Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Viskas, ką reikia žinoti apie pedikiūrą + naudingi patarimai

2022-07-16

Viskas, ką reikia žinoti apie pedikiūrą + naudingi patarimai

Pedikiūras – viena populiariausių moterų grožio procedūrų vasarą, tačiau ne mažiau svarbi ir šaltuoju metų laiku. Įsispyrus į šventinius batelius ar basutes jas labiausiai papuoš švelnios pėdos ir kruopščiai nulakuoti nagučiai. Anot specialistų, pedikiūrą atlikti kur kas sudėtingiau, nei manikiūrą, todėl tam reikia paieškoti išties geros ir profesionalios meistrės. 

Šiame straipsnyje skaitykite:

Kuo naudingas pedikiūras?

Pedikiūras naudingas ir kaip estetinė, ir kaip gydomoji bei SPA procedūra: 

1. Pedikiūras padeda patobulinti pėdų išvaizdą – jo metu pašalinamos nuospaudos, gydomas nagų grybelis, sumažinama nagų įaugimo tikimybė. Pedikiūrą atliekant grožio salone, naudojama kokybiška kosmetika, tad pėdų oda taps švelni, lygi, švytinti. Be pėdų, dailinami ir nagai: jie gražiai ir profesionaliai nulakuojami. Išbandžiusios pedikiūrą salone moterys ir merginos džiaugiasi rezultatu ir nebenori pedikiūro atlikti pačios, namų sąlygomis. 

2. Pedikiūras – ne tik estetinė, bet ir atsipalaiduoti leidžianti procedūra. Jos metu atliekamas pėdų masažas teigiamai veikia visą organizmą: pėdose yra daug aktyvių taškų. Po pėdų masažo atsipalaiduosite, atsikratysite nuovargio jausmo, suintensyvės kraujotaka, pasisemsite gerų emocijų, o tuo pačiu ir nuotaika taps geresnė. 

Nagų priežiūra, pedikiūras ir saugumas

Gražūs nagai – tai ne tik gamtos dovana, bet ir kruopščios priežiūros rezultatas. Kaip ir daugelyje sričių, taip ir čia – norint gero rezultato, reikia įdėti nemažai darbo. Supažindinsime su svarbiausiomis dermatologų rekomendacijomis. 

Nagus būtina drėkinti, ypač nuvalius nagų laką, todėl reguliariai naudokite rankų kremą, – pataria Oregono sveikatos mokslų universiteto Portlando dermatologijos klinikos gydytojas profesorius PhoebeRich‘as. – Visuomet saugokite odeles. Jei tik įmanoma, odelių nekirpkite ir neatstumkite, nes tai gali sukelti infekciją. Tačiau jei odeles atstumti būtina, tai atlikite labai švelniai, po maudynių duše ar vonioje. 

Prof. P. Rich‘as dalijasi ir kitais su saugiu pedikiūru, o taip pat ir manikiūru susijusiais patarimais: 

1. Nors daugelis salonų labai skrupulingai laikosi švaros ir dezinfekcijos normų, tačiau lakantis pas meistrę dėmesį reikėtų atkreipti į kelis esminius dalykus. Juo labiau, kad dalis manikiūro ir pedikiūro specialisčių dirba namuose, kur nėra kontroliuojamos jokių sveikatos priežiūros institucijų. Tad pasidomėkite ir dėmesį atkreipkite į šiuos svarbius niuansus: 

  • Ar jūsų pasirinkta meistrė turi reikiamos patirties ir (arba) licenciją? 

  • Ar jos darbo vietoje – idealiai švaru? 

  • Ar manikiūro ir pedikiūro specialistė, aptarnavusi klientę, nusiplauna rankas? 

  • Ar matyti nešvarių panaudotų įrankių? 

  • Ar dezinfekuojama tinkamai? Nedvejokite pasiteirauti, kaip ir kuo valomi įrankiai. 

2. Kojas (konkrečiai – blauzdas) skuskite tik po pedikiūro, ne prieš. Kitaip tariant, kojų neskuskite bent 24 val. iki apsilankymo salone. Jei į procedūrą eisite ką tik nusiskutusi kojas, kyla didesnė infekcijos rizika. 

3. Jei dažnai lankotės salone, kur jums atlieka manikiūrą ir pedikiūrą,apsvarstykite galimybę įsigyti savo įrankius, kuriuos meistrė naudos puošdama jūsų rankas arba pėdas. 

4. Be to, įsitikinkite, kad pedikiūrui skirtos vonelės ir filtrai kruopščiai dezinfekuojami prieš juos panaudojant. Jei vonelės ir filtrai netinkamai valomi, juose gali likti bakterijų ir grybelio sukėlėjų. Jei kyla abejonių dėl švaros ir higienos, verčiau pasirinkite kitą saloną ar kitą specialistę. 

5. Jei nagus lakuosite raudona ar oranžine spalva ir nenorite, kad spalva pakistų, tepkite ant nagų dar vieną papildomą nagų lako pagrindo sluoksnį. Jei nuvalius laką pakito nagų spalva, pvz., jie tapo gelsvi, pakartotinai nagų nebelakuokite ta pačia spalva – per kelias savaites nagai atgaus įprastą atspalvį. 

6. Nors kai kurios moterys mato skirtumą, tačiau moksliškai kol kas nėra įrodyta, kad želatinos vonelės stiprina nagus. Nagų stiprikliai, lakai, savo sudėtyje turintys itin stiprių ingredientų, padidina nagų standumą, tad jie kur kas dažniau lūžta. 

7. Jei natūralūs nagai pažeisti, neklijuokite ant jų dirbtinių nagų, nes problemos gali dar labiau paaštrėti. Dirbtiniai nagai nerekomenduojami moterims, kenčiančioms nuo nagų grybelio, taip pat turinčioms silpnus, trapius, banguotus nagus. Jei jūsų nagai – gražūs ir sveiki, kartais galite pasipuošti ir dirbtiniais nagais, tik, žinoma, nepiktnaudžiaukite tuo. 

Rekomenduojame pačius geriausius salonus Lietuvos didmiesčiuose, kur Jums bus atliktas profesionalus pedikiūras: 

Pedikiūras Vilniuje: 

  • Grožio studija „Dalia“ (Goštauto g. 5): pedikiūras su paprastu ir ilgalaikiu lakavimu, rūgštinis pedikiūras, SPA pedikiūras su lakavimu. 

  • Sameplacebeautyacademy (Konstitucijos pr. 12): kombinuotas pedikiūras su ilgalaikiu lakavimu.  

  • SALON+ (Mindaugo g. 11): pedikiūras su ilgalaikiu lakavimu. 

  • eStilius“ (Dariaus ir Girėno g. 9): medicininis pedikiūras. 

Pedikiūras Kaune: 

  • Pro nagų studija „Mega“ (Islandijos pl. 32): šarminis pedikiūras ir gelinis lakavimas.  

  • „Domini“ (V. Putvinskio g. 38-30): SPA pedikiūras, manikiūras ir dovana – pėdų masažas. 

Pedikiūrų salone rūšys: kurį pasirinkti?

Apsilankiusios grožio salonų tinklalapiuose, galite pasimesti tarp pedikiūro procedūrų gausos – siūlomas greitasis (express), įprastas arba klasikinis pedikiūras, pedikiūras su paprastu lakavimu, lakavimu geliu (ilgalaikis pedikiūras), SPA pedikiūras ir kt. Kokie jų skirtumai? 

Express (greitasis) pedikiūras. Procedūros metu tvarkomi tik nagai – jiems suteikiama forma, sutvarkomos odelės, nagai nulakuojami. Greitąjį pedikiūrą rekomenduojama rinktis tuomet, kai pėdų ir nagų būklė yra pakankamai gera, pavyzdžiui, kai klasikinis pedikiūras buvo atliktas neseniai, tačiau norite susitvarkyti nagus (pakoreguoti jų formą, perlakuoti juos kita spalva senajai kiek nusitrynus ar pan.) Tačiau expresspedikiūras neatstos klasikinio higieninio pedikiūro, kai viskas atliekama nuo A iki Z. Tačiau aišku viena – galėsite džiaugtis gražiais lakuotais kojų nagais. Yra du esminiai greitojo pedikiūro privalumai: 1) jis atliekamas per trumpiau nei 45 minutes, bet jei bus lakuojama ilgalaikiu laku ar bus atliekamas prancūziškas lakavimas, nusiteikite salone užtrukti šiek tiek ilgiau; 2) jis kainuoja pigiau nei klasikinis ar SPA pedikiūras. 

Klasikinis (higieninis) pedikiūras – procedūra, kurios metu puoselėjamos visos pėdos: nuo pat kulnų iki pirštų galiukų, žinoma, daugiausia dėmesio skiriant nagams. Procedūros metu pėdos mirkomos vonelėje su vertingais aliejais, kosmetinėmis priemonėmis, šveičiami kulnai, pėdų oda, pašalinant negyvas odos ląsteles, kruopščiai atstumiamos ir nukarpomos ar kitais būdais sutvarkomos kojų nagų odelės, atliekamas visos pėdos masažas, patepama losjonu ar kremu. Klasikinis manikiūras – tai ne tik grožio, bet ir SPA procedūra, ir atpalaiduojanti, ir prikelianti pėdas naujam gyvenimui. Klasikinį (higieninį) pedikiūrą rekomenduojama atlikti bent kartą per 2–3 mėn., arba nuo 4–6 kartų per metus, bet jei tik galimybės leidžia, tokiu pedikiūru galite pasilepinti kartą per mėnesį. Dar vienas variantas – vieną mėnesį rinktis klasikinį, o kitą – greitąjį pedikiūrą. 

Be šių dviejų pagrindinių pedikiūro rūšių, salonų kainoraščiuose rasite ir kitų pedikiūro tipų. Vienas jų – tai SPA pedikiūras. Jis trunka kiek ilgiau nei klasikinis / higieninis pedikiūras, nes procedūros metu kojos mirkomos ne tik įprastoje vonelėje su vandeniu ir aliejais / druskomis, bet ir švelninančioje parafino vonelėje, ant pėdų tepamos gydomosios dumblių ar purvo kaukės, naudojami specialūs aromatiniai aliejai, atliekamas šveitimas su druskomis, daugiau dėmesio ir laiko skiriama pėdų masažui, terapijai, puoselėjimui. 

Pedikiūras su karštais akmenimis. Pedikiūro metu gali būti panaudojamos įvairios priemonės, pavyzdžiui, specialūs ilgai šilumą laikantys akmenys. Jie sušildomi iki reikiamos temperatūros, ir akmenimis masažuojamos pėdos. 

Po malonaus ir kokybiško pedikiūro belieka išsirinkti, kaip lakuosite nagučius. 

Ar egzistuoja pedikiūro mados?

Kiekvieną sezoną vyrauja vis kitos nagučių puošimo tendencijos, ir beveik visuomet sutampa manikiūro ir pedikiūro mada. Užsienio tinklaraščių puslapiuose patariama rankų ir kojų nagučius lakuoti ta pačia spalva, ypač vasarą. 

Grožio studijos „Dalia“, kurios viena pagrindinių paslaugų – profesionalus pedikiūras Vilniuje, specialistės teigia, jog kiekvieną sezoną madingos tam tikros nagų lakų spalvos. Tačiau kur kas madingesnės – tam tikros tendencijos. Pavyzdžiui, prieš kelerius metus buvo labai populiarus prancūziškas lakavimas, ir jo prašė kone kiekviena klientė. Šiandien vienas populiariausių – ilgalaikis kojų nagų lakavimas. Klientės, išbandžiusios ilgalaikį lakavimą, nenori grįžti prie įprasto, kuris laiko net iki kelių kartų trumpiau. Grožio salonų specialistės tą aiškina paprastai: pavyzdžiui, merginos ir moterys, vasarą išsiruošusios atostogauti, nenori, kad jų poilsį trikdytų apsilaupęs nagų lakas, o kartais net nėra laiko, galimybių ir noro ir per atostogas skubėti į grožio saloną. Tad daugelis renkasi komfortą ir paprastumą dovanojantį ilgalaikį lakavimą. 

SALON+ salonų specialisčių nuomone, pastaruoju metu vis dar labai madingas prancūziškas kojų nagų lakavimas. Pavasarį, rudenį ir žiemą merginos ir moterys – kiek santūresnės, tad kojų nagus lakuoja švelnesnėmis pastelinėmis spalvomis. Vasarą populiaresnės ryškios spalvos, daugiausia moterų renkasi kojų nagučius lakuoti raudona spalva. 

Pedikiūrų tendencijos

1.Nude (kūno) spalvos nagų laku nulakuoti kojų nagučiai 

2. Pastelinėmis ar nekontrastingomis spalvomis – rožine, aukso, balta – nulakuoti kojų nagai, puošti Swarovski kristalais 

3. Ryškiomis spalvomis lakuoti, mozaiką primenantys kojų nagai 

4. Neoniniai atspalviai – ryški rožinė, geltona, žalia – vasariškame pedikiūre 

5. Juoda spalva lakuoti kojų nagai, o dalis nagų marginti dryžiais arba taškeliais 

6. Nagai, lakuoti švelnia rožine spalva, o ties kojų nagų šaknimis lakuojama žėrinčiu laku arba priklijuojami kristalai 

7. Kojų nagai puošiami jūriniais motyvais 

8. Nagai lakuojami matiniu laku arba matiniais padaromi specialiais būdais 

9. Pereinančių spalvų pedikiūras: nagai lakuojami dviem atspalviais, kai iš vienos spalvos pereinama į kitą (tokiu būdu gaunamos net 3 spalvos) 

10. Kojų nagai lakuojami blizgiais nagų lakais: perlamutriniu, aukso, sidabro spalvų ir kt. 

Pedikiūras namuose

Internete ir moteriškuose žurnaluose gausu patarimų, kaip pedikiūrą atlikti namuose. Tačiau jei pedikiūro dar nėra tekę išbandyti, verčiau nueikite į saloną. Šią procedūrą atliekant namuose, reikia kokybiškų įrankių, priemonių, nagų lako – geriau gelinio (ilgalaikio), antraip pedikiūras tarnaus gerokai trumpiau. Salone specialistės parinks tinkamas priemones, suteiks nagams formą, pasirūpins nagų įaugimo profilaktika ir padarys viską, kad procedūra būtų maloni ir efektyvi, be jokių nesklandumų. 

Specializuoto nagų dizaino salono Kaune „Mega“ meistrės pasakojo, kad į jas dažnai kreipiasi klienčių, kurios pačios atlieka pedikiūrą namuose, tačiau dėl netaisyklingai atliekamos procedūros nagai įaugdavo, todėl juos skaudėdavo, klientė negalėdavo dėvėti siauresnių batelių, ir kt. Išbandžiusi pedikiūrą salone, klientė daugiau niekad jo neatlieka pati. Visgi jei nebėra laiko bėgti į saloną, teks suktis iš padėties. 

Dalinamės video, kuriame žingsnis po žingsnio pamatysite, kaip atliekamas pedikiūras. 

Priemonės, reikalingos atliekant pedikiūrą namuose: 
  • nagų lako valiklis ir vatos diskeliai; 

  • vonelė, pripildyta šilto vandens; 

  • rankšluostis; 

  • keli lašeliai turimo eterinio aliejaus ir jūros druska; 

  • įrankis kulnams šveisti; 

  • manikiūro priemonės – žirklutės, replytės, dildė; 

  • odeles minkštinanti priemonė; 

  • pagaliukas odelėms atstumti; 

  • pirštų skirtukas; 

  • nagų lako pagrindas, viršutinis sluoksnis ir paprastas nagų lakas; 

  • kremas pėdoms. 

1. Paruošimas. Pirmiausia nuvalykite senojo nagų lako likučius. Rekomenduojame naudoti nagų lako valiklį, kurio sudėtyje nėra acetono – jis mažiau išsausins nagų odeles ir pačius nagus. Jei nagų lakas sunkiai nusivalo, ant vatos diskelio gausiai užpilkite valiklio ir, uždėjusios ant nagų, palaikykite 1–2 min. Jei nagų paviršius – nelygus, galite panaudoti nagų poliruoklį, o geltono nagų atspalvio padės atsikratyti citrinų sultys – sudrėkinkite jomis vatos diskelį ir pakartotinai valykite nagus. Jei odelės ir pačios pėdos atrodo labai išsausėjusios, prieš vonelę jas galima patepti kosmetiniu ar įprastu natūraliu aliejumi, pavyzdžiui, avokadų, alyvuogių ar migdolų. 

2. Pėdų mirkymas. Toliau įsipilkite į vonelę karšto vandens, įmeskite saujelę jūros druskos ir įlašinkite kelis lašelius eterinio aliejaus. Jie padės suminkštinti pėdų odą, lengviau pašalinti negyvas ląsteles. Kojas reikėtų mirkyti ne trumpiau nei 10–15 min. 

3. Šveitimo procedūra. Ištrauktas iš vandens pėdas gerai nusausinkite ir tik tuomet imkitės šveitimo. Kulnus trinkite pemza arba specialia pėdų dilde, o visoms pėdoms šveisti puikiai tiks specialus kūno šveitiklis (pilingas). Šveisti reikėtų sukamaisiais judesiais, pradedant nuo kulno ir judant pirštų link, ypatingą dėmesį skiriant tarpupirščiams. Nešveiskite labai intensyviai: jei pėdos paraudo, reiškia, judesiai per stiprūs. Baigusios šveisti pėdas, nuskalaukite jas ir gerai nusausinkite švelniu rankšluosčiu. 

4. Formos nagams suteikimas. Jei nagai – labai ilgi, šiek tiek juos pakirpkite. Tačiau jei nagų ilgis – iki 5 mm, visiškai užteks dildės. Tinka kartoninės, stiklinės, keraminės dildės, o metalinių rekomenduojama vengti. Tiesa, nagus kirpkite tiesiai, antraip jie gali pradėti įauginėti. Netvarkingus kampučius koreguokite ne žirklutėmis, bet dilde. Pedikiūras namuose neįmanomas be kokybiškos dildės. Nagai dildomi viena kryptimi. 

5. Odelių tvarkymas. Odeles patepkite specialiu aliejuku arba pėdų kremu, tuomet atstumkite mediniu pagaliuku. Manikiūro ekspertės nerekomenduoja kojų nagų odelių kirpti, ypač namuose, nes vėlgi padidėja infekcijos rizika, sudėtinga tai atlikti taisyklingai. 

6. Tam, kad nagų lakas ilgiau laikytųsi, dar kartą nagus nuvalykite nagų lako valikliu, nes dėl įvairių pedikiūro metu naudotų priemonių nagų paviršius bus pasidengęs riebiu sluoksniu. Nulakuokite nagučius pasirinktos spalvos laku. Pirmiausia tepkite vieną sluoksnį nagų lako pagrindo (angl. base coat), palaukite, kol nudžius, o po to – du sluoksnius nagų lako. Jam nudžiūvus, tepkite ir viršutinį nagų lako sluoksnį (angl. topcoat). Jei tik mokate ir turite tam priemonių, didžiuosius nagučius galite papuošti nagų daile, priklijuotomis blizgiomis akutėmis ar kitomis puošmenomis. 

7. Pėdų puoselėjimas. Nagų lakui išdžiūvus, pėdas įtrinkite maitinamuoju kremu. Viskas – jūs pasipuošėte nuostabiu pedikiūru! 

Kaip palepinti kojas po sunkios dienos?

Prisiminkite, kad pedikiūras – ne vienintelė pėdų puoselėjimo procedūra. Po sunkios, įtemptos dienos, kai kone visą laiką buvote ant kojų, rekomenduojame pasidaryti vieną iš šių vonelių kojoms: 

  • Įprasta vonelė kojoms. Įprastai kojos mirkomos apie ketvirtį valandos šiltame vandenyje. Tačiau vanduo didelio efekto nesuteikia, tiesiog nuplauna nešvarumus, šiluma kiek atpalaiduoja. Tad jei norite geresnio valomojo efekto, berkite 1–2 a. š. geriamosios sodos ir muilo drožlių. 

  • Tonizuojamoji vonelė. Į 3 litrus šilto vandens beriama sauja bet kokios turimos druskos, druska ištirpinama. Vonelėje kojos mirkomos apie 15–20 min. Po procedūros kojas reikia kruopščiai nuplauti švariu vandeniu. 

  • Vaistažolių vonelė. 1 v. š. pušų pumpurų ir tiek pat ramunėlių užpilkite verdančiu vandeniu (apie 1 l), po keliolikos minučių mišinį nukoškite ir mirkykite kojas, kol vanduo pravės. Kojų vonelėms labai tinka ir kitos vaistažolės – jonažolės, medetkos, dilgėlės. 

  • Kojų prakaitavimą mažinanti vonelė. Jei pėdos gausiai prakaituoja, jas reikės dažnai plauti, o nuplovus ir gerai nušluosčius, pabarstyti specialia pudra. Kojų prakaitavimą mažina vonelės su ąžuolo žieve. 

Beje, kojų mirkyti nereikėtų ilgiau nei 30 min. Vandenį galima praturtinti pienu, eteriniais aliejais, vonios druska ir t. t. Galite įsigyti specialią masažinę pėdų vonelę: jų rasite buitinių prekių parduotuvėse. Efektas bus daug geresnis. 

IŠSAUSĖJUSI KULNŲ ODA

Kartais moterys susiduria su itin nemalonia pėdų bėda - išsausėjusia kulnų oda. Ši nemaloni bėda sukelia daug nepatogumų - oda šerpetoja, skilinėja, kartais atsiveria žaizdelės, be to, atrodo neestetiškai. Visų pirmiausia, tai yra stipriais išsausėjusios odos požymis. Jei oda tik išsausėjusi, bet kulnai neskilinėja ir neskauda, tuomet su tokia bėda susitvarkyti paprasčiau. Nes dažniausiai taip nutinka dėl per mažai skiriamo dėmesio pėdų priežiūrai ir palepinimu riebiu kremu. Jei kulnų oda stipriai skilinėja, skauda, ji tampa itin šviesios spalvos - vertėtų sunerimti. Tai požymis, kad organizme didelis trūkumas vitaminų, mineralų ir jam trūksta drėgmės.  

Ką daryti? Pirmiausia, labai svarbu pasirūpinti, kad Jūsų organizmas gautų pakankamai vandens. Išgerkite bent 1,5 – 2 l per dieną. Įtraukite į savo valgiaraštį kuo daugiau daržovių, vaisių ir gerųjų riebalų turinčių produktų. Taip pat organizmui svarbu gauti pakankamai Omega 3 riebiųjų rūgščių.  

Sekantis žingsnis - intensyvi pėdų odos priežiūra. Labai svarbu suminkštinti suragėjusią ir kietą odą. Viršutinis sluoksnis – negyvos odos ląstelės. Pėdas pamirkykite vonelėje. Vonelei užteks šilto vandens bei kelių lašelių eterinio arbatmedžių aliejaus. Pamirkykite pėdas vandenyje apie 10 minučių. Tuomet naudodamos pemzą ar kitą pėdų šveitiklį pašalinkite suragėjusią kulnų odą. Pašalinusios storąjį sluoksnį pėdas nušveiskite šveičiamąja priemone. Tuomet pėdas gausiai ištepkite riebiu kremu, puikiai tinka taukmedžio sviestas, kuris minkština ir maitina odą. Atlikus šią procedūra kulnų odos būklė turėtų pagerėti. Tačiau būtina kas vakarą atsakingai jas prižiūrėti ir pamaitinti kremu. Taip pat kartą per savaitę naudokite pėdų šveitiklį. Jei kulnų būklė negerėja, tuomet būtinas specialisto įsikišimas.  

PĖDŲ PRAKAITAVIMAS

Pėdų prakaitavimas atrodo lyg ir nieko baisaus. Tačiau tam tikrais atvejais prakaitavimas yra liga, kuri vadinama – hiperdidroze. Tokiu atveju prakaitavimas itin gausus, tuomet atsiranda ir nemalonus kvapas, net gi gali atsirasti grybelis. Prakaitavimui suvaldyti yra įvairių būdų.  

Jei jaučiate, kad Jūsų pėdos linkusios prakaituoti, pamirškite sintetinių medžiagų kojines. Dėvėkite tik natūralios medvilnės kojines. Pėdoms naudokite specialų talką, kuris padeda išlaikyti pėdas sausas, neleidžia daugintis bakterijoms. Taip pat galite išmėginti ir pėdų dezodorantą. Jis bent kuriam laikui sumažins prakaitavimą.  

Svarbu pasirinkti ne tik tinkamas priemones, bet ir avalynę. Ji turėtų būti ne per ankšta. Idealu, jei avalynė pagaminta iš natūralios odos, tekstilės. Be to, batų parduotuvėse galima įsigyti specialių vidpadžių, kurie padeda sumažinti prakaitavimą.  

Nepamirškite gerti pakankamai vandens, ypatingai sporto metu. Taip padėsite kūnui greičiau atvėsti, o tuo pačiu ir sumažinti prakaitavimą.  

Kruopščiai kiekvieną vakarą plaukite kojas. Idealu, jei rastumėte laiko kartą ar du per savaitę kojų vonelei. Kojų prakaitavimą mažinanti vonelė padės pėdoms suteikti gaivumo. Pėdų prakaitavimui mažinti puikiai tinka pėdų vonelės su ąžuolo žieve. Taip pat galite išbandyti ir vonelę su juodąją arbatą (kelis pakelius įdėkite į vandenį). Po vonelės pėdas gerai nusausinkite rankšluosčiu ir pabarstykite talku. Pėdos bus sausesnės ir ne taip greitai ims prakaituoti.  

PĖDŲ GRYBELIS

Turbūt viena nemaloniausių pėdų ligų - grybelis. Juo užsikrėsti galima bet kur – bendrose pirtyse, baseine, viešame duše. Deja, tačiau užsikrėtus kojų grybeliu, jo gydymas užtrunka labai ilgai.  

Išvengti pėdų grybelio galite laikydamosi paprastų taisyklių. Svarbu stengtis, kad pėdos išliktų sausos ir kuo mažiau prakaituotų. Svečiuose venkite avėti svetimas šlepetes. Dėvėkite tik natūralių pluoštų kojines. Profilaktiškai naudokite eterinį arbatmedžio aliejų. Ypatingai po apsilankymų viešose vietose. Arbatmedžio aliejus puikiai naikina bakterijas. 

Norėdamos, kad Jūsų pėdos visuomet atrodytų gražiai ir sveikai, nepamirškite tinkamai jomis rūpintis. Idealu, jei rasite laiko bent kartą per 2 mėnesius apsilankyti tokioms procedūroms kaip klasikinis ar SPA pedikiūras. Nepamirškite ir gelinio lakavimo. Juk norime gražių nagučių, tiesa? Reguliariai atliekamas profesionalus pedikiūras padės Jums džiaugtis idealiai atrodančiomis pėdomis. Tad basučių sezonas galės būti atidarytas ištisus metus!  

Atgal