Nugaros skausmas: viena iš profilaktinių priemonių - įvairių tipų nugaros masažai

2018-08-22

Nugaros skausmas: viena iš profilaktinių priemonių - įvairių tipų nugaros masažai

Nugaros skausmas – viena opiausių šio amžiaus žmonių sveikatos problemų. Technologijų žmonės didžiąją dalį dienos praleidžia biuruose, prie rašomojo stalo. Sėdėjimas kėdėje trunka valandų valandas: net 65–70 proc. biuro darbuotojų darbo dieną praleidžia sėdėdami, o pusė jų sėdi nepertraukiamai.

Ilgas sėdėjimas lemia ir nugaros skausmus. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad fizinį darbą dirbantys žmonės nesiskundžia nugaros skausmais: didelė nugaros apkrova, pavyzdžiui, kilnojant sunkius daiktus taip pat sukelia stiprius nugaros skausmus. Tyrimų duomenimis, apie 60 proc. žmonių tam tikru dažniu patiria nugaros skausmus. Amerikiečių statistika – dar labiau stulbinanti: maždaug 80 proc. amerikiečių yra patyrę nugaros skausmus.

 

Priežastys, dėl kurių padidėja stuburo krūvis bei įtampa:

 • Netaisyklinga sėdėsena ant kėdės ar automobilyje.
 • Netaisyklinga laikysena.
 • Netinkama padėtis keliant sunkius daiktus.
 • Miegas ant netinkamo čiužinio.
 • Fizinio aktyvumo trūkumas.
 • Per intensyvus krūvis sportuojant.

Kas sukelia nugaros skausmą?

Nugaros, o ypač apatinės jos dalies skausmas – dažna apsilankymų pas medikus priežastis. Anot Nacionalinio neurologinių sutrikimų ir insulto instituto (NINDS), nugaros skausmas yra dažniausiai su darbu susijusi negalia. Ūmus nugaros skausmas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, o lėtiniu jis laikomas tuomet, kai trunka ilgiau negu tris mėnesius.

Labiausiai tikėtina, kad nugaros skausmas pasireiškia 30–50 m. žmonėms. Skausmas iš dalies atsiranda ir dėl organizme senstant vykstančių pokyčių. Senėjant tarp stuburo slankstelių sumažėja skysčio kiekis. Tai reiškia, kad tarpslanksteliniai diskai tampa labiau dirginami. Tad stuburo masažas gali padėti sušvelninti nemalonius pojūčius ir skausmą. Taip pat metams bėgant prarandamas ir raumenų tonusas, dėl kurio kyla didesnė tikimybė susižeisti. Štai kodėl stiprinant nugaros raumenis ir taisyklingai keliant sunkesnius daiktus, darbus atliekant išlaikant taisyklingą kūno padėtį ir kt. galima išvengti nugaros skausmo.

Tyrimai, susiję su nugaros skausmu

Daugelis gydytojų, nustatinėdami, kurioje konkrečiai nugaros dalyje jaučiate skausmą, atlieka fizinius tyrimus. Įvairūs tyrimai taip pat padeda nustatyti, ar skausmas turi įtakos jūsų judesių spektrui. Gydytojas gali patikrinti jūsų refleksus ir organizmo atsaką į tam tikrus pojūčius. Tai leidžia ištirti, ar nugaros skausmas veikia jūsų nervinę sistemą. Jei, apart nugaros skausmo, nėra kitų simptomų, gydytojas, prieš siųsdamas tolesniems tyrimams, tikriausiai kelias savaites stebės jūsų būklę.

Į situaciją rimčiau pažvelgti prireiks, jei nugaros skausmą lydės tam tikri simptomai – įvairūs žarnyno veiklos sutrikimai, silpnumas, karščiavimas, svorio sumažėjimas ir kt. Jei nugaros skausmas nepraeina ir po įvairių procedūrų namuose, gydytojas taip pat gali skirti išsamesnius tyrimus. Tad jei nugaros skausmą lydi įvairūs kiti simptomai, įskaitant ir aprašytuosius, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gali būti, kad vien tik nugaros masažai ar terapinės procedūros namuose čia nebepadės – prireiks sudėtingesnio gydymo.

Kaip pakeisti kasdienius įpročius ir sumažinti sėdimo darbo biure pasekmes?

1. Užuot rašę laiškus ar skambinę telefonu, su kolegomis bendraukite tiesiogiai – bus proga pavaikščioti tarp kabinetų ir pajudėti.

2. Bent kartą darbo dienos metu išeikite pasivaikščioti į lauką – grynas oras teigiamai veikia sveikatą, o pasivaikščiojimai – nugarą ir stuburą.

3. Kas valandą padarykite bent 2 min. pertrauką, per kurią pasirąžykite, nueikite prie lango, pabėkite vienoje vietoje, kopkite laiptais aukštyn ir žemyn, atlikite kelis pritūpimus ar kitus nesudėtingus kitus pratimus.

4. Išmokite ir atlikite tempimo pratimus – atidžiai treniruokite pečių, kaklo bei juosmens sritis.

5. Stenkitės sėdėti taisyklingai – nesikūprindami, nesukrisdami į kėdę, nedėkite kojos ant kojos ir pan. Sėdint taisyklingai stuburas turi atsidurti tiesioje padėtyje, galva ir pečiai – vienoje linijoje.

Kokiais būdais galima gydyti skaudančią nugarą?

 • Įvairūs savigydos būdai naudingi pirmąsias 72 valandas pajutus skausmą. Beje, skausmą po intensyvių treniruočių taip pat galite jausti iki 72 val. Jei po 72 val. (t. y. 3 parų) nepajutote pagerėjimo, kreipkitės į gydytoją.
 • Porai dienų nutraukite savo įprastą fizinę veiklą ir darykite šaltus kompresus, pavyzdžiui, ant nugaros dėkite ledo. Gydytojai ledą rekomenduoja naudoti pirmąsias 48–72 valandas, o tada pereiti prie šildomųjų kompresų. Kaitaliojami šalti ir karšti kompresai padės atpalaiduoti raumenis.
 • Esant labai stipriam nugaros skausmui, vartokite nuskausminamuosius preparatus.
 • Dažnai pacientai, bijodami aštraus skausmo, guli ant nugaros, tačiau tai sukelia tik dar didesnį diskomfortą. Pabandykite atsigulti ant šono, sulenkti kelius ir tarp jų įkišti pagalvėlę. Jei patogiai jaučiatės gulėdami ant nugaros, pagalvę arba į ritinį susuktą rankšluostį pasidėkite po šlaunimis – šios priemonės padės sumažinti apatinei nugaros daliai tenkantį spaudimą.

Karšta vonia arba nugaros masažas puikiai atpalaiduoja nugaros raumenis ir mažina skausmą. Taigi plačiau aptarsime kovojantiems su nugaros skausmu tinkamus masažus. Į nugaros masažus įeina ir stuburo masažas, sprando masažas, pečių juostos, kaklo ir kiti masažai.

Kada rekomenduojama rinktis nugaros masažą?

 • Esant ydingai laikysenai.
 • Skundžiantis prasta kūno mechanika.
 • Sustingus minkštiesiems audiniams.
 • Kamuojamiems ergonominių problemų žmonėms.
 • Žmonėms, kurių raumenys silpni.
 • Rūkantiems asmenims.
 • Žmonėms, kurie retai keičia kūno padėtį (stovimas arba sėdimas darbas).
 • Patyrusiems traumas.
 • Patyrusiems pakartotinius minkštųjų audinių įtrūkimus.
 • Juntant nuolatinį nuovargį.
 • Patiriant stresą.
 • Nusilpus organizmui, imunitetui.
 • Turint antsvorio.
 • Turint įvairių įgimtų nugaros ar stuburo defektų.
 • Esant nevienodam kojų ilgiui.

Koks masažas atpalaiduoja labiausiai: svarbiausi kokybiško nugaros masažo komponentai 

 • Ideali nugaros masažo trukmė – nuo 20 iki 45 minučių. Masažuojant ir kitas kūno sritis, pacientui leidžiant atsikvėpti, masažo trukmė gali būti ir kur kas ilgesnė. Pavyzdžiui, SPA procedūros trunka nuo 1,5 val., tačiau įprastai mažiau nei pusė laiko skiriama masažui.
 • Patogiausia masažuoti ant specialaus masažinio stalo. Visi salonai turi masažo stalus, didžioji jų dalis – itin kokybiškus ir patogius.
 • Itin drovius žmones nuo masažo atbaido žinojimas, kad reikės visiškai ar iš dalies nusirengti. Tačiau techniškai įmanoma masažuoti ir reikiamą efektą pasiekti tik masažuojant nuogą kūną.
 • Masažuotojai ilgai mokosi, ilgai praktikuojasi – per tą laiką išmoksta daugybę taisyklių nuo bendravimo su klientais iki masažo technikų subtilybių.
 • Vienas iš masažo komponentų – maloni aplinka: patalpoje, kurioje atliekamas masažas, turėtų būti šilta. Tvyrant šalčiui, masažuojamajam sunku atsipalaiduoti. Taip pat atsipalaiduoti trukdo ir triukšmas: jei gretimose patalpose triukšmo lygis – didesnis nei įprasta, įrenginėjant masažo kabinetus svarbu paieškoti garso izoliacijos sprendimų. Pačiame masažo kabinete gali groti rami relaksacinė muzika – masažuotojas visada pasiteirauja, ar palikti muzikinį foną.
 • Jei oda jautri, reikėtų vengti aromatinių aliejų ir įspėti masažuotoją apie turimas alergijas.

Patarimai, kaip išsirinkti gerą masažo specialistą

Vieni mūsų masažo salonuose lankosi itin dažnai, kiti – tik labai retomis progomis. Besilankantys salonuose žino, koks turi būti geras masažas, jau turi savo kriterijus. Gerai, jei kontaktas tarp masažuotojo ir kliento – glaudus. Rankomis galima perduoti harmoniją, sustiprinti atsipalaidavimo pojūtį – būtent todėl kai kuriose rekomendacijose rašoma, kad masažuotojas nuo masažuojamojo kūno seanso metu neturėtų vienu metu atitraukti abiejų rankų.

Geras, patyręs masažo specialistas, vos prisilietęs prie kliento kūno, geba pajusti, kokios sveikatos problemos, kokie kūno skausmai kamuoja apsilankiusįjį. Masažuotojas pajunta, ar neseniai patyrėte sunkių išgyvenimų, ar raumenys įsitempę ir kt. – visa tai gali išduoti raumenų mazgai, nepaslankūs sąnariai ir pakitusi odos tekstūra.

Koks yra geras masažas? Jums buvo malonu, sumažėjo įtampa pečių ar kitoje masažuojamoje zonoje, priklausomai nuo pasirinkto masažo, po masažo jaučiatės žvalus, pailsėjęs, atitrūkęs nuo kasdienybės, vadinasi, verta dar kartą pasirinkti šį masažą ir apsilankyti pas šį specialistą.

Masažo sėkmę padidinsite, jei:

 1. Išsakysite savo lūkesčius bei žinosite savo tikslus.
 2. Būsite susipažinę su daugiau masažo metu sprendžiamų problemų.
 3. Atliksite „namų darbus“ – pasidomėsite masažo salonu, jo politika, darbuotojais ir kt.
 4. Nebijosite bandyti ir vis ieškoti tobuliausiai jums tinkančio masažo.

Jei po masažo jaučiatės ne itin maloniai, persekioja diskomforto jausmas, masažo metu mintys buvo sutelktos ne į malonumą, bet į pernelyg intensyvius judesius, išbandykite kito tipo masažą arba paieškokite kito masažo specialisto.

Masažai, geriausiai padedantys gydyti nugaros skausmą ir atsipalaiduoti

1. Tajų masažas

Jei jums buvo diagnozuota stuburo išvarža, jei patyrėte rimtą sportinę traumą, tajų nugaros masažas gali tapti viena iš pagalbinių priemonių mažinant skausmą. Šis masažas nugarai idealiai tiks, jei dirbate sėdimą darbą, jaučiate, kad nugaros raumenys nuolat įsitempę. Tradicinis tajų masažas skirtas giliesiems kūno raumenims veikti, juos atpalaiduoti. Masažo metu specialistas pasitelkia savo kūno jėgą – masažuoja plaštakomis, alkūnėmis, netgi keliais bei pėdomis. Raumenys spaudomi, ištempiami, po masažo atstatomi, o kartu pamankštinamas ir atpalaiduojamas visas kūnas. Būtent dėl visų minėtųjų priežasčių tajų nugaros masažai, o ir viso kūno masažai rekomenduojami kamuojamiems nugaros skausmų žmonėms.

Kur atliekamas tajų nugaros masažas Vilniuje?

 • „Azia SPA“, Šv. Mikalojaus g. 5 arba Odminių g. 3. Kenčiantieji nuo nugaros skausmų gali rinktis nugaros ir pečių srities masažą. Masažo trukmė – 30 min., kaina – 19 Eur (akcijos metu) ir 25 Eur (įprasta).
 • Profesionalių masažų studija, Pamėnkalnio g. 1. Salone nugaros masažas derinamas su tajų pėdų masažu. Nugaros masažas ne tik leidžia atsipalaiduoti – tai puiki prevencija siekiantiems išvengti raumenų sąstingio, pertempimo. Masažas grąžina normalią būseną, jis labai vertingas nervų sistemai. Nugaros masažą papildo tajų pėdų masažas. Tai populiariausia profilaktinė priemonė prieš daugelį susirgimų, nes pėdose yra itin daug receptorių. Per pėdas tam tikru būdu galima pasiekti ir visus vidaus organus – pėdose išsiraizgę nerviniai kanalai juda link gyvybiškai svarbių žmogaus organizmo sistemų. Pėdų masažo metu per specialius taškus stimuliuojama organų veikla – tai padeda pagerinti kraujo, limfos cirkuliaciją.

2. Giliųjų raumenų nugaros masažas

Giliųjų raumenų masažas puikiai tinka šalinti įtampą, jis idealiai subalansuotas sportininkams, sunkų fizinį darbą dirbantiems žmonėms, tiems, kurie daug laiko praleidžia sėdėdami. Masažo metu pasiekiami giliai „glūdintys“ raumenys, o masažuojant naudojama per 10 įvairių technikų. Masažuotojas atlieka gilius, ritmingus paspaudimus.

Masažas naudingas tuo, jog padeda atsikratyti įtampos, atpalaiduoti raumenis, numalšina stiprų nuovargį. Tad jei esate po intensyvios ir įtemptos dienos, skubėkite į masažo saloną. Masažų metu naudojamas eterinių aliejų derinys, kuris padeda sumažinti ne tik raumenų įtampą, bet ir stresą. Po masažo jaučiamas nugarą užplūstantis šilumos pojūtis, išmankštinamos visos nugaros raumenų grupės, nugaros sritis sustiprinama. Po šio masažo nugaros skausmas, tampantis nuolatiniu jūsų palydovu, tikrai sumažės.

Kur atliekamas nugaros giliųjų nugaros raumenų masažas ir kuo jis ypatingas?

 • Profesionalių masažų studija, Pamėnkalnio g. 1, Vilnius. Šis masažas atliekamas naudojant vitaminų ir mineralų prisotintą bruknių aliejų. Masažo trukmė – 30 min., kaina – 14 Eur (akcijos metu) ir 19 Eur (įprasta).
 • „BOUNTY BAY“ grožio ir terapijos centras, S. Daukanto g. 3, Kaunas. Salone giluminis nugaros masažas derinamas su taškinio masažo elementais. Masažo trukmė – 30 min., kaina – 12 Eur (akcijos metu) ir 25 Eur (įprasta).

3. Gydomasis nugaros masažas

Gydomasis, arba klasikinis nugaros masažas – tai prevencinė priemonė, nugaros skausmo gydymo dalis. Gydomasis masažas teikia didelę naudą visam organizmui. Būtent nugaros srityje yra stambieji raumenys, kurių masažas padeda pagerinti įvairias organizmo funkcijas: po šio masažo padidėja judesių tikslumas, darbingumas. Nugaroje gausu nervų bei kraujagyslių, kurias masažuojant daroma teigiama įtaka nervinei sistemai. Nugaros masažas yra puiki terapinė priemonė kovojant su daugeliu ligų, o sveikiems žmonėms padeda sustiprėti fiziškai.

Gydomasis, arba klasikinis masažas Vilniuje atliekamas Masažo klinikoje, S. Žukausko g. 21.

Galima pasirinkti vieną iš šių variantų:

 • 1 gydomasis masažas (kaina – 15 Eur akcijos metu, 24 Eur – įprasta).
 • 10 gydomųjų nugaros masažų kursas (kaina – 126 Eur akcijos metu, 190 Eur – įprasta).

4. Nugaros masažas karštais akmenimis

Šio masažo metu naudojami pašildyti vulkaninės kilmės akmenys. Ant jautriausių nugaros vietų dedami glotnūs reikiamą temperatūrą pasiekę akmenys. Šie akmenys įprastai surenkami upėse – tik ten galima rasti aptakios, masažui itin tinkamos formos švelniu lygiu paviršiumi akmenų. Geriausiai masažui tinka bazalto akmenys. Šiose uolienose gausu puikiai šilumą išlaikančios geležies. Prieš masažą akmenys pamirkomi vandenyje, po to šildomi elektrinėje krosnelėje iki reikiamos temperatūros.

Dažniausiai karštais akmenimis masažuojama nugara, akmenis galima įsprausti į kojų tarpupirščius, taip pat akmenimis atliekamas ir delnų masažas. Akmenys dėliojami ant energinių kūno centrų – tai padeda atrasti kūno ir proto balansą. Klasikinis nugaros masažas karštais akmenimis padeda atpalaiduoti raumenis, pagerina medžiagų apykaitos procesus, ramina nervinę sistemą.

Kam tinka masažas karštais akmenimis?

 • Žmonėms, patiriantiems nugaros skausmus.
 • Esant prastai organizmo skysčių cirkuliacijai.
 • Kamuojant nemigai ir depresijai.
 • Sergant sąnarių artritu.
 • Žmonėms, mėgstantiems šilumą.
 • Žmonėms, kurių galūnės nuolat šąla.
 • Žmonėms, kurie mėgsta švelnesnius masažus (akmenimis naudojant švelnesnius judesius išmasažuojami gilesnieji raumenys).

Kur atliekamas nugaros masažas karštais akmenimis?

Sveikatingumo centras „Aronija“, Gumbinės g. 10, Šiauliai. Masažo trukmė – 40 min., kaina – 17 Eur (akcijos metu), 20 Eur (įprasta).

5. Holistinis nugaros masažas

Holistinis masažas vienu metu yra ir švelnus, ir leidžiantis išmasažuoti giluminius raumenis, sąnarius. Holistinio masažo specialistai teigia, kad žmogus yra darni visuma, tad visame kame reikia pasiekti balansą. Masažo metu naudojama daugybė skirtingų technikų, pasitelkiama netgi minties galia, galinti pagerinti žmogaus emocinę būseną, taip pat specialiai parinkti aliejai, įsiskverbiantys į tarpslankstelinius diskus ir juos atnaujinantys.

Kur atliekamas holistinis nugaros masažas?

Salonas „Atgaiva jums“, Šiaulių g. 39, Kaunas. Masažo trukmė – 40 min., kaina – 10 Eur.

6. Aromaterapiniai nugaros masažai

Aromaterapija – eteriniai aliejai, naudojami procedūrų metu – sustiprina masažo efektą. Eteriniai aliejai veikia raminamai, gerina kraujotaką, mažina skausmą ir kt. Šaltuoju metų laiku atliekami aromaterapiniai nugaros masažai padeda sumažinti sąnarių maudimą, sąstingį, padeda sušvelninti artrito simptomus. Ypatingas dvigubo poveikio nugaros masažas (plius, dovana klientams – šildanti aplikacija nugarai) atliekamas Ajurvedinių masažų salone, Vakarinė g. 1a-2, Vilniuje. Masažo trukmė – 30 min., kaina – 12 Eur (akcijos metu), 15 Eur (įprasta).

7. Kiti nugaros masažai

Masažo salonų specialistai atlieka ir mums neįprastus masažus. Vienas jų – tai gintarinis nugaros masažas. Masažo metu naudojamas gintaro aliejus ir gintaro pudra. Šis aliejus veikia kaip antiseptikas, o gintaro pudra  sudėtyje turi gintaro rūgšties, laikomos veiksmingu biostimuliatoriumi. Taigi po šio masažo pagerėja odos būklė, skatinami ląstelių atsinaujinimo procesai. Šis masažas atliekamas gulint ant gintarinio čiužinio, papildomai naudojami karšti akmenys ir pašildyti maišeliai su gintaro gabalėliais.

Masažas atliekamas salone „Nidos kopos“, Odminių g. 8, Vilniuje. Masažo trukmė – 30 min., kaina – 26 Eur (akcijos metu), 29 Eur (įprasta).

Nugaros masažo papildomi privalumai:

1. Viso kūno atsipalaidavimas. Nereikėtų manyti, kad nugaros masažas naudingas vien tik nugarai – jis padeda atsipalaiduoti visam kūnui.

2. Palengvėjęs kvėpavimas. Viršutinėje stuburo dalyje, abipus stuburo, yra kanalas, kurį masažuotojui spaudant nykščiais palengvinamas masažuojamojo kvėpavimas. Atliekant nugaros masažą, kartu visuomet atliekamas ir stuburo masažas.

3. Glostomieji judesiai apatinėje nugaros dalyje naudingi dėl to, kad padeda sumažinti mėnesinių skausmus bei vidurių užkietėjimą.

Taigi nugaros masažas gali būti ir puiki prevencinė priemonė, nes pirmiausia kyla problema, o tik po to pajuntamas skausmas. Skausmas gali ir išnykti, tačiau nugaros problemos laikui bėgant – tik didėti ir intensyvėti. Todėl jei nugaros skausmas nepraeina po trijų parų, verta apsilankyti pas specialistą ir paieškoti tikrosios priežasties. Kaip puiki terapinė priemonė veikia įvairių tipų nugaros masažai. Kamuojamiems nuolatinių nugaros skausmų rekomenduojama rinktis klasikinius, sportinius, gydomuosius, švediškus, tajų nugaros masažus – iš esmės visi jie panašūs. Tiems, kurie dirba sėdimą darbą, jaučia nuovargį, kurių raumenys įsitempę, rekomenduojama išbadyti atpalaiduojamuosius, aromaterapinius, holistinius masažus, masažus karštais akmenimis. Prieš įsigydami masažų kursą, išbandykite kelis masažų variantus ir tik tuomet rinkitės sau priimtiniausią. Jums tinkamos masažo metu ir po jo jums neturi skaudėti – turite pajusti energijos antplūdį ir teigiamas emocijas.

Atgal

APIE PASIUTUS LAPĖ RAŠO: