Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Kaip tinkamai rūpintis sausa oda?

2019-11-22

Kaip tinkamai rūpintis sausa oda?

Sausa oda - dažna problema, su kuria susiduria įvairaus amžiaus moterys ir vyrai. Išsausėja ir tampa jautri ne tik veido, bet ir viso kūno oda. Tačiau vienais atvejais oda būna tik sausa ir greitai ši problema dingsta, o kitais atvejais oda yra išsausėjusi ir jai reikia atidesnės priežiūros. Todėl norime Jums papasakoti, kaip atpažinti tikrai išsausėjusią odą ir kaip ją prižiūrėti.  

Odos sluoksniai 

Dažniausiai sunerimstame tik tada, kai tai jaučiame ir matome. Sakome, kad oda išsausėjo, kai ją tempia nuprausus vandeniu, kai ji pleiskanoja ar niežti. Tačiau odos išsausėjimas nėra tik išorinė problema. Pirmiausiai turėtumėte žinoti, kad odą sudaro net trys sluoksniai. Viršutinis odos sluoksnis – epidermis. Epidermis tai tarsi odos apsauginis barjeras. Jis nėra skaitomas tikrąja oda. Epidermis nuo tikrosios odos skiriamas sienelės. Praėjus tam tikram laikui viršutinis odos sluoksnis suragėja, atsiskiria ir pasikeičia nauju sluoksniu. Dėl šios priežasties viršutinis odos sluoksnis skirtingose kūno vietose gali būti plonesnis ar storesnis.  

Po epidermiu eina tikrosios odos sluoksnis, kuris vadinamas derma. Dermoje esantys lipidai padeda sugerti ir išsaugoti drėgmę. Šiame sluoksnyje išsiraizgiusios kraujagyslės bei limfinė sistema, kurios aprūpina epidermio sluoksnį drėgme bei įvairiomis naudingomis medžiagomis. Dermoje pagrindinį vaidmenį atlieka fibroblastai. Dermos sluoksnyje daug kolageno ir elastino.  

Hipoderma – tai kitaip dar vadinamas riebalinis odos sluoksnis. Jame kaupiasi maistinės medžiagos, vyksta odos termoreguliacija. Jei riebalų organizme per daug, būtent hipodermoje susidaro celiulitas. Hipodermoje išsidėstęs kapiliarų, nervų, kraujagyslių ir limfinės sistemos tinklas.  Visa kita užpildo riebalinis sluoksnis.  

Kas sukelia odos išsausėjimą?  

Vasarą odos išsausėjimą gali įtakoti saulės spinduliai, sūrus vanduo, vėjas, smėlis. Na, o žiemą šaltis, žvarbus vėjas, sausas šildomų patalpų oras. Taip pat odos išsausėjimą gali įtakoti organizmo vidiniai procesai, prasta mityba, per mažai vandens, vitaminų trūkumas ir žinoma, amžius. Oda gali išsausėti ir sergant tokiomis ligomis, kaip skydliaukė, cukrinis diabetas, virškinimo ar nervų sistemos ligos, įvairios odos ligos. Be viso to, odą galite išsausinti, jei maudotės po itin karštu dušu, dažnai naudojate muilą ar dušo želė, kurių sudėtyje mažai natūralių ingredientų.  

Dėl visų šių priežasčių oda gali išsausėti. O išsausėjusi oda netenka savo grožio bei sukelia nemažą diskomfortą. Kuo oda sausesnė, tuo labiau ją niežti, ima pleiskanoti, tampa šiurkštesnė, gali atsirasti nedidelių įtrukimų, žaizdelių. Be to, išsausėjusi oda jautriau reaguoja į įvairius išorės dirgiklius.  

Sausa oda - ką daryti?  

Yra išskiriami trys skirtingi odos tipai – sausa, mišri, riebi. Sausa oda dažniausiai vadinama ir jautria. Sausa oda turi tam tikrus požymius - ji daug jautresnė, labiau reaguoja į įvairius dirgiklius iš aplinkos. Kuomet oda sausa, hipodermoje riebalinio sluoksnio lieka itin mažai. Taip yra todėl, kad sausoje odoje atsiranda sebumo trūkumas. Sebumą išskiria riebalinės liaukos, kurios yra hipodermos sluoksnyje. Dėl to, kartais net ir iš pažiūros riebi oda iš tikrųjų yra sausa.  

Kai kuriais atvejais galima džiaugtis, kad oda yra sausa. Juk šio tipo moterys gali džiaugtis, kad jos dažniausiai neatsiranda spuogų, poros taip greitai neužsikemša. Vis dėl to, sausa oda turi ir trūkumu, kurių nenori nei viena. Sausa oda greičiau suglemba, tampa mažiau elastinga, taip pat daug greičiau išryškėja raukšlelės.   

Kaip rūpintis sausa oda?  

Jei esate sausos odos savininkė rekomenduojame ją valyti ją specialiu makiažo valikliu ar švelniu pieneliu. Būtent tokios priemonės padės ne tik nuvalyti nešvarumus, bet pridrėkins, pamaitins ir suminkštins odą.  

Sausą odą rekomenduojame šveisti bent 2 kartus per savaitę, jei įmanoma, 3. Kuomet pašalinamas negyvos odos sluoksnis, oda pati pakankamai greait1ai atsinaujina. Tačiau jei neatliekate pilingo, galite tiesiog apsunkinti odą ir negalite visų reikiamų maitinamųjų ir drėkinamųjų medžiagų. Jei tik yra galimybė būtinai apsilankykite kartą ar du per mėnesį pas kosmetologę profesionaliam veido valymui 

Vakare, kuomet atliksite odos šveitimą, rekomenduojame ją pirmiausiai nuvalyti toniku. Tonikas padeda puikiai pašalinti likusius nešvarumus bei paruošia odą. Po odos šveitimo ją būtinai pamaitinkite. Pirmiausiai sudrėkinkite natūraliu levandų, rožių žiedų hidrolatu. Tuomet tepkite serumą, idealu, jei jo sudėtyje būtų vitamino E, kuris itin reikalingas odai. Po serumo tepkite maitinantį arba drėkinantį veido kremą. Taip pat galima pirmiausiai palepinti veidą kauke. Rinkitės stipriai drėkinančią, maitinančią, su hialuronu. Oda gaus visų reikiamų medžiagų, atrodys gaivesnė  ir drėgnesnė.  

Sausos odos priežiūrai ypatingai tinka įvairūs natūralios sudėties aliejai. Patys tinkamiausi sausai odai yra rožių žiedų, kokosų ar migdolų aliejai. Prieš tepant aliejų rekomenduojame sudrėkinti odą, idealu hidrolatu. Tuomet aliejus lengviau įsigers ir oda bus efektyviau pamaitinta.  

Jei sausa viso kūno oda, iš karto po dušo pamaitinkite ją maitinančiu, riebesniu kūno kremu, losjonu ar aliejumi. Prausimuisi rinkitės natūralesnės sudėties priemones, idealiai tiktų dušo aliejus. Jis ne tik nuprausia, bet ir pamaitina odą.  

Dehidratuota oda  

Sausa oda ne visuomet gali reikšti tik odos tipą. Dėl tam tikrų priežasčių odos išsausėjimas gali būti laikinas. Taip nutinka tuomet, kai organizmui trūksta skysčių, dėl ligos, saulės ar soliariumo žalos. Išsausėjusi oda ima pleiskanoti ir luptis, gali tapti tuo metu jautresnė.  

Išsausėjusi oda vienu metu gali būti ir riebi, kadangi ji stengiasi išsaugoti kuo daugiau drėgmės, išskiria daug sebumo. Būtent dėl šios priežasties oda gali tapti riebesnė nei įprastai, blizgėti, tačiau sausumas taip pat niekur nedings. O dėl per didelio kiekio išskiriamo sebumo gali užsikimšti poros, atsirasti spuogų, bėrimų.  

Kaip rūpintis dehidraduota (išsausėjusia) oda?  

Žinoma, pirmiausiai turite sužinoti priežastį, kodėl oda išsausėjo, ko trūksta Jūsų organizmui ir imtis visų priemonių, kad atstatytumėte drėgmės kiekį.  

Išsausėjusią odą valykite miceliniu vandeniu. Taip pat tiks ir aliejinio pagrindo makiažo valikliai. Labai svarbu odą nuvalyti kruopščiai, kad neliktų nešvarumų ir poros nesikimštų dar labiau.  

Po to odą nuprauskite vos šiltu vandeniu ir švelniu prausikliu.  

Po odos nuvalymo ir prausimo atgaivinkite ją toniku. Jis padės pašalinti ir likusius nešvarumus, paruoš odą drėkinančioms priemonėms.  

Naudokite kelis skirtingus kremus. Vieną tai zonai, kuri yra riebi. Dažniausiai tai vadinama T zona – kakta, nosis ir smakras. O išsausėjusias vietas tepkite intensyviai drėkinančiu kremu.  

Kaip apsaugoti odą nuo išsausėjimo?  

Tam, kad oda neišsausėtų, reikia kasdien ja rūpintis visapusiškai. Žiemą mūvėkite pirštines, pamaitinkite jas riebiu kremu, tepkite veidą kremu, saugančiu nuo šalčio, venkite didelio temperatūrų skirtumo, rečiau lankykitės soliariume, gerkite pakankamai vandens ir rinkitės sveikesnius produktus. Mityba taip pat atlieka svarbų vaidmenį. Įtraukite daugiau riebesnių produktų - avokadų, kiaušinių, riebios žuvies, nerafinuoto aliejaus, riešutų. Naudokite papildus, kuriuose yra B, A, E, C grupės vitaminų.  

Odą veikia ir šaltuoju sezono metu ypatingai sausas oras patalpose. Todėl naudokite drėkintuvą. Odai naudokite drėkinančius kremus, tačiau nepamirškite taisyklės, kad po to reikėtų palaukti apie 30 min. prieš išeinant į lauką.  

Nepamirškite ir įvairių procedūrų. Bent kartą per mėnesį apsilankykite viso kūno šveitimo procedūroje, po to pasilepinkite masažu su aliejais. Kartą ar du per mėnesį apsilankykite pas kosmetologę profesionaliam veido valymui. Išbandykite drėkinančias veido procedūras. Tik tinkama ir kompleksiška odos priežiūra neleis jai išsausėti, ji atrodys gyvybinga, skaisti ir jaunesnė.  

Atgal