Šukuosenos 2020: madingiausi sezono kirpimai ir dažymai

2019-05-20

Šukuosenos 2020: madingiausi sezono kirpimai ir dažymai

Šukuosena yra neatsiejama kiekvieno žmogaus įvaizdžio dalis. Tinkamai sutvarkyti plaukai leis labiau savimi pasitikėti, pabrėžti charakterį bei stilių. Puikūs mados ikonos Iris Apfel žodžiai: „Jeigu Jūsų plaukai sutvarkyti tobulai ir avite gerus batus, galite išeiti vilkėdama bet ką.“  Ir tai visiška tiesa! Todėl nepamirškite sekti ir naujausių šukuosenų tendencijų.

2020 metų kirpimų ir dažymų tendencijos aiškiai išreikštos, turinčios atskiras zonas, tačiau kartu jos sudaro vientisą įvaizdį.

Lengvos šukuosenos kasdienai

Moterys visada kruopščiai rūpinasi savo išvaizda, tačiau šukuosenos kasdienai norisi lengvos ir nesudėtingos. Tokios, kurią pasidaryti neužtruktų daug laiko. Kartais manoma, kad trumpų plaukų savininkėms net nereikia galvoti kaip susitvarkyti plaukus, bet tiek trumpaplaukėms tiek ilgaplaukėms tikrai yra ką veikti norint, kad plaukai kasdien atrodytų nepriekaištingai.

Trumpų plaukų šukuosenos

Trumpų plaukų šukuosenos visais laikais buvo madingos. Na, o šiemet stebinkite visus įspūdingu kare kirpimu. Tai viena iš ilgiausiai mados topuose besilaikančių šukuosenų, tik kas kart vis šiek tiek pasikeičianti.

Karė kirpimas – tai kitaip dar vadinamas bobas. Šiemet ypatingai madinga šukuosena -  bukas bobas. Ši šukuosena populiari jau kelis dešimtmečius. Pirmieji kirpimą pradėjo naudoti Vidal Sasson  (įkurtas Londone 1954 m. ir tebegyvuojantis iki dabar) salono stilistai. Ir bukas bobas taip išpopuliarėjo, kad yra vienas iš madingiausių iki pat dabar.

Buko bobo šukuosena išraiškinga, dramatiška ir šiek tiek kampuota. Ji puikiai tinka daugeliui veido formų, todėl yra labai mėgstama daugelio moterų. Todėl tikrai nesuklysite jei šiemet pasirinksite šį kirpimą. Be to, su tokia šukuosena patogu kasdien, nereikia skirti ypatingai daug laiko priežiūrai.

Jeigu pavargote nuo ilgų plaukų, su kuriais sunku susitvarkyti ar jie stipriai pažeisti, drąsiai kirpkite iki pečių (lob kirpimas). Tai paprastesnė šukuosena nei karė, tačiau tikrai būsite madinga bei turėsite sveikesnius plaukus. Tokia paprasta, bet stilinga šukuosena džiaugiasi ne viena pasaulio garsenybė. Be to, kasdien su tokia šukuosena galite būti vis kitokia. Tam tereikia tik trupučio fantazijos – garbanos, kasyčių pynimas, įdomus dažymas ar išskirtiniai plaukų aksesuarai.

Trumpų plaukų kirpimo variantų yra begalės. Kuo plaukai trumpesni tuo lengviau kasdien juos prižiūrėti.

Nesudėtingos šukuosenos ilgiems plaukams

Dažnai manoma, kad turint ilgus plaukus paprasčiausia ir lengviausia šukuosena tiesiog išplauti, išdžiovinti palaidi plaukai. Vis tik norime nudžiuginti ilgaplaukes, šukuosenų Jums yra tikrai daug. Ir jos tikrai neatima daug laiko. Tad apžvelkime populiariausias ilgų plaukų šukuosenas.

 • Arklio uodega (šiek tiek pakelta) - dažnai pasitaikanti problema – tai susirišus plaukus į arklio uodegą jie atrodo per daug prigludę. Tačiau yra puiki išeitis - tiesiog suimti plaukus kiek aukščiau ir kilsterėti. 
 • Nuo priekio pakelti plaukai- paprasčiau nebūna, tereikia šiek tiek pavelti priekines sruogas nuo šaknų ir pakelti atgal. Sutvirtinkite laku, taip šukuosena išsilaikys visą dieną.
 • Šoninė kasytė šalia ausies – paprasta, kukli ir greitai padaroma šukuosena. Perskirkite plaukus vienoje pusėje palikdamos jų daugiau. Toje pusėje, kur plaukų liko mažiau, iš jų supinkite smulkią kasytę, einančią pagal ausį. Pindamos vis imkite po naują sruogą.
 • Plaukų skyrimas į šoną - visiškai neužtruksite formuodamos tokią šukuoseną, tačiau atrodysite tikrai elegantiškai bei stilingai. Viename šone plaukus susekite segtuku, likusią didesniąją dalį plaukų permeskite į kitą šoną, taip pat sutvirtinkite gale segtukais.
 • Išpešiota kasa – šukuosena vos per kelias minutes. Supinkite laisvai kasą, priekyje palikdamos kelias laisvas sruogas. Supynus kasą šiek tiek atlaisvinkite kasą, o pačius galus palikite palaidus. Atrodysite žaismingai.

