrolato

  • 5 g ricinos aliejaus

  • 5 g glicerino (tinkamiausias augalinės kilmės)

  • 1 šaukštas alkoholio arba ekokonservanto, kurio galite įsigyti ekologiškų produktų parduotuvėse

  • 15 lašų ramunėlių eterinio aliejaus

  • 15 lašų rozalinų eterinio aliejaus

Pirmiausiai pasiruoškite tamsaus stiklo buteliuką su purškikliu. Tuomet supilkite visus ingredientus. Svarbu: ekokonservantą arba alkoholį pilkite prieš pat galą. Tuomet užsukite buteliuką ir stipriai suplakite. Štai ir viskas, pasiruošėte maloniai kvepiantį ir puikiai valantį odą micelinį vandenį. Tokiu miceliniu vandeniu sudrėkinkite vatos diskelį ir pašalinkite makiažą bei nešvarumų likučius. 

Kur dar naudojama micelinė technologija

Nors daugiausiai esame girdėję ir žinome apie micelinį vandenį, vertėtų pasidomėti kur dar naudojama micelinė technologija. Gal žinojote, o gal ir ne, tačiau micelinės technologijos pagrindu yra sukurtų kūno prausiklių ir net plaukų šampūnų. Dušo želė su micelėmis padeda odą išvalyti nuo nešvarumų ir tuo pačiu sudaro apsauginį sluoksnį, kuris saugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio. 

Šampūnas su micelėmis skirtas giliam odos valymui, nuramininui. Toks šampūnas padeda puikiai pašalinti riebalinį odos sluoksnį, išvalyti odą ir palaikyti normalų odos PH. Šampūnas su micelėmis naudingas ne tik odai, bet ir plaukams. Padeda augti jiems stipresniems. 

Kiek kainuoja micelinis vanduo? 

Micelinio vandens kaina priklauso nuo gamintojo, sudėties bei kiekio. Dažniausiai kaina svyruoja nuo 3 iki 14 Eur. Vidutiniškai micelinis vanduo kainuoja 7 Eur. Populiariausios talpos būna 200 ar 500 ml. 500 ml pakanka labai ilgam laikui. 

Micelinio vandens įsigyti galima visose vaistinėse, kosmetikos parduotuvėse ir prekybos centruose. Svarbiausia nepasimesti tarp gausos ir nepamiršti tikrinti kosmetikos gaminių sudėties

Kaip jau supratote, vieningos nuomonės apie micelinio vandens naudą ir žalą nėra. Mūsų patarimas - geriau nuplaukite veidą po micelinio vandens naudojimo. Taip būsite garantuota, kad ant odos neliko nepageidaujamo sluoksnio, kuris gali paskatinti porų užsikimšimą ir komedonų susidarymą. Būkite gražios ir puoselėkite savo odą! 

 

Atgal