Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Odos senėjimas: priežastys ir pagalba

2019-11-28

Odos senėjimas: priežastys ir pagalba

Odos senėjimas turbūt ta tema, kuria moterys domisi dažniausiai. Anksčiau ar vėliau iškyla klausimas – kaip pristabdyti senėjimo procesus. Odos pokyčiai neišvengiami, o ryškesni pokyčiai pradeda matysis perlipus 30-uosius gyvenimo metus. Odai po truputį senstant sulėtėja jos atsinaujinimo procesai, susidaro storesnis negyvos odos ląstelių sluoksnis. Oda ima dehidratuoti, jai pradeda trūkti drėgmės. Dėl šių priežasčių oda ima sausėti, sparčiai mažėja kolageno, elastino gamyba. Pasistengsime atskleisti visas grožio paslaptis. Sužinokite, kaip išsaugoti jaunystę.  

Kodėl sensta oda?  

Visų pirmiausiai odos senėjimas yra natūralus procesas, kurio išvengti neįmanoma. Kaip ir visas organizmas, taip ir mūsų oda su laiku sensta. Odos senėjimo procesai pas kiekvieną žmogų vyksta skirtingai. Odos senėjimą įtakoja vidiniai ir išoriniai veiksniai.  

Vidiniai odos senėjimo procesai dažniausiai nulemiami genetinio polinkio į ankstyvą senėjimą. Tačiau labai dažni veiksniai, kurie įtakoja greitesnį organizmo senėjimą - silpnas imunitetas, nervų sistemos ligos, nuolatinis stresas, netinkama ir nesubalansuota mityba. Visi išvardinti veiksniai paspartina senėjimą, organizme sulėtėja ląstelių dalijimosi procesas, jos sunkiau atsinaujina. Dėl to žymiai suplonėja viršutinis odos sluoksnis, oda greitai netenka drėgmės ir riebalinio sluoksnio, taip pat suvysta ir odą maitinančios kraujagyslės. 

Odos senėjimą veikia ir išoriniai veiksniai. Labiausiai odos senėjimo procesus veikia ultravioletiniai spinduliai (deginimasis saulėje, soliariumas), įvairūs alergenai, toksiškos medžiagos, nekokybiška ar Jūsų odos tipui netinkanti kosmetika.  

Veikiama iš vidaus ir iš išorės mūsų oda pradeda sparčiai senti, atsiranda mimikos raukšlelės, po to jos gilėja, atsiranda raukšlės ant lūpų, jų kampučiuose, prie nosies, išryškėja pigmentinės dėmės, po akimis atsiranda maišeliai, oda praranda savo spalvą, tampa papilkėjusi, suglebusi. 

Pirmieji senėjimo požymiai 

Kaip jau minėjome odos senėjimo požymiai: dehitratacija, tempimas, odos suplonėjimas, papilkėjimas, pirmosios raukšlelės, maišeliai po akimis, paraudimai, jautrumas. Norime kiek plačiau papasakoti, kokiais būdais pristabdyti šiuos procesus. 

Odos išsausėjimas - dehitratacija 

Oda su amžiumi netenka vis daugiau drėgmės. Tai sukelia tam tikri vidiniai ir išoriniai veiksniai, kurie įtakoja pokyčius organizme. Ypatingai perkopus 30-ies metų ribą odos išsausėjimo problemos pasireiškia stipriau. Nuprausus odą tempia, juntamas sausumas, niežėjimas, atsiranda paraudimas, oda ima šerpetoti.  

Kaip padėti išsausėjusiai odai? Pirmiausiai pasirūpinkite ja iš vidaus. Nepamirškite gerti pakankamai vandens, rinkitės sveikesnius produktus, valgykite daugiau daržovių, vaisių, papildykite savo mitybą vitaminais E, C, A.  

Kasdien pasirūpinkite tinkama odos priežiūra. Visuomet gerai ją nuprauskite ir nepalikite makiažo likučių. Sausai odai rekomenduojame naudoti ne micelinį vandenį, o pienelį, tinka ir makiažo valiklis aliejiniu pagrindu. Jei netinkamai parinktas micelinis vanduo, jis gali dar labiau sausinti odą. Jei vis tik odą valote miceliniu vandeniu, po to būtinai nuplaukite veido odą šiltu vandeniu.  

Ryte ir vakare odą atgaivinkite toniku arba natūraliu hidrolatu. Tonikas padeda atverti poras, atgaivina odą ir paruošia ją serumui ar kremui. Po toniko naudokite drėkinantį veido kremą, idealu jei kremo sudėtyje yra gausu antioksidantų, vitaminų, amino rūgščių, alavijo. Visi šie komponentai suteiks odai elastingumo, drėkins ją iš vidaus ir paskatins regeneracijos procesus.  

Kartą ar du per savaitę naudokite veido kaukę. Vieną kartą naudokite drėkinančią, kitą kartą regeneruojančią. Taip odą sudrėkinsite ir pamaitinsite reikalingomis medžiagomis jos gyvybingumui palaikyti.  

