Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Nugaros skausmas: viena iš profilaktinių priemonių - įvairių tipų nugaros masažai

2023-08-24

Nugaros skausmas: viena iš profilaktinių priemonių - įvairių tipų nugaros masažai

Nugaros skausmas – viena opiausių šio amžiaus žmonių sveikatos problemų. Technologijų žmonės didžiąją dalį dienos praleidžia biuruose, prie rašomojo stalo. Sėdėjimas kėdėje trunka valandų valandas: net 65–70 proc. biuro darbuotojų darbo dieną praleidžia sėdėdami, o pusė jų sėdi nepertraukiamai. 

Ilgas sėdėjimas lemia ir nugaros skausmus. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad fizinį darbą dirbantys žmonės nesiskundžia nugaros skausmais: didelė nugaros apkrova, pavyzdžiui, kilnojant sunkius daiktus taip pat sukelia stiprius nugaros skausmus. Tyrimų duomenimis, apie 60 proc. žmonių tam tikru dažniu patiria nugaros skausmus. Amerikiečių statistika – dar labiau stulbinanti: maždaug 80 proc. amerikiečių yra patyrę nugaros skausmus.  

Pagrindinės priežastys, dėl kurių padidėja stuburo krūvis bei įtampa - netaisyklinga sėdėsena ant kėdės ar automobilyje, netaisyklinga laikysena, netinkama padėtis keliant sunkius daiktus, miegas ant netinkamo čiužinio, fizinio aktyvumo trūkumas, per intensyvus krūvis sportuojant. 

Kas sukelia nugaros skausmą? 

Nugaros, o ypač apatinės jos dalies skausmas – dažna apsilankymų pas medikus priežastis. Anot Nacionalinio neurologinių sutrikimų ir insulto instituto, nugaros skausmas yra dažniausiai su darbu susijusi negalia. Ūmus nugaros skausmas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, o lėtiniu jis laikomas tuomet, kai trunka ilgiau negu tris mėnesius. 

Labiausiai tikėtina, kad nugaros skausmas pasireiškia 30–50 m. žmonėms. Skausmas iš dalies atsiranda ir dėl organizme senstant vykstančių pokyčių. Senėjant tarp stuburo slankstelių sumažėja skysčio kiekis. Tai reiškia, kad tarpslanksteliniai diskai tampa labiau dirginami. Tad stuburo masažas gali padėti sušvelninti nemalonius pojūčius ir skausmą. Taip pat metams bėgant prarandamas ir raumenų tonusas, dėl kurio kyla didesnė tikimybė susižeisti. Štai kodėl stiprinant nugaros raumenis ir taisyklingai keliant sunkesnius daiktus, darbus atliekant išlaikant taisyklingą kūno padėtį ir kt. galima išvengti nugaros skausmo. 

Tyrimai, susiję su nugaros skausmu 

Daugelis gydytojų, nustatinėdami, kurioje konkrečiai nugaros dalyje jaučiate skausmą, atlieka fizinius tyrimus. Įvairūs tyrimai taip pat padeda nustatyti, ar skausmas turi įtakos jūsų judesių spektrui. Gydytojas gali patikrinti jūsų refleksus ir organizmo atsaką į tam tikrus pojūčius. Tai leidžia ištirti, ar nugaros skausmas veikia jūsų nervinę sistemą. Jei, apart nugaros skausmo, nėra kitų simptomų, gydytojas, prieš siųsdamas tolesniems tyrimams, tikriausiai kelias savaites stebės jūsų būklę. 

Į situaciją rimčiau pažvelgti prireiks, jei nugaros skausmą lydės tam tikri simptomai – įvairūs žarnyno veiklos sutrikimai, silpnumas, karščiavimas, svorio sumažėjimas ir kt. Jei nugaros skausmas nepraeina ir po įvairių procedūrų namuose, gydytojas taip pat gali skirti išsamesnius tyrimus. Tad jei nugaros skausmą lydi įvairūs kiti simptomai, įskaitant ir aprašytuosius, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gali būti, kad vien tik nugaros masažai ar terapinės procedūros namuose čia nebepadės – prireiks sudėtingesnio gydymo.

Kaip pakeisti kasdienius įpročius ir sumažinti sėdimo darbo biure pasekmes? 

1. Užuot rašę laiškus ar skambinę telefonu, su kolegomis bendraukite tiesiogiai – bus proga pavaikščioti tarp kabinetų ir pajudėti. 

2. Bent kartą darbo dienos metu išeikite pasivaikščioti į lauką – grynas oras teigiamai veikia sveikatą, o pasivaikščiojimai – nugarą ir stuburą. 

3. Kas valandą padarykite bent 2 min. pertrauką, per kurią pasirąžykite, nueikite prie lango, pabėkite vienoje vietoje, kopkite laiptais aukštyn ir žemyn, atlikite kelis pritūpimus ar kitus nesudėtingus kitus pratimus. 

4. Išmokite ir atlikite tempimo pratimus – atidžiai treniruokite pečių, kaklo bei juosmens sritis. 

5. Stenkitės sėdėti taisyklingai – nesikūprindami, nesukrisdami į kėdę, nedėkite kojos ant kojos ir pan. Sėdint taisyklingai stuburas turi atsidurti tiesioje padėtyje, galva ir pečiai – vienoje linijoje. 

Kokiais būdais galima gydyti skaudančią nugarą? 

Įvairūs savigydos būdai naudingi pirmąsias 72 valandas pajutus skausmą. Beje, skausmą po intensyvių treniruočių taip pat galite jausti iki 72 val. Jei po 72 val. (t. y. 3 parų) nepajutote pagerėjimo, kreipkitės į gydytoją. 

Porai dienų nutraukite savo įprastą fizinę veiklą ir darykite šaltus kompresus, pavyzdžiui, ant nugaros dėkite ledo. Gydytojai ledą rekomenduoja naudoti pirmąsias 48–72 valandas, o tada pereiti prie šildomųjų kompresų. Kaitaliojami šalti ir karšti kompresai padės atpalaiduoti raumenis. 

Esant labai stipriam nugaros skausmui, vartokite nuskausminamuosius preparatus. Beje, nugaros masažas padeda geriau įsisavinti organizmui vartojamus preparatus.  

Dažnai pacientai, bijodami aštraus skausmo, guli ant nugaros, tačiau tai sukelia tik dar didesnį diskomfortą. Pabandykite atsigulti ant šono, sulenkti kelius ir tarp jų įkišti pagalvėlę. Jei patogiai jaučiatės gulėdami ant nugaros, pagalvę arba į ritinį susuktą rankšluostį pasidėkite po šlaunimis – šios priemonės padės sumažinti apatinei nugaros daliai tenkantį spaudimą. 

Karšta vonia arba nugaros masažas puikiai atpalaiduoja nugaros raumenis ir mažina skausmą. Taigi plačiau aptarsime kovojantiems su nugaros skausmu tinkamus masažus. Į nugaros masažus įeina ir stuburo masažas, sprando masažas, pečių juostos, kaklo ir kiti masažai. 

Jei Jus kamuoja intensyvus nugaros skausmas pasistenkite judėti, tačiau venkite kelti sunkius daiktus. Tačiau lengvesnių daiktų kėlimas gali padėti sumažinti skausmą ir kai kuriais atvejais net jį pašalinti visai. Judėjimas yra būtinas, esant dideliam skausmui norisi tik gulėti. Bet venkite gulėti ilgiau nei kelias dienas, kadangi nusilps Jūsų nugaros raumenys. Žinoma, retais atvejais gulėjimas yra būtinas, tačiau tik tada jei taip paskyrė gydytojas. 

Kada rekomenduojama rinktis nugaros masažą? 

  • esant ydingai laikysenai; 

  • skundžiantis prasta kūno mechanika; 

  • sustingus minkštiesiems audiniams; 

  • kamuojamiems ergonominių problemų žmonėms; 

  • žmonėms, kurių raumenys silpni; 

  • rūkantiems asmenims; 

  • žmonėms, kurie retai keičia kūno padėtį (stovimas arba sėdimas darbas); 

  • patyrusiems traumas; 

  • patyrusiems pakartotinius minkštųjų audinių įtrūkimus; 

  • juntant nuolatinį nuovargį; 

  • patiriant stresą; 

  • nusilpus organizmui, imunitetui; 

  • turint antsvorio; 

  • turint įvairių įgimtų nugaros ar stuburo defektų; 

  • norint pagerinti medžiagų apykaitą; 

  • esant nevienodam kojų ilgiui.

Koks masažas atpalaiduoja labiausiai: svarbiausi kokybiško nugaros masažo komponentai  

Ideali nugaros masažo trukmė – nuo 20 iki 45 minučių. Masažuojant ir kitas kūno sritis, pacientui leidžiant atsikvėpti, masažo trukmė gali būti ir kur kas ilgesnė. Pavyzdžiui, SPA procedūros trunka nuo 1,5 val., tačiau įprastai mažiau nei pusė laiko skiriama masažui. 

Itin drovius žmones nuo masažo atbaido žinojimas, kad reikės visiškai ar iš dalies nusirengti. Tačiau techniškai įmanoma masažuoti ir reikiamą efektą pasiekti tik masažuojant nuogą kūną. 

Masažuotojai ilgai mokosi, ilgai praktikuojasi – per tą laiką išmoksta daugybę taisyklių nuo bendravimo su klientais iki masažo technikų subtilybių. 

Vienas iš masažo komponentų – maloni aplinka: patalpoje, kurioje atliekamas masažas, turėtų būti šilta. Tvyrant šalčiui, masažuojamajam sunku atsipalaiduoti. Taip pat atsipalaiduoti trukdo ir triukšmas: jei gretimose patalpose triukšmo lygis – didesnis nei įprasta, įrenginėjant masažo kabinetus svarbu paieškoti garso izoliacijos sprendimų. Pačiame masažo kabinete gali groti rami relaksacinė muzika – masažuotojas visada pasiteirauja, ar palikti muzikinį foną. 

Jei oda jautri, reikėtų vengti aromatinių aliejų ir įspėti masažuotoją apie turimas alergijas.

Patarimai, kaip išsirinkti gerą masažo specialistą 

Vieni masažo salonuose lankosi itin dažnai, kiti – tik labai retomis progomis. Besilankantys salonuose žino, koks turi būti geras masažas, jau turi savo kriterijus. Gerai, jei kontaktas tarp masažuotojo ir kliento – glaudus. Rankomis galima perduoti harmoniją, sustiprinti atsipalaidavimo pojūtį – būtent todėl kai kuriose rekomendacijose rašoma, kad masažuotojas nuo masažuojamojo kūno seanso metu neturėtų vienu metu atitraukti abiejų rankų. 

Geras, patyręs masažo specialistas, vos prisilietęs prie kliento kūno, geba pajusti, kokios sveikatos problemos, kokie kūno skausmai kamuoja apsilankiusįjį. Masažuotojas pajunta, ar neseniai patyrėte sunkių išgyvenimų, ar raumenys įsitempę ir kt. – visa tai gali išduoti raumenų mazgai, nepaslankūs sąnariai ir pakitusi odos tekstūra. 

Koks yra geras masažas?  

Jums buvo malonu, sumažėjo įtampa pečių ar kitoje masažuojamoje zonoje, priklausomai nuo pasirinkto masažo, po masažo jaučiatės žvalus, pailsėjęs, atitrūkęs nuo kasdienybės, vadinasi, verta dar kartą pasirinkti šį masažą ir apsilankyti pas šį specialistą. Tiek po masažo tiek masažo metu svarbu, kad jaustumėte naudą ir galėtumėte laisvai jausti masažo metu.  

Kaip sustiprinti masažo poveikį? 

Prieš masažo seansą pirmiausiai turėtumėte pasikonsultuoti su masažistu. Turite išsakyti savo lūkesčius ir kokiu tikslu Jums reikalingas masažas. Tik tuomet specialistas žinos kas Jums tinkama, o ko reikėtų vengti.  

Būtinai susipažinkite su informacija apie masažo metu sprendžiamas sveikatos problemas. Taip žinosite ko galite tikėtis.  

Nepamirškite pasidomėti masažo salonu, jo politika bei darbuotojais. Būtinai atlikite „namų darbus“. Turite žinoti kur lankysitės ir kokie atsiliepimai iš tų, kurie jau lankėsi.  

Jei išbandėte masažą, bet Jums nepatiko specialisto darbas – keiskite jį. Darykite tai drąsiai, labai svarbu, kad specialistas Jums tiktų ir tinkamai padarytų savo darbą. Keiskite specialistą net ir tada kai tiesiog jaučiatės pas jį emociškai blogai. Svarbu, kad atvykę į masažą galėtumėte atsipalaiduoti ir pasikrauti teigiamos energijos. Jei po masažo jaučiatės ne itin maloniai, persekioja diskomforto jausmas, masažo metu mintys buvo sutelktos ne į malonumą, bet į pernelyg intensyvius judesius, išbandykite kito tipo masažą arba paieškokite kito masažo specialisto. Masažas Jums turi teikti malonumą.  

Kada reikėtų masažo vengti?  

Nors masažas daugeliu atveju padeda ir gydo, bet kartais jis gali būti ir žalingas Jūsų organizmui. Kartais nugaros skausmo priežastis gali būti visiškai nesusijusi su raumenimis, o atsiradęs dėl kaulų ar nervų pakitimų. Tokiu atveju masažo geriau atsisakyti, nes tokiais atvejais jis gali pakenkti.  

Jei esate stambus, turėtumėte atsargiai rinktis masažus. Pirmiausiai įsitikinkite ar Jums galima atlikti gilųjį masažą. Stambiems žmonėms masažuojant giliuosius audinius lengviau pažeisti artimuosius stuburo nervus, kaulus bei raumenis.  

Masažo negalima atlikti jei susirgote ūmiomis ligomis, Jums atsirado uždegimas, pasigavote virusą ar karščiuojate. Taip pat masažas negalimas sergant onkologinėmis ligomis. Masažuojant metastazės gali pasklisti į kitus organus.  

Turint stuburo išvaržą dėl masažų geriausia pasikonsultuoti su gydytoju. Viskas priklauso nuo individualaus žmogaus atvejo. Tam tikros masažo rūšys pakankamai efektyvios ir galimos turint išvaržą.  

Masažai, geriausiai padedantys gydyti nugaros skausmą ir atsipalaiduoti 

1. Tajų masažas 

Jei jums buvo diagnozuota stuburo išvarža, jei patyrėte rimtą sportinę traumą, tajų nugaros masažas gali tapti viena iš pagalbinių priemonių mažinant skausmą. Šis masažas nugarai idealiai tiks, jei dirbate sėdimą darbą, jaučiate, kad nugaros raumenys nuolat įsitempę. Tradicinis tajų masažas skirtas giliesiems kūno raumenims veikti, juos atpalaiduoti. Masažo metu specialistas pasitelkia savo kūno jėgą – masažuoja plaštakomis, alkūnėmis, netgi keliais bei pėdomis. Raumenys spaudomi, ištempiami, po masažo atstatomi, o kartu pamankštinamas ir atpalaiduojamas visas kūnas. Būtent dėl visų minėtųjų priežasčių tajų nugaros masažai, o ir viso kūno masažai rekomenduojami kamuojamiems nugaros skausmų žmonėms. 

Kur atliekamas Tajų nugaros masažas? 

„Azia SPA“ Klaipėdoje esantis SPA, kuriame atliekamas tradicinis Tajų masažas. Čia galite rinktis viso kūno ar Tajų nugaros masažą su žolelių ryšulėliais. Masažo trukmė nuo 30 min., o kaina – priklausomai nuo pasirinkto Tajų masažo, svyruoja nuo 35 iki 60 eurų. 

Naturmed Sveikatinimo ir SPA centras taip pat atlieka Tajų masažą. Tradicinio tajų masažo pagrindinis bruožas – trijų sveikatinančio poveikio kūnui linijų susiliejimas. Čia linijinis ir giluminis pusiaujo kaulinių sausgyslių masažai derinami su manualine procedūra ir jogos elementais. Tajų masažas naudingas, nes išnyksta įtampa, išsitiesina stuburas, pagerėja sąnarių lankstumas, jaučiamas energijos antplūdis. Masažo kaina 65 eurų. 

2. Giliųjų raumenų nugaros masažas

Giliųjų raumenų masažas puikiai tinka šalinti įtampą, jis idealiai subalansuotas sportininkams, sunkų fizinį darbą dirbantiems žmonėms, tiems, kurie daug laiko praleidžia sėdėdami. Masažo metu pasiekiami giliai „glūdintys“ raumenys, o masažuojant naudojama per 10 įvairių technikų. Masažuotojas atlieka gilius, ritmingus paspaudimus. 

Masažas naudingas tuo, jog padeda atsikratyti įtampos, atpalaiduoti raumenis, numalšina stiprų nuovargį. Tad jei esate po intensyvios ir įtemptos dienos, skubėkite į masažo saloną. Masažų metu naudojamas eterinių aliejų derinys, kuris padeda sumažinti ne tik raumenų įtampą, bet ir stresą. Po masažo jaučiamas nugarą užplūstantis šilumos pojūtis, išmankštinamos visos nugaros raumenų grupės, nugaros sritis sustiprinama. Po šio masažo nugaros skausmas, tampantis nuolatiniu jūsų palydovu, tikrai sumažės. 

Kur atliekamas nugaros giliųjų nugaros raumenų masažas ir kuo jis ypatingas? 

Atgaiva kūnui - DAO SPA namai atliekamas giliųjų audinių pečių juostos ir sprando masažas. Pečių juostos masažas – tai puikus būdas atpalaiduoti įsitempusius pečių juostos raumenis, grąžinti juos į normalią tonuso būseną. Masažas puikiai tiks didelę įtampą ir daug streso patiriantiems asmenims, dirbantiems sėdimą darbą, didelius svorius kilnojantiems, mamoms, ar tiesiog norintiems atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdienybės. Masažo trukmė apie 20 min., o kaina 15 eurų.  

DorumVita salone atliekamas viso kūno giliųjų audinių arba tik nugaros giliųjų audinių masažas. Šiame salone masažo trukmė apie 45 min. , o kaina 27 eurai. 

3. Gydomasis nugaros masažas 

Gydomasis, arba klasikinis nugaros masažas – tai prevencinė priemonė, nugaros skausmo gydymo dalis. Gydomasis masažas teikia didelę naudą visam organizmui. Būtent nugaros srityje yra stambieji raumenys, kurių masažas padeda pagerinti įvairias organizmo funkcijas: po šio masažo padidėja judesių tikslumas, darbingumas. Nugaroje gausu nervų bei kraujagyslių, kurias masažuojant daroma teigiama įtaka nervinei sistemai. Nugaros masažas yra puiki terapinė priemonė kovojant su daugeliu ligų, o sveikiems žmonėms padeda sustiprėti fiziškai. 

Gydomasis, arba klasikinis masažas Vilniuje atliekamas Profesionalių masažų studija. Galima pasirinkti gydomąjį viso stuburo ir nugaros raumenų masažą arba gydomąjį pečių juostos (apykaklės) ir kaklo masažą.  

4. Nugaros masažas karštais akmenimis 

Šio masažo metu naudojami pašildyti vulkaninės kilmės akmenys. Ant jautriausių nugaros vietų dedami glotnūs reikiamą temperatūrą pasiekę akmenys. Šie akmenys įprastai surenkami upėse – tik ten galima rasti aptakios, masažui itin tinkamos formos švelniu lygiu paviršiumi akmenų. Geriausiai masažui tinka bazalto akmenys. Šiose uolienose gausu puikiai šilumą išlaikančios geležies. Prieš masažą akmenys pamirkomi vandenyje, po to šildomi elektrinėje krosnelėje iki reikiamos temperatūros. 

Dažniausiai karštais akmenimis masažuojama nugara, akmenis galima įsprausti į kojų tarpupirščius, taip pat akmenimis atliekamas ir delnų masažas. Akmenys dėliojami ant energinių kūno centrų – tai padeda atrasti kūno ir proto balansą. Klasikinis nugaros masažas karštais akmenimis padeda atpalaiduoti raumenis, pagerina medžiagų apykaitos procesus, ramina nervinę sistemą. 

Kam tinka masažas karštais akmenimis? 

Masažas karštais akmeninis yra tinkamas žmonėms, kurie patiria nugaros skausmus, kamuoja nemiga ar depresija, serga sąnarių ligomis. Masažas akmenimis puikiai tinka pagerinti organizmo skysčių cirkuliaciją, tinka mėgstantiems šilumą. Ypač tinka žmonėms, kuriems nuolat šąla galūnės. Jei nesate stipresnio masažo mėgėjai - masažas karštais akmenimis Jums puikiai tiks. Akmenimis masažuojama švelniais judesiais, taip pasiekiami gilesni raumenys.  

Kur atliekamas nugaros masažas karštais akmenimis? 

Vilniuje rekomenduojame apsilankyti Qi Anmo kur atliekamas nugaros masažas karštais akmenimis, taip pat Estetinės kosmetologijos kabinetas kūnui ir veidui, Masažo namaiLakšmės studija Klaipėdoje ir kituose salonuose. Masažo karštais akmenimis kaina prasideda nuo 30 eurų. 

5. Holistinis nugaros masažas 

Holistinis masažas vienu metu yra ir švelnus, ir leidžiantis išmasažuoti giluminius raumenis, sąnarius. Holistinio masažo specialistai teigia, kad žmogus yra darni visuma, tad visame kame reikia pasiekti balansą. Masažo metu naudojama daugybė skirtingų technikų, pasitelkiama netgi minties galia, galinti pagerinti žmogaus emocinę būseną, taip pat specialiai parinkti aliejai, įsiskverbiantys į tarpslankstelinius diskus ir juos atnaujinantys. 

Holistinis masažas atliekamas Etre grožio namuose Kaune, Didlaukio klinika Vilniuje, SPA Amber palace Palangoje, Sveikatos Tavo Kūnui Klaipėdoje ir kituose salonuose. Kaina priklauso nuo to, ar masažas atliekamas viso kūno, ar tik nugaros sričiai, tad kaina gali būti nuo 25 iki 60 eurų.  

6. Aromaterapiniai nugaros masažai 

Aromaterapija – eteriniai aliejai, naudojami procedūrų metu – sustiprina masažo efektą. Eteriniai aliejai veikia raminamai, gerina kraujotaką, mažina skausmą ir kt. Šaltuoju metų laiku atliekami aromaterapiniai nugaros masažai padeda sumažinti sąnarių maudimą, sąstingį, padeda sušvelninti artrito simptomus.  

7. Gintarinis nugaros masažas 

Masažo salonų specialistai atlieka ir mums neįprastus masažus. Vienas jų – tai gintarinis nugaros masažas. Masažo metu naudojamas gintaro aliejus ir gintaro pudra. Šis aliejus veikia kaip antiseptikas, o gintaro pudra  sudėtyje turi gintaro rūgšties, laikomos veiksmingu biostimuliatoriumi. Taigi po šio masažo pagerėja odos būklė, skatinami ląstelių atsinaujinimo procesai. Šis masažas atliekamas gulint ant gintarinio čiužinio, papildomai naudojami karšti akmenys ir pašildyti maišeliai su gintaro gabalėliais. 

Gintarinis masažas atliekamas salone Nidos kopos, Vilniuje.  

8. Akupunktūra 

Pasaulinė Sveikatos Organizacija akupunktūrą yra pripažinę kaip vienintelį alternatyvios medicinos būdą. Akupunktūra efektyviai padeda gydyti ir nugaros skausmus. Tai senovinis gydymo būdas, kuris priskiriamas masažams. Nuo senų laikų šis būdas plačiai taikomas Kinijoje, bet paskutiniu metu vis labiau populiarėja ir Europoje. Akupunktūros metu yra veikiami tam tikri biologiškai aktyvūs organizmo taškai. Šiuose taškuose yra daug nervinių galūnių, leukocitų bei kapiliarų. Šie taškai jungiasi su visais vidaus organais. Šie biologiškai aktyvūs taškai yra išsidėstę per visą mūsų kūną tam tikra struktūra. Akupunktūros metu adatėlių pagalba yra veikiami šiek taškai ir taip sukeliamas organizmo atsakas. Dėl tokios reakcijos ši gydomoji masažo rūšis yra labai veiksminga. Akupunktūros efektyvumas gydant nugaros skausmus yra įrodytas daugybe mokslinių tyrimų. Juos atliko daugybė mokslininkų iš skirtingų šalių ir pripažino, kad tai tinkamas, saugus ir efektyvus gydymas.  

9. Segmentinis nugaros masažas 

Segmentinio masažo metu atpalaiduojami įsitempę nugaros raumenys. Jo metu ne tik sumažėja nugaros skausmas, bet ir atsipalaiduojama, nuraminami nervai, pagerėja kraujotaka, miego kokybė. Segmentinio masažo metu yra veikiamos ir stimuliuojamos nugaros sritys esančios šalia stuburo. Masažo metu dirginamos nervinės šaknelės, kurios duoda signalą į reikiamą vidaus organą. Tokį masažą rekomenduojama atlikti iki 2 kartų per savaitę.  

10. Povandeninis masažas 

Senai žinoma, kad vanduo gydo. Ne veltui atsirado ir povandeninis masažas, kuris itin efektyviai padeda sumažinti nugaros skausmus. Toks masažas atliekamas specialaus aparato. Gulima vonioje, kurioje veikia stipri povandeninė srovė. Vanduo šiltas, todėl daug greičiau atsipalaiduojama ir greitai sumažėja skausmai. Povandeninis masažas veikia stipriai ir giliai. Vandenyje veikianti srovė padeda geriau aprūpinti poodinius audinius deguonimi. Masažo metu pagerinama medžiagų apykaita, suaktyvinamos trofinės organizmo funkcijos.  

Nugaros masažo papildomi privalumai 

Nugaros masažas ne tik padeda sumažinti skausmą. Jis turi teigiamą įtaką visam mūsų kūnui.  

Viso kūno atsipalaidavimas. Nereikėtų manyti, kad nugaros masažas naudingas vien tik nugarai – jis padeda atsipalaiduoti visam kūnui. Atsipalaidavus raumenis, pagerėja ir miego kokybė, nuimamas stresas, žmogus ilgiau išlieka ramus, pagerėja nuotaika.  

Palengvėjęs kvėpavimas. Viršutinėje stuburo dalyje, abipus stuburo, yra kanalas, kurį masažuotojui spaudant nykščiais palengvinamas masažuojamojo kvėpavimas. Atliekant nugaros masažą, kartu visuomet atliekamas ir stuburo masažas. 

Glostomieji judesiai apatinėje nugaros dalyje netgi padeda sumažinti mėnesinių skausmus bei vidurių užkietėjimą. 

Suaktyvinama vegetatyvinė nervų sistema. Atliekant nugaros masažą yra veikiami ir vidaus organai. Dėl to pagerėja ne tik jų darbas, bet ir bendra organizmo būklė.  

Nugaros masažas dažnai rekomenduojamas net po stuburo operacijos, taip pat ir po nervinių šaknelių uždegimo. Taip skatinamas greitesnis gijimas, sumažinami skausmai. 

Taigi nugaros masažas gali būti ir puiki prevencinė priemonė, nes pirmiausia kyla problema, o tik po to pajuntamas skausmas. Skausmas gali ir išnykti, tačiau nugaros problemos laikui bėgant – tik didėti ir intensyvėti. Todėl jei nugaros skausmas nepraeina po trijų parų, verta apsilankyti pas specialistą ir paieškoti tikrosios priežasties. Kaip puiki terapinė priemonė veikia įvairių tipų nugaros masažai. Kamuojamiems nuolatinių nugaros skausmų rekomenduojama rinktis klasikinius, sportinius, gydomuosius, švediškus, tajų nugaros masažus – iš esmės visi jie panašūs. Tiems, kurie dirba sėdimą darbą, jaučia nuovargį, kurių raumenys įsitempę, rekomenduojama išbadyti atpalaiduojamuosius, aromaterapinius, holistinius masažus, masažus karštais akmenimis. Prieš įsigydami masažų kursą, išbandykite kelis masažų variantus ir tik tuomet rinkitės sau priimtiniausią. Jums tinkančio masažo metu ir po jo neturėtų skaudėti – turite pajusti energijos antplūdį ir teigiamas emocijas. 

Atgal