Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Rūgštinis pilingas – kas tai?

2020-01-07

Rūgštinis pilingas – kas tai?

Viena svarbiausių veido odos procedūrų - veido pilingas. Tai odos šveitimas, kuris gali būti atliekamas net keliais skirtingais būdais: rūgštinis (cheminis) pilingas, ultragarsinis pilingas, mechaninis odos valymas, mikrodermabrazija. Norime išsamiau papasakoti apie rūgštinį pilingą, kuris dažniau vadinamas cheminiu veido valymu. Tai labai aktuali tema ir norime priminti, kad oda rūpintis labai svarbu ne tik tuomet, kai atsiranda problemų, bet ir profilaktiškai. 

Rūgštinis pilingas

Rūgštinis pilingas – veido valymo procedūra, kuri atliekama naudojant chemines medžiagas. Pats terminas cheminės medžiagos“ gąsdinti neturėtų. Rūgštiniam pilingui naudojamos natūralios rūgštis, kurios gerina odos būklę.  

Cheminis odos valymas atliekamas naudojant koncentruotą rūgštį. Poveikis odai pastebimas jau po pirmos procedūros. Veido oda paskaistėja, pašalinamos negyvos odos ląstelės, mažinama odos hiperpigmentacija, pagerinama odos būklė esant aknei, oda tampa lygesnė, elastingesnė.  

Po rūgštinio pilingo procedūros pagerėja ir giliųjų odos sluoksnių būklė, oda ima greičiau atsinaujinti, pagerėja medžiagų apykaita. Be to, oda atjaunėja, sumažėja raukšlelių.  

Rūgštinis pilingas dažniausiai atliekamas veido, kaklo ir dekoltė srityse. Šiai procedūrai atlikti rūgštys parenkamos pagal tai, kokio rezultato siekiate. Dažnai naudojamos kelios rūgštis norint pasiekti geresnį rezultatą.  

Taip pat svarbu paminėti, kad odos valymas kosmetologo kabinete giluminis ir visiškai skiriasi nuo įprasto odos šveitimo namuose. Namuose tik nušveičiame odos paviršių, o profesionalios procedūros metu pasiekiami ir gilieji odos sluoksniai.  

Rūgštinio pilingo rūšys Rūgštinis veido pilingas gali būti atliekamas skirtingai, priklausomai nuo norimų rezultatų, Jūsų odos būklės ir jautrumo. Rūgštinis pilingas būna paviršinis, vidutinio gylio ir gilus. Pastarieji du tikrai tiks ne kiekvienam. Rūgštys stabdo žaizdų gijimą, netinka kuomet vartojami tam tikri vaistai (pvz. peroralinis izotretinoinas). Labai svarbu neskubėti daryti veido pilingo rūgštimis po įvairių estetinių procedūrų, veido patempimo procedūrų, po permanentinio makiažo atlikimo. Tuomet svarbu išlaukti, kol oda visiškai sugis.  

Veido odos pilingo procedūros eiga 

Rūgštinio pilingo procedūra nesudėtinga ir trunka vos 30 – 40 min. Pirmiausiai kosmetologė paruoš Jūsų veido odą ją nuvalydama. Svarbu, kad oda būtų švari. Tuomet specialiu teptuku tepamas paruoštas rūgštinis pilingas. Užtepus paruoštą tirpalą yra stebima, kaip reaguoja oda ir kaip keičiasi jos būklė. Pirmą kartą rūgštis laikomos trumpesnį laiką, kad kosmetologė galėtų įsitikinti ar tikrai Jums tinka šis veido odos valymo būdas.  

Praėjus reikiamam laikui pilingas nuvalomas specialiomis priemonėmis. Tuomet oda nuraminama palepinant specialia raminamąja ar maitinamąja veido kauke. Po kaukės tepamas veido kremas atitinkantis Jūsų odos tipą.  

Kas yra pH?  

Ar teko girdėti apie odos pH? Įprastai normalus pH laikomas 4 – 6. Jis laikomas šiek tiek rūgštiniu. Kokia pH funkcija? Jis sudaro tarsi sluoksnį, kuris yra odos paviršiuje - riebalai, prakaitas, amino ir riebalų rūgštys. Būtent pH rūgštinis sluoksnis apsaugo odą nuo bakterijų ir užteršimo. Tačiau dėl įvairių aplinkos veiksnių ir organizmo pakitimų pH gali pakisti. Taip rūgštinis sluoksnis tampa šarminiu.  

Požymiai, kad oda tapo per daug šarminė ir pakito jos pH: odos sausumas, sudirgimas, spuogai, paraudimai. Rūgštinis pilingas padeda ne tik pagerinti odos būklę, bet ir atstatyti normalų odos pH. Rūgštinis pilingas geriausiai veikia tuomet, kai odos pH yra sumažėjęs.  

Labai svarbu paminėti, kad pakitus odos pH reikėtų atsakingai rinktis ir odos priežiūros priemones.  

Kokios rūgštys naudojamos atliekant pilingą 

Atliekant veido cheminį veido valymą naudojamos specialios rūgštys. Atliekant rūgštinį pilngą dažniausiai naudojamos alfa ir beta grupės rūgštys. Įprastai jos žinomos kaip AHA (alfa hidroksidinės) ir BHA (beta hidroksidinės).  

AHA rūgštys - kas tai?  

AHA rūgštys - tai tos rūgštys, kurios tirpsta vandenyje ir yra labai efektyvios norint pagerinti odos būklę. AHA rūgštys puikiai tinka sausai ir jautriai odai, jų poveikis efektyvus, tačiau švelnus. Be to, AHA rūgštys padeda sulaikyti drėgmę odoje. Jei planuojate pirmą kartą įtraukti odos priežiūros priemones su rūgštimis - AHA rūgštys tiks labiausiai.  

AHA rūgštys puikiai suardo negyvų odos ląstelių sluoksnį ir jį pašalina. Oda tampa skaistesnė ir sveikesnė. Procedūroms ir odos priežiūrų priemonių sudėčiai dažniausiai naudojamos šios AHA rūgštys: glikolio rūgštis, migdolinė rūgštis, pieno rūgštis, citrinų rūgštis, obuolių rūgštis. Taip pat dažnai naudojamos ne tik citrinų, bet ir kitų vaisių rūgštys.  

Glikolio rūgštis. Glikolio rūgštis yra išgaunama iš cukranendrių. Tai viena aktyviausių rūgščių, kadangi jos molekulinė struktūra pati mažiausia ir geriausiai geba prasiskverbti į giliuosius odos sluoksnius. Glikolio rūgštis labiausiai tinka brandesnei odai, kadangi glikolio rūgštis padeda paskatinti odos regeneracijos procesus. Beje, ši rūgštis puikiai sulaiko drėgmę odoje. Tačiau reikėtų žinoti, kad nors glikolio rūgštis veikia efektyviausiai, ji tuo pačiu labiau dirgina odą. Pirmus kartus geriausia naudoti mažesnės koncentracijos glikolio rūgštį, kuri neviršytų 10 % ribos.  

Migdolinė rūgštis. Migdolinė rūgštis yra išgaunama iš migdolų. Ši rūgštis dažniausiai rekomenduojama odai, kurią vargina aknė. Taip pat puikiai tiks brandžios ir jautrios odos savininkėms ar norinčioms sumažinti pigmentines dėmes. Kitaip nei glikolio rūgštis, migdolinės rūgšties molekulinė struktūra yra didelė. Dėl šios priežasties ši rūgštis į giliuosius odos sluoksnius prasiskverbia per daug ilgesnį laiką. Tačiau gerai tai, kad ji labai mažai dirgina odą. Drėgmę odoje migdolinė rūgštis išlaiko vidutiniškai.  

Pieno rūgštis. Pieno rūgštis išgaunama iš pieno. Šios rūgšties molekulinė struktūra vidutinė. Pieno rūgštis puikiai tinka jautriais, į raudonumą linkusiai odai. Ši rūgštis pasižymi išskirtinėmis odos drėkinimo savybėmis. Drėkinimui skirtos rūgšties koncentracija nedidesnė nei 2 %. Rūgštiniam pilingui naudojamos pieno rūgšties koncentracija siekia iki 10 %.  

Citrinų rūgštis. Citrinų rūgštis yra ypač mažo pH, dėl šios priežasties ji dirgina veido odą. Citrinų rūgštis dažniausiai naudojama tik cheminiam pilingui, kadangi puikiai padeda pašalinti negyvas odos ląsteles.  

AHA rūgštys pasižymi odą drėkinančiomis savybėmis, pagerina odos regeneracijos procesus, paskatina kolageno gamybą. Jos puikiai tinka sausai ir jautriai odai. Tačiau svarbu nepamiršti, kad po AHA rūgščių procedūrų būtina naudoti kremą, kuris turi didesnę SPF apsaugą nuo saulės.  
BHA rūgštys - kas tai?  

BHA rūgštys skirtinai nei AHA rūgštys tirpsta ne vandenyje, o riebaluose. Dėl šios savybės jos geba prasiskverbti giliai į odą ir suskaidyti riebalus. BHA rūgštys puikiai tinka pilingui, kurio metu siekiama išvalyti stirpaisi užsikimšusias poras bei sumažinti odos riebumą. Taip pat skatinama ir odos regeneracijas, rūgštys turi priešuždegiminių ir anitbakterinių savybių.  

Dažniausiai naudojama BHA rūgštis - salicilas. Taip pat gali būti naudojama ir citrinų rūgštis. Citrinų rūgštis priklausomai nuo sudėties gali priklausyti abiems rūgščių rūšims.  

Vis tik dažniau pasirenkama salicilo rūgštis. Ši rūgštis natūraliai išgaunama iš baltojo gluosnio, taip pat gali būti išgaunama ir sintetiniu būdu. Nors salicilo rūgštis neturi savybės išlaikyti drėgmę odoje tačiau ji puikiai tinka riebiai, spuoguotai odai. Atliekant rūgštinį pilingą su salicilo rūgštimi puikiai kovojama su akne, rožine, hiperpigmentacija. Rezultatai kovojant su šiomis odos bėdomis puikūs. Žinoma, svarbiausia neeksperimentuoti namuose ir procedūras atlikti pas profesionalų kosmetologą.  

Pagrindiniai AHA ir BHA rūgščių skirtumai 

Svarbu atminti, kokie yra pagrindiniai AHA ir BHA rūgščių skirtumai. AHA rūgštys tinkamos sausai, jautriai odai. Padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir puikiai kovoja su senėjimu bei efektyviai drėkina odą. BHA rūgštys labiau tinkamos riebiai, spuogų kamuojamai odai. Puikiai išvalo poras, pasiekia net giliausius odos sluoksnius.  

Esant reikalui profesionalai atlieka pilingą derindami AHA ir BHA rūgštis kartu. 

Kada rūgštinis pilingas nerekomenduojamas 

Kaip jau minėjome anksčiau, rūgštinis pilingas tinka tikrai ne kiekvienam. Nerekomenduojame atlikti rūgštinio pilingo jei: 

  • sergate onkologinėmis ligomis 

  • sergate sunkia diabeto forma 

  • turite rimtų problemų su vidaus organais 

  • sergate ŽIV 

  • vartojate vaistus, kurie silpnina imunitetą 

  • vartojate vaistus, kurie mažina kraujo krešėjimą 

  • turite alergiją AHA ar BHA rūgštims  

  • turite egzemą ar psoriazę 

  • oda dar nesugijo po depiliacijos, Jums neseniai buvo atliktos botokso procedūros ar permanentinis makiažas 

  • esant uždegiminei hiperpigmentacijai 

  • laukiatės  

Jei nesate tikri, ar ši procedūra Jums tinka, būtinai pasikonsultuokite su specialistu. 

Ar galimos komplikacijos po rūgštinio pilingo 

Kaip ir po daugumos grožio procedūrų, taip ir po rūgštinio pilingo visuomet yra tikimybė, kad kils komplikacijų. Viena dažniausiai pasitaikančių komplikacijų - odos paraudimas. Tačiau tai visiškai normalu ir įprasta po rūgštinio pilingo procedūros. Dažniausiai paraudimas greitai praeina. Po giluminio valymo paraudimas išlieka kiek ilgiau nei po paviršinio. Kartais gali atsirasti randelių po procedūros. Retesniais atvejais atsiranda odos spalvos pakitimų, ji gali kiek patamsėti arba pašviesėti. Šviesesnė oda pasidaro po giluminio odos valymo. Stipresni odos spalvos pakitimai pastebėti tamsesnę odą turintiems žmonėms.  

Po rūšgtinio pilingo gali suaktyvėti virusai. Ypatingai atsargumo priemonių turėtų imtis tie, kas turi problemų su herpes virusų. Dažniausiai rekomenduojama dar prieš procedūrą pradėti gerti vaistus nuo herpes viruso. Retai, tačiau pasitaiko atvejų kuomet rūgštys gali įtakoti bakterinės ar grybelinės infekcijos atsiradimą ar išplitimą 

Turbūt kai kurios komplikacijos skamba kiek bauginančiai, tačiau dažniausiai jos atsiranda žmonėms, kuriems nelabai tinka rūgštinis pilingas. Paraudimas įprastas dalykas po rūgštinio pilingo, visos kitos komplikacijos kyla tikrai labai retai. Tačiau norint tam užbėgti už akių labai rekomenduojame pirmiausiai su kosmetologų aptarti būsimą procedūrą, esamas odos problemas, turimas ligas ir vartojamus vaistus. Tuomet bus įvertinta konkrečiai Jūsų situacija ir galimybės. Atminkite, kad tai ne vienintelis veido valymo būdas. Tad tiems, kad šis būdas netinka, tikrai yra iš ko pasirinkti.  

Ką reikia žinoti prieš ir po rūgštinio pilingo procedūros?  

Prieš procedūrą turėtumėte apsilankyti pas kosmetologą, kuris įvertins Jūsų odos būklę ir nuspręs, kurios rūšies rūgštis bus tinkamiausia procedūrai atlikti. Taip pat pagal poreikį rekomenduos priemones su nedideliu procentu rūgščių, kurias pradėsite naudoti namuose. Taip odą tinkamiau paruošite procedūrai.  

Taip pat kelias dienas prieš procedūrą pradėkite naudoti vaistus nuo herpes viruso, jei dažnai iškyla pūslelinė. Po procedūros ji gali paūmėti.  

Po procedūros oda bus jautresnė ir labiau paraudusi. Gali būti juntamas odos kaitimas. Kai kuriais atvejais, kai naudojama stipresnė rūgštis, oda gali pradėti luptis. Tačiau po savaitės džiaugsitės puikia jos išvaizda. Idealu jei pirmas dienas nenaudosite jokių makiažo priemonių. Dėl to rekomenduojama procedūrą susiplanuoti tuomet, kai neturite svarbių susitikimų ar švenčių. Bet kuriuo metų laiko po procedūros naudokite veido kremą, kuris turi didelę SPF apsaugą. Vasarą pasistenkite vengti tiesioginių saulės spindulių, nesilankykite soliariume. Nerekomenduojama lankytis saunoje ar pirtyje. 

Specialistas, atlikęs rūgštinį pilingą, papasakos, kokios veido odos priežiūros priemonės tinkamiausios po procedūros.  Taip pat patars, ko vengti ir kaip tinkamai prižiūrėti odą. Būtinai vadovaukitės rekomendacijomis, ko nedaryti po apsilankymo pas kosmetologą 

Ar dažnai reikia atlikti veido pilingą 

Profesionalų veido valymą rekomenduojama atlikti bent kartą per mėnesį. Priklausomai nuo esamų odos problemų pradžioje gali prireikti ir dviejų apsilankymų per mėnesį. Vėliau, tinkamai prižiūrint odą šios procedūros prireikia kiek rečiau. Tačiau jei norite, kad oda visuomet atrodytų sveika ir pristabdytumėte senėjimo procesus, veido valymą atlikite reguliariai.  

Kokie rūgštinio pilingo pranašumai?  

Pirmiausia būtina paminėti tai, kad rūgštinis pilingas gali būti puikiai suderinamas su kitos rūšies veido valymu. Dažniausiai derinamas rūgštinis pilingas ir mechaninis veido valymas. Mechaninis veido valymas atliekamas po rūgštinio pilingo. Dažniausiai jo prireikia ypač spuoguotai ir užsiteršusiai odai.  

Po rūgštinio pilingo procedūros Jūsų oda tampa skaistesnė ir lygesnė. Odos spalva tampa lygesnė. Procedūros metu pašalinamos negyvos odos ląstelės, dėl to oda lengviau kvėpuoja ir geriau pasisavina jai reikalingas maistines medžiagas. Rūgštinis pilingas puikiai padeda sumažinti odos riebumą, sudirgimą, sutraukia poras, padeda panaikinti spuogus ir gydyti aknę. Be viso to mažėja įvairūs uždegiminiai odos procesai. Sausa ir jautri oda išlieka ilgiau sudrėkinta, greičiau ir efektyviau regeneruojasi, sumažėja raukšlelės.  

Šią procedūrą verta rinktis norintiems turėti sveiką, skaisčią ir gyvybingą odą. Be to, rūgštinis pilingas pakankamai nebrangi ir greitai procedūra. Rūgštinio pilingo vidutinė kaina 25 – 30 €. Kiek daugiau kainuoja dviejų skirtingų procedūrų derinimas kartu.  

Šiame video specialistė trumpai pasakoja apie cheminį pilingą. Taip pat pamatysite pavyzdį, kaip atrodo moters veidas praėjus daugiau nei mėnesiui po paskutinės rūgštinio pilingo procedūros. Rezultatai akivaizdūs. 

Kur geriausiai atliekamas rūgštinis pilingas? 

Mūsų svetainėje visuomet atrasite savo srities profesionalūs ir geriausius pasiūlymus įvairioms grožio procedūroms 

Rūgštinis pilingas Vilniuje profesionaliai ir atidžiai bus atliktas grožio salone Ugnėja“, pas grožio terapijos specialistę Justę. Taip pat pas estetinės dermakosmetoligijos specialistę Jolandą Haffar 

Rūgštinis pilingas Kaune rūpestingai atliekamas grožio salone Alpetri, pas specialistę Vaidą ir grožio studijoje „Ta pati“.  

Rekomenduojame peržiūrėti šių grožio salonų pasiūlymus ir išsirinkti sau tinkamiausią.  

Odos priežiūra būtina ne tik tada, kai atsiranda įvairios problemos, bet ir kiekvieną dieną. Naudokite savo odos tipui tinkamas priemones, profilaktiškai lankykitės pas kosmetologą ir galėsite džiaugtis nepriekaištinga oda. Dažnai susirūpinus odos priežiūra per vėlai, prireikia daug daugiau investicijų ir atstatyti odos būklę sunkiau. Jei dar neteko apsilankyti pas kosmetologę, būtinai tai padarykite.

Atgal