Šukuosenos pagal veido formą

Renkantis šukuoseną labai svarbu, kad ji būtų ne tik madinga, bet ir tiktų pagal veido formą. Ši taisyklė galioja ir vyrams ir moterims. Svarbu tinkamai pasirinkti šukuoseną pagal veido formą. Jei sunku nuspręsti kas tiktų geriausiai, visada konsultuokitės su profesionalu. Na, o namuose norėdamos sužinoti kokia Jūsų veido forma stipriai suimkite plaukus už nugaros bei priglauskite juos. Tuomet pažiūrėkite iš toliau į veidrodį, pagalvokite į kokią formą panašiausias Jūsų veidas. Vyrams tai padaryti kiek paprasčiau, o turintiems ilgesnius plaukus galioja tas pats kaip ir moterims. Lengvos šukuosenos, kurios dar ir atitinka veido formą suteiks Jums žavesio.

Šukuosenos pagal veido formą moterims

Jeigu Jūsų veidas apskirtas, bei turite aukštą ir plačią kaktą, Jums derėtų rinktis iškarpytų, ilgų plaukų šukuosenas, krentančias garbanas ar sruogelėmis dažytus plaukus. Tokios šukuosenos veidui suteiks ovalo formą ir optiškai jis atrodys ilgesnis.

Jokiu būdu nesirinkite berniukiško stiliaus kirpimo, masyvių, trumpų garbanų, tiesiai nukirptų plaukų, taip pat neskirkite plaukų per vidurį.

Širdelės formos veidas – tai žemos ir plačios kaktos savininkės, kurios turi siaurą bei pailgą smakrą, nedideles lūpas, siaurus žandikaulius. Moterims, turinčioms tokios formos veidą, puikiai tiks griežto kirpimo plaukai iki smakro, lengvos, ant pečių krentančios, garbanos, arklio uodega. Venkite skyrimo viduryje, taip pat visiškai netiks kirpčiukai, kurie beveik siekia akis.

Kvadratinės formos veidas – ilgas ir platus. Tokių veido formų savininkės turėtų stengtis sušvelninti griežtas veido formas pasirinkdamos ilgus kirpčiukus, iškarpytus plaukus. Taip pat puikiai tiks lengvos garbanos bei skyrimas šone. Nesirinkite vienodo ilgio plaukų kirpimo, arklio uodegos ar kuodukų.

Moterys turinčios ovalaus veido formas turėtų džiaugtis, kadangi tokia veido forma yra skaitoma proporcinga. Galite drąsiai eksperimentuoti, rinktis pačias įvairiausias šukuosenas, skirtingus dažymus. Vengti reikėtų tik ilgesnių kirpčiukų, kurie paslėptų Jūsų idealių formų veidą.

Šukuosenos pagal veido formą vyrams

Vyrams šukuosenas pasirinkti kiek lengviau, ypatingai šiltuoju metu laiku kuomet norisi trumpų plaukų. Siūlome tris pagrindines plaukų šukuosenas, kurios nesudėtingos ir nereikalaus ypatingos priežiūros.

Kirpčiukai - tai ne tas pats kaip kirpčiukai moterims, vyrams tai plaukų šukavimas ant priekio. Ši šukuosena puikiai tiks pailgą veidą turintiems vyrams. Plaukai užkirtę ant kaktos optiškai sutrumpins veidą. Be to, toks kirpimas puikiai tiks paslėpti pirmuosius plikimo požymius.

Dar viena, jau klasikine tapusi šukuosena - šukavimas ant šono. Ši šukuosena tiks praktiškai visoms veido formos, kadangi priklausomai nuo to, kuriose vietose yra sūkuriai,  ji atrodys kiekvienam skirtingai.

Visiškai trumpas kirpimas taip pat tinka daugeliui veido formų. Tačiau tokio kirpimo reikėtų vengti pailgą veidą turintiems vyrams. Tai visiškai priežiūros nereikalaujanti šukuosena. Beje, prie tokios šukuosenos puikiai dera šiek tiek paauginta barzda.

Madingos šukuosenos: plaukų kirpimo ir dažymo tendencijos 2020 metais

Kaip ir kiekvienais metais plaukų kirpimo ir dažymo mados keičiasi, tačiau dažnai išlieka tam tikros tendencijos. Tiek vyrų, tiek moterų kirpimai kardinaliai nesikeičia. Tačiau šių metų tendencija – svoris, grubumas, ryškumas, netikėti deriniai, žinoma, išliks ir senesnės tendencijos.

Moterų tarpe išlieka populiariausi trumpi kirpimai, žinoma, nepamirštamos ir ilgaplaukių šukosenos. 

 • Bukas bobas – tai kitaip vadinamas karė kirpimas, kuris tapo šiek tiek bukesnis, priekyje paliekami nebe tokie ilgi plaukai.
 • Karė (bobas) kirpimas – kai plaukai priekyje paliekami ilgesni nei gale.
 • Buzz stiliaus kirpimas – tai tikrai išskirtinė šukuosena, kurią renkasi drąsios, ekstravagantiškos moterys. Kirpimas labai trumpas, todėl dažniausiai atliekamas mašinėle.
 • Pixie stiliaus šukuosena taip pat kaip ir trumpas kirpimas. Tačiau kerpant pixie stiliumi plaukai iškarpomi nevienodu ilgiu. Viršuje paliekami ilgesnis plaukai, apačioje trumpesni.

Ilgaplaukėms taip pat siūlomos įvairaus stiliaus šukuosenos. Šiemet sugrįžta aštuntojo dešimtmečio stiliaus šukuosenos, vyrauja sunkus, stabilus ir lygus kirpimas, galiukai bukesni, didinama plaukų apimtis. Taip pat nesuklysite jei pinsite smulkias kasytes, taip pat labai madingi banguoti plaukai (tokie, kokie būna išleidus kasas).

Plaukų dažymo stilius taip pat labai ryškus ir įvairus. Skatinama būti drastiškomis, eksperimentuoti ir nebijoti ryškių spalvų. Ypatingai madingi žalsvi atspalviai. Šie tonai puikiai derės ir su ramių, žemės spalvų drabužiais, kurie yra 2020 vasaros TOPAS!

Savo pozicijų neapleidžia ir pilki, sidabriniai plaukų spalvų tonai. Ypatingai ilgaplaukėms siūloma dažyti švelniais pilkais, turinčiais sidabro atspalviais. Taip pat oficialus L’oreal ambasadorius Adam Reed skatina nebijoti šviesiaplaukėms išmėginti įvairių atspalvių tonerių, kurie suteiks Jums pačių įvairiausių atspalvių - medžio anglies, dūminio pelenų, sidabro anglies. Adam Reed skatina nebijoti ir rožinių tonų, tačiau jie šiemet vyrauja šiek tiek švelnesni, dūminiai, elegantiškesni. Taip pat gali džiaugtis rusvų atspalvių plaukų atstovės, ši spalva neišeina iš mados. Šiemet ypatingai madinga vario velveto spalva, kuri dvelkia prabanga ir elegancija. Tiesa, specialistas rekomenduoja nemėginti išgauti šio atspalvio namuose, kaip jis teigia: „Profesionalus prisilietimas dar niekada nebuvo toks svarbus norint išgauti būtent tokį atspalvį kaip vario velvetas“.

O ką gi rinktis vyrams?

Vyriškos šukuosenos 2020 pačios įvairiausios, persipina klasika su šiuolaikiškumu. Vyrai skatinami būti kūrybiški, šiek tiek išsiskirti. Vyrams rekomenduojamos tiek trumpos tiek pompadour stiliaus šukuosenos. Poumpadour atkeliavo iš šeštojo dešimtmečio - tokia šukuosena puikavosi ir pats muzikos karalius Elvis Preslis.

Norintiems būti šiuolaikiškesniems siūloma rinktis modernią suveltą šukuoseną, aukštus perėjimus šonuose ir ilgesnius plaukus viršuje bei pakeltą priekį. Taip pat nesuklysite jei šonus nukirpsite visiškai trumpai, o viršuje plaukai bus iškarpyti, na o jei turite garbanotus plaukus – tai palikite garbanas viršutinėje galvos dalyje, o leidžiantis link ausų rekomenduojami perėjimai. Drąsiai galite ir puoštis klasikine, ant šono sušukuotų plaukų šukuosena ar smarkiai sušukuotus atgal plakus. Ilgaplaukiams siūloma plaukus rištis į kuoduką.

Kalbant apie vyrų plaukų dažymą - tai būkite drąsūs, šiemet ir vyrai skatinami nebijoti ryškių atspalvių. Šiemet tiek vyrams tiek moterims madingiausios šio spalvos – ruda pelenų, šaltų atspalvių platininė, vario raudona, mėlyna bei žalia.

Tiesa, reikia pabrėžti, kad plaukų šukuosenas rinktumėtės ne tik pagal tai kas madingiausia, bet ir tai kas labiausiai tinka Jūsų gyvenimo būdui. Ekstravagantiška ir ryški šukuosena nelabai tiks jei darbo pobūdis neleidžia atrodyti išskirtinai drąsiai. Todėl visada atsižvelkite ir į profesionalų patarimus, kurie patars kas šiuo metu labiausiai madinga ir tiktų būtent Jums!

Proginės šukuosenos ir jų tendencijos

Proginių šukuosenų tendencijos keičiasi taip pat greitai kaip ir įprastų, kasdieninių šukuosenų. Šiais metais po truputį pamirškime stipriai supurkštas sruogines šukuosenas. Tai jau nebemadinga ir pasilieka praeityje bent kuriam laikui. Tad kokios proginės šukuosenos dabar madingos?

Vestuvinės šukuosenos

2020 metų vestuvinėms šukuosenoms būdinga nerūpestinga elegancija. Šių metų nuotakų įvaizdis kuklesnis, paprastesnis, šukuosenose vyraus minimalus netvarkingumas, laisvumas. Na, o jei norėsite sukurti romantišką įvaizdį, puikiai derės minimalistinis plaukų aksesuaras – segtukas, lankelis, nuometas. Modernesnės nuotakos įvaizdžiui rinkitės nerūpestingai sutvarkytus plaukus ir ryškų makiažą.

Taip pat šiemet nesuklysite jei pasirinksite laisvas, lengvas garbanas. Būsite kukli, romantiška nuotaka. Kuo natūraliau atrodys garbanos tuo geriau.

Kaip ir įprastose šukuosenose taip ir nuotakų tarpe vyrauja aukštai supintos, plačios, šiek tiek išleistos kasos, taip pat ir žemai surišta arklio uodega.

Išleistuvių šukuosenos

Šiuolaikinė mergina - drąsi, nebijanti išsiskirti ir norinti atkreipti į save dėmesį. Tad išleistuvėms merginos gali drąsiai eksperimentuoti net ir su plaukų spalva. Ir tikrai nesuklys jei plaukų spalva bus mėlyna, žalsva ar ryškiai rožinė. Galite dažyti tik sruogeles, rinktis ombre ar visų plaukų dažymą. 

Populiariausia plaukų šukuosenų tendencija abiturientėms - lengvos, laisvos garbanos. Nerekomenduojami nei griežti kuodai, nei stiprios garbanos. Plaukus lengvai pabanguokite, galite perskirti į šoną, ar prisegti dalį plaukų segtuku.

Toms, kurios vis tik nori rinktis konservatyviau surištus plaukus, patariama rinktis žaismingą, laisvesnio stiliaus kuoduką.

Šukuosenos vaikams

Vaikai kaip ir tėvai nori būti originalūs, turėti savo nuomonę renkantis šukuosenas. Kodėl gi neleidus jiems išreikšti savęs pasirenkant šukuoseną. Vaikai gali drąsiai eksperimentuoti, tai pats geriausias laikas išmėginti įvairius kirpimus.

 • Mergaičių šukuosenos

Mergaitės turi daugybę galimybių paeksperimentuoti su plaukais. Leiskite išmėginti įvairiausias šukuosenas. Mažesnėms mergytėms puikiai tiks trumpi kirpimai, kirpčiukai, plaukai iki pečių. Tiek ilgus tiek trumpesniu plaukus turinčios mergaitėms išbandykite įvairiausius kasyčių pynimus, kuodukus, lengvas garbanas. Tiesa, plaukų dažymas mergaitėms retesnis atvejis. Paeksperimentuoti galima leisti paauglėms. Yra puikių, greitai nuplaunamų dažų. Juk madingos nori būti visos!

 • Berniukų šukuosenos

Berniukai labiausiai gali eksperimentuoti su įvairiais kirpimais. Šiemet madingi šiaušti plaukai, trumpiau kirpti šonai, ilgesni plaukai priekyje, įvairūs išskutinėjimai. Taip pat labai populiaru berniukams šiek tiek spalvingai paryškinti viršugalvį. Ypatingai jei pasirinktas kirpimas kuomet šonai visiškai trumpi. Žinoma, vaikams rinkitės trumpalaikius, greitai nuplaunamus dažus.

Apibendrinant 2020 madingiausių šukuosenų tendencijas norime palinkėti būtų drąsiems, eksperimentuoti, nebijoti išsiskirti, o tuo pačiu nepamiršti ir natūralumo. Svarbiausia, kad šukuosena tiktų Jūsų gyveni būdui ir atitiktų Jūsų vidų!

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: