Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Čekių savitarna Kontaktai Dovanų čekis
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Viskas, ką privalote žinoti prieš darantis tatuiruotę

2022-04-07

Viskas, ką privalote žinoti prieš darantis tatuiruotę

Tatuiruotės paskutiniu metu tapo ypatingai madingos. Turbūt retai sutiksite žmogų, kuris netūrėtų bent mažytės tatuiruotės. Tačiau prieš žengiant žingsnį būtina tvirtai nuspręsti ar tikrai to norite. Reikia suprasti, kad tai visam gyvenimui. Kai kurie tatuiruotę palygina net su santuoka. Svarbiausia, kad Jūsų žingsnis būtų apgalvotas, nespontaniškas.  

Vis dažniau atliekamos ir tatuiruočių šalinimo procedūros, todėl nusprendėme pasidalinti visa naudingiausia informacija apie tatuiruotes bei jų priežiūrą. Tai nėra tik paveikslėlis, kurį galėsi bet kada nuplauti. Svarbu apgalvoti, ką tatuiruotė tau reiškia, kodėl jos reikia ir išsirinkti vietą, kurioje ji tavęs neerzins.  

Kokia nedidelės tatuiruotės kaina?  

Vienas pagrindinių ir pirmųjų klausimų susidomėjus tatuiruotėmis - jų kaina. Dažniausiai ieškoma kur pigiau, kur mažesnė eilė. Tačiau nedarykite tokios klaidos! Gera, kokybiška tatuiruotė nekainuos pigiai, o pigi gali neatitikti Jūsų lūkesčių bei kartais sukelti tam tikrų problemų. Dažniausiai tatuiruotės kaina priklauso nuo to, kokio ji dydžio, kokio sudėtingumo piešinys, ornamentas ar užrašas. Kaina priklauso ir nuo meistro patirties, kūno vietos, kurioje daroma tatuiruotė. Mažos tatuiruotės kaina dažniausiai prasideda nuo 45 – 50 eurų. Dažnai nesvarbu, darysiesi kelis taškelius ar nedidelį piešinuką, kaina gali būti ta pati. Nes net ir dėl mažiausios tatuiruotės reikalingas specialus meistro pasiruošimas, įrankių dezinfekcija, antgaliukai, sugaištamas laikas. 

Na, o didelė tatuiruotė, sudėtingesnis piešinys gali kainuoti nuo 300 – 400 eurų ir daugiau. Tačiau, kaip ir minėjome, svarbiausia čia netaupyti. Juk tai invazinė procedūra, kuri reikalauja kokybės, sterilumo ir meistriškumo. O nevykęs darbas dažniausiai nepataisomas. Tuomet tenka laukti, kol tatuiruotės sugis ir ją naikinti ar rinktis kitą meistrą, kuris pataisys.  

Koks jausmas, kai daroma tatuiruotė? 

Jei jau nusprendėte darytis tatuiruotę, tikrai įdomu, kas jaučiama, kai ji daroma. Jausmas toks, lyg Tavo odą nuolat braižytų. Žinoma, tai ir vyksta. Naudojama nedidelė adata, su kuria brėžiama į odą, kad po oda patektų dažai. Kuo dažai šviesesni, tuo didesnės adatos reikia. Tačiau atliekant tatuiruotę juodais dažais adata nėra didelė. Pradžioje gali šiek tiek išpilti šaltas prakaitas ar būti juntamas kiek didesnis skausmas. Tačiau taip bus tik pirmus kelis brūkštelėjimus. Paskui organizmas apsipranta ir viskas atslūgsta. Svarbiausia atsipalaiduoti ir nukreipti dėmesį kitur. Žinoma, jei tatuiruotė daroma vietoje, kur yra kaulas, ji bus skausmingesnė. Taip pat labiau skauda, kur oda plonesnė. Vis dėlto mažai žmonių, kurie neiškenčia. Tatuiruotė dažniausiai daroma pusiau gulimoje arba visiškai gulimoje padėtyje, kad jaustumėtės kuo komfortiškiau. Mažiausiai turbūt skauda kai daromos tatuiruotės ant rankos ar kojos, ten kur minkštesnė vieta. 

Kokie pojūčiai po tatuiruotės atlikimo?  

Po tatuiruotės vieta bus kiek paraudusi, patinusi ir itin jautri. Svarbiausia tos vietos netrinti, nespausti. Labiausiai suskausta, kai pirmą kartą nuvyniojama apsauginė plėvelė, tuomet tarsi atsiranda spaudimas toje vietoje. Tačiau dažniausiai tai greitai praeina. Jei skausmas kasdien vis stiprėja, būtina kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti ar nekilo infekcija. Tačiau jei meistras geras, tokių dalykų neturėtų nutikti.  

Prieš darant tatuiruotę turėtumėte susiplanuoti ir savo laiką po jos atlikimo. Pirmą savaitę negalėsite kilnoti sunkių daiktų, turėsite saugoti tatuiruotės vietą. Ypač sunku saugoti ranką. Todėl geriausia susiplanuoti atostogas ar daugiau išeiginių, kad apsiprastumėte ir tatuiruotės vieta šiek tiek sugytu.  

Jei tatuiruotė daroma ant šlaunies prisiminkite, kad bus sudėtinga pirmas diena mūvėti aptemptas kelnes. Moterys dažnai darosi tatuiruotę po krūtine, tad turėtų atminti, kad bent savaitę tikrai negalės dėvėti liemenėlės. Tad būtinai planuokite ne tik tatuiruotės atlikimo dieną, bet ir laiką po jos padarymo. 

Kur labiausiai skauda darant tatuiruotę? 

Vieni dažniausių klausimų, kur labiausiai skauda, kai daroma tatuiruotė? Ar tatuiruotė labai kenkia?  

Kaip jau minėjome, kuo vieta minkštesnė, tuo skausmas mažesnis. Tatuiruotės daromos ant vietų, kur oda labai plona, ar ant kaulų, tikrai skaudesnės. Taip pat skausminga tatuiruotę darytis ant pirštų. Idealiausia pirmą tatuiruotę pasidaryti ant riešo ar dilbio. Tai tos vietos, kurios mažiausiai skausmingos.  
Skausmingiausios vietos šonkaulių srityje, ant pėdų, kulkšnių, kaklo, kelio, nugaros, alkūnės. Skauda tose vietose, kuriose daugiausia nervų ar visiškai nėra riebalinio sluoksnio.  

Tačiau jokiais būdais prieš procedūrą negerkite vaistų nuo skausmo. Vaistai suskystina kraują, o tai tikrai nepalengvins procedūros. Jei kraujas suskystės, darant tatuiruotę per kraują bus sunku matyti, kur piešti. Jei esate be galo jautrus skausmui, tuomet derėtų gerai apgalvoti ar tikrai iškęsite procedūrą.  

Kaip sumažinti skausmą? 

Prieš atliekant tatuiruotę būtina gerai pailsėti. Todėl parą prieš darant tatuiruotę gerai išsimiegokite, sočiai pavalgykite. Būtinai gerkite daug vandens ir venkite alkoholio ar kavos. Kava, alkoholis ar net vaistai nuo skausmo gali tik dar labiau sujautrinti organizmą. Na, o geras poilsis reikalingas tam, kad mažiau stresuotumėte, organizmas būtų mažiau jautrus. Darant tatuiruotę, jei tik įmanoma, užsiimkite kažkuo, kas nukreips dėmesį. Galite pasijungti filmą per telefoną, gal būt net skaityti knygą. Tai padės atitraukti mintis, o kartais tik to ir tereikia.  

Ko svarbu vengti prieš darant tatuiruotę? 

Prieš procedūrą būtina vengti alkoholio. Jis taip pat skystina kraują, sukelia spaudimą. Todėl darant tatuiruotę labiau kraujuosite. Kai smarkiau kraujuojama, kraujas susimaišo su rašalu, o tai gali sugadinti ir galutinį rezultatą.  