Jei Jūsų oda ypatingai sausa ir dažnai šerpetoja - būtina atlikti dažnesnį veido odos valymą. Du kartus per savaitę tai darykite namuose bei 1 – 2 kartus per mėnesį apsilankykite pas kosmetologę, kuri atliks profesionalų veido valymą. Namuose dažniausiai nusišveičia tik viršutinis odos sluoksnis, kosmetologė pasiekia ir gilesniuosius odos sluoksnius. Veido odos valymo būdą Jums padės išsirinkti kosmetologė. Veido valymas gali būti: mechaninis, ultragarsinis, rūgštinis, cheminis, deimantinė dermabrazija. Pasirinkimas platus, todėl svarbiausia pasirinkti tinkamiausią būdą Jūsų veido odos tipui.  

Odos hiperpigmentacija  

Dar vienas odos senėjimo požymis - hiperpigmentacija. Paprasčiau tariant, tai išsausėję odos ploteliai, papilkėjusi oda, padidėjusios poros. Visi šie odos paviršiaus pakitimai veikiami hormonų, saulės ar soliariumo UV spindulių. Šie pakitimai atsiranda, kai organizme gaminasi per daug kortizolio. Spartesnę jo gamybą įtakoja ir stresas, nervų sistemos susilpnėjimas, prasta miego kokybė. Visai tai paskatina spuogų susidarymą, odos spalvos pakitimus, išsausėjimus.  

Kaip susitvarkyti su odos hiperpigmentacija? Pirmiausiai turėtumėte peržiūrėti savo dienotvarkę. Ar pakankamai miegate, ar pakankamai ilsitės, gal būt nuolat patiriate įtampą. Būtinai naudokite veido kremą ar serumą, kuriame yra vitamino C, hidrochinono, alavijo. Taip pat kremas turėtų turėti tinkamą SPF apsaugą. Venkite deginimosi saulėje ar soliariume. Taip pat išbandykite deimantinę mikrodermabraziją. Tai inovatyvus veido valymo būdas, kuris saugiai pašalina negyvas odos ląsteles, pagerina mikrocirkuliaciją, oda geriau aprūpinama deguonimi ir maistinėmis medžiagomis, paskaistėja, įgauna sveikesnę spalvą.  

Odos papilkėjimas 

Odos papilkėjimas - tai signalas, kad Jūsų odai rekia daugiau dėmesio. Vienas pirmųjų žingsnių - profesionalus veido valymas. Oda papilkėja, kuomet jos paviršiuje susidaro nemažas sluoksnis negyvos odos ląstelių. Todėl būtina jas gerai nušveisti, išvalyti giliuosius odos sluoksnius. Taip oda taps minkštesnė ir atgaus sveiką spalvą.  

Rekomenduojame naudoti priemones, kuriose yra glikolio, pieno ar salicilo rūgšties. Šie ingredientai padės ne tik pašviesinti odą, bet išlygins mažas raukšleles.  

Rinkitės tokias odos priežiūros priemones, kuriose gausu antioksidantų. Būtinai naudokite veido odos serumą. O po to papildomai tos pačios linijos veido kremą. Kokios priemonės tinkamiausios Jūsų veido odai geriausiai atsakys Jūsų kosmetologė.  

Pirmosios raukšlės 

Kai odai trūksta drėgmės ir maistinių medžiagų, ji ima sausėti. Išsausėjus odai ima ryškėti pirmosios raukšlelės. Pačios pirmos raukšlės vadinamos mimikos raukšlelėmis. Taip yra todėl, kad jos atsiranda tokiose vietose, kur susidaro raukšlelės juokiantis, suraukiant kaktą ar atliekant kitokias mimikas. Nieko nedarant ir tinkamai nesirūpinant oda, šios raukšlelės vis gilėja, atsiranda naujų.  

Raukšlių susidarymą įtakoja ir maisto produktai. Peržiūrėkite savo mitybą. Gal būt per daug vartojate cukraus? Cukrus kenkia mūsų organizmui įvairiais būdais, tame tarpe ir odai. Cukrus organizme sukelia uždegiminius procesus, kurie pristabdo kolageno ir elastino gamybos procesus. Odai ima trūkti svarbiausių komponentų, kurie padeda atsinaujinti ląstelėms.  

Pirmas žingsnis sveikesnės, lygesnės ir jaunesnės odos link – mityba. Mažiau cukraus reiškia ne tik arbata ar kava be cukraus, bet ir vengimas produktų, kuriuose pridėta papildomo cukraus. Todėl atidžiai skaitykite maisto produktų sudėtį. Cukraus gausu sultyse, duonoje, pomidorų padaže, jogurtuose su skoniu, liesuose pieno produktuose ir visur kitur. Cukraus produkte neturėtų būti daugiau nei 4 g.  

Rekomenduojame išbandyti inovatyvią veido odos priežiūros procedūrą - Purebeu fibrolblast. Fibroblast procedūros pavadinimo kilmė iš žodžio fibroblastai. Fibroblastai yra svarbios mūsų odos jungiamojo audinio dalelės. Fibrolastai atsakingi už tai, kad gamintųsi kolagenas, elastinas bei kitos medžiagos, kurios didina odos elastingumą ir skatina odos regeneracijos procesus. Būtent jų dėka oda atsinaujina, gyja žaizdelės, randeliai. Su amžiumi fibroblastai savo darbą atlieka vis prasčiau. Jie tampa neaktyvūs, todėl sumažėja odos atsinaujinimo procesas.  

Fibroblast procedūra yra saugi, nechirurginė procedūra, kurios metu oda stipriai patempiama, sumažėja raukšlelės, randeliai. Taip pat padeda pašalinti papilomas, karpas ir kitus nedidelius odos darinius. Po šios procedūros oda atrodo tarsi po nedidelės plastinės operacijos. 

Kasdieninei odos priežiūrai rinkitės veido kremą ir serumą, kuriuose gausu antioksidanto, drėkinančių medžiagų bei vitaminų. Taip pat reguliariai atlikite veido odos valymą, pasilepinkite kitomis atstatomosiomis veido procedūromis.  

Maišeliai po akimis  

Dar vienas senėjimo ir nuovargio paliktas požymis - maišeliai po akimis, paburkę paakiai, papilkėję paakiai. Tai įtakoja ir daug kitokių veiksnių, ne tik senėjimo procesai organizmo viduje. Jei valgote sūriai vakare ir geriate mažai vandens, didelė tikimybė, kad ryte galėsite „džiaugtis“ maišeliais po akimis. Taip pat jie gali atsirasti jei ilgai dirbate prie kompiuterio, vakare einate labai vėlai miegoti, akys pervargsta.  

Rekomenduojame dar neatsiradus tokioms bėdoms pradėti naudoti paakių kremą. Puikiai tinka paakių kremas su metaliniu šratuku, kuris dar ir pamasažuoja paakių odą. Paakiams idealiai tinka kremas, kurio sudėtyje yra kofeino. Jis padeda sustangrinti paakių odą. Dažnai moterys net nenaudoja kremo paakiams, tačiau jį patartume naudoti jau nuo 25 metų.  

Pagerinti paakių būklę galite ir pasilepindamos veido masažu. Mūsų partneriai siūlo net atskirą paakių masažą, kai atliekama deimantinė mikrodermabrazija (veido valymas deimantais). Kartu derinamos procedūros daro tikrus stebuklus su Jūsų veido oda!  

Kaip pristabdyti odos senėjimo procesus?  

Veido oda rūpintis reikia ne tik tuomet, kai pastebite pirmuosius odos senėjimo požymius. Labai svarbu tinkamai ja rūpintis kiekvieną dieną, kad ji kuo ilgiau išliktų jauna, gyvybinga ir sveika. Kartais net nesusimąstome, kad tai ką darome, gali paveikti ir mūsų odą.  

Šiltuoju metu laiku ir tuomet, kai lauke saulės šviečia intensyviau kremas su didesne SPF apsauga tiesiog būtinas. Saulė išsausina odą, ji tampa jautresnė. Na, o jei mėgstate lepintis soliariume – geriau atsisakykite šios procedūros. Deginimasis soliariume tiek pat žalingas, kiek ir deginimasis saulėje. Jūs gaunate labai daug UV spindulių, kurie sendina odą, ją sausina, dirgina. Geriau rinkitės savaiminio įdegio kremą su saugia sudėtimi. Yra kremų, kurie dar ir pamaitina, drėkina odą, tuo pačiu suteikdami norimą atspalvį.  

Tokie žalingi įpročiai, kaip rūkymas ar alkoholis, taip pat spartina odos senėjimo procesus. Nuo rūkymo oda tampa gelsvesnė, papilkėja ir raukšlės susidaro daug greičiau. Piktnaudžiavimas alkoholiu išsausina odą, daro jai neatitaisomą žalą, paskatina senėjimo procesus.  

Susitvarkykite mitybą. Stenkitės, kad Jūsų mityba būtų kuo sveikesnė ir tinkamai subalansuota, Įtraukite į savo valgiaraštį daugiau daržovių, vaisių. Vartokite mažiau cukraus, keptų, rūkytų gaminių. Gerkite pakankamai vandens. Tinkama mityba padės atitolinti odos senėjimą. Be to, džiaugsitės ne tik sveika oda, bet ir netrūksite energijos. Nepamirškite ir fizinio aktyvumo!  

Kalbant apie odos priežiūrą, tinkamai ją prauskite tiek ryte, tiek vakare. Tai darykite švelniai. Suprakaitavus taip pat būtina nuprausti odą. Kasdien drėkinkite odą, kartą per savaitę pasilepinkite kauke, atlikite veido pilingą. Kas mėnesį apsilankykite pas kosmetologę.  

Tinkamai prižiūrima oda atrodys jauna ir sveika kiekvieną dieną!  

Atgal