Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Veido raudonis – atsiradimo priežastys, gydymas

2020-08-02

Veido raudonis – atsiradimo priežastys, gydymas

Veido raudonis tikrai dažnai odos problema. Ypatingai ji labiau išryškėja moterims sulaukus 30 – 40 metų. Turbūt pažįstamas jausmas, kai įeini iš lauko į patalpą ir skruostai iš karto nusidažo raudonai, o kartais net dega. Kai kurioms jau ir jaunystėje pasirodo pirmieji požymiai - nuolat paraudę skruostai, aiškiai matomos smulkios kraujagyslės. Veido raudonis dažniausiai kuperozės ar kitaip vadinamos rožinės (rosacea) simptomas. Pastebėjus pirmuosius veido raudonio požymius būtina imtis priemonių, kad liga neprogresuotų. 

Veido raudonis – pirmieji požymiai 

Veido raudonis arba rožinė pakankamai dažna odos problema. Ja skundžiasi beveik trečdalis pasaulio žmonių. Moterims ši problema daug dažnesnė, vyrams ji pasitaiko gerokai rečiau. Be to, moterims rožinė daug agresyvesnė ir sunkiau gydoma.  

Rožinė būdingesnė itin šviesaus gymio žmonėms. Pirmieji požymiai pastebimi esant temperatūrų kaitai. Ypatingai žiemą atėjus iš lauko į šiltą patalpą ar vasarą pabuvus ilgiau saulėje. Veidas iš karto parausta. Dažniausiai raudonis atsistačius aplinkos temperatūrai dingsta. Tačiau progresuojant ligai, raudonis gali išlikti vis ilgiau. Su laiku plečiasi kapiliarai, todėl jie tampa vis labiau matomi.  

Progresuojant ligai odoje atsiranda uždegiminiai procesai, gali atsirasti nedidelių spuogelių, pūlinukų. Jie dažniausiai atsiranda centrinėje veido dalyje – ant skruostų, smakro. Nuolatinis raudonis ant veido ir bėrimai suteikia nemažai diskomforto. Tačiau tam, kad tiksliai būtų nustatyta diagnozė būtina kreiptis pas kosmetologą ar dermatologą. Kadangi pačiam žmogui nustatyti tai rožinė ar aknės bėrimas gali būti sudėtinga. O diagnozę tiksliai nustatyti būtina, kadangi aknės gydymas nuo rožinės gydymo visiškai skiriasi.  

Veido raudonio gydymas 

Jei įtariate, kad Jums rožinė, o veido raudonis niekaip nedingsta, būtinai kreipkitės į specialistus. Profesionalus kosmetologas ar dermatologas Jums parinks tinkamus produktus ir gydomąsias procedūras. Labai svarbu reguliariai atlikti profesionalų veido valymą. Tačiau esant veido raudoniui geriau rinktis ne rūgštinį valymą, o ultragarsinį veido valymą ar krioterapijąUltragarsinis veido valymas ir krioterapija kraujagysles ne plečia, o priverčia jas susitraukti. Oda probleminėse vietose nurimsta, greičiau atsinaujina ir mažėja uždegiminiai procesai. Rūgštinis valymas nėra labai blogai, tačiau reikėtų rinktis silpnesnes rūgštis ir žinoma tokius valymus atlikti rečiau.  

Norint sumažinti kapiliarus paviršiuje labiausiai tinka lazerinės veido procedūros, kurių metu lazeris padeda pašalinti kraujagysles. Lazerio skleidžiami impulsai padeda sutraukti kraujagysles. Pati procedūra nėra sudėtinga ir nesukelia didelio diskomforto. Tačiau ją atlikti rekomenduojama tik tuomet, kai odos uždegiminiai procesai yra nurimę. Taip pat svarbu žinoti, kad vienos procedūros neužteks, prireikia kelių procedūrų. Labai svarbu ir tolimesnė odos priežiūra. Kadangi rožinės tokia liga, su kuria tenka susigyventi. Reikia labai saugotis, kad liga vėl neprogresuotų.  

Kai vargina veido raudonis labai svarbu vengti ir saulės. Todėl būtina naudoti kremą ar serumą su didele SPF apsauga. Taip pat puikiai tinka priemonės, kurių sudėtyje yra vitamino C. Vitaminas C padeda stiprinti kraujagysles, skaistina odą, apsaugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio. Nepamirškite odos palepinti ir tokiomis procedūromis, kaip biorevitalizacijaBiorevitalizacijos metu oda biologiškai atgaivinama, suaktyvinamos jos gyvybinės bei gynybinės funkcijos. Po procedūros odos būklė ženkliai pagerėja.

Dar viena dažnai rekomenduojama kosmetologų priemonė - azelalaino rūgštis. Kremas su azelaino rūgštimi padeda mažinti uždegiminius procesus odos, veikia antibakteriškai, mažina raudonį. Dažniausiai ši priemonė rekomenduojama, kai rožinė yra pažengusi ir yra atsiradusių pūlinukų, spuogelių. 

Ko reikėtų vengti pasireiškus veido raudoniui?  

Sergant rožine ar tiesiog pasireiškus pirmiesiems veido raudonio požymiams labai svarbu saugoti odą ir vengti kai kurių dalykų. Jautrią odą dar labiau dirgina alkoholio vartojimas, rūkymas, aštrus maistas. Reikėtų nesimaudyti po karštu vandeniu, vengti temperatūrų kaitos, pirties, soliariumo, saulės. Būtina naudoti SPF apsaugą. Žiemą odą apsaugokite maitinančiu, riebesniu kremu. Taip pat reikėtų atidžiai rinktis kosmetikos priemones, žiūrėti, kad jų sudėtyje nebūtų alkoholio, mentolio bei nebūtų atsparios vandeniui. Veido šveitimui namuose nenaudokite šiurkščių pilingo priemonių, kurios turi grūdelių. Geriausia atrasti specialius, jautriai, rausti linkusiai odai valiklius. 

 

Ar įmanoma rožinę išsigydyti namuose?  

Jei nesinori, kad liga progresuotų stipriau, būtina kreiptis į specialistus. Idealiausia, jei net ir neturėdami odos problemų žmonės reguliariai lankytųsi kosmetologo kabinete. Taip įmanoma išvengti ne tik tokios ligos, kaip rožinė, bet ir pristabdyti odos senėjimo procesus, sumažinti raukšlelių atsiradimą.  

Veido raudonis ir perioralinis dermatitas 

Dar viena liga siejama su veido raudoniu – perioralinis dermatitas. Tai lėtinė uždegiminė liga, tačiau jos metu bėrimas būdingas tik ant odos aplink burną. Liga dažniausiai suserga 25 – 40 metų moterys. Ligos atsiradimo priežastys tiksliai nėra nustatytos. Tačiau dažnai ją iššaukia dantų pastos su fluoru naudojimas, dažnas buvimas saulėje be SPF apsaugos, hormoniniai vaistai, pernelyg dažnas drėkinančių kremų naudojimas.  

Perioralinis dermatitas pasireiškia bėrimu aplink burną. Atsiranda spuogeliai, raudonos papulės. Jei liga progresuoja ir nėra gydoma, bėrimas gali išplisti ir į skruostus ar dar aukščiau.  

Perioralinis dermatitas – gydymas 

Gydyti perioralinį dermatitą nėra lengva. Svarbu apsišarvuoti kantrybe. Sunkiausia laukti rezultatų, kadangi bėrimai dingsta labai pamažu. Pirmiausia būtina nustoti naudoti drėkinančius veido kremus, nutraukti hormoninių vaistų vartojimą. Jei liga nepažengusi dažniausiai užtenka uždegimą mažinančių vaistų. Tačiau būna atvejų, kai tenka skirti ir geriamus vaistus. Papildomai galima taikyti ir impulsinės šviesos procedūras.  

Esant perioraliniam dermatitui rekomenduojama naudoti kremus, kurių sudėtyje yra cinko ar kalcio. Svarbiausia, kad kremas nebūtų riebus. Taip pat būtina vengti ir saulės spindulių.  

Veido raudonis ir su juo susijusios ligos dažniausiai lieka visam gyvenimui. Tai reiškia, kad ligas galima suvaldyti ir net atstatyti odos būklę bei sveiką išvaizdą. Tačiau nenorint, kad liga vėl pasireikštų būtina nuolat ja rūpintis, vengti dalykų, kurie iššaukia veido raudonį. Dažnai moterys išsigydžiusios problemą galvoja, kad ji dingo visam laikui. Tuomet atsipalaiduojama ir pamirštamos visos priemonės, kurios būtinos norint išsaugoti sveiką odą. Todėl rekomenduojama bent kartą per mėnesį ar du mėnesius apsilankyti pas kosmetologą, kur Jums atliks ne tik veido valymą, bet ir kitas procedūras, kurios padės pagerinti veido odos būklę.  

Žinoma, be visų grožio procedūrų, kremų ir kitų priemonių svarbu nepamiršti ir tinkamos mitybos, vandens ir atsisakyti žalingų įpročių. Atminkite, kad norint džiaugtis gražia oda būtina ja rūpintis tiek iš išorės, tiek iš vidaus! 

Atgal