Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Auskarų vėrimas: viskas ką reikia žinoti

2022-03-28

Auskarų vėrimas: viskas ką reikia žinoti

Auskarai – vieni populiariausių papuošalų. Auskarai įvairiose kūno vietose, įprastai yra mados reikalas. Vienu metu auskarai būna populiarūs tam tikroje vietoje, tačiau apslopus populiarumui, jie tampa populiarūs jau kitoje vietoje. Šiais laikais pasirinkimas kur galima verti auskarus tikrai labai platus – nebeapsiribojama vien ausimis, nosimi, liežuviu, antakiais ar bamba. Dabar auskarus meistrai veria visur kur tik leidžia fantazija. Žinoma, veriant auskarus skirtingose vietose, skausmas jaučiamas taip pat skirtingai, skiriasi ir gijimo laikas.  

Šiame straipsnyje atskleisime visus klausimus, susijusius su auskarų vėrimu:  

  • kaip auskarai gali pabrėžti Jūsų individualumą,  

  • kur veriami auskarai, 

  • kaip pasiruošti procedūrai,  

  • kaip prižiūrėti auskarus po procedūros

  • kaip išsirinkti saloną.

AUSKARAI – NEATSIEJAMA STILIAUS DETALĖ 

Auskarai yra gana universalus papuošalas. Auskarai gali būti tiek išskirtiniu vakarinio įvaizdžio akcentu, tiek kukliai puošti kasdienybėje. Tinkamai juos priderinus, jie gali padėti išryškinti kuriamą įvaizdį. Taip pat auskarai gali padėti išreikšti save išskirtinio stiliaus mėgėjams. Žinoma, kiekvienas auskarų stilių renkasi pagal savo stiliaus suvokimą, įsitikinimus, pajautimą. Tačiau, norint auskarais džiaugtis ilgą laiką, svarbu, kad juos rinktumėtės kokybiškų tauriųjų metalų ir natūralių akmenų. Taip išvengsite ne tik greito nusidėvėjimo, bet ir alergijų.  

Kad auskarai džiugintų, tereikia išsirinkti mėgstamą stilių, progą, aprangą prie kurios derinsite auskarus. Kasdieniai auskarai turėtų būti kuklūs, paprasti. Na, o šventėms rinkitės kuo išraiškingesnius, žėrinčius auskarus.  

Galime drąsiai teigti, jog auskarai yra labai susiję su mūsų asmenybe ir charakteriu. 

KAIP IŠSIRINKTI VIETĄ, Į KURIĄ VERTIS AUSKARĄ?  

Ausys pati populiariausia vieta, į kurią veriami auskarai. Auskarai veriami įvairiose ausų vietose – nuo tradicinės minkštosios ausies dalies iki kremzlinio audinio. Beje ausys turi daugybę taškų, į kuriuos reikėtų vengti pataikyti. Todėl rekomenduojame patiems nesiverti auskarų, o rinktis profesionalų meistrą.  

Norite išsiskirti? Auskarai veido srityje neleis likti nepastebėtiems. Veido srityje auskarai dažniausiai veriami į nosį, antakius, lūpą. Antakiai yra viena pavojingiausių vietų, nes per jį eina labai svarbus nervas, kurį pažeidus gali paralyžiuoti dalį veido. Pasitaiko ir auskarų skruoste bei kitose veido vietose. Taip pat tarp paauglių labai populiaru įsiverti auskarą į liežuvį. Tačiau šioje vietoje įvertas auskaras reikalauja ypatingos priežiūros, nes kyla didelė infekcijų rizika, pasunkėja burnos higiena, gali nuskilti dantys, padidėja dantenų ligų tikimybė. O ką jau kalbėti apie gijimo laiką, kai sunku kalbėti, valgyti labai šaltą ar karštą maistą. 

Taip pat vis dažniau galima pastebėti auskarus įvairiose kūno vietose. Nors auskarai ant kūno gija kur kas ilgiau nei veido srityje, žmonių tai neatbaido. Skausmingiausios vietos yra tos, kuriose yra daugiau nervinių galūnėlių - speneliai, lytiniai organai. Beje auskarai speneliuose gyja net iki pusės metų.Na, o auskarai lytiniuose organuose kelia riziką dėl infekcijų, kyla kraujavimo pavojus bei lytinių santykių metu galimos traumos. Mažiausiai skaudanti kūno vieta auskaro vėrimui yra bamba. Tačiau ši vieta reikalauja ypatingos priežiūros.

Auskarų vertis nerekomenduojama: 

  • Sergantiems ūminėmis ligomis, 

  • Esant sutrikusiam kraujo krešėjimui, 

  • Alergiškiems metalui žmonėms 

  • Nepilnamečiams be tėvų sutikimo 

KAIP PASIRUOŠTI PROCEDŪRAI? 

Nusprendus įsiverti auskarą, viskas ko reikia, tai pasirinkti tinkamą saloną, kur auskarą įvers profesionalus meistras. Prieš veriantis auskarą pasidomėkite ar naudojama sterili vienkartinė įranga. Žirklės, adata, auskarai turi būti išimti iš specialaus sterilaus maišelio su pirštinėmis ir būtinai Jūsų akivaizdoje.  

Kitas svarbus aspektas, kurį reikia atlikti prieš veriantis auskarą - tai pasirinkti kokybiško metalo auskarą. Geriausia jei auskaras būtų iš titano, aukso ar niobio. Venkite auskarų iš balto aukso, taip pat kurių sudėtyje yra nikelio, kobalto, nes šie metalai gali sukelti niežėjimą ir paraudimus.  

KAIP ELGTIS PO PROCEDŪROS? 

Nesvarbu kur įsiversite auskarą - priežiūra yra panaši. Svarbiausia, kuo mažiau liesti ką tik pravertą vietą ir auskarą. Ypač nešvariomis rankomis. Jei vis tik reikia paliesti auskarą, kruopščiai dezinfekuokite rankas. Vertėtų pasistengti, kad tos vietos kuriose įvertas auskaras bent pirmąjį mėnesį kuo mažiau būtų liečiamos ir dirginamos. Stenkitės elgtis kuo atsargiau, kad auskaro nekliudyti, saugokitės smūgių, venkite sporto.  

Meistras, kuris įvers auskarą, rekomenduos Jums priemones prižiūrėti pravertą vietą. Dažniausiai tai būna specialus fiziologinis tirpalas. Juo pravertas vietas reikia valyti du kartus per dieną - ryte ir vakare. Svarbu dezinfekuoti vietą aplink auskarą. Patariama, išvalius vėrimo vietą švelniai pasukioti auskarą, taip išvengsite auskaro įaugimo. Tik nesukiokite auskaro stipriai ir esant sausai vėrimo vietai, nes tai gali stipriai sudirginti.  

Priklausomai nuo auskaro vėrimo vietos, skirsis ir jos gijimo laikas. Gijimo laiką turėtų nurodyti auskarą veriantis meistras. Patartina iki kol nesibaigs gijimo laikas, auskaro neišsiimti. Kad vėrimo vieta užgijusi, galite spręsti iš to, kad išnyksta paraudimas, tinimas, nustoja skaudėti ir nebeišsiskiria skystis. Tuomet galite specialų auskarą pakeisti kitais.  

Taip pat svarbu paminėti, kad vos prasivėrus auskarą, tos vietos negalima šlapinti vandeniu parą. Tačiau vėliau, tekantis vanduo duše iš dalies išvalo nešvarumus ir yra naudingas gijimui. Būtina stebėti, kad ant vėrimo vietos nepatektų šampūno, dušo gelio ir kitų priemonių. 

Labai saugotis reikia jei planuojate maudytis kituose vandens telkiniuose. Rekomenduojama jų vengti bent 6 savaites, kol vėrimo vieta pilnai užgis. Kadangi vandens telkiniai gali sukelti infekcijas, o baseinų vanduo dirginti odą.  

Taigi, alergijų, infekcijų, patinimo ir pūliavimo galima išvengti, jei tik tinkamai prižiūrėsite ir valysite auskaro vėrimo vietą ir patį auskarą.  

Na, o jei vis tik infekcijos ar alerginės reakcijos išvengti nepavyko,  būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Tik jam apžiūrėjus, galima nuspręsti koks turėtų būti tolimesnis gydymas. Nepatariame užsiimti gydymu patiems, taip galite stipriai sau pakenkti ir galiausiai auskarą teks išsiverti visam laikui. Todėl vos tik pajutus niežėjimą, staigų tinimą, stiprų pūliavimą ar kraujavimą, nedelskite. Nes tik paskyrus tinkamą gydymą išsaugosite auskarą bei savo sveikatą.  

KAIP IŠSIRINKTI SALONĄ?  

Jei norite išlikti saugūs ir sveiki bei džiaugtis auskarais ilgus metus, labai svarbu tinkamai pasirinkti kur juos įsiverti. Kaip jau minėjome prieš tai, svarbiausias aspektas, kad salonas, kuriame versitės auskarus, atitiktų visus higienos keliamus reikalavimus: aplinka būtų itin sterili, naudojamos vienkartinės priemonės, darbą atiliktų tik jį išmanantis meistras.  

Renkantis meistrą, atkreipkite dėmesį į jo darbus, atsiliepimus, patirtį. Klauskite draugų ar pažįstamų apie jų patirtį.  

Mes rekomenduojame apsilankyti šiuose salonuose Vilniuje: grožio namuose Elis“ pas kosmetologę Ramunę, „eStilius“ pas kosmetologę Svetlaną, „BOB Salon“ pas kosmetologę Kristiną, grožio salone „Serenada “. Kaune rekomenduojame auskarus vertis grožio studijoje „Vingė“ pas kosmetologę Gintarę, grožio studijoje „DIJO“ pas kosmetologę Vaidą, grožio namuose „V. G. Meimar“, pas Med. kosmetologę Nomedą, „SD plaukų studija“ pas kosmetologę Ramunę.  

Šios meistrės auskarus veria, naudojant aukščiausios kokybės įrangą ir auskarus. Auskarai veriami be šūvio, todėl išsaugomi audiniai bei patiriama mažiau skausmo. Specialistės pakonsultuos Jus visais priežiūros klausimais.

Taigi, auskarų vėrimas yra itin populiari procedūra, kurios populiarumas neblėsta. Tačiau auskaro įsivėrimas turėtų būti apgalvotas ir jam tinkamai pasiruošta. Na, o įsivėrus auskarą - speciali priežiūra privaloma. Jei atliksite viską taip, kaip nurodys meistras, auskarais galėsite džiaugtis ilgus metus, nekeliant pavojaus sveikatai. Pabrėžkite savo individualumą puošniu aksesuaru.  

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO:

Daugiau