Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Viskas, ką reikia žinoti apie tinkamą deginimąsi soliariume

2024-01-12

Viskas, ką reikia žinoti apie tinkamą deginimąsi soliariume

Gražiai ir sveikai atrodanti oda – kiekvienos moters svajonė. Kai oda lengvai įdegusi ji atrodo ir gražiau ir sveikiau. Norint išgauti gražų ir tolygų įdegį reikia degintis palaipsniui. Deja, tam turite skirti nemažai laiko. Todėl puiki alternatyva saulei yra soliariumas. Vos 8 minutės soliariume atstoja net trijų valandų deginimąsi saulėje. Todėl tai puikus būdas pasideginti, neturintiems daug laiko.  

Žinoma, kalbant apie soliariumus, sulaukiama įvairiausių nuomonių dėl poveikio sveikatai. Tačiau naujausi moksliniai tyrimai teigia, kad soliariumai teikia daugiau naudos nei žalos. Jau vien jų pagalba galime gauti taip visiems trūkstamo svarbaus vitamino D. Vis tik, jei norima gauti naudos, soliariumuose degintis reikia atsakingai ir laikytis saugumo.  

Šiame straipsnyje pateikiama visa informacija, ką reikia žinoti apie tinkamą deginimąsi soliariume ir kaip teisingai pasirinkti soliariumą. Straipsnyje sužinosite ne tik kodėl verta rinktis deginimąsi soliariume, bet ir kaip degintis soliariume saugiai, kaip dažnai galima eiti į soliariumą ir kitus klausimus. 

KODĖL VERTA RINKTIS SOLIARIUMĄ?  

Dauguma žmonių nori turėti gražų bronzinį įdegį, nes lyginant su blyškia oda, įdegęs kūnas atrodo sveikesnis ir gražesnis. Įdegis gali net gi užmaskuoti odos trūkumus ir išryškinti privalumus. Taigi, norint gražiai įdegti visai nebūtina laukti vasaros, pakanka apsilankyti soliariume ir džiaugsitės bronziniu įdegiu bet kuriuo metų laiku. Beje, soliariumai ypač populiarūs pavasarį. Taip yra, nes daugelis nori pasitikti vasarą jau įdegusia oda, kad be baimės galėtų mėgautis tiesioginiais saulės spinduliais. Taip pat gražaus įdegio norisi ir prieš atostogas ar ypatingas šventes.  

Vis dažnesne priežastimi lankytis soliariume tampa ir siekis gauti daugiau vitamino D. Kad Jums trūksta vitamino D galite suprasti, jei dažnai jaučiate nuovargį, sergate peršalimo ligomis, nusilpęs imunitetas, nuolat kankina prasta nuotaika. Vis tik, pirmiausia, reikėtų pasidaryti išsamius tyrimus. Ir tik tyrimams pasitvirtinus, kad Jums trūksta vitamino D galite imtis priemonių. Esant vitamino D trūkumui, žiemos metu soliariume pakanka lankytis bent kartą per savaitę, kai seansas trunka 5-7 minutes.  

Saikingas deginimasis soliariume gali padėti atsikratyti tokių odos problemų kaip nedideli spuogeliai, psoriazė, egzema. Taip pat skatinamas ir greitesnis žaizdų gijimas bei bendras odos būklės pagerėjimas. Beje, dėl ultravioletinės soliariumo skleidžiamos šviesos padidėja antikūnių kiekis kraujyje, kas skatina stiprėti imunitetą, todėl sergama rečiau. 

Na, o soliariumų šviesa, nors ir dirbtinė, bet įkrauna energijos, gaminasi laimės hormonas endorfinas, kuris pakelia nuotaiką kai aplink tamsu, niūru, lyja ar šalta.  
Taigi, deginimasis soliariume turi ne tik pagrindinį privalumą - suteikią gražią odos išvaizdą, bet ir yra naudingas sveikatai. 

KAIP PASIRUOŠTI DEGINIMUISI SOLIARIUME? 
 

Kad deginimasis soliariume nepakenktų, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač, jei Jums bus pirmas kartas soliariume, labai svarbu tinkamai pasiruošti deginimosi seansui. Taip užtikrinsite, kad oda nebus sudirginta ir įdegis laikysis ilgiau.  

Pirmiausia, prieš keliaujant į soliariumą, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju, nes esant tam tikroms ligoms, deginimasis gali būti pavojingas sveikatai. O esant tam tikriems hormonų sutrikimams, galima įdegti netolygiai.  

Prieš soliariumą rekomenduojama nesiprausti muilu, nenaudoti įvairių maitinamųjų kremų, vaistinių tepalų, kurių sudėtyje yra hormonų. Taip pat prieš deginimąsi rekomenduojama nusivalyti makiažą, nes jo nenuvalius gali padidėti odos pigmentacija ar net sualergizuoti veido odą. Nusiimkite visus papuošalus. Jei turite apgamų arba tatuiruočių, svarbu pasirūpinti specialiomis apsaugos priemonėmis ir jomis patepti apgamus ir tatuiruotes.  

Būtina apsaugoti ir akis, todėl reikia užsidėti specialius apsauginius akinius, o jei nešiojate kontaktinius lęšius, juos reikia išsiimti. Tikrai nepakaks tik užsimerkti, nes UV spinduliai gali pakenkti akims nei užsimerkus.  

Taip pat deginantis soliariume džiovinami plaukai, todėl rekomenduojama uždengti plaukus skarele ar specialia kepuraite. Svarbu paminėti ir tai, kad moterims, ypač vyresnėms nei 30 metų, reikėtų nedeginti krūtinės, geriausia ją apdengti.  

Jei norite greitesnio ir gražaus įdegio, rekomenduojama naudoti specialius, deginimuisi soliariume skirtus kremus. Jie sustiprina, patamsina įdegį, išlygina nelygiai įdegančias vietas, suteikia sveiką ir gražų odos blizgesį.  

KOKIAS PRIEMONES RINKTIS DEGINIMUISI SOLIARIUME? 
 

Kaip jau minėjome, deginantis soliariume rekomenduojama naudoti specialius kremus. Soliariumų kremai sudrėkina odą bei padeda įdegiui išlikti ilgiau. Rekomenduojame pasikonsultuoti su soliariumo studijos darbuotoju dėl soliariumo kremų naudojimo.  

Beje, apsauginės priemonės nuo natūralių saulės spindulių soliariumams netinka, nes tokie kremai nesuteiks tokio efekto, kaip specialūs soliariumui skirti kremai.  

Norint greitesnio ir tamsaus įdegio, naudojami kremai, turintys bronzantų. Taip sukuriamas išraiškingas žvilgantis įdegis. Natūralios sudėties soliariumų kremai padeda sukurti gražų įdegį, kuris išryškėja palaipsniui, per kelis deginimosi seansus. Toks įdegis išlieka kur kas ilgiau nei naudojant kremą su bronzantais. Norint, kad gražiai įdegtų kojos, naudoti reikėtų kremą su dilgčiukais, kurie reaguodami su soliariumo šviesa ir šiluma, sužadina įdegį kojose. Svarbu, tokį kremą tepti tik ant kojų ir labai kruopščiai nusiplauti rankas, nes patekęs ant kitų vietų gali sukelti deginimo jausmą ar net suerzinti odą bei palikti dėmių.  

Taigi, soliariumo kremai labiau sustiprina įdegio efektą, tarsi užfiksuoja įdegį, suteikia švytėjimą odai. Rezultatai, naudojant kremus, nors ir yra akivaizdūs, bet trumpalaikiai - įdegis laikosi nuo kelių dienų iki savaitės. Dėl to soliariumų kremai dažniausiai naudojami prieš ypatingas šventes. Turėtumėte žinoti, kad prieš naudojant specialius kremus reikėtų prieš tai apsilankyti bent trijose soliariumo procedūrose nenaudojant kremo, kad oda palaipsniui priprastų. 


KIEK LAIKO DEGINTIS SOLIARIUME? 
 

Dėl deginimosi soliariume laiko rekomenduojame pasikonsultuoti su soliariumo darbuotoju, nes kiekviename soliariume skiriasi lempučių skaičius ir galia. Todėl atsižvelgus į Jūsų odos tipą ir jautrumą bus parinktas optimalus laikas ir deginimosi intensyvumas. Dažniausiai pirmasis seansas, siekiant pripratinti odą trunka nuo trijų iki penkių minučių. Vėliau šis laikas palaipsniui didinamas.  

Taigi, deginimosi laikas priklauso nuo odos tipo: 

I odos tipas – oda yra labai šviesi, strazdanota, plaukai šviesūs arba rusvi. Šio tipo oda yra labai jautri ir greitai nudega. Šios odos tipo žmonės išvis nerekomenduojama degintis. Jei norisi įdegio, geriau rinktis savaiminio įdegio priemones. Na, bet jei vis tik nuspręsite, kad norite išbandyti deginimąsi soliariume, Jūsų odos tipui galima degintis ne daugiau nei 10 minučių 1-2 kartus per savaitę.  

II odos tipas – oda šviesi, šiek tiek strazdanota. Plaukai šviesūs, šviesiai rudi. Akys šviesios - žydros, pilkos ar žalios. Oda jautri, kartais įdega, bet kartais ir nudega. Soliariume galima degintis 10-15 min ne daugiau nei du kartus per savaitę. 

III odos tipas – oda yra pakankamai šviesi, vidutinio jautrumo. Tokia oda praktiškai niekada nenudega. Plaukai – rudi arba tamsiai rudi. Akys pilkos arba rudos. Šios odos tipui galima degintis daugiausiai iki 15 minučių du kartus per savaitę. Dažniausiai vos po kelių deginimosi seansų oda įgauna gražų įdegį.  

IV odos tipas – rusva oda, tamsūs plaukai ir akys. Maksimalus deginimosi laikas yra 20 minučių. Net ir po vieno deginimosi šios odos tipo savininkams tamsus įdegis garantuotas.  

Taigi, pradėkite po truputį - nuo 3 iki 5 minučių deginimosi pirmus kartus. Taip nesukelsite šoko savo odai bei pamatysite kaip ji reaguoja į soliariumo lempas. Deginimosi trukmę geriausia didinti palaipsniui, kiekvienu seansu pridedant po minutę. Taip išvengsite liūdnų pasekmių - nudegimo. Raudonas įdegis tikrai nereiškia, kad pasideginta efektingai. Jei nudegėte, nesideginkite kol oda neužgis. 

Vieno atsakymo, kas kiek laiko galima eiti į soliariumą nėra, tačiau jei norite pasiekti bazinį įdegį, kuomet įdegis laikysis ilgiau ir soliariume galėsite lankytis rečiau, pirmuosius 3-4 seansus apsilankykite soliariume kas 48 valandas, kol įgausite norimą įdegį. Tačiau jei oda perštinti ir paraudusi, palaukite kol tai praeis ir vizitą praleiskite. Po tokio aktyvaus deginimosi, kai pasieksite norimą įdegį, jums bereikės apsilankyti soliariume vieną ar du kartus per savaitę, o įdegis išliks.  

DEGINIMASIS SOLIARIUME - KĄ DAR REIKĖTŲ ŽINOTI? 

  • Degintis soliariume galima nuo 18 metų, jaunesniems reikalinga atvykti su suaugusiuoju ir turėti tėvų leidimą.  

  • Po deginimosi soliariume negalima tą pačią dieną degintis ir saulėje.  

  • Gulimame soliariume keiskite gulėjimo pozą, taip išvengsite baltų dėmių, kurios susidaro dėl svorio ar soliariumo gultui spaudžiant odą.  

  • Po deginimosi soliariume naudokite drėkinamąjį kremą, taip ne tik sudrėkinsite odą, bet ir padėsite išlaikyti įdegį ilgiau. Tinkami visi drėkinamieji kremai.  

  • Soliariumai būna gulimi ir stovimi. Gulimuose soliariumuose labiau dega kūnas, nes veidui naudojamos silpnesnės lempos. Taip pat gulimuose soliariumuose yra galimybė išjungti veido lempas. Po deginimosi gulimame soliariume, patariama neskubėti išeiti, geriau šiek tiek pasėdėti, išgerti vandens. Stovimuose soliariumuose dažniausiai naudojamos tos pačios lempos tiek kūnui, tiek veidui, todėl vertėtų degintis atsargiai. Tačiau įdegis tokiame soliariume pasiskirsto tolygiai. 

KADA VENGTI SOLIARIUMO? 

Nors ir geidžiame šokoladinio įdegio, yra atvejų kada naudotis soliariumu negalima ir net draudžiama. Taigi, kada geriau atsisakyti soliariumo procedūrų?  

  • Jei turite didelių apgamų arba daug mažų apgamėlių.  

  • Jei turite didelių tatuiruočių. 

  • Jei turite pigmentinių dėmių, esant dermatitui. 

  • Jei sergate peršalimo ar infekcinėmis ligomis. 

  • Jei vartojate antibiotikus, raminamuosius ar antidepresantus. 

  • Jei turite polinkį į onkologines ligas. 

  • Jei turite širdies ar kraujagyslių sistemos ligų. 

  • Jei sergate tuberkulioze, diabetu, ginekologinėmis ligomis, bronchine astma, ateroskleroze. 

  • Jei turite miomų ar polipų.  

  • Jei sutrikusi skydliaukės veikla. 

  • Jei esate maitinanti ar nėščia. 

Todėl visada, pirmiausia, rekomenduojame pasitarti su gydytoju ir tik jam leidus pradėti lankytis soliariume. Taip išvengsite didesnių bėdų.

KAIP PASIRINKTI SOLIARIUMŲ STUDIJĄ? 

Saugiam deginimuisi labai svarbu, kad soliariumų studija ir lempos atitiktų visus reikalavimus, o deginimuisi būtų naudojama kokybiška speciali kosmetika. Taip pat svarbu, kad studijoje dirbtų profesionalūs darbuotojai, kurie galėtų pakonsultuoti visais iškilusiais klausimais ir tinkamai parinkti deginimosi laiką pagal kliento odos būklę. Soliariumo darbuotojai taip pat turėtų papasakoti ar parodyti kaip naudotis soliariumu.  

Ne mažiau svarbu ir pati naudojama įranga. Svarbu, kad ji būtų kokybiška, o gamintojai patikimi ir žinomi rinkoje. Nors daugiausiai įrangoje kokybę lemia naudojamos lempos. Jei dvejojate dėl soliariumo studijos kokybės, drąsiai paprašykite reikalavimus atitinkančių sertifikatų, lempų galiojimo laiko ir paskutinio jų keitimo datos. Taip pat galite paprašyti ir Visuomenės sveikatos centro išduoto leidimo vykdyti veiklą. Tuomet būsite užtikrinti ir jausitės saugūs. Atsakinga studija tikrai pateiks visus dokumentus. 

Jei planuojate pasirinktoje soliariumų studijoje lankytis dažniau, vertėtų įsigyti soliariumo abonementą. Dažniausiai soliariumų abonementai siūlomi su didesnėmis nuolaidomis, todėl taip galima sutaupyti. 

Kokybiškas soliariumų paslaugas Kaune siūlo „RS Soliariumas Šilainiuose“, „Grakštuolė “, „Elitsun“. Na, o Klaipėdoje profesionalias soliariumo paslaugas teikia „Elitsun“.  

Šios, soliariumų paslaugas teikiančios, studijos bei salonai siūlo modernią bei saugią įrangą, kokybiškas lempas su specialiais apsauginiais filtrais, kurie puoselėja ir neišsausina odos bei užtikrina tolygų įdegį. Soliariumų darbuotojai suteiks Jums profesionalią konsultaciją, padės rūpimais klausimais, parinks tinkamą deginimosi laiką bei kosmetiką.  

Taigi, norint turėti gražų įdegį, neužtenka tiesiog nueiti į soliariumą. Reikia įvertinti ar degintis soliariume Jums išvis galima. Taip pat rekomenduojama nepiktnaudžiauti apsilankymais soliariume, kad nepakenktumėte odai. Norint greito įdegio - naudokite kremus. Svarbiausia, laikykitės visų saugumo rekomendacijų. Taip ne tik galėsite džiaugtis gražiu įdegiu, bet ir sveikai atrodančia oda.

Atgal