Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Strijos - kodėl jos atsiranda ir kaip jų išvengti?

2020-06-02

Strijos - kodėl jos atsiranda ir kaip jų išvengti?

Dažniausiai manoma, kad strijos atsiranda tik nėštumo metu ir tik moterims. Tačiau strijos gali atsirasti tiek vyrams, tiek moterims. Be to, tai įtakoja ne nėštumas, o staigus svorio kitimas. Atsiradusios strijos sukelia nemažą psichologinį diskomfortą. Jei strijos ryškesnės ypatingai moterims kyla daug neigiamų emocijų dėl savo kūno išvaizdos. Nei viena moteris nenori keliauti į pliažą ir vilkėti atvirą maudymosi kostiumėlį, kai strijos įsirėžusios ant kojų, užpakalio ar pilvo. Tai tikrai jautri tema, todėl būtina atsakyti į klausimus – kaip išvengti strijų ir kaip jų atsikratyti.  

Strijos – kas tai? 

Nesusidūrus su strijomis tikrai net neaišku kas jos. Bet tai nereiškia, kad jos niekada neatsiras. Strijos yra siauros juostelės ant odos, kurios būna rausvos, rožinės ar net šiek tiek melsvos spalvos. Kartais pasitaiko ir baltos strijos. Jos primena negilius randenliusStrijos dažniausiai atsiranda ant kojų, ant pilvo ir ant užpakalio. Po nėštumo kai kurioms moterims strijos atsiranda net ir ant krūtinės.  

Pradžioje strijos matomos itin ryškiai. Ypatingai tos strijos, kurios atsirado po gimdymo. Liečiant jas galima jausti nedidelį griovelį, tarsi oda toje vietoje būtų suplyšusi.  

Kodėl atsiranda strijos 

Strijos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai strijos atsiranda nėštumo metu, po gimdymo, staigiai priaugus svorio. Atsiranda strijos net nuo sporto. Žinoma ne visiems. Tad nuo ko tai priklauso ir kas vyksta organizme? Strijų pagrindinė atsiradimo priežastis - organizme vykstantys hormonų pokyčiai, sumažėjusi kolageno bei elastino gamyba. Taip pat susilpnėja giliuosiuose odos sluoksniuose esančios elastinės skaidulos.  

Nėštumo metu ar tiesiog staigiau priaugant svorio oda tempiasi. Dėl šios priežasties vietose, kurios oda labiausiai išsitempė, oda tarsi sutrūksta, plyšta. Ten pirmiausia atsiranda švelniai melsvos, rausvos spalvos juostelės. Po kiek laiko spalva šiek tiek pašviesėja. Būtent šios juostelės ir yra strijos. Tai nemažas estetinis diskomfortas. Ypatingai jautriai reaguoja į tai moterys po gimdymo. Juk iki tol oda buvo lygi ir švelni, o štai nėštumo metu jau imamos pastebėti pirmosios strijos 

Žinoma, strijos atsiranda tikrai ne kiekvienai nėščiajai, gimdžiusiai moteriai ar stambiam žmogui. Kai kurie gali priaugti ir numesti svorį po kelis kartus. Taip pat ir su nėštukėmis. Vienos gali pagimdyti kelis vaikus ir neturės nei vienos strijos, o štai kitos jau po pirmo nėštumo pastebi itin ryškias juosteles. 

Strijų atsiradimas iš dalies priklauso nuo genetikos. Taip pat mažiau strijų arba jų visai neatsiranda toms, kurios sveikiau maitinasi, mankštinasi, lepina savo odą. Kad strijos neatsirastų ar būtų mažiau matomos labai svarbu imtis priemonių profilaktiškai ir tinkamai pasirūpinti savo oda. Jau atsiradus strijoms problemą spręsti patartina iš karto.  

Kaip išvengti strijų 

Būtų negerai manyti, kad nėra priemonių, kurios padeda išvengti strijų. Kai kurios moterys mano, kad jei jos genetiškai paveldėjo didesnę tikimybę atsirasti strijoms, tai nieko ir nepadarys. Dažniausiai nusiteikiama, kad nepadės net brangiausios priemonės. Tarsi žaidžiama loterijoje – atsiras srijos ar ne.  

Strijos nėštumo metu gali atsirasti tikrai ne kiekvienai. Jų išvengti gali net ir tos, kurioms didesnė tikimybė, kad jos atsiras. Jau nėštumo pradžioje rekomenduojama naudoti priemones, kurios intensyviai drėkina odą, ją maitina, suteikia elastingumo. Puikiai odą pamaitins ir pagerins jos būklę kremai, kurių sudėtyje yra vitamino A, C, E. Taip pat labai gerai, jei sudėtyje bus aloe vera ekstrakto. Norint naudoti visiškai natūralias priemones, galima tepti kokosų aliejų. Jis puikiai suminkštins ir pamaitins odą. Tiks ir nerafinuotas alyvuogių, migdolų ar kitas augalinis aliejus. Visas priemones rekomenduojama į odą įmasažuoti po dušo. Kai oda dar šiek tiek drėgna, ji geriau įsisavina ir sugeria tiek aliejus, tiek kremus, losjonus.  

Jei pamatėte pirmąsias strijas, rinkitės tokius produktus, kurie savo sudėtyje turi tokius ingredientus, kaip peptidai ar erškėtuogių aliejus. Taip pat ieškokite produktų su azijinėmis centelėmis (kitaip vadinamas Indijos šermukšnis). Šie ingredientai padeda intensyviai drėkinti odą, gerina jos elastingumą, skatinama kolageno gamyba, oda ima greičiau atsinaujinti. Reguliariai tepant tokią priemonę oda taps daug minkštesnė ir elastingesnė.  

Žinoma, svarbu nepamiršti ir subalansuotos mitybos. Su maistu turėtumėte gauti visų reikalingų vitaminų ir mineralinių medžiagų, kurios atsakingos už odos grožį. Odai labiausiai reikalingas vitaminas A, taip pat vitaminai C ir E. Taip pat vartokite daugiau baltymų turinčio maisto. Patartina atsisakyti kavos, kadangi kofeinas mažina odos elastingumą.  

Tai pat labai naudinga atlikti masažus, skatinti odos atsinaujinimo procesus. Puikiai tinka specialūs masažai nėščiosioms. Jų metų pagerinama kraujotaka, suaktyvinama limfinė sistema. Tuo pačiu stangrinama oda, gerinama jos būklė. Na, o atliekant masažą pačiai, galima pasinaudoti specialia masažine pirštine. Tuomet masažą reikėtų pradėti nuo pėdų ir kilti aukštyn. Tai padės suaktyvinti kraujotaką bei limfinę sistemą.  

Norint išlaikyti odos elastingumą ir išvengti strijų atsiradimo rekomenduojama kuo daugiau mankštintis ir judėti. Fizinis aktyvumas taip pat gerina odos būklę. Laukiantis galima pasirinkti specialias mankštas nėščiosioms. Taip pat atsiradus pilvukui galima nešioti specialų diržą, kuris padės prilaikyti pilvuką ir neleis odai išsitempti.  

Kaip atsikratyti strijų? 

Jei jau nepavyko išvengti strijų ir oda jomis vis tik „pasipuošė" - nenusiminkite. Norinti pašalinti strijas tikrai yra puikių būdų tai padaryti. Neryškioms strijoms naikinti puikiai tinka kremai, ryškesnes strijas padės pašalinti ar jas sumažinti cheminis pilingasmezoterapija, lazerinis gydymas, odos drėkinimo, stangrinimo procedūros. Idealu, jei pavyksta suderinti kelis skirtingus būdus kovai su strijomis. Tuomet pasiekiami efektyvesni rezultatai.  

Cheminis (rūgštinis pilingas) nuo strijų 

Rūgštinis pilingas labai efektyvus būdas spręsti įvairias odos problemas. Ne išimtis ir strijų naikinimas, mažinimas. Šią procedūrą rekomenduojama derinti su kitais strijų naikinimo būdais.  

Rūgštinis pilingas atliekamas naudojant hidroksirūgštis. Dažniausiai naudojama glikolio, pieno, salicilo ar migdolų rūgštis. Ši procedūra padeda atkurti odos grožį, sugražina odai elastingumą, suaktyvina odos atsinaujinimo procesus. Cheminis pilingas padeda sumažinti odos nelygumus, odos spalvų pakitimus. Todėl tai ypatingai geras būdas kovoti su strijomis 

Mezoterapija – į kovą su strijomis 

Ypač efektyviai su strijomis kovoti padeda mezoterapija. Žinoma, norint pasiekti kuo geresnių rezultatų laukti nereikėtų. Kuo anksčiau pradėsite kovoti su strijomis, tuo efektyvesnis bus rezultatas. Kaip žinote, mezoterapija yra invazinė procedūra. Šios procedūros metu tiesiai į odą yra suleidžiamos biologiškai aktyvios medžiagos, kurios reikalingos norint atkurti pažeistą odą. Suleistos medžiagos padeda atkurti giliuosiuose odos audiniuose esančias skaidulas. Kai jos ima stiprėti, pradeda nykti ir strijos. Bet reiktų atminti, kad strijos išnykti gali tik tada, kai jos atsiradusios visai nesenai. Jei strijos senos, visiškai jų pašalinti tikrai nepavyks. Skaidulos esančios giliai odoje jau pertrūkę ir tai tarsi susiformavęs randas. Be abejonės, procedūra padės sumažinti strijų matomumą. Oda atrodys gražiau, strijos taps mažiau matomos.  

Mezoterapija atliekama naudojant adatinę sistemą. Odoje atliekami mikroskopinai dūriai. Tuomet prasideda odos gijimas pažeistose vietoje, o tai reiškia, kad suaktyvinama kolageno gamyba. Įsijungia odos atsinaujinimo procesai, oda tampa elastingesnė ir lygesnė. Gydant strijas efektyvų poveikį duoda mezoterapijos metu suleidžiamas silicis. Žinoma, kiekvienu atveju specialistė (-as) parekomenduos Jums tinkamiausias priemones.  

Su strijomis padeda kovoti ir limfodrenažinis masažas, vakuuminis masažas. Jų metu stiprinami odos junginiai, gerėja limfinės sistemos darbas, pagerinama kraujotaka, greičiau išsivalo organizmas. Be to, tai puikus būdas ne tik sumažinti ar panaikinti strijas, bet ir celiulitą. Tai taip pat dažna problema po gimdymo ar priaugus svorio.  

Kovai su strijomis gali padėti ir lazerinė procedūra. Tai visiškai neskausminga ir paprasta procedūra, kurios metu lazeris odą veikia radijo dažnio bangomis. Vos po kelių procedūrų pagerėja odos būklė. Dažniausiai lazeris pasitelkiamas norint sumažinti ne tik strijas, randelius, bet ir celiulitą.  

Laiku pasitelkus tinkamas priemones strijas galima ne tik išnaikinti, bet ir visiškai jų išvengti!  

Atgal