Holistinis masažas - poilsis visam kūnui

2019-07-25

Holistinis masažas - poilsis visam kūnui

Masažo nauda yra nenuginčijama, o pačios procedūros ištakos siekia pačius seniausius laikus. Jau senovėje žmonės žinojo, kad masažo pagalba galima nuraminti mintis, atsipalaiduoti, gydyti kūną, sumažinti skausmus. Iki šių dienų atsirado daugybė skirtingų masažo rūšių - taškinis masažas, hidromasažas, gydomasis, klasikinis, holistinis masažas ir kiti. Masažai dažniausiai atliekami rankomis, tačiau kartais pasitelkiami ir tam skirti aparatai, taip pat dažnai naudojami masažiniai aliejai, kurie padeda pasiekti dar geresnių rezultatų.  Masažai naudingi bet kurio amžiaus žmogui. Tiek vaikams tiek suaugusiems masažas padeda atsipalaiduoti bei suaktyvinti kraujotaką, limfinę sistemą, sustiprina imunitetą bei pagerina bendrą savijautą ir laikyseną.  

Holistinis masažas - kas tai?  

Holistinis masažas puiki viso kūno atsipalaidavimo procedūra. Pats žodis holistinis reiškia apimantis viską, sujungiantis atskirus veiksmus į visumą.  

Kasdien mes dažniausiai ilgą laiką praleidžiame vienoje pozicijoje – stovime ar sėdime darbe. Mūsų kūnas patiria nuolatinį disbalansą, todėl turime padėti jam atsistatyti. Be to, nuolatinė įtampa, skubėjimas ir darbo krūviai kenkia ir mūsų nervinei sistemai, o būtent holistinis masažas padeda atstatyti ne tik kūno, bet ir minčių pusiausvyrą.  

Viso kūno holistinis masažas atliekamas rankomis sutelkiant mintis į žmogų, kuris yra tuo metu masažuojamas. Masažas susideda iš kelių skirtingų technikų, kurios apjungiamos ir savaip padeda atskiroms kūno dalims. Atpalaiduojama veido, kaklo, stuburo sritis, o masažas užbaigiamas ties pėdomis. Veikiami tam tikri taškai.  

Iš dalies masažo meistras tampa ir terapeutu, kuris stengiasi atpalaiduoti ne tik kūną, bet ir  Jūsų mintis. Šio masažo metu galite išsirinkti mėgstamą muziką ar eterinio aliejaus kvapą, tai padės lengviau atsipalaiduoti ir jaustis jaukiai. Gilus atsipalaidavimas yra holistinio masažo tikslas, tai tarsi meditacija.  

Holistinis masažas dažniausiai trunka apie 2 val., jo metu ne tik masažuojamas ir atpalaiduojamas kūnas, bet dažnai klientai palepinami ir vonele kojoms bei raminančia arbata po seanso. Svarbu iš karto po masažo neskubėti, o pasėdėti, pamedituoti ir leisti kūnui visiškai atsipalaiduoti.  

Holistinio masažo nauda  

Holistinio masažo metu organizmas išskiria endorfinus. Būtent endorfinai padeda nusiraminti, jaustis laimingiems, stiprina mūsų imunitetą. Endorfinai dažnai vadinami laimės hormonais. Todėl šis masažas puiki priemonė atsipalaiduoti emociškai pavargusiems žmonėms. 

Holistinis masažas puikiai tinka tiek suaugusiems tiek vaikams. Jo poveikis nenuginčijamas:  

  • Pagerėja kraujotaka, organizmas geriau aprūpinamas deguonimi. Be to, pagerėjus kraujotakai organizmas lengviau aprūpinamas naudingomis maistinėmis medžiagomis.  

  • Suaktyvinamas ir pagerinamas limfinės sistemos darbas. Aktyvesnis jos veikimas padeda greičiau ir efektyviau pašalinti susikaupusius toksinus iš organizmo.  

  • Sumažinami spazmai, padeda išvengti mėšlungio.  

  • Pagerėja sąnarių lankstumas.  

  • Sumažina nugaros skausmus, ypatingai juosmens srityje. 

  • Padeda atpalaiduoti raumenis po įtempto darbo, aktyvaus sporto.  

  • Gerina virškinimo sistemą.  

  • Didina odos elastingumą. 

  • Pagerina miego kokybę.  

  • Sumažina celiulitą.  

Holistinis masažas vaikams padeda lavinti atmintį, pojūčius, sustiprinti imunitetą, o derinant kartu su kineziterapija padeda koreguoti laikyseną.  

Masažas rekomenduojamas visiems, o ypatingai tiems, kurie dažnai jaučiasi emociškai pavargę, patiria stresą. Kadangi holistinis masažas savotiška terapija. O masažo metu naudojami eteriniai aliejai sustiprina pojūčius ir padeda greičiau atsipalaiduoti.  

Nors po pirmojo seanso tikrai pajusite teigiamus pokyčius, vis tik rekomenduojama rinktis 5 – 10 seansų. Atlikus visą masažų kursą po to rekomenduojama apsilankyti kartą per mėnesį, kad poveikis būtų nuolatinis. 

Šiuolaikiniam žmogui kartais tiesiog reikia sustoti ir viską pamiršti, o masažas tam puikiausia priemonė. Tai tarsi magija, kuri padeda sugrąžinti jėgas, atgaivina mintis ir pagerina nuotaiką.  

  

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: