Permanentinis makiažas: jo rūšys, priežiūra bei darbo galimybės specialistams

2019-04-12

Permanentinis makiažas: jo rūšys, priežiūra bei darbo galimybės specialistams

Pasirinkus šią ilgalaikio grožio priemonę, sertifikuotas specialistas pasirūpins Jūsų grožiu, atsižvelgdamas į Jūsų veido proporcijas, į plaukų spalvą, į veido simetriją/asimetriją ir kitus bruožus, tad nereikia bijoti, jog jis „sugadins Jūsų veidą“. Meistras suformuos būtent Jūsų veidui labiausiai tinkančią antakių formą, lūpas ar akis, parinks tinkamiausią atspalvį, dydį bei storį visoms tobulinamoms vietoms.

Permanentinio makiažo istorija: nuo ko prasidėjo ši mada?

Pirmąjį užfiksuotą permanentinį makiažą atliko žymus Didžiosios Britanijos tatuiruočių meistras Sutherland MacDonald savo salone, Londone, 1902 metais.

„Visus metus išliekantis raudonis ant skruostų“ – štai taip pirmą kartą buvo pristatoma ši procedūra.

Maždaug 1920 metais, ši makiažo technika atkeliavo į Ameriką ir ne ilgai trukus čia išpopuliarėjo. Tatuiruočių meistras George Burchett, kuris laikomas pirmuoju permanentinio makiažo pradininku Amerikoje, savo memuaruose teigė, jog „daugelis moterų tais laikais net nežinojo, kas tai yra permanentinis makiažas, koks jo poveikis, gydymas, kaip ir iš ko jis padaromas. Jos tiesiog atsiduodavo meistrui į rankas!“ 

Darbo galimybės permanentinio makiažo srityje

Taigi, nors permanentinis makiažas jau išrastas prieš daugiau nei 100 metų, būtent nuo 2010 metų prasidėjo jo „aukso amžius“. Permanentinis makiažas yra viena labiausiai augančių grožio sferos sričių, kuri nenustoja stebinti vis naujesnėmis technologijomis ir galimybėmis. Taip pat tai reiškia, jog visame pasaulyje nuolat daugėja permanentiniu makiažu užsiimančių specialistų, kurie stebina klientus savo sugebėjimais ir talentu. Iš tiesų, tai puikus metas įžengti į šią profesiją, jei manote, jog tai galbūt skirta Jums!

„Prettyology“ akademija, užsiima būtent permanentinio makiažo apmokymais Jungtinėse Amerikos Valstijose ir ragina visas moteris, daugiau sužinoti apie šią sferą. Pasak jų, dirbant šioje grožio srityje – galimybės tobulėti ir užsidirbti neribotos! Pagal statistikas, šiuo metu šių procedūrų paklausa viršija pasiūlą! Taigi, tai geras ženklas užsiimantiems ar norintiems užsiimti šiuo verslu.

Pagal šią lentelę matoma, kad dirbant šį darbą Amerikoje, atliekant procedūras 10 kartų per savaitę, per metus uždirbama apie 130 tūkstančių, o taikant aukščiausią kainą – 338 tūkstančius. Tuo tarpu Lietuvoje atliekant per savaitę po 10 tokių procedūrų ir imant iš klientės mažiausią mokestį, per metus įmanoma užsidirbti net 31 tūkstantį, o keliant kainą iki aukščiausios – net 156 tūkstančius! Akivaizdu, jog Amerikoje ir Lietuvoje kainos ir pragyvenimo lygis skirtingas, tačiau žiūrint į lietuvišką statistiką, skaičiai tikrai atima žadą!

Permanentinio makiažo metodai

Kaip minėta prieš tai, permanentinis makiažas naudojamas ne tik grožiui, bet ir kai kuriems trūkumams paslėpti. Tad tai puikus būdas uždengti kompleksus, kurie Jus neramina! Tačiau vis dėlto, daugelis žmonių (dažniausiai moterys) naudoja tai kaip būdą pamiršti kasdienį dažymąsi, jog pabudus ryte reikėtų atlikti kuo mažiau grožio procedūrų ir liktų daugiau laiko miegui, sau ar pabuvimui su šeima.

Taigi, kokie tie permanentinio makiažo metodai?

 • Microblanding yra viena geidžiamiausių procedūrų. Tai yra ilgalaikis makiažas, atliekamas ne mechaniniu aparatu, o pigmentą po oda suleidžiant įrankiu, primenančiu pieštuką su keičiamomis vienkartinėmis adatėlėmis. Šios adatėlės yra 3 kartus plonesnės už tas, kurios naudojamos mechaniniuose aparatuose, todėl jomis nupiešti antakių plaukeliai neprimena tatuiruotės ir atrodo itin natūraliai. Kadangi pagal odos, akių ir plaukų spalvą galima parinkti kuo natūralesnę antakių spalvą, microblanding itin tinkama šviesiaplaukėms. Kaip žinoma, darant paprastą permanentinį makiažą sunku parinkti joms tinkamą antakių spalvą, kad antakiai neatrodytų tarsi svetimkūnis veide. Tačiau taikant šią techniką kruopščiai piešiamas kiekvienas plaukelis atskirai, tad visos moterys gali būti tikros, jog antakiai atrodys puikiai. Vargu ar kas galės įtarti, kad jais pasirūpino kosmetologas.

Šios procedūros metu antakiams galima suteikti norimą formą, nepriekaištingą simetriją, vešlumo įspūdį. Taigi, prieš procedūrą su klientėmis aptariama, kokios formos antakių jos pageidauja, viskas išmatuojama ir parenkama labiausiai joms tinkanti spalva. Tada microblading procedūros metu specialiu įrankiu į paodį suleidžiamas pigmentas. Visa tai trunka apie porą valandų, o išlieka nuo 3 iki 5 metų. Kadangi procedūrai naudojami tik sertifikuoti aukštos kokybės augaliniai pigmentai, laikui bėgant pigmentas palengva blunka, tačiau spalvos nekeičia. Tikrai nereikia bijoti, jog po kurio laiko antakiai pasidarys rausvi ar melsvi.

Pabrėžiama, kad procedūrą – neskausminga. Po jos nelieka paraudimų, tinimų ar diskomforto pojūčio. Pirmas kelias dienas po pasigražinimo odą reikia tepti specialiu tepaliuku, taip pat derėtų vengti intensyvios saulės, porą savaičių nesilankyti soliariume ir pirtyse.

 • Tradicinis permanentinis makiažas – mikropigmentacija. Mikropigmentacija – tai ypatingo tikslumo kosmetinė procedūra, kurios metu plonu adatos dūriu į atitinkamas zonas įleidžiama specialaus, natūralaus pigmento. Mikropigmentacijos procedūra yra grindžiama ypač staigiais plonos adatos judesiais aukštyn-žemyn. Beje, jos metu į odą suleidžiamas skystis (pigmentas), yra visiškai nepavojingas sveikatai. 

Mikropigmentacija, be permanentinio makiažo, šiandien dar yra naudojama kelioms skirtingoms kosmetinėms procedūroms: 

Trichopigmentacija

Mikropigmentacija padeda maskuoti itin nemalonią problemą – praplikimą. Specialus procedūros būdas, kitaip dar vadinamas trichopigmentacija, sukuria ypatingą plaukų imitaciją, todėl panaikinamas estetinis diskomfortas. Tai – gana naujas, bet jau spėjęs išpopuliarėti metodas, kurį dabar išbando vis daugiau vyrų bei moterų visame pasaulyje. 

Trichopigmentaciją galima naudoti visoje galvos plaukų zonoje, piešiant plaukelių imitaciją, taip pat dalinai praplikus, kai reikalinga plaukų imitacija viršugalvyje bei turint randą ar panašią probleminę zoną, kurią būtina užmaskuoti. 

Procedūros metu smulkia adata piešiama imitacija, primena ataugančius plaukus. Ten, kur nėra plaukų, arba jie visai išretėję, į odą įleidžiamas specialus pigmentas (jo spalva pritaikoma prie natūralaus žmogaus plaukų atspalvio). Pirmosios konsultacijos metu, kosmetologas su žmogumi aptaria piešiamų plaukelių spalvą, plaukų liniją. Itin akivaizdūs rezultatai pasiekiami kartu su trichopigmentacijos procedūra atliekant ir natūralių plaukų atstatymą. 

Aureolės mikropigmentacija

Siekiant paryškinti aureolės spalvą, koreguoti spenelio aureolės formą arba suvienodinti jų dydžius taikoma aureolės mikropigmentacijos procedūra. Juk graži krūtinė kiekvienai moteriai suteikia pasitikėjimo, o kartais, po operacijos netekus vienos krūties, jaučiamas išties didelis diskomfortas. Nors plastinės operacijos suformuoja krūtis, joms natūralią išvaizdą gali suteikti estetinės medicinos procedūra – mikropigmentacija. Pastarąją procedūrą galima atlikti praėjus 6 mėnesiams. Anksčiau mikropigmentacijos daryti negalima, kadangi randai dar nebūna visiškai sugiję. 

Aureolės mikropigmentacijos procedūros metu specialus pigmentas suleidžiamas į krūtį, taip ją natūraliai formuojant ar patamsinant spenelio aureolę. Visiškai neskausmingos procedūros metu naudojamas mediciniškai patvirtintas pigmentas, kurio sudėtyje nėra geležies oksido, taigi dingsta alergijų rizika, o spalva tampa vientisa. 

 • Šešėliavimas. Šio metodo pagrindinis principas, tikrąją žodžio prasme – šešėliavimas, kai iš tamsaus tono nuosekliai pereiname į šviesesnį, to paties atspalvio toną. Galutinis rezultatas – visiškai natūraliai atrodantys antakiai, jokio įrėminimo, antakiai atrodo tarsi būtų padažyti šešėliais. Taip pat egzistuoja Ombre technika, kurią kartais specialistai sugretina ir naudoja kaip vieną, nors iš tiesų, tai nėra tas pats kas šešėliavimas.

Kada naudojamas permanentinis makiažas?

Kuomet puošiamos lūpos, dažniausiai tai atliekama su tikslu didinti lūpų masę, suteikti joms formą, pakeisti spalvą, paryškinti kontūrą, pašalinti asimetriją. Na, o atliekant akių permanentinį makiažą norima panaikinti senatvinį voko linijos nusileidimą, paryškinti blakstienas, užpildyti retus blakstienų tarpus, koreguoti antakių asimetriją, maskuoti randus antakių srityje bei suteikti antakiams dailią formą.

Tai ką būtina žinoti prieš atliekant permanentinį makiažą

Pabudus ryte tą dieną, kai Jums paskirta ši procedūra, būtina žinoti keletą taisyklių, kurių privalu laikytis, norint geriausio rezultato... Pirmiausia, nepatartina gerti kavos, kitų kofeino turinčių gėrimų bei žalios ar juodos arbatos, vartoti alkoholio. Antra, reikia vengti tonizuojančių, kraują skystinančių ir spaudimą keliančių preparatų, tokių kaip: Aspirinas, Niacinas, vitaminas E ir C bei Ibuprofenas.

Moterims patariama vengti microblading procedūros menstruacijų metu, kai jos serga juosteline pūsleline, laukiasi! Dėl padidėjusio jautrumo bei suaktyvėjusių organizmo gynybinių funkcijų pigmento įsisavinimas yra apsunkinamas ir rezultatas gali būti ne toks, kokio tikimasi. Taip pat reikėtų vengti, kuomet joms paūmėjęs Herpes uždegimas, dermatitas, randai dar nėra užgiję, moteriai taikoma chemoterapija, lazerinė terapija arba atliktas rūgštinis pilingas.

