Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Sausas šampūnas: pavojai, apie kuriuos nutyli grožio industrija

2019-09-06

Sausas šampūnas: pavojai, apie kuriuos nutyli grožio industrija

Besiriebaluojantys plaukai sukelia daug nepatogumų. Ypač sunku kai reikia, kad plaukai atrodytų puikiai, o jie jau po dienos priguldę ir sulipę. Tai įtakoja įvairūs fiziniai ir išoriniai veiksniai. Tačiau šiuolaikinės moterys atrado įvairių gudrybių kaip greitai plaukams suteikti norimą vaizdą.  

Sausas šampūnas yra viena iš tokių išsigelbėjimo priemonių. Tai itin paprastas būdas per kelias minutes pašalinti plaukų riebumą ir padaryti juos puresnius. Užberiate, palaikote, nuvalote ir iššukuojate. Štai jau ir džiaugiatės idealia jų išvaizda. Deja, bet dažnai moterys ir merginos sausą šampūną paverčia beveik kasdieninio naudojimo priemone. Bet ar žinote visus šios priemonės keliamus pavojus?  

 

Sauso šampūno istorija 

Sausas šampūnas pastaraisiais metais tampa vis madingesniu ir labai reikalingu produktu. Ne kiekviena moteris nori kasdien praleisti daug laiko trinkdama plaukus. Ypač tos, kurių plaukai labai ilgai džiūsta. Tad kai reikia pakoreguoti jų išvaizdą, gelbsti sausas šampūnas.  

Sausas šampūnas tikrai nėra šių laikų išradimas. Pasaulyje jis žinomas jau ne vieną šimtmetį. Oficialiai kaip komercinė prekė jis pristatytas tik 1940 m. Sausą šampūną, kaip priemonę naudoti netikėtiems atvejams pristatė Stephanie Brooke kompanija. Šis šampūnas vadinosi Minipoo“ ir pristatytas buvo Amerikoje.  

Tačiau būtent miltelių pavidalu šampūnai plaukams naudojami buvo ir anksčiau. Dar 1700 m. Amerikoje buvo naudojamas krakmolas, kuriuo būdavo prižiūrimi perukai. O štai XV a. Azijos gyventojai plaukams naudojo molio miltelius.  


 

Sausas šampūnas - jo sudėtis ir poveikis 

Pagrindiniai sauso šampūno komponentai yra alkoholis, dažniausiai ryžių krakmolas, įvairūs kvapikliai. Žinoma, yra tokių, kuriuose yra nemažai natūralių ingredientų, bet keli žalingesni ingredientai viską sugadina.  

Sausas šampūnas yra užpurškiamas ant plaukų, padengia visus plaukus milteliais ir jų bei sudėtyje esančio alkoholio pagalba sugeria riebalus. Oda padengiama tarsi apsauginiu sluoksniu, kuris neleidžia galvos odos riebalams riebinti plauko. Po kelių minučių šampūnas kiek įmanoma nuvalomas ir iššukuojamas, tačiau nemaža jo dalis lieka plaukuose ir ant galvos odos.  

Toks šampūnas leidžia akimirksniu plaukus padaryti puresnius, nuima riebių plaukų žvilgesį, jie atrodo tarsi neseniai ištrinkti. Kai kurios moterys teigia, kad sauso šampūno poveikis matosi ir kitą dieną.  

Vis tik yra viena blogybė - žmonės tiesiog per dažnai naudoją šią priemonę. O dažnas naudojamas gali sukelti rimtų problemų.  

Sausas šampūnas - nutylėti pavojai 

Ar pagalvojote, kad tokia nekalta priemonė, kaip sausas šampūnas gali būti žalinga Jūsų sveikatai? Gaila, tačiau tai tiesa. Daugelis moterų nesusimąstydamos tokį šampūną naudoja kasdien. Tačiau šis produktas sukurtas tik tokiems atvejams, kai reikia skubėti ir nėra kada išsitrinkti galvos. Juk tikrai gyvenime pasitaiko situacijų, kai netikėtai esate pakviesta kavos puodeliui, į šventę ar svarbų susitikimą. Tokiu atveju sausas šampūnas padeda greitai susitvarkyti plaukus.  

Vis dėlto moterys nepaiso nurodymų ir nesivadovauja rekomendacijomis. Mes jaučiame atsakomybę pasidalinti su Jumis informacija apie tokio šampūno žalą.  

Pirmiausiai nepamirškite kodėl būtina plauti galvą šiltu vandeniu ir įprastu šampūnu. Juk visų pirmiausiai pašalinamas negyvos odos sluoksnis, susikaupę nešvarumai ir riebalai. Juk veido odą valome kasdien? Taip ir su galvos oda – persistengti nereikia, bet bent 2 – 3 kartus per savaitę būtina trinkti plaukus.  

Kas vyksta kai ilgai naudojamas sausas šampūnas?  

Įsivaizduokite, ant Jūsų galvos odos susikaupė nemažai riebalų, nešvarumų iš aplinkos, galbūt ir pleiskanų. Ką darote? Užpurškiate sausą šampūną, kuris viską tarsi užmaskuoja. Valio, išorėje nebepastebite bėdos. Bet ar susimąstote kas vyksta po šiuo sausu šydu? Visi nešvarumai ir riebalai kaupiasi ant odos, užsikemša poros, plaukų folikulai. Šitaip sustabdomas ir plaukų augimas, jie ima slinkti. O kas blogiausia, nebeatauga, nes plaukų folikulai užsikišę, tad jų šaknys tarsi miega. Sausi plaukai taip pat dar viena pasekmė. Jie tampa šiurkštūs, išsišakoję. Ima varginti skilinėjantys plaukai. Be to, dažnas sauso šampūno naudojimas išblukina jų spalva, plaukai praranda natūralų blizgesį.  

Tačiau tai dar ne viskas. Plaukų išvaizda ne vienintelė problema. Užsikišusios poros kaupia riebalus po oda. Tuomet atsiranda komedonų, pūlinukų, pleiskanų. Tai itin pavojinga jei sergate egzema ar kitomis odos ligomis. Tokiu atveju prieš vartojant sausą šampūną vertėtų pasitarti su dermatologu. Jums tai gali paaštrinti ligos simptomus ir sukelti daug daugiau problemų.  

Yra ir daugiau galimų šalutinių poveikių. Labai svarbu skaityti sudėtį. Kai kuriuose sausuose šampūnuose yra naudojamas talkas. Tačiau dažnai kosmetikoje naudojamo talko sudėtyje randama ir asbesto likučių. Tai yra stiprus kancerogenas, kuris manoma, gali sukelti vėžį. Nors iki galo nėra ištirta ir moksliškai įrodyta, tačiau rekomenduojama vengti priemonių, kurių sudėtyje yra talko.  

Kaip saugiai naudoti sausą šampūną?  

Jei norite, kad sausas šampūnas Jums nesukeltų jokios žalos, laikykitės nurodymų. Specialistai rekomenduoja sausą šampūną naudoti ne daugiau nei dvi dienas iš eilės. Geriausiai jei tai darysite tik kelis kartus per mėnesį.  

Labai svarbu nepurkšti sauso šampūno per arti galvos odos. Laikykite šampūną bent apie 10 cm nuo galvos. Užpurškus reikiamą kiekį lengvai įmasažuokite pirštais į odą.  

Po to labai svarbu rankšluosčiu gerai nuvalyti likučius ir plaukus kruopščiai iššukuoti.  

Jei Jūsų galvos odas sudirgusi, sergate odos liga ar plaukai yra labai išsausėję, venkite naudoti sausą šampūną. Tokiu atveju galite labai greitai pasidaryti daugiau žalos nei naudos.  

Būtinai skaitykite šampūno sudėtį! Labai svarbu, kad jo sudėtyje būtų natūralūs ingredientai. Jei rasite be alkoholio – idealu. Šiuo metu atsiranda alternatyvų ir galima rasti šampūnų, kuriuose riebalų sugėrimui naudojami eteriniai aliejai. Toks šampūnas tikrai daug saugesnis. Žinoma, net ir tokiu atveju juo nepiktnaudžiaukite.  

Pasidaryk pati! 

Sausą šampūną visiškai nesudėtinga pasigaminti namų sąlygomis. Dalinamės paprastu, tačiau efektyviu receptu. 

Ketvirtadalį kukurūzų krakmolo sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu cinamono. Įlašinkite 5 lašelius eterinio levandų arba ylang ylang aliejaus. Eteriniai aliejai puikiai sugeria riebalus. Šis receptas puikiai tinka turinčioms šviesius plaukus. Visi trys ingredientai turi naudingų savybių ir ne tik padarys plaukus iš karto puresnius, bet ir veiks antibakteriškai bei pamaitins galvos odą. Jei gaminsite šampūną tamsiems plaukams, įdėkite ir ketvirtadalį kakavos miltelių. Kakavos milteliai ne tik suteiks tamsesnę spalvą, bet ir plaukus pamaitins naudingomis medžiagomis. 

 

Jei norite savo organizmui nepridaryti žalos, visada naudokite produktus tik pagal rekomendacijas. Viskam reikalingas saikas. Tai kas skirta tik retam naudojimui, tikrai netiks kasdienai. Be to, labai svarbu atkreipti dėmesį į sudėtį. Sausas šampūnas kaip ir bet kokia kita priemonė turi daugybę rūšių. Tad tikrai įmanoma rasti tokį, kurio sudėtis bus saugiausia Jūsų organizmui. Vis dėlto, net ir natūralios sudėties šampūno negalima naudoti kasdien. Saugokite savo sveikatą ir nerizikuokite ja dėl kelių valandų grožio. Na, o jei Jūsų plaukai greitai riebaluojasi, pasistenkite atrasti saugių būdų kaip juos išlaikyti puresnius.  

Atgal