Taip pat nerekomenduojama degintis saulėje ar soliariume. Oda toje vietoje, kur daroma tatuiruotė ir taip bus itin jautri, todėl po deginimosi ji gali būti dar jautresnė. Todėl geriau išvengti papildomų dirgiklių. Tikrai nesinorės, kad oda būtų išsausėjusi ir imtų luptis.  

Taip pat žinokite, kad toje vietoje, kur bus daroma tatuiruotė Jums nuskus plaukus. Geriausia šį darbą palikti meistrui, jis žino, kaip tinkamai tai padaryti. Išvengsite mikro įpjovimų ir odos pažeidimų.  

Ką dar svarbu žinoti, prieš darantis tatuiruotę? 

Pirmiausia turite žinoti, kokios norite tatuiruotės, kokioje vietoje. Kas tai bus – meninis piešinys ar tik užrašas, ornamentas? Taip pat labai svarbu išsirinkti tinkamą meistrą. Tikrai nesirinkite tokių, kurie dirba namuose ir daro už daug mažesnę kainą. Rinkitės patikimą saloną ir  meistrą. Pasidomėkite atsiliepimais, apžiūrėkite meistro darbus. Kiekvienas meistras turi savitą braižą, stilistiką. Kai kurie daro tik meninius piešinius, kiti tik ornamentus, užrašus. Todėl svarbu žinoti, ko norite.  

Prieš darant tatuiruotę susitarkite dėl vizito konsultacijai. Meistras atsakys į visus rūpimus klausimus, patars, susitarsite dėl kainos. Jei kyla abejonių, galite net paprašyti meistro licencijos, kuri patvirtina, kad jis gali atlikti šią procedūrą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kaip meistras ruošiasi procedūrai. Jis privalo mūvėti vienkartines pirštines, naudoti visiškai naujas adatas (išpakuoti prie jūsų). Jei matote, kad sterilumu meistras nepasižymi, net nerizikuokite. Galite stipriai sau pakenkti, gauti infekciją, kraujo užkrėtimą ar pasigauti kokią ligą, platinamą per kraują.  

Kokios rizikos darantis tatuiruotę? 

Yra žmonių, kurie gali būti alergiški dažų sudėtinėms dalims. Ypatingai dėmesį atkreipti turėtų tie, kurie yra turėję alergijų bižuterijai, plaukų dažams, pigiems kvepalams. Tokiu atveju yra tikimybė, kad oda alergizuos ir į tatuiruočių dažus. Tiesa, svarbu pabrėžti, kad dažniausiai alergija sukelia raudoni dažai. Darant juodą tatuiruotę retai pasitaiko alerginių reakcijų. Tačiau bet kuriuo atveju geriau pasitarti su savo gydytoju ir pasidomėti pas meistrą, kokia yra dažų sudėtis. Tuomet žinosite, ar yra alergenų, kurie gali sudirginti odą ir sukelti alerginę reakciją.  

Tatuiruotės priežiūra 

Labai svarbu žinoti, ką galima daryti, o ko ne po to, kai padaroma tatuiruotė. Pirmiausia atminkite, kad dvi savaites turite vengti vandens telkinių, maudynių vonioje, baseine, lankymosi pirtyje, temperatūrų kaitos. Taip išvengsite infekcijų. Oda po tatuiruotės pažeista, todėl nesilaikant šios rekomendacijos galima sukelti infekciją.  

Taip pat nerekomenduojam būti fiziškai aktyviam, kelti sunkius daiktu bei vengti sporto, kadangi sukeliamas papildomas prakaitavimas.  

Labai svarbu tinkamai prižiūrėti tatuiruotę. Ją reikia laikyti sausą ir švarią. Du kartus per dieną nuplauti švelniu prausikliu, nusausinti, leisti apdžiūti. Tam, kad oda neišsausėtų ir netrūkinėtų, nesiluptų, naudokite specialų kremą. Dažniausiai yra rekomenduojamas Bepanthen Plus kremas, kuris padeda apsaugoti odą nuo infekcijų, skatina gijimą, drėkina odą. Odai negalima leisti išsausėti, kadangi lupantis odai gali nusilupti ir dalis dažų.  

Kai tatuiruotė sugis, turėtumėte apsilankyti pas meistrą. Jis apžiūrės ar viskas tinkamai sugijo, jei reikės, atliks korekciją. Taip pat neužmirškite visiškai sugijusios tatuiruotės patepti kremu su SPF apsauga nuo saulės. Taip padės apsaugoti tatuiruotę nuo išblukimo.  

Kiek laiko gyja tatuiruotė? 

Dažniausiai užtenka vos dviejų savaičių ir tatuiruotė puikiai sugyja. Žinoma, jei tinkamai ją prižiūrėjote ir tepėte kremu. Po poros savaičių būtinai apžiūrėkite, ar tatuiruotė visur atrodo gerai, niekur netrūksta dažų. Esant reikalui, kreipkitės į meistrą. Taip pat svarbu priminti, kad gyjant gali susidaryti šašiukai. Jų jokiais būdais nelupinėkite! Pašalinsite dažus. Tos vietos gali likti baltos. Geriausia be reikalo tatuiruotės neliesti ir nečiupinėti, nekasyti.  

Idėjos tatuiruotėms 2020  

Tatuiruotės moterims ir vyrams skiriasi. Vyrai dažniausiai darosi masyvesnes, didesnes tatuiruotes. Tuo tarpu moterys mėgsta įvairius ornamentus, gėles, plunksnas, užrašus. Jei tatuiruotė bus pirma, geriausia atlikti bandymą. Laikinos tatuiruotės arba chna tatuiruotės puikus būdas išbandyti save. Pasidarykite laikiną tatuiruotę toje vietoje, kur norite tikros. Tuomet per savaitę, dvi pamatysite, ar tatuiruotė neerzina. Tai padės galutinai apsispręsti.  

Laikina, purškiama tatuiruotė

Chna tatuiruotė

Kaip išsirinkti tatuiruotės dizainą? Jei norisi tatuiruotės, tačiau nežinote kokios ir nuo ko pradėti rinktis, nusistatykite kriterijus. Tai gali būti tatuiruotės pagal gimimo datą, gamtos motyvai, zodiako ženklas, vaikų vardai, užrašai kitomis kalbomis (itin populiaru hieroglifai), gyvūno veidas. Labai populiaru raktai, plunksnos, begalybės ženklas, karūna, lotoso žiedas. Žinoma, drąsesni darosi didelius piešinius, ornamentus per visą koją, ranką ar nugarą. Tačiau darantis pirmą tatuiruotę apsiribokite mažesniu plotu.  

Tatuiruotė - durgelis

Tatuiruotė - lotosas

Tatuiruotė - sapnų gaudyklė

Tatuiruotė - hieroglifas

Tatuiruotė - paukštis ir narvelis

Dar šiek tiek idėjų iš Instagram platybių

 
 
 
View this post on Instagram

Rosa +firmas+golondrinas?????? #tattoo#tattoolineafina #tattoopuntillismo

A post shared by Clementina Abdala (@clemendc) on

Kur atliekamos tatuiruotės? 

Tatuiruotės atliekamos specializuotuose salonuose. Tatuiruotės Vilniuje atliekamos modernioje tatuiruočių studijoje „WESTATTOO“ ir grožio salone „Gadrani“. Šiuose salonuose Jūsų laukia profesionalai pasiruošę padėti ir patarti. Kaip jau minėjome, tik kvalifikuoti meistrai garantuos kokybę, saugumą ir norimą rezultatą.  

Atminkite, kad tatuiruotė turi būti gerai apgalvotas sprendimas. Tik tuomet ji taps Jūsų dalimi ir puošmena!

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: