Barzdos formavimo tendencijos 2019

2019-08-05

Barzdos formavimo tendencijos 2019

Senais laikais barzda dažniausiai buvo fizinės brandos ir amžiaus ženklas. Ji žymėjo ribą tarp berniukų ir vyrų, taip pat tarp vyrų ir niekuomet nesenstančių dievų. Nusiskutęs barzdą Aleksandras davė pradžią ilgam bebarzdystės laikotarpiui graikų ir romėnų pasaulyje. Tikėtina jog tai buvo nulemta troškimo, kad jo amžinai jauną išvaizdą visi sietų su dievais. Senovės graikų visuomenėje užsiauginti barzdą reiškė užbaigti būseną, kai berniukas teisėtai galėjo tapti vyresniųjų seksualinių pretenzijų objektu. Barzda buvo puiki priemonė leidusi skirstyti žaidynių dalyvius į jaunesnius ir vyresnius.

Be abejonės, dabar viskas pasikeitė, tačiau barzda iki šiol laikoma vyriškumo ženklu. Vis dėlto, nors senovėje niekam nerūpėjo kaip barzda atrodo, kokio ji ilgio ir t. t., šiais laikais vyrams aktualu prižiūrėti veido plaukus, tad barzdos formavimas, kirpimas ir modeliavimas itin svarbi tema, kurią svarbu apžvelgti.

Barzdos formavimo mados

1. Trumpa barzda – šereliai

Ši barzdelė dar kitaip vadinama „penkių dienų barzdą“. Žvelgiant į 1930-uosius, šis kirpimas nebuvo itin populiarus. Priešingai, dauguma didžiavosi ilgomis, vešliomis barzdomis. Šiandien šis skutimosi būdas yra plačiai pripažintas, siejamas su švara ir, tuo pačiu, „blogiuko įvaizdžiu“.

Šis barzdos skutimo variantas, yra laikomas pačiu paprasčiausiu ir tinkančiu visoms veido formoms. Pilnai skusti barzdą užtenka kartą per 1-2 savaites, priklausomai nuo plaukų augimo tempo. Prižiūrėti ją taip pat nėra sudėtinga.

Northumbria universiteto atliktas tyrimas parodė, jog moterys labiausiai linkusios rinktis vyrus su trumpa barzdele, kuri dažniausiai asocijuojasi su „blogiuko įvaizdžiu“. Taip pat būtent todėl daugelyje reklamų, matome vyrus būtent su tokio ilgio barzdelėmis.

2. Ožkos barzdelė

Galbūt skamba kiek nepatraukliai, tačiau prisiminkime aktorių Džonį Depą, kuris šią veido šukuoseną yra puikiai įvaldęs! Ši barzdelė šiais metais itin populiari ir priduoda itin daug žavesio vyro stiliui. Taip pat, pasak ekspertų, tai puiki išeitis tiems, kurie turi keblumų su nepilnai augančia barzda (auga tik tam tikrose vietose). Svarbu atkreipti dėmesį, jog ši barzda labiausiai tinka trumpaplaukiams vaikinams.

Amerikiečiai dažnai juokauja, jog ūsai turėtų būti picos gabalėlio formos.

3. Beardstache

Tai barzda esanti per viduriuką tarp trumpos barzdelės ir ilgos, kitaip dar vadinama šių dviejų hibridu. Ūsai šio modeliavimo variante turi būti ilgesni nei barzda.

Šis stilius taip pat tinka daugumai vyrų, nepriklausomai nuo veido formos. Turint tokią barzdą patariama ją modeliuoti su specialiu vašku bei šukomis. Taip plaukai nesišakos, bus lygūs, prigludę.

4. Trumpoji barzda

Tai trumpoji „pilnos barzdos“ versija bei ilgoji šerelių barzdelės versija. Tai itin universali barzdos modeliavimo forma, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai paprasta, nereikalaujanti daug priežiūros. Tačiau šioje „šukuosenoje“ svarbiausia prižiūrėti besišakojančius plaukelius, todėl čia vėlgi reikėtų naudotis barzdos vašku ar kita formuojančia priemone.

5. Pilna barzda

Galiausiai, pilna barzda yra ta didelė, „riebi“ barzda, iš dalies primenanti Kalėdų senelį. Turint šią barzdą, svarbu labai ją prižiūrėti. Tai sudėtingiausios priežiūros reikalaujantis barzdos tipas, kuris nepriežiūros atveju, atrodys tragiškai!

Štai todėl, norint turėti nepriekaištingą, viliojančią barzdą, būtina lankytis pas barzdaskučius, kurie bent kartas nuo karto padės palaikyti gražią, tvarkingą formą, suteiks patarimų, pamokys kaip teisingai rūpintis veido plaukais namuose.

6. Ūsai

Jei barzda visai Jūsų nevilioja, turime gerų žinių! Šiais metais madingi ūsai! Jie, pasak ekspertų, tinka tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus vyrams.

Jei tikrai nusprendėte, jog auginsite ūsus, turite žinoti, jog 2019-aisiais labai svarbu aiškūs kraštai, tankūs plaukai ir labai tikslus skutimas.

Barzdos priežiūra

Barzda vyrams jau tapo svarbia stiliaus detale, tačiau užauginti vešlią, dailios formos barzdą – nemenkas iššūkis... Tad kaip to pasiekti?

Barzdos plovimas – pirmas žingsnis gražesnės barzdos link

Vyrų barzdą kaip ir odą veikia daugybė veiksnių: dulkės, oro sąlygos, stresas, mityba. Taip pat kaip ir veido oda, barzda pasidengia nešvarumų ar negyvų ląstelių sluoksniu. Ekspertų teigimu, tinkamas barzdos srities valymas – vienas pagrindinių veiksnių, nulemiantis jos būklę. Barzdą valyti reikėtų 1-2 kartus per savaitę, kadangi pernelyg dažnas plovimas gali pašalinti natūralią plaukų apsaugą, juos išsausinti ir susilpninti. Šiai procedūrai specialistai rekomenduoja naudoti barzdos prausiklį, šampūną ar veido šveitiklį. Naudojant šias priemones, masažuojant odą stimuliuosite kraujotaką, o tai teigiamai veikia plaukų augimą.

Barzdos drėkinimas

Norint sudaryti palankias sąlygas barzdai augti, reikia palaikyti tinkamą odos drėgmę bei stiprinti plauką nuo šaknų. Tam galite naudoti drėkinamąjį veido kremą ar kaukes bei barzdos aliejų. Specialistų teigimu, aliejus – tai svarbiausias produktas. Ši priemonė veikia kaip kondicionierius: puikiai išsaugo drėgmę odoje, sustiprina plaukų folikulus bei stabdo odos pleiskanojimą. Specialūs aliejai pamaitina ir suminkština barzdos plaukus. Profesionalai pataria barzdos aliejų tepti per visą jos ilgį, neužmiršti ir po barzda esančios odos.

Barzdos modeliavimas

Tam, kad barzda atrodytų tvarkingai, būtina reguliariai ją šukuoti bei formuoti. Šios srities naujokams ekspertai pataria į pagalbą pasitelkti profesionalų barzdaskutį, kuris padės atrasti ir suformuoti Jūsų veido kontūrams tinkamą barzdos formą. Vieną kartą tinkamai suformavus barzdą, vėliau tai atlikti pačiam bus kur kas paprasčiau. Profesionalai siūlo barzdos stilizavimui namuose pasitelkti barzdos balzamą bei barzdai skirtas šukas. Specialus balzamas padės sušukuoti plaukelius, o veido plaukai optiškai atrodys vešlesni.

Taisyklingas barzdos skutimas

Nors daugeliui atrodo, jog skustis barzdą yra kur kas paprasčiau, ekspertų teigimu tai toli gražu nėra tiesa. Jeigu norite turėti gražiai, švariai nuskustą odą, jie rekomenduoja laikytis svarbiausių skutimosi principų. Prieš skusdami barzdą paruoškite odą pašalindami negyvą odos sluoksnį specialiu veido odos šveitikliu. Taip sumažinsite plaukelių įaugimo ar spuogelių atsiradimo riziką. Norintiems, kad skutimasis būtų sklandesnis ir ne toks skausmingas, į rutiną vertėtų įtraukti aliejų prieš skutimąsi. Juo ne tik nuraminsite, pamaitinsite odą, bet ir sušvelninsite barzdos plaukus, todėl skutimasis bus kur kas paprastesnis. Po skutimosi būtina dezinfekuoti odą, tam puikiai tiks losjonas, balzamas po skutimosi ar kitos dezinfekuojančios priemonės. Taip pat svarbu žinoti, kad skutimasis labai išsausina veido odą, todėl ekspertai pabrėžia, jog būtina reguliariai naudoti drėkinančius veido kremus ar kaukes.

Barzdos kirpimas

Kuo barzda ilgesnė, tuo daugiau priežiūros jai reikia. To nepaneigs niekas...

Barzdos kirpimas, viena iš tokių procedūrų, kuri būtina auginant ilgą, vešlią barzdą, kad ji būtų graži, tvarkinga bei švari. Barberinių, t. y. barzdaskutyklų, Lietuvoje vis daugėja. Jomis gali džiaugtis visi didžiųjų miestų gyventojai.

Brazdos kirpimas Vilniuje, ko gero, lengviausia užduotis! Nes čia barzdos modeliavimo, skutimo, kirpimo paslaugas teikia „712 barbershop“, „Grožio sfera – Stiliaus dirbtuvės“, „Beardland“, „Before“ „Gadrani“, „BonDžeims“, „Fenix grožio studija“, „Hillbilly barbershop“ bei „The Chop Barbershop“. Tad akivaizdu, jog vietų, kur pasigražinti vyrams – apstu.

Visi šie salonai, nors ir teikia barzdos kirpimų paslaugas, yra labai skirtingi tarpusavyje. Skiriasi ne tik interjeras, bet ir filosofija.

Štai, pavyzdžiui, „Beardland“ barberinėje, dirba du vyrukai atvykę iš Afrikos. Kad atvyktų į Lietuvą, jiems teko daug patirti... Jų istoriją galite perskaityti straipsnyje apie tai, kodėl svarbu rūpintis savo barzda.

Ši barzdaskutykla, įsikūrusi Vilniuje ir visoms paslaugoms davė afrikietišką pavadinimą: „Sultan vyrams“, „Afro plaukų kirpimas“, „Basha plaukai“, „Princo kirpimas“ ir t. t. Tad apsilankyti čia, išties įdomi patirtis, kurią gali išbandyti visi vilniečiai bei miesto svečiai.

Barzdos auginimas. Patarimai tiems, kuriems ji neauga!

Kai vieniems vyrams barzda auga be didesnių pastangų ir kartais net tampa kliuviniu, kiti vargsta bandydami užsiauginti bent solidžią barzdelę ir kaltina gamtą dėl to, jog jiems nelemta turėti vešlios barzdos. Tačiau yra keli metodai, kurie skatina barzdos augimą, tad galbūt jie padės Jums.

  • Kartą per savaitę nušveiskite veido odą

Bent kartą per savaitę rekomenduojama gerai nušveisti veido odą. Negyvų odos ląstelių pašalinimas skatina naujų plaukų augimą. Taip pat galima naudoti ir kosmetinę veido kaukę. 

  • Palaikykite veido odos švarą

Ryte ir vakare nuprauskite veidą šiltu vandeniu. Galite naudoti ir prausiklį. Švari oda skatina mažų plaukelių augimą.

  • Naudokite drėkinamąjį veido kremą

Nepamirškite drėkinti veidą. Juk kaip ir dirvoje daržovės, taip ir barzda, geriau auga drėgnoje terpėje. Geriausia naudoti drėkinamąjį veido kremą, turinti eukalipto. Jokiu būdu negalima naudoti kremo, kuris turi alkoholio. Alkoholis ne drėkina, o sausina odą.

  • Pašalinkite įaugusius plaukelius

Į odą įaugęs barzdos plaukas neleidžia išdygti naujiems plaukeliams aplink jį, todėl įaugusius plaukus reikėtų šalinti.

  • Pailsėkite

Miegas naudingas ne tik jums, bet ir jūsų barzdai. Barzda augs kur kas geriau, jei būsite pilnai išsimiegojęs.

  • Venkite streso

Tyrimais įrodyta, kad stresas ir bet kokios neigiamos emocijos mažina plaukų augimą, tas pats galioja ir barzdai. Jei jaučiate stresą, užsiimkite sportu. Sporto pratimai gerina kraujo cirkuliaciją veido srityje, o tai skatina barzdos augimą.

  • Stenkitės gauti kuo daugiau vitamino B7

Kaip žinia, vitaminas B7 yra atsakingas už sveikus plaukus, tvirtus nagus ir kitus estetinius dalykus žmogaus kūne. Tad stenkitės į savo racioną įtraukti daugiau produktų, turinčių vitamino B7, arba įsigykite maisto papildų su šiuo vitaminu. Daugiausiai vitamino B7 yra mielėse, inkstuose, taip pat kiaušinio trynyje, kukurūzuose, avižinėse kruopose, žirniuose, jautienoje, piene, šokolade, grybuose.

  • Eukaliptas

Ši medžiaga yra labai naudinga plaukų augimui. Galite naudoti veido kremą, kaukę ar kitas priemones, kurių sudėtyje yra eukalipto, tačiau reikėtų vengti gryno šios medžiagos aliejaus – galite sukelti odos sudirginimą ar net uždegimą. Taigi geriau rinktis ne gryną eukaliptą, o priemones, kurių sudėtyje galima rasti šios medžiagos. Tam tikri aliejai skatina barzdos augimą – simondsijų, vynuogių sėklų, amlos ir kt. Dažnai šios medžiagos yra naudojamos barzdos aliejų ir balzamų gamyboje, todėl geriausia naudoti barzdos auginimui subalansuotus produktus su tinkamais ingredientais. Beje, pradėjus auginti barzdą galite susidurti su odos perštėjimu. To priežastis yra išsausėjusi veido oda – pradėję augti barzdos plaukai yra itin aštrūs ir dirgina bei sausina odą. Geriausias perštėjimo problemos sprendimas yra jau minėti barzdos aliejai, kurie ne tik puoselės ir suminkštins aštrius barzdos plaukus, bet ir apsaugos bei maitins odą.

  • Testosteronas.

Šis hormonas natūraliai gaminamas mūsų organizme, turi daug įtakos plaukuotumui, o jei konkrečiai šiuo atveju – barzdos augimui. Dėl tam tikrų veiksnių jo koncentracija organizme gali būti sumažėjusi, o to mums nereikia. Kaip padidinti testosterono kiekį? Sportuokite. Intensyvios treniruotės gerina metabolizmą ir didina testosterono koncentraciją. Turite antsvorį? Atsikratykite jo. Didėjantis antsvoris mažina testosterono koncentraciją. Puikiai pravers jau minėtos treniruotės. Nepamirškite gerai išsimiegoti ir pailsėti – miego metu organizmas atsistato į normalią būseną, yra sureguliuojama hormonų pusiausvyra. Juk visi puikiai žinome, kad geriausia miegoti 7-8 valandas.

  • Rūkymas.

Apie šio žalingo įpročio žalą žinome visi, tačiau kaip rūkymas lemia barzdos augimą? Rūkymas sumažina organizmo galimybę pasisavinti reikiamas medžiagas. Nikotinas taip pat blogina kraujotaką, kuri tiesiogiai susijusi su maitinamųjų medžiagų bei dėguonies tiekimu plaukams.

Barzdos formavimas Vilniuje

Vilniuje atsidarė pirmoji barberinė Lietuvoje, tad ne nuostabu, jog nuo pirmosios barzdaskutyklos įkūrimo, čia jų atsidaro dar daugiau! Dabar vilniečiai gali džiaugtis tokiomis barzdaskutyklomis kaip: „712 barbershop“, „Grožio sfera – Stiliaus dirbtuvės“, „Beardland“, „Gadrani“, „BonDžeims“, „Fenix grožio studija“, „Hillbilly barbershop“ bei „The Chop Barbershop“.

Išbandykite visas! Juk tik taip atrasite tai, kas iš tiesų Jums patinka!

Barzdos formavimas Kaune

Kaune, viena geriausių vietų susitvarkyti barzdą vyrams – salonas „Before“. Čia paslaugų paketas išties platus: nuo manikiūro bei pedikiūro iki barzdos formavimo paslaugų. Tad iš tiesų, čia vyrai gali ne tik apsikirpti, sumodeliuoti barzdą, bet ir pasidaryti dailų, vyrišką manikiūrą ar pedikiūrą. Juk nepamirškime, kad dabar džiaugiamės vasara! Tai gražių, tvarkingų nagų metas!

 

Barzdos formavimo tendencijos nuolatos keičiasi, tačiau veido plaukų priežiūros procedūros, patarimai kaip užsiauginti barzdą – ne. Tad tai aukso verti patarimai bei rekomendacijos, kurios niekuomet nesensta! Na, o barzdos formavimo, modeliavimo bei kirpimo tendencijos nors ir keičiasi kasmet, tačiau didžioji dalis madų, išlieka tokie patys ar panašūs. Vis dėlto visų svarbiausia išlikti savimi bei atrasti savo barzdos stilių, kuris labiausiai tinka prie Jūsų įvaizdžio ir veido formos.

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: