Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Nagų priauginimas geliu: ką privalote žinoti?

2022-07-26

Nagų priauginimas geliu: ką privalote žinoti?

Išpuoselėtos moters rankos – jos puošmena. Tad visos moterys nori turėti gražius ir tvarkingus nagus. Jau vien kokybiškai atliktas manikiūras suteikia estetišką išvaizdą rankoms. Na, o išpuoselėti ir dailiai nulakuoti nagai be abejo suteikia moteriai daugiau pasitikėjimo savimi. Tačiau ne visos moterys gali didžiuoti natūraliai stipriais ir sveikais nagais. Moterims, kurių natūralūs nagai yra labai silpni ir sunkiai auga, puiki išeitis - nagų priauginimas. Nagus galima priauginti keliais skirtingais būdais. Užsienyje ypač populiarus nagų priauginimas akrilu, tačiau Lietuvoje populiariausias gelinis nagų priauginimas. Gelis populiaresnis dėl savo savybių, išvaizdos ir patogumo formuojant nagus.  

Šiame straipsnyje atsakysime į visus klausimus, susijusius su geliniu nagų priauginimu: kas tai, kokie galimi priauginimo būdai, gelinių nagų priauginimo privalumai bei trūkumai ir kaip išsirinkti saloną priauginimui ir kitus aktualius klausimus.  

Gelinis nagų priauginimas – kas tai?  

Gelinis nagų priauginimas tai visiškai nesudėtinga procedūra, kurios metu natūralus nagas prailginamas geliu. Ši procedūra leidžia moterims net iki 4 savaičių džiaugtis  gražiai atrodančiais, norimo ilgio ir formos nagais. Praėjus šiam laikotarpiui atliekamas nagų papildymas ir korekcija, pakeičiamas nagų dizainas, spalva.  

Žinoma, nors pats priauginimas ir nėra labai sudėtingas, vis dėlto reikalauja meistrės kruopštumo, žinių ir patirties. Tik geras meistras sugebės suformuoti tinkamai atrodančius nagus, nepakenks Jūsų natūraliems nagams.  

Pats gelis yra skirtingų rūšių - vieni labai skysti, kiti pakankamai klampūs. Su skystu geliu išgaunamos tobulesnės formos. Bet meistrė šiuo atveju turi turėti daug įgūdžių, kad gebėtų tinkamai su juo darbuotis. Klampiu geliu formuoti nagus paprasčiau dar tik pradedančiai meistrei. Yra tokių gelių, kurie savaime išsilygina, nenubėga, todėl su jais dirbti dar paprasčiau.  

Taip pat geliai gali būti įvairiausių spalvų. Tad su tokiais geliais galima išgauti įvairius gražius spalvotus priaugintų nagų dizainus.  

Kaip pasirinkti – tipsai ar nagų formelės? 

Nagų priauginimui įprastai naudojamos nagų formelės arba tipsai. Tam tikrai atvejais labiau tinka formelės, o kitais atvejais tipsai. Taigi, kada rinktis tipsus, o kada nagų formeles? 

Tipsus geriausia rinktis kai reikia priauginti lengvą formą. Taip pat kai nėra laisvojo nago galiuko, už kurio būtų galima užkišti formelę. Tipsus geriau rinktis kai prieš tai priauginti nagai ant formelės nepasiteisino. Tokiu atveju verta išbandyti tipsus. Taip pat esant aukštoms odelėms po nagu ar kai nagas iš priekio labai išgaubtas.  

Formeles geriau rinktis kai nago plokštelė yra taisyklinga ir yra laisvas nago galiukas.  

Jei kažkuris variantas nepasiteisino, išbandykite kitą. Vienas iš dviejų tikrai tiks.

Kaip atliekamas nagų priauginimas geliu? 

Gelinis nagų priauginimas nesudėtingas, tačiau svarbu laikytis visų žingsnių, kad būtų užtikrintas geras rezultatas. Meistrė privalo laikytis visų higienos reikalavimų ir dirbti su kokybiškomis priemonėmis. Todėl visada atkreipkite dėmesį ar Jums buvo atlikti visi reikalingi žingsniai, o įrankiai išimti iš specialių vienkartinių maišelių po sterilizacijos.  