Na, o dar keletą dienų prieš atliekant ilgalaikį makiažą reikėtų vengti depiliacijų vašku ar cukrumi, atsisakyti saulės vonių bei soliariumo. 1-2 savaites prieš antakių korekciją venkite stiprių, cheminių procedūrų, tokių kaip: cheminiai pilingai, dermabrazija, mezoterapija ar kitos odos atsinaujinimą skatinančios procedūros, kurios padidina odos jautrumą ir skatina jos atsinaujinimą.

Antakių priežiūra po mikropigmentacijos procedūros

 • Pirmas tris valandas šiek tiek šaldyti akių sritį;
 • Pirmą dieną po procedūros antakių zonos šlapinti ir liesti rankomis nederėtų;
 • Pažeista zona tepama meistro nurodytu tepalu, užtikrinančiu spartesnį žaizdos gijimą;
 • Priklausomai nuo individualių odos savybių, per 5-10 dienų antakių zonoje susiformuoja šašas, kurio jokiu būdu nederėtų liesti, trinti, ar kitokiais būdais pašalinti. Susidaręs šašas turėtų nukristi pats. Priešingu atveju, rizikuojama pašalinti odoje esantį pigmentą;
 • Po manualinės mikropigmentacijos procedūros 7-13 dienų patartina vengti stiprių, cheminių prausiklių, veido kaukių, o ateinantį mėnesį – giluminių valomųjų procedūrų: pilingų, dermabrazijos, mezoterapijos, botulino injekcijų;
 • Pažeistų antakių nedažyti jokiomis makiažo priemonėmis bei kosmetiniais drėkinamaisiais kremais bent 14 dienų;
 • Patartina vengti pirčių, saunų, baseinų, atsisakyti SPA procedūrų;
 • Pirmą savaitę po procedūros atsisakyti aktyvaus sporto ir kitos veiklos;
 • Nuo saulės vonių ir soliariumo susilaikyti apie 28 dienas;
 • Vengti tiesioginių saulės spindulių;
 • Makiažą pirmas dienas švelniai valyti servėtele, jokiu būdu netrinti;
 • Reikėtų saugotis nuo Herpes infekcijos;
 • Sekti kitas kosmetologo rekomendacijas;

Tinkamai prižiūrimi antakiai sugyja per 4 savaites. Tuomet, antakiams visiškai sugijus, galima įvertinti jų formą, pigmento spalvą ir ryškumą. Todėl, praėjus 4-5 savaitėms būtina dar kartą apsilankyti permanentinio makiažo meistro kabinete.

Vizito metu profesionalas įvertis kaip oda pasisavino pigmentą, atkreips dėmesį, jei pigmentas įgavo netinkamą atspalvį, pakoreguos formą ir spalvą atsižvelgdamas į kliento įnorius.

Vienos dienos makiažas

Gal jau pakaks apie ilgalaikį makiažą? Juk ne visos norime su tais pačiais antakiais ir lūpomis vaikščioti kelis metus, tiesa? Tad trumpai apžvelkime „vienos dienos“ makiažo rūšis ir geriausius grožio salonus.

Coco Chanel yra pasakiusi: „Moteris, kuri nesinaudoja kosmetika, pernelyg gerai apie save galvoja.“ Ir iš tiesų! Juk kasdienis ar dieninis makiažas yra, ko gero, daugumos moterų eilinės dienos pradžia... Atsikelti ryte, papusryčiauti, palysti po dušu ir keliauti į savo grožio kampelį, kur iš Pelenės tampate princesėmis!

Jei puikiai mokate dažytis pati – puiku! Sveikiname! Tačiau, vis dėlto, didžioji dalis moterų taisyklingai pasidažyti nemoka, tad tenka kreiptis į profesionalus! Galbūt lankytis pas visažistą kiekvieną dieną prabanga, tačiau jei Jūsų laukia svarbus susitikimas, pasimatymas ar šventė, dieninį makiažą Jums atlikti gali Gineta Makeup, Make up your life, Mano grožio pagrindai salone, Ieva Das, Grožio salonas (Naugarduko g. 30), Vilma Krutoguzenko, Kristinos Kirpykloje, Greta Kart Beauty & Style, Ernesta Apavičienė, Make up Store (Polocko g. 1, Vilniuje), Visible Beauty bei Grožio sfera. Kai kurios iš šių salonų meistrių, taip pat atlieka ir šukuosenas, kurios dar labiau patobulins Jūsų įvaizdį svarbiai dienai! Taigi, nedvejokite ir rezervuokite laiką pas labiausiai patikusią specialistę, kad ji paverstų Jus tikra dienos karaliene! Visažistės visuomet patars kokį makiažą, atspalvius ir kt. rinktis, kad puikiai Jums tiktų ir išryškintų svarbiausius bruožus bei paslėptų trūkumus. Oda švytės, antakiai bus tobulai suformuoti, o akys ir lūpos harmoningai išryškintos. Rinkitės profesionalų grožį!

Na, o jei svarbusis susitikimas ar šventė vyksta vakare, tuomet reikėtų rinktis vakarinį makiažą. Vakarinio makiažo pagalba galima ne tik išryškinti norimus bruožus, bet pasak visažistų netgi keisti juos, jei tik tam yra noro. Toks makiažas visuomet patrauks aplinkinių akį dėl tobulai iškontūruoto veido, šešėliais arba pravedimu įrėmintų akių, ar ryškių lūpų. Visi šie triukai mus paverčia tokiomis laputėmis, kokiomis tą vakarą norite būti: stipriomis, gundančiomis, fatališkomis. Taigi, jei Jūsų laukia svarbi proga, rezervuokite laiką pas profesionalią makiažo meistrę, kuri suteiks Jums nepriekaištingą išvaizdą visam vakarui. Tai gali būti Gineta Makeup, Make up your life, Kristinos kirpykla, Make up Store, Indre Vay Make-up Artist, Greta Kart Beauty&Style, Grožio sfera bei visažistė Ernesta Apavičienė. Šie salonai ir jų nuostabios visažistės suteiks Jums norimą įvaizdį pagal Jūsų pageidavimus, aprangą, veido bruožus ir net šukuoseną! Taigi, skubėkite rinktis geriausią visažo specialistę!

Nevalia pamiršti pačio svarbiausio makiažo – vestuvinio. Pripažinkime, kad vestuvės yra viena svarbiausių dienų gyvenime, apie kurią svajojama nuo pat vaikystės... Ši diena neįsivaizduojama be tobulai baltos suknelės bei, žinoma, mylimojo, kuris su Jumis bus amžinai. Tik profesionalai gali garantuoti, kad makiažas ne tik idealiai paryškintų gražiausius Jūsų veido linkius tokią ypatingą dieną, bet ir pasirūpins, kad nė viena džiaugsmo ašara jo nesugadintų! Taigi, vestuvinis makiažas yra tai, be ko neapsieina nei viena nuotaka!

Nuotakos makiažas yra būtent tas akcentas, kuris galūtinai užbaigia jos įvaizdį, tad labai svarbu išsirinkti pačią geriausią visažistę šiai šventei. Mes ir klientų atsiliepimai rekomenduoja Visible Beauty, visažistę Ernestą Apavičienę, Indre Vay, Greta Kart Beauty & Style, Mano grožio pagrindai ir Make Up Your Life salonus.

Pabaigai, norime priminti, jog nesvarbu ar renkatės specialistą vienos dienos, ar ilgalaikiui makiažui, visuomet atsižvelkite į kitų klientų atsiliepimus, į kosmetologo įgytų žinių bagažą bei darbo aplinką. Juk svarbiausia, kad darbas vyktų saugiai, profesionaliai, su tinkamomis priemonėmis, pagal visus higienos reikalavimus, draugiškai ir kruopščiai.

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: