Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

6 svarbiausi dalykai, kuriuos privalai žinoti apie masažą

2019-08-19

6 svarbiausi dalykai, kuriuos privalai žinoti apie masažą

Masažas – yra ypač propaguojama grožio, atsipalaidavimo bei sveikatinimosi paslauga. Tačiau net ir dažnai praktikuojantys šią procedūrą ne visada yra girdėję išties svarbią informaciją. Jeigu mėgstate atlikti masažą namuose antrajai pusei, ketinate ar jau vaikštote į masažus salonuose, o gal planuojate dovanoti procedūrą artimam žmogui, perskaitykite žemiau pateiktus punktus. Tai tikrai aktualu!

 1. Skausmas masažo metu – kiek galima toleruoti?

Nepaisant to, kokį skausmą jaučiate, privaloma apie jį pranešti masažuotojui, kad šis paskirtų tinkamą procedūrą. Dažnai skausmas reiškia ne specialisto klaidas, bet priešingai – praneša apie tai, jog su skaudama vieta reikėtų padirbėti daugiau. Vis dėlto, jeigu jaučiate aštrų ir staigų skausmą, tai nėra teigiamas masažo poveikis. Toleruotinas skausmas – silpnas, bukas pojūtis. Jeigu dvi dienas po masažo jaučiate skausmą, tai yra signalas, jog masažas buvo per stiprus.

2. Kada negalima atlikti masažo?

Jeigu jaučiate silpnumą – tai pirmiausias požymis, jog procedūrą reiktų atidėti kitam kartui. Tačiau egzistuoja ir kitos kontraindikacijos, tokios kaip: aukšta temperatūra, bet kokie uždegiminiai procesai, venų uždegimas bei kiti kraujotakos sutrikimai, pavyzdžiui, venų išsiplėtimas (nebent kitaip nurodo gydytojas), esant bet kokiems odos pažeidimams (bėrimai, karpos, kraujosruvos, pūliniai, grybelis ir t. t.), turint akmenų inkstuose ar tulžies pūslėje, turint išvaržas ar menstruacijų metu. Specialistai taip pat nepataria daryti masažo esant vėžiniams susirgimams, nes didėja tikimybė sergančioms ląstelėms išplisti po visą kūną.

3. Kaip elgtis prieš ir po masažo?

Į masažą rekomenduojama atvykti ne alkaniems, tačiau negalima ir būti ką tik pavalgius – geriausia, jei po paskutinio maitinimosi būtų praėjusios kelios valandos. Po masažo patariama ramiai pagulėti, o geriausia – šiek tiek užsnūsti. Išėjus iš masažo kabineto nepatariama rūkyti, vartoti alkoholį, degintis ar maudytis. Svarbu atkreipti dėmesį, jog vaikams ir žmonėms virš 60-ties metų masažas turėtų būti trumpesnis ir ne toks intensyvus. Po masažo išgerkite puodelį arbatos.

4. Procedūrų kursai

Turbūt pritarsite, jog vienas (ypač – gydomasis) masažas bėdų neišspręs, tad reikalingas visas masažų kursas. Svarbiausia, jog masažų atlikti kiekvieną dieną negalima, nes kūnas nespėja atsigauti. Masažuojantis kiekvieną dieną labiau pakenksite sau, nei padėsite. Geriausia, kai masažas atliekamas kas kelias dienas. Taip pat rekomenduojame išbandyti masažų kompleksą.

Dažniausiai rekomenduojamas 10 masažų kursas, tačiau tik gydytojas ar masažuotojas gali pasakyti, kiek tiksliai masažų reikia. Kartais pakanka 3–4 masažų, dažnai imami 7 masažai, o jeigu prireikia daugiau – juos papildomai skiria gydytojas ar masažuotojas.

Užbaigus kursą reiktų atlikti profilaktinius masažus, kad neatsinaujintų problemos. Geriausia, jeigu profilaktiniai masažai atliekami kartą ar du per mėnesį.

5. Masažas namuose

Turbūt daugelis yra palepinę savo antrąją pusę masapu - švelnūs paglostymai, raumenų paspaudimai skamba nekaltai, tačiau darant masažą ir gerai nežinant, kaip tai reikia atlikti, galima ir pakenkti. Norint padaryti atpalaiduojamąjį masažą apsiribokite paglostymais, itin švelniais raumenų paspaudimais. Venkite stuburo - tai kaulas, o ne raumuo, tad bet kokie veiksmai gali jam pakenkti.

6. Savimasažas

Negaluojant, masažą galite atlikti patys sau. Dažnai pasitaikantis negalavimas – galvos skausmas. Jeigu ne itin stipriai įsiskaudėjo galvą, delnais ar pirštais ties smilkiniais sukite ratus nuo antakių kraštų link ausų. Esant dideliam mieguistumui, švelniais judesiais masažuokite veidą delnais nuo nosies link šonų, o tada – nuo kaktos link pakaušio. Toks masažas tikrai padės pasijusti geriau!

 

Atgal