Gelinių nagų priauginimo eiga 

Rankų dezinfekavimas yra labai svarbi tiek nagų priauginimo, tiek paprasto manikiūro dalis. Būtina dezinfekuoti tiek Jūsų tiek pačios meistrės rankas. Taip bus užtikrinama, kad nepaklius įvairių bakterijų ir nešvarumų.  

Meistrė įvertins Jūsų natūralių nagų būklę, nuspręs ar Jums saugu atlikti nagų priauginimą. Jei nagai itin silpni, gali būti pasiūlytas gydymas jiems sustiprinti ir tik po to tariamasi dėl dirbtinių nagų priauginimo.  

Nusprendus, kad gelinis nagų priauginimas galimas, Jums turi būti atliktas higieninis manikiūras. Pirmiausiai atstumiamos odelės, jei reikia jos pašalinamos. Tuomet natūralūs nagai dilde trumpinami iki minimalaus ilgio. Natūralūs nagai privalo būti trumpi, kad priauginus dirbtinius atrodytų natūraliai ir gražiai.  

Atlikus higieninį manikiūrą nagai nuriebalinami ir patepami specialia priemone, kuri pagerina natūralaus nago sukibimą su geliu. Tačiau jei šis žingsnis praleidžiamas, būkite rami. Yra specialių gelių, kurie puikiai sukimba su nagų plokštele be papildomų priemonių.  

Sekančiu etapu į nago plokštelę masažuojamaisiais judesiais įtrinama gelio bazė. Ji išdžiovinama UV spindulių lempoje. Paruošiamos nagų formelės  arba tipsai. Jie parenkami pagal Jūsų natūralaus nago plotį, formą, tačiau ilgis ir galutinė forma suformuojama pagal jūsų norus.  

Tipsai arba nagų formelės uždedami ant natūralių nagų. Jei priauginama su tipsais, pirmiausia, išsirenkama reikiama tipso rūšis ir dydis. Klijais patepama tipso kišenė ir klijuojama ant nago galiuko 45 laipsnių kampu. Klijams išdžiūvus, giljotina patrumpinamas tipsas iki pageidaujamo ilgio, o dilde pašalinamas laiptelis tarp natūralaus nago ir tipso. Vėliau dilde ar blokeliu sušiaušiamas tipsas ir suteikiamas matinis efektas. Galiausiai nuvalomos dulkės nuo nago plokštelės, tepamas sukibėjas ir gelis. Na, o nago formelės uždedamos lipnią formą pakišant po natūralaus nago galiuku. Svarbu, kad meistrė būtų kruopšti ir nepaliktų net menkiausio tarpelio tarp natūralaus nago ir formelės. Priklijuota nago formelė turi pilnai priglusti po laisvuoju nago galiuku, ypač ties nago plokštelės kraštais, o forma turi būti pritvirtinta tiesiai, nago augimo kryptimi. Formelė negali riestis į viršų arba žemyn, nes uždėjus gelio gali gautis per daug į apačią ar viršų išformuoti nagai. Formelės turi būti priklijuotos lygiai visiems nagams ir centruotis su natūraliu nagu. Tik taip bus išgauta graži nagų forma. Ant užklijuotos formelės tepamas gelis ir formuojama norimo nago forma, vėliau ji džiovinama, pašiaušiama dilde, kad įgautų matinį efektą ir lakuojama mėgstama spalva. 

Taigi, uždėjus formeles arba tipsus, dedamas gelis. Gelis išdžiovinamas UV arba LED spindulių lempoje. Kai gelis sustingsta frezos pagalba suformuojama norima nagų forma. Kai nagučiai jau suformuoti ir paruošti, galima atlikti ilgalaikį gelinį lakavimą ir dailę. Kartais moterys nori ir natūraliai atrodančių nagų, tokiu atveju galima nagų papildomai nelakuoti. Gelis yra skaidrus, todėl nagai atrodys natūraliai.  

Pabaigoje rankos palepinamos kremu, odelės patepamos specialiu, minkštinančiu aliejuku, atliekamas rankų masažas.  

Svarbu, kad visos procedūros metu meistrė laikytųsi visų higienos reikalavimų. Įrankiai naudojami Jums turi būti išimti tiesiai iš dezinfekavimo aparato. Jei procedūros metu įrankis nukrenta ant žemės, meistrė jo naudoti nebegali. Turi būti imamas naujas. Svarbu, kad procedūros metu būtų saugomi natūralūs nagai ir nepažeidžiami. Jei įrankiai bus netinkamai dezinfekuoti – galite užsikrėsti įvairiomis per kraują plintančiomis ligomis. Deja, bet tikrai pasitaiko nemažai meistrių, kurios nesilaiko reikalavimų ir taip sukelia grėsmę Jūsų sveikatai. Tinkamai pasirinkta meistrė ir salonas leis jaustis saugiai ir užtikrintai darbo kokybe.  

Kiek laiko trunka nagų priauginimo procedūra? 

Priklausomai nuo meistrės įdirbio, gelinių nagų priauginimas trunka nuo 2,5 val. Iki 3 val. Daugiausiai laiko atima gelio džiovinimas UV spindulių lempoje. Tačiau yra tokių gelių, kurie džiūsta ir LED spindulių lempose, tokiu atveju nagų priauginimas tampa kur kas greitesne procedūra.  

Gelinių nagų korekciją rekomenduojama atlikti kas 2 – 4 savaites, priklausomai nuo to, kaip greitai atauga Jūsų natūralūs nagai. Nerekomenduojama laukti kol nagai labai nuaugs, kadangi gali atsirasti plyšelių tarp natūralaus nago ir gelio, o tada padidėja galimybė, kad ten pradės kauptis bakterijos ir nešvarumai. Saugokite savo sveikatą ir visada laikykitės specialistų rekomendacijų. 

Gelinių nagų pliusai ir minusai 

Gelinis nagų priauginimas yra puiki išeitis norinčioms turėti gražius ir tvarkingus nagučius. Tačiau kaip ir bet kokia grožio procedūra, taip ir gelinis nagų priauginimas turi savų pliusų ir minusų. O ir yra atvejų, kuomet jis visiškai netinka.  

Gelinių nagų pliusai 

Geliniai nagai nežaloja natūralių nagų. Po dirbtiniu sluoksniu jie puikiai auga toliau. Tad jei baiminatės, kad Jūsų natūralūs nagai dar labiau nusilps, galite būti rami.  

Gelis, kaip medžiaga neturi jokio pašalinio kvapo. Procedūros metu nejausite jokio diskomforto dėl to. Be to, gelis labai natūraliai blizga. Tad toms, kurios nori ilgesnių nagų, tačiau natūralios jų išvaizdos, gelis puikiai tiks. Gelinių nagų galima papildomai nedengti geliniu laku. Užtenka suformuoti norimą formą ir džiaugtis natūraliu efektu.  

Jei baiminatės, kad nulūžus nagui jausite skausmą, nebijokite. Gelis yra pakankamai elastingas, todėl nulūžus nagui nepajausite didelio skausmo. Žinoma, tai nėra malonu, bet labiau gali trikdyti dėl estetikos.  

Su geliu pakankamai lengva dirbti meistrei. Patogu formuoti, patvarkyti, kadangi jis sustingsta tik UV spindulių lempoje. Todėl iki tol galima esant reikalui formą pakoreguoti, tepti tiek kiek reikia.  

Ant gelinių nagų drąsiai galite eksperimentuoti su įvairiais nagų dizainas. Galima lakuoti geliniu laku, puošti akmenėliais, lipdukais ar kitomis nagų dekoracijomis.  

Geliniai nagai puikiai tinka moterims, kurios turi tokią problemą kaip nagų kramtymas. Gelinių nagų kramtyti tikrai nesinorės. Tai puikus būdas atprasti nuo tokio įpročio ir užsiauginti ilgesnius natūralius nagus. 

 

Gelinių nagų minusai 

Gelinis nagų priauginimas turi nemažai pliusų, tačiau yra ir minusų. Jei turite jautrų organizmą, yra tikimybė, kad gelis gali alergizuoti. Tai pasitaiko retai, tačiau tokių atvejų yra. Tuomet gelinis nagų priauginimas negalimas.  

Laikas – turite nusiteikti, kad nagų priauginimas neatliekamas greitai. Tai trunka ne vieną valandą. Vidutiniškai gelinis lakavimas atliekamas per 2,5 – 3 val. Tad apsišarvuokite kantrybe.  

Nulūžus geliniam nagui reikės apsilankyti pas meistrę. Nagas turės būti iš naujo priauginamas. Reikės atlikti visus žingsnius iš naujo.  

Gelinius nagus nuimti galima tik salone. To namuose nepadarysite. Reikalingos specialios priemonės, dildė. Didelė tikimybė, kad nuiminėjant gelinius nagus namuose, stipriai pažeisite natūralaus nago plokštelę. O tuomet lauktų natūralių nagų stiprinimas, gydymas.  

Blogai atlikto gelinio nagų priauginimo požymiai 

Gaila, tačiau kartais pasitaiko, kad dėl blogai atlikto meistrės darbo nagučiai nelaiko, nulūžta ar atšoka. Taip gali nutikti dėl kai kurių klaidų, kurios padaromos priauginant nagus. Taip gali nutikti jei:  

 • gelis buvo užlietas per daug arti odelių ar ant jų. Tose vietose oras greitai patenka po nagu ir taip daug greičiau atšoka nuo Jūsų natūralaus nago plokštelės; 

 • netolygiai paskirstytas gelio sluoksnis, ypač jei storesnis sluoksnis užteptas ant odelių; 

 • manikiūro metu Jums buvo pažeistas natūralus nagas, tokiu atveju gelis tam tikrose vietose gali daug greičiau atšokti; 

 • netinkamai atliktas higieninis manikiūras, pilnai nepašalintos odelės;  

 • jei Jūsų natūralaus nago ilgis per ilgas, tai taip pat gali įtakoti priaugintų nagų kokybę; 

 • per storas priemonės, kuri padeda geriau prikibti geliui prie natūralaus nagi, sluoksnis; 

 • nepakankamai pašiaušti nagai. 

Kaip prižiūrėti priaugintus nagus?  

Nagų priauginimas geliu leidžia džiaugtis tobulais nagais kiekvieną dieną. Tačiau net ir tokie nagai reikalauja tam tikros priežiūros. Tiesiog būtina žinoti tam tikrus dalykus, kurie padės ilgiau išsaugoti nagučius. Pirmiausiai pirmą parą po atlikto priauginimo pasistenkite nemirkyti rankų ilgai vandenyje. Kuo mažiau drėgmės gaus, tuo geriau laikys.  

Jei nuspręsite, kad norite kitos nagų spalvos, jokiu būdu lako nešalinkite įprastais nagų lako valikliais. Geriausia tai atlikti grožio salone. Svarbu, kad nei nagų lako valiklio, nei buitinės chemijos sudėtyje nebūtų acetono. Jis labai greitai sugadins priaugintų nagų grožį. Todėl jei tenka naudoti tokias priemones, kurių sudėtyje yra acetono, naudokite specialias pirštines. Taip apsaugosite nagus nuo cheminių medžiagų poveikio.  

Jei nutiko taip, kad nusprendėte pasitrumpinti nagus ar padailinti jų formą, jokiais būdais nenaudokite žirklučių. Tiek priauginti nagai, tiek nulakuoti ilgalaikiu geliniu lakavimu trumpinami tik specialia dilde.  

Jei dirbate sunkų fizinį darbą pagalvokite apie nagų ilgį. Kuo jie ilgesni, tuo didesnė tikimybė, kad galite užkliūti ir nulaužti. O tai reiškia, kad gali būti stipriais pažeistas ir natūralus nagas. Tad rinkitės tokį ilgį, kuris netrukdys Jūsų darbui.  

Kasdien prižiūrėkite odeles. Jas būtina palepinti specialiu, minkštinančiu aliejuku bei maitinančiu rankų kremu.   

Venkite staigaus temperatūros pasikeitimo. Tai pažeis dirbtinių nagų struktūrą, jie taps silpnesni ir gali sutrumpėti jų nešiojimo laikas.   

Laiku atlikite korekciją. Optimaliausias laikas – po trijų savaičių. Per tiek laiko Jūsų natūralus nagas nemažai paauga ir sustiprėja. Tuo tarpu priauginti nagai silpnėja. Dėl to būtina atlikti korekciją ir papildymą.  

Kuo gelinis nagų priauginimas geresnis nei akrilinių?  

Dirbtiniai nagai priauginami keliais būdais. Ir dalis moterų renkasi nagų priauginimą akrilu. Tačiau vis tik mūsų šalyje populiarumą išlaiko geliniai nagai. Žinoma, tam yra priežasčių.  

Yra keli pagrindiniai ir esminiai skirtumai, kuo geliniai nagai yra pranašesni. Pirmiausiai jie labiau mėgiami nei akriliniai dėl to, kad neturi jokio specifinio kvapo. Priaugintų gelinių nagų nebūtina lakuoti, jie natūraliai blizga. Tuo tarpu akriliniai ne.  

Nors gelinis nagas nepraleidžia deguonies, tai netrukdo augti natūraliam nagui. Po geliniu nagu natūralūs nagai auga stiprūs ir apsaugoti nuo išorinio aplinkos poveikio ir pažeidimų.  

Gelis yra elastingas, todėl nulūžus nagui, natūrali nago plokštelė pažeidžiama daug mažiau nei nulūžus akriliniui nagui.  

Dėl visų šių savybių moterys daug dažniau renkasi gelinį nagų priauginimą. Tačiau jei geli alergizuoja, vienintelė išeitis priauginimui – akriliniai nagai. Nes būtent jie nesukelia jokių alergijų.  

Kada negalima atlikti nagų priauginimo?  

Tam tikrais atvejai gelinių nagų priauginimo atlikti tiesiog negalima. Specialistės nerekomenduoja atlikti nagų priauginimo jei:  

 • nagai neseniai buvo traumuoti ir vis dar yra gijimo stadijoje; 

 • nagai yra pažeisti grybelio. Tokiu atveju reikėtų kiek įmanoma gydyti šią ligą. Priauginus dirbtinius nagus, gali atsirasti oro tarpų. Tai puiki terpė daugintis grybeliui;  

 • nagai pažeisti pelėsio; 

 • esate alergiška geliui. 

Kur profesionaliai atliekamas nagų priauginimas geliu?  

Kaip jau minėjome, labai svarbu nagų priauginimui pasirinkti tinkamą saloną ir atsakingą, savo darbą išmanančią meistrę. Meistrę priauginimui rekomenduojame rinktis tik dirbančią salone ir turinčią patirties priauginimuose. Meistro kompetenciją nusako ir mokymai bei kursai, kuriuose jis dalyvavo. Tad jei meistrės nepažįstate, galite paprašyti, kad įrodytų savo kompetenciją priauginant nagus geliu. Mūsų puslapyje atrasite ne tik geriausius pasiūlymus nagų priauginimui, bet ir patikimus salonus.  

Nagų priauginimas Vilniuje Jums profesionaliai bus atliktas „Koralų“ grožio namuose, salonuose „Nefertitė“, „Gadrani“, „Tik į Priekį“ ir grožio namuose „Studija9“. 

Nagų priauginimas Kaune puikiai atliekamas PRO nagų studijoje ir PRO nagų studijoje „MEGA“, grožio studijoje „AV“, grožio namuose „V. G. Meimar“ ir salone „Before“.  

Nagų priauginimas Palangoje kruopščiai ir atsakingai atliekamas grožio salone „Madam Fifi“. 

Gelinio nagų priauginimo kaina 

Gelinių nagų priauginimo kaina kiekviename salone šiek tiek skiriasi. Priklauso nuo to, koks gelis naudojamas, nuo meistrės patirties ir kitų aplinkybių. Gelinių nagų priauginimo kaina svyruoja nuo 30 Eur iki 55 Eur. Kaina priklausys ir nuo to ar norėsite gelinio lakavimo, kokį nagų dizainą ir dekoravimą pasirinksite. 

Gelinių nagų pašalinimo kaina apie 10 Eur. Priaugintų nagų korekcija/papildymas kainuoja 20  - 35 Eur. Kuo vėliau eisite atlikti korekcijos, tuo brangiau kainuos.  

Na, o jei nuspręsite pati išmokti gelinių nagų formavimo ir priauginimo meno, rinkitės kursus. Juos organizuoja SALON PRO akademija. Kursus veda profesionalios, savo srities meistrės, kurios turi ilgametę patirtį. Gausite ne tik teorinių žinių, bet ir daug praktikos. Kursų metų modeliui atliksite priauginimą ir iš karto gausite patirties.  

Be to, SALON PRO akademijoje rengiami ne tik priauginimo, bet ir manikiūro bei ilgalaikio lakavimo kursai. Tai puiki vieta, kuri padės startuoti grožio specialisčių srityje.

  

Didžiausi mitai apie gelinių nagų priauginimą 

Labai dažnai tenka girdėti įvairiausių mitų apie gelinių nagų priauginimą. Neretai šie mitai atsiranda dėl žinių trūkumo. Dažnai vienos priauginimo medžiagos šalininkės peikia kitas. Tačiau klientai vis labiau sąmoningesni ir vis labiau domisi grožio procedūromis ir apie jas išmano. Pateiksime keletą populiariausių mitų apie geliniųnaugų priauginimą.  

Mitas: Priauginti nagai neleidžia nagui kvėpuoti 

Faktas: Pirmiausia, ką turime suvokti, kad nagas – tai suragėjusi odos dalis, kuri nekvėpuoja. Patį svarbiausią vaidmenį nagui atlieka kraujotaka, kuri visas būtinąsias medžiagas perneša per kapiliarus esančius po nagais, o ne ant jų.  

Mitas: Priaugintus nagus po pusės metų reikia nuimti.  

Faktas: Vis dar atsiranda meistrų, kurie teigia, kad po priauginimo praėjus pusei metų reikia padaryti pertrauką. Šis mitas labai susijęs su mitu, kad nagas nekvėpuoja. Ar reikia pertraukos ir po kurio laiko spręsti tik pačiai klientei. Būna, kad priauginimas pabosta, tuomet medžiagą galima nuimti.  

Mitas: Geliniai nagai kenkia natūraliam nagui  

Faktas: Šį mitą dažniausiai teigia meistrai, kurie dirba su kitomis medžiagomis nei gelis. Tačiau kalbant apie gelį ir akrilą, jie abu turi tą pačia cheminę prigimtį, todėl teigti, kad būtent vienas ar kitas kenkia nagui yra labai neteisinga. Nagams pakenkti galima nebent tik juos pažeidus priauginimo proceso metu ar nekokybiškai atlikus procedūrą. Pati medžiaga pakenkti nagams negali.  

Gelinių nagų priauginimo procedūra yra tikras perversmas moterų gyvenime. Moterys gali džiaugtis ilgais, gražiais nagais ir nesukti galvos, kad natūralūs nagai niekaip neužauga. O juk apsaugoti po geliniu nagu ir natūralūs nagai ima sparčiau augti. Jei Jūs vis dar sukate galvą kaip reikėtų užsiauginti savo nagus, apsilankykite pas meistrę priauginimui. Pamatysite, pamilsite šią procedūrą ir neįsivaizduosite kaip iki tol nenorėjote jos išbandyti. Jei turite abejonių, visuomet drąsiai pasikonsultuokite su manikiūro meistru, aptarkite iškilusius klausimus, abejones. Profesionalus meistras visada papasakos apie priauginimo geliu ypatybes, ko galima tikėtis ir kaip prižiūrėti nagus, kad kuo ilgiau džiaugtumėtės rezultatu. Rankos ir nagai yra mūsų vizitinė kortelė, todėl stenkimės, kad jie atrodytų nepriekaištingai! 

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO:

Daugiau