Veido valymas: mechaninis, ultragarsinis ir rūgštinis

2019-09-30

Veido valymas: mechaninis, ultragarsinis ir rūgštinis

Veido valymas – tai odos higienos procedūra. Jos metu vyksta sveikatinimo procesas – atveriamos poros per kurias iš organizmo pašalinami nešvarumai, šlakai. Veido valymą reikėtų atlikti reguliariai, nepriklausomai nuo to, turite matomų odos problemų ar ne.

Valymas būtinas bet kokio tipo odai. Valymo metu atsiveria odos poros, iš gilesnio odos sluoksnio pašalinami šlakai ir purvas. Smulkios poros puikiai valomos kaukių pagalba.

Kaip dažnai reikėtų atlikti veido valymą?

Procedūros dažnumas priklauso nuo odos tipo. Riebią ir mišrią odą reikėtų valyti dažniau, be abejo įvertinant užterštumo lygį. Jei oda labai užteršta, apsilankykite kosmetologo kabinete bent kartą per mėnesį.

Sausos odos savininkai taip pat neturėtų pamiršti apsilankyti pas kosmetologą. Sausa oda labai jautri ir jos poros labiau užsidariusios, jas atverti daug sunkiau negu riebios. Prisiminkime, kad oda daugiausia užteršiama iš vidaus, ne išorės, todėl gilesnis veido valymas itin reikšmingas.

Mechaninis veido valymas (giluminis veido valymas)

Mechaninis veido valymas, kitaip dar vadinamas giluminis veido valymas, atliekamas užsikimšusių veido odos porų valymui. Inkštirai, spuogai, odos papilkėjimas, gyvybingumo trūkumas – tai simptomai, rodantys, kad reikalingas būtent šis veido valymas. Aplinkos užterštumas, mūsų mityba, gyvenimo būdas – tai veiksniai, sąlygojantys odos užterštumą.

Inkštirai, spuogai – problema, varginanti daugybę miesto gyventojų, o daugiau apie jos galite paskaityti straipsnyje „Spuogų atsiradimo priežastys“. Mūsų prakaito liaukos nuolat išskiria tam tikras riebalines medžiagas, saugančias odą nuo išdžiūvimo. Jos taip pat saugo ir nuo kenksmingo aplinkos poveikio. Atsiradusios odos paviršiuje, šios riebalinės medžiagos susimaišo su suragėjusių odos ląstelių dalelėmis.

Esant normaliam odos atsinaujinimo ciklui ląstelės apsivalo savaime, bet veikiamos streso, hormonų svyravimų, kai nuolat neišsimiegama, netaisyklingai maitinamasi, galiausiai susirgus vidaus organų ligomis, kai gausiau prakaituojama, ląstelių atsinaujinimo ciklas sulėtėja. Dėl to užsiteršia odos paviršius, negyvos ląstelės sunkiai pasišalina, prakaito liaukos užsikemša ir liaujasi normaliai funkcionavusios... Tuomet jos padidėja, odos paviršiuje atsiranda mums gerai pažįstamų juodų taškelių. Kadangi komedonai susidaro ne odos paviršiuje, o giliau viduje, jokie kremai, šveitikliai ar kaukės nepadės jų atsikratyti. Odą išlygins ir skaistumą grąžins tik profesionalus veido valymas.

Mechaninio valymo procedūros metu atliekamas odos demakiažas, naudojamas veido pilingas, vėsusis brinkinimas, kuris nuo paviršinio veido odos sluoksnio nuvalo negyvas ląsteles ir toksinus. Intensyviai drėkinant ir minkštinant paviršinį sluoksnį, atveriamos poros. Tinkamų kosmetologinių preparatų ir mechaninio valymo dėka pašalinami nuo veido paviršiaus nešvarumai, išsaugant natūralią apsauginę hidrolipidinę odos plėvelę, kuri ypač svarbi bendrai odos būklei. Gydomieji preparatai ramina uždegimą ir drėkina pavargusią, dehidratuotą, nešvarumų nualintą odą.

Daugybę žmonių atbaido pasklidę gandai, kad mechaninis veido valymas – skausminga procedūra, po kurios dar savaitę oda lieka paraudusi, sudirgusi. Norime paneigti šią nuomonę, užtikrindami, kad taisyklingai atliekamos procedūros tikrai nėra skausmingos.

Cheminis veido valymas

Cheminis šveitimas – vaisių rūgštys, augaliniai enzimai, fermentai, kuriuos kosmetologas užtepa ant veido ir palieka, kad priemonė „nuvalytų“ viską, ko nereikia. Priemonės pašalina mirusias ląsteles ir atveria poras.

Cheminis valymas – nereiškia, jog oda valoma kokiais cheminiais preparatais. Čia tiesiog turima omeny, jog tai kosmetikos priemonėmis vykdomas valymas be trynimo rankomis. Pavyzdžiui, naudojant augalinių fermentų kaukę nuvalomas miręs epidermio sluoksnis – žvyneliai. Mirus ląstelei, svarbu padėti jai pasišalinti, kad iš gilesnio odos sluoksnio į jos vietą iškiltų nauja ląstelė.

Jei reikia, po cheminio valymo vykdomas mechaninis valymas – t. y. rankomis pašalinami vienetiniai spuogai, juodi taškai ant smakro ar nosies, kai kurios poros, tačiau uždegiminiai dariniai yra neliečiami, nes tai gydytojų darbas.

Rūgštinis veido valymas

Rūgštinis veido valymas – labai veiksminga veido odos valymo procedūra, skatinanti odos regeneraciją ir neleidžianti užsikimšti jos riebalinių liaukų latakams bei susidaryti inkštirams. Procedūra efektyviai pagerina odos struktūrą, skatinama kolageno ir elastino sintezė, mažėja spuogeliai. Procedūra tinkama daugumai odos tipų, tiek vyrų, tiek moterų veido odai ir padeda išspręsti įvairias jos problemas.

Rūgštinis veido valymas skirtas: riebiai, spuoguotai, storai, porėtai, į aknę linkusiai odai. Taip pat gydyti randelius, stangrinti odą, mažinti negilias raukšleles.

Procedūrų skaičius priklauso nuo veido odos užterštumo ir problemos. Procedūra gali būti atliekama kaip vienkartinė terapija, tačiau, norint gauti maksimalų poveikį, rekomenduojama atlikti procedūrų ciklą. Minimalus gydymo kursas – 5-6 procedūros, maksimalus – 10-15 procedūrų. Tarp procedūrų privaloma 7-10 dienų pertrauka. Atvykus pas kometologę ji įvertins Jūsų odos problemas ir rekomenduos reikiamą gydymo procedūrų kursą.

Procedūra neskausminga, todėl nuskausminimas nereikalingas. Procedūros atlikimo vietoje Jūs galite jausti kaitimą, lengvą dilgsėjimą, tačiau tai visiškai normalu ir laikina.

Po procedūros pora dienų negalima eiti į pirtį, sauną, 7 dienas reikėtų vengti soliarumo ir deginimosi saulėje. Taip pat vertėtų keletą dienų po valymo riboti dekoratyvinės kosmetikos naudojimą. Apskritai, reikėtų vengti nepatikimų ir iki šiol niekada nenaudotų kosmetinių priemonių.

Ultragarsinis veido valymas

Tai labai veiksminga giluminio valymo procedūra, atliekama moderniu ultragarso aparatu, tinkanti visų tipų odai, net jautriai ir problematiškai. Tai vienas moderniausių bei efektyviausių metodų, taikomų šiuolaikinėje kosmetologijoje odos valymo bei jauninimo procedūrose. Šis būdas visiškai neskausmingas, neteikia jokių nemalonių pojūčių ir nepalieka potrauminių žymių. Svarbiausias tikslas – išvalyti odą limfiniu keliu, atstatyti jos apsaugines funkcijas, sureguliuoti odos pH, pagreitinti regeneracinius procesus. Procedūra atliekama be mechaninio valymo, nepažeidžiant odos kapiliarų ar audinių.

Ultragarsinis veido valymas vyksta netraumuojant odos paviršiaus, tačiau giliai, ląsteliniame lygmenyje. Tai saugus, bet kartu ir gilus, subtilus bei veiksmingas odos valymas, šalinantis nešvarumus bei negyvas odos ląsteles ar riebalų likučius. Ultragarsinį valymą galima taikyti veido, kaklo, krūtinės, nugaros sritims.

Ultragarsinis veido valymas pasižymi tokiu poveikius: mažina spuogų formavimąsi, normalizuoja riebalinių liaukų veiklą, šalina negyvas odos ląsteles, dėl to odos paviršius dengiasi sveikomis ląstelėmis, taip pat detoksikuoja, gerina mikrocirkuliaciją odoje, paodyje, maitina, drėkina, stimuliuoja odą, mažina raukšleles, skatina kolageno ir elastino gamybą, gerina veido tonusą.

Rekomenduojama 4-8 procedūros, 1-2 kartus per savaitę. Galima kaip vienkartinė procedūra 1 k./mėn. (jeigu oda nėra labai užteršta).

Po procedūros nerekomenduojama tą pačią dieną degintis soliariume ar saulėje, eiti į pirtis ar sauną. Rekomenduojama gerti daug vandens – bent 2 litrus per parą.

Veido valymas namie

Sausos odos priežiūra. Ją valyti patartina tik vakare. Pasirinkite specialias priemones pagal jūsų veido odos tipą, tai gali būti pienelis, gelis ir t. t. Užtepkite nedidelį priemonės kiekį ant veido, intensyviai pamasažuokite ir kruopščiai nuplaukite vandeniu.

Po plovimo, nuvalykite toniku, vėliau patepkite kremu. Ryte plaunant sausą odą nebūtina naudoti pienelį ar kitą prausimosi priemonę, pakanka nuplauti veidą vandeniu, nuvalyti toniku, patepti kremu.

Riebios ir mišrios odos priežiūra. Tokią odą reikia valyti ryte ir vakare. Naudoti pienelį, gelį ar kas jums labiau patinka. Valymo principas toks pat, kaip ir sausos odos – prausimosi priemonė, vanduo, tonikas, kremas. Riebiai odai vasaros metu praktiškai nebūtinas maitinimas, t. y. kremai jai nebūtini. Mišrią odą kremais tepkite pagal poreikį.

Nepamirškite, kad viskas priklauso nuo Jūsų savijautos ir odos tipo. Priežiūra – individualus dalykas, tačiau bent iš dalies galite pasikliauti pagrindinėmis taisyklėmis. Norėdami kuo geriau ir kokybiškiau rūpintis oda, nepatingėkite pasikonsultuoti su kosmetologu. Prižiūrėta oda lėčiau sensta. Pabandykite nevalyti batų? Kiek laiko džiaugsitės jų estetiška išvaizda? Ko gero, neilgai...

Šiek tiek apie metų laikus ir vandenį

Vasarą oda jaučiasi daug komfortabiliau negu šaltuoju metų laiku. Ji labiau kvėpuoja. Vaikštote lauke, prakaituojate, beje, prakaituodama oda labai valosi – šalinami šlakai ir purvas. Šaltuoju periodu rekomenduotina apsilankyti pirtyse, sportuoti, prakaituoti, kvėpuoti grynu oru... Taip pat daugiau apie odos priežiūrą šaltuoju sezonu galite paskaityti straipsnyje „7 taisyklės apie veido priežiūrą rudenį“.

Prisiminkite, kad jei visą dieną prakaituojate ir neturite galimybės nusivalyti odos ar nusiprausti, tuomet vakare veidą reikėtų valyti kruopščiau. Prieš miegą rūpestingai nuvalyta veido oda – lėtesni ir mažiau rūpesčių keliantys užteršimo procesai.

Kalbant apie vandenį, visiškai nebūtina praustis virintu ar specialiu vandeniu. Jei nesate alergiškas, Jūsų veidui puikiai tiks vandentiekio vanduo. Reikia tik atkreipti dėmesį, jog kietas, kalkių pilnas vanduo gali „traukti“ sausą odą, tuomet nedelskite, padėkite jai užtepdami kremo. Žiemos metu, kai odą sausina kondicionieriai, šildymas ir t. t., galite naudoti virintą vandenį, tai prisidės gerinant sausos odos būklę. Ir svarbiausia, gerkite daug skysčių!

Veido valymas Vilniuje

Veido valymus Vilniuje atlieka daugelis kosmetologijos kabinetų, o mes rekomenduojame Jums išbandyti šiuos:

 • Sakura Beauty Studio atlieka ultragarsinį, mechaninį, rūgštinį ir kombinuotą veido valymą.
 • Ugnėja grožio salone – giluminis veido valymas su ultragarsu.
 • AND klinikoje atliekami mechaniniai, rūgštiniai, kombinuoti veido valymai bei deimantinė mikrodermabrazija.
 • Grožio terapeutė Ramunė, dirbanti Laisvės pr. 71B, atlieka kombinuotus, ultragarsinius, mechaninius, rūgštinius veido valymus.
 • „Oneself“ studijoje rasite ultragarsinį, cheminį bei kombinuotą valymą.
 • Kosmetologė Miglė, įsikūrusi A. Jakšto g. 5, dirba su O.D.A kosmetika ir atlieka rūgštinį bei kombinuotą valymą.

Veido valymas Kaune

Kaune taip pat daug vietų, kur profesionalė atliks veido valymą, tačiau siūlome išbandyti šias vietas:

 • SB grožio studija – „Wash and Blow“ grožio salone atliekamas ultragarsinis ir rūgštinis giluminis veido valymas.
 • „Dia Studio“ rasite kombinuotą, mechaninį, bei rūgštinį veido valymus.
 • Studijoje „Kūno grožiui“ atliekami rūgštiniai veido valymai su BioRePeelCl3 bei ultragarsiniai valymai.
 • „Dalla natura“ grožio namuose specialistė atlieka tik mechaninį veido valymą su pilingu.
 • „Ta pati“ studijoje – kombinuotas, ultragarsinis ir rūgštinis valymas.

 

Neleiskite užterštam orui, nesveikam gyvenimo būdui ir kitiems dalykams, sugadinti Jūsų odos. Kreipkitės pas specialistus, kurie išspręs visas odos problemas ir Jūs vėl tapsite pasitikintys savimi! Veido velymas – geriausias sprendimas, padėsiantis palaikyti gražią, sveiką, skaisčią odą.

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: