Nagų forma: kokia tinkamiausia Jums?

2019-10-23

Nagų forma: kokia tinkamiausia Jums?

Ar kada pagalvojote, kokią įtaką rankų išvaizdai daro nagų forma? Atrodo, juk nieko ypatingo čia nėra. Tačiau nagų forma gali labai pakeisti rankas. Pirštai priklausomai nuo nagų formos gali atrodyti trumpesni, ilgesni, plonesni ar storesni. Tinkama nagų forma be galo svarbi. Žinoma, dažniausiai nagučių meistrės pačios parenka Jums nagų formą. Jos mato, kas Jums tinkama, o kas ne. O Jūs ar žinote, kokia nagų forma tinkama Jums? 

Ovalo formos nagai

Ovalo forma gaunama dilde nagus dailinant iš visų pusių. Tokią formą išgauti prireiks laiko ir susikaupimo. Labai svarbu nagų nenudildyti per daug, kad forma išliktų tvarkinga ir graži. Be to, per daug nudildžius, ovalo forma gali tiesiog pavirsti į migdolo formą. 

Ovalo forma tinkamiausia toms, kurių nagai šiek tiek ilgesni. Turinčioms trumpus nagus šios formos geriau nesirinkti, nes pirštai atrodys trumpesni. Jei vis tik norite būtent ovalo formos nagų, rekomenduojame prisiauginti nagučius geliu. Tuomet meistrė galės išpildyti visus Jūsų norus. 

Kvadratinio ovalo formos nagai

Kvadratinio ovalo nagų formą suformuoti visiškai nesudėtinga. Tereikia nagus pradėti dildyti taip, kaip tai darote norėdamos išgauti kvadrato formą. Tačiau šonai turi likti ne kampuoti, o šiek tiek užapvalinti. 

Tokia forma puikiausiai tinka tiek trumpiems, tiek ilgiems nagams. Tai turbūt viena universaliausių formų, kurią galima pritaikyti kiekvienai. Prancūziškas manikiūras puikiai atrodo ant šios formos nagų. 

Migdolo formos nagai 

Migdolo formos nagai nuo ovalo formos nagų skiriasi labiau nudildytais kraštais. Priekis šiek tiek smailesnis, tačiau pats galiukas išlieka šiek tiek bukas. Forma turėtų priminti migdolo riešutą. 

Migdolo formos nagai tinkamiausi toms, kurios turi ilgus nagus. Trumpų nagų savininkėms šios formos išgauti tiesiog nepavyks. 

Apvalios formos nagai

Apvali nagų forma turbūt pati paprasčiausia ir reikalaujanti mažiausiai priežiūros. Ją išgauti visiškai nesudėtinga. Nagai dildomi išlaikant nedidelį linkį. Tokia forma tiks net ir trumpiems nagams, o nulūžus nagui visiškai nereikės pergyventi. Nulūžusio nago formą pakoreguosite be vargo. Tokiai nagų formai labai tinka prancūziškas lakavimas. Apvali nagų forma puikiai tiks ir moterims, kurių nagai platūs, ypač jei nago plokštelė platesnė nei nago galiukas. 

Kvadrato formos nagai

Nagų formos formavimas visiškai nesudėtingas. Nagų kraštai tiesiog nudildomi tiesiai. Tai be vargo padarysite įprasta dilde. Tačiau kvadrato formos nagai dažniau lūžta, ypatingai aštrūs jų kampučiai. 

Kvadrato formos nagai labiausiai tinka trumpesniems arba vidutinio ilgio nagams. Tačiau jei Jūsų rankų pirštai kiek platesni, šios formos derėtų vengti. Kvadrato forma optiškai dar labiau pastorins Jūsų pirštus. 

Smailios formos nagai 


Ar pastebėjote, kad tokios formos nagus nešioja tik tos moterys, kurių nagai priauginti? Taip yra todėl, kad smailią formą išgauti natūraliems nagams per daug sudėtinga. Taip yra todėl, kad smailūs nagai reikalauja išskirtinio dėmesio, didesnė tikimybė, kad nulūš. Todėl ši forma idealiausia tik toms, kas mėgsta geliu priaugintus nagus. 

Kvadratiniai smailios formos nagai

Tai nagų forma, kuri šiek tiek primena kvadrato formą. Tačiau esminis skirtumas - nagų krašteliai užavalinami, o viršus paliekamas visiškai tiesios formos. Nagai kraštuose atrodo tarsi apvalėjantys, tačiau pats galiukas išlieka kvadrato formos. 

Tokia nagų forma puikiai tinka ilgiems ir trumpiems nagams. Tačiau dažniausiai šią formą renkasi ilgesnių nagų savininkės. 

Patarimai, kaip prižiūrėti nagus

Norint džiaugtis bet kokia nagų forma, pirmiausiai reikėtų pasirūpinti, kad jie būtų sveiki. Tik sveiki ir tvirti nagai atrodys puikiai. Tad ką reikėtų daryti, kad juos sustiprintumėte? 

Nagų kremas ir aliejukas. Kasdien bent po kelis kartus rankas ir nagus tepkite drėkinančiu kremu. Taip pat nepamirškite palepinti ir nagų odelių. Taip nagus pamaitinsite reikiamomis medžiagomis, sudrėkinsite juos. Taip pat tepdamos kremu pamasažuokite rankas ir nagus, suaktyvinsite kraujotaką bei pagerinsite medžiagų įsisavinimą. Beje, patariame rankų kremą naudoti ir po indų plovimo ar kito ilgesnio sąlyčio su vandeniu. Rankų kremu rekomenduojama tepti rankas ir nagus net ir prieš maudymąsi. 

Guminės pirštinės. Žinome, kad dažniausiai moterys vengia mūvėti gumines pirštines, kai užsiima namų ruošos darbais. Tačiau jei valote namus agresyvesnėmis cheminėmis medžiagomis, neišvengiamai kenkiate nagams, jų struktūrai ir rankų odai. Todėl labai rekomenduojame išsiugdyti įprotį mūvėti pirštines. Be to, kenkia ne tik cheminės medžiagos, bet ir nuolatinis drėkinimas. Dėl to nagai suminkštėja, greičiau lūžta, taip pat daug greičiau atšoka lakas. 

Dildė. Nagų kirpti žirklutėmis nerekomenduojame. Tam naudokite specialią dildę ir esant reikalui padailinkite ja nagų formą. Kerpant žirklėmis nagai susilpnėja, gali pradėti sluoksniuotis. Tik labai svarbu prisiminti, kad nagų jokiais būdais negalima dildyti iš karto po mirkymo. Nagai tuomet bus labai minkšti. Todėl dildant drėgnus nagus galite stipriai juos pažeisti. Nagų formą dailinkite tik tuomet, kai nagai visiškai sausi. 

Poilsis. Nagams taip pat reikia poilsio! Ilgalaikis gelinis lakavimas tikras išsigelbėjimas šiuolaikinei, visur skubančiai moteriai. Tačiau bent kartais nagai turi pailsėti ir būti nelakuojami. Nagučių meistrė turėtų pastebėti, kada Jūsų nagams reikalinga pertrauka nuo lakavimo. 

Mityba. Kaip ir odos, plaukų, taip ir nagų grožis pirmiausiai prasideda iš vidaus. Todėl būtinai peržiūrėkite savo mityba. Į savo maisto racioną įtraukite kuo daugiau maisto produktų, kuriuose gausu kalcio ir vitamino D. Šios medžiagos reikalingos normaliam nagų augimui. 

Dezinfekcija. Jei manikiūrą atliekate pati sau namuose, būtinai dezinfekuokite įrankius ir stenkitės laikyti juos uždarame inde. Taip ant jų nepateks nešvarumų ir mikrobų. 

Nagai - ne įrankis. Nors nagai atrodo ir stiprūs, tačiau nenaudokite jų kaip įrankių atidaryti indeliams, nulupti lipdukams ar etiketėms. Deja, tokie pasinaudojimai nagais gali baigtis liūdnai. Jūs galite stipriai pažeisti nagus tiek iš vidaus, tiek iš išorės.

Kramtymas. Pasistenkite nekramtyti, nelupinėti nagų odelių ir nagų. Taip galite juos pažeisti mechaniškai. Jei ant nagų atsiras griovelių, tai bus tarsi atvira žaizda, kur be vargo gali pakliūti bakterijos. 

Nulūžęs nagas. Jei Jums įskilo ar nulūžo nagas, būtinai tai sutvarkykite. Jei įmanoma, nagą galima sutvarkyti geliu. Tačiau jei nagas nulūžo visiškai, tiesiog dilde pakoreguokite jo formą. 

Karštas vanduo. Rekomenduojame vengti rankų mirkymo labai karštame vandenyje. 

Nagų lako šalinimas. Jei Jums atliktas ilgalaikis gelinis lakavimas, jokiais būdais nebandykite nukrapštyti seno lako aštriais įrankiais. Taip galite stipriai pažeisti nago plokštelę. Na, o jei nagai nulakuoti paprastu laku - naudokite beacetonį nagų lako valiklį. 

Rūpinkitės savo nagų sveikata! Tik tuomet, kai nagai bus sveiki ir tvirti, galėsite džiaugtis norima forma ir dizainu. 

 

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: