Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Plaukų priauginimas – tai žinoti svarbu

2019-09-16

Plaukų priauginimas – tai žinoti svarbu

Ilgi ir gražūs plaukai dažnos moters svajonė. Ir šiais laikais ji be vargo įgyvendinama plaukus priauginant. Plaukų priauginimas šiuo metu yra populiarumo viršūnėje. Turbūt sunkiai atskirtumėte, kuri ilgaplaukė džiaugiasi natūraliais plaukais, o kuri priaugintais. Anksčiau tai buvo tik žymių pasaulinio lygio žvaigždžių privilegija. Dabar tai prieinama kiekvienai norinčiai.  

Tačiau dirbtinių plaukų nešiojimas tikrai nėra jokia šių laikų naujiena. Tai siekia net 3400 m. pr. Kr. Senovės Egipte netikri plaukai leido parodyti savo galią, turtingumą, padėtį visuomenėje. Tam buvo naudojami kitų žmonių plaukai, avies vilna. Dirbtiniai plaukai prie nuosavų buvo tvirtinami bičių vašku ar medžių vašku. Taip pat plaukai buvo ir pripinami. Dirbtiniais plaukais puošėsi ir Kleopatra.  

Vėliau, apie 1700 m. išpopuliarėjo perukai. Juos dėvėjo tiek vyrai tiek moterys. Manoma, kad kilmingi vyrai taip norėjo paslėpti praplikimą. Tai vėliau tapo mada ir statuso parodymo. Todėl nei vienas kilmingas žmogus nevaikščiojo be peruko.  

Per ilgą istorijos laikotarpį plaukų stiliai keitėsi įvairiai ir pirmosios užuomazgos link šiuolaikinio plaukų priauginimo atsirado apie 1980 m. Žymus to meto plaukų stilistas Simonas Forbesas iš Londono atrado būdą, kaip pridėti dirbtinius plaukus. Simonas turėjo savo saloną Antenna. Apie šį plaukų stilistą nuolat rašė spauda. Dėl to labai greitai išpopuliarėjo ir jo atrastas plaukų priauginimo būdas. Simonas plaukų sruogeles priaugindavo pritvirtindamas vašku prie natūralių plaukų. Jis rūpinosi, kad natūralūs plaukai būtų kuo mažiau pažeisti, todėl priauginimas buvo atliekamas apie 1 cm. nuo šaknų. Šis priauginimo būdas ir buvo tas taškas, nuo kurio ši paslauga pradėjo vis labiau populiarėti. 

Plaukų priauginimo būdai 

Plaukų priauginimas – tai dirbtinių ar natūralių sruogų pridėjimas prie Jūsų natūralių plaukų. Tokia procedūra leidžia Jums kardinaliai pakeisti savo išvaizdą ir džiaugtis norimo ilgio plaukais. Išvaizda, kuri tenkina patį žmogų, suteikia jam pasitikėjimo. Todėl merginos, moterys, kurios prisiaugina plaukus jaučiasi patrauklesnės, labiau pasitikinčios savimi.  

Plaukų priauginimas atliekamas keliais skirtingais būdais. Papasakosime apie kiekvieną jų ir jei svajojate apie tokią procedūrą, bus paprasčiau nuspręsti ko norite. Priauginami plaukai būna įvairiausio ilgio, storio ir spalvų. Be to, priaugintus plaukus galima nudažyti norima spalva, tad be problemų pritaikysite prie savo natūralios plaukų spalvos. Galima įsigyti ne tik vienos spalvos plaukų sruogų, bet ir nudažytų ombre technika.  

Dažniausiai priauginami tiesūs plaukai, tačiau toms, kurios turi nuosavas garbanas galimas ir garbanotų plaukų priauginimas. Viskas pritaikoma pagal Jūsų poreikius.  

Plaukų priauginimas mikro žiedeliais 

Plaukų sruogos priauginamos specialiais, itin lengvais variniais žiedeliais. Žiedeliai gali būti įvairių spalvų, o jų skersmuo vos 2 – 3 mm. Varis būna tiek šviesus, tiek tamsus. Tad jų spalva puikiai pritaikoma prie Jūsų plaukų spalvos.  

Plaukų sruogos per žiedelį ištraukiamos specialiu kabliuku ir tuomet žiedelis užspaudžiamas replėmis. Žiedeliai su sruogomis tvirtinami ko arčiau šaknų. Plaukų priauginimas žiedeliais trunka iki 2 val.  

Tokiu būdu priaugintus plaukus galite garbanoti, tiesinti ar dažyti. Žiedeliai nėra dideli, todėl jie dažniausiai nėra pastebimi. Po maždaug 2 mėnesių atliekama korekcija, kurios metu žiedeliai su sruogomis nuimami ir keičiami į naujus. Tos pačios sruogos ir vėl tvirtinamos kuo arčiau šaknų, kadangi augant plaukams jie atsiduria žemiau.  

Tokio priauginimo minusas,  kad oda gali alergizuoti. Taip pat žiedeliai gali juntami gulint, šiek tiek pešti Jūsų natūralius plaukus.  

Juostinis plaukų priauginimas 

Toms, kurios turi plonus ir silpnus plaukus labiausiai tinka plaukų priauginimas juostelėmis. Šiuo būdu priauginti plaukus daug paprasčiau ir trunka mažiau laiko. Sruogos yra tiesiog priklijuojamos specialia nano juostele (lipduku) prie Jūsų natūralių plaukų. Klijuojama kuo arčiau šaknų. Po 1 ar 2 mėn. atliekama korekcija, kurios metu pakeičiamos senos juostelės į naujas.  

Juostelėmis priaugintus plaukus reikia koreguoti dažniau, kadangi su laiku sruogelės susisuka, atrodo nebe taip tvarkingai.  

Plaukų priauginimas ultragarsu  

Plaukų priauginimas ultragarsu yra vienas iš naujausių ir saugiausių plaukų priauginimo būdų. Procedūros metu sruogos tvirtinamos specialiomis keratino kapsulėmis prie Jūsų natūralių plaukų. Specialios, labai aukštos kokybės keratino kapsulės yra pritvirtinamos prie Jūsų plaukų šaknų. Tai atliekama naudojant specialias ultragarso bandas. Plaukams visiškai nekenkiama. Tad tai puiki išeitis norinčioms prisiauginti plaukus be pašalinio poveikio savo natūraliems plaukams.  

Karštasis plaukų priauginimas 

Karštasis plaukų priauginimas iš esmės panašus į priauginimas ultragarsu. Tačiau karštuoju būdu keratino kapsulės yra lydomos specialiomis žnyplėmis ir tik tada jų pagalba sruogos apgobia natūralius Jūsų plaukus.  

Toks plaukų priauginimo būdas yra tvirčiausias, saugiausias ir mažiausiai pastebimas. Korekcijas užtenka atlikti kas 3 ar net 4 mėnesius. Kapsulės itin mažos ir nepastebimos dėl to, kad yra bespalvės. Taip pat jos yra labai mažos, todėl patogu miegoti, nesijaučia jokio diskomforto.  Be to, kapsulės yra iš keratino, tad plaukams visiškai nekenkia. Svarbiausia gerai atliktas meistro darbas. Tuomet galėsite džiaugtis nuostabiu rezultatu.  

Sruogų priauginimas prie kasos 

Dar vienas, tačiau mažiausiai populiarus priauginimo būdas - ant supintos kasytės. Galvos viduryje supinama horizontali kasa. Tuomet prie jos tvirtinami plakų tresai - prisiuvami. Vis tik, tai nėra geriausias pasirinkimas – nepatogu, sunkiau prižiūrėti, savi plaukai labiau žalojami. Be to, nepatogu ir plauti, kasa lieka drėgna, šunta.  

Plaukų priauginimas prie trumpų plaukų 

Ilgus dirbtinius plaukus lengviau ir saugiau priauginti toms, kurios turi kiek ilgesnius savus. Ką daryti trumpaplaukėms? Joms priauginti plaukus taip pat galima. Tačiau nerekomenduojama jei plaukai iš savęs labai silpni ir stipriai slenka. Natūraliems plaukams tenka atlaikyti nemažai svorio, todėl taip jie dar labiau alinami.  

Trumpiems plaukams idealiausias priauginimo būdas su keratino kapsulytėmis. Šiuo būdu sruogos pritvirtinamos arčiausiai šaknų. Tačiau korekcijoms reikėtų lankytis dažniau nei įprastai. 

 

Kiek laiko trunka plaukų priauginimas?  

Plaukų priauginimo procedūros laikas skiriasi priklausomai nuo plaukų ilgio, storio. Taip pat priklauso ir nuo meistrės įgūdžiu. Viena darbą gali kokybiškai atlikti ir per 40 min., o kitai prireiks ir 2 val. Svarbiausia, kad viskas būtų atlikta kokybiškai.  

Ar plaukų priauginimas tinka visoms?  

Plaukų priauginimas dažniausiai tinka visoms moterims, tačiau yra keli atvejai, kuomet nerekomenduojama jų priauginti:  

  • turite itin trumpus plaukus – tokiu atveju geriau palaukti kol jie šiek tiek paaugs. Trumpiems plaukams sunku atlaikyti didelį svorį; 

  • Jums labai slenka plaukai, esate neseniai po sunkios ligos, vartojote stiprius medikamentus. Tokiu atveju siūloma pirmiausiai kiek įmanoma pašalinti plaukų slinkimo priežastis ir sustabdyti natūralių plaukų slinkimą; 

  • natūralūs plaukai stipriai veliasi.  

Plaukai slenka kasdien, tačiau svarbu atskirti ar tai kažkas įtakoja ir ar slinkimas nėra per didelis. Taip pat reikėtų nenustebti, kad atliekant plaukų priauginimo korekciją iškris nemažai plaukų. Tai turėtų negąsdinti. Jūsų plaukai natūraliai slenka kasdien. Tiesiog kapsulės ar žiedeliai juos sulaiko ir plaukai nekrenta kasdien. Tad apsilankius po 2 mėnesių, nuėmus dirbtinius plaukus kartu nukris ir išslinkę. Dažnai klaidingai manoma, kad tai galėjo nutikti dėl priaugintų plaukų.  

Ką reikis žinoti prieš plaukų priauginimo procedūrą?  

Plaukų priauginimui specialiai ruoštis nereikia, tačiau svarbu žinoti kelis dalykus, kurie užtikrins geresnę procedūros kokybę. Plaukų niekada nedažykite tą pačią dieną. Geriausiai jei plaukų dažymas bus atliktas savaitę ar kelias dienas iki procedūros.  

Dieną prieš plaukų priauginimą ar tą pačią dieną venkite plaukų kaukių, balzamų. Ypatingai svarbu, kad jų nekliūtų arti šaknų. Plaukai tampa riebesni, slidūs. Dėl to daug prasčiau laikysis priauginti plaukai. Sukibimas su natūraliais plaukais ne toks efektyvus. Taip pat nerekomenduojama atlikti prieš priauginimą jokių tiesinimo, atstatymo procedūrų. Jos taip pat plauką padaro slidesnį.  

Nereikia kirpti plaukų galiukų. Plaukų priauginimas paslėps Jūsų plonus galiukus, o plonesni plaukų galai gražiau susilies su dirbtiniais plaukais.  

Kiek dirbtinių plaukų sruogelių sudedama vieno priauginimo metu? 

Plaukų priauginimui sruogelių kiekis sunaudojamas skirtingai. Priklauso nuo to, kokio efekto norite. Tačiau pradžioje rekomenduojama dėti mažiau, o esant reikalui papildyti. Sruogelių vienu metu gali būti sudedama nuo 30 iki beveik 200 vnt. Vidutiniškai dedama apie 50 sruogelių.  

Priaugintų plaukų priežiūra 

Dažnai moterys bijo prisiauginti plaukus, nes nežino kaip tinkamai juos prižiūrėti. Visų pirmiausia, galime nuraminti, kad juos galite dažyti, tiesinti, garbanoti. Svarbu tik nepamiršti, kad jei plaukai priauginti kapsulėmis, negalima tų vietų tiesinti. Kapsulė išsilydys. Taip pat svarbu rinktis aukštos kokybės plaukus, kurių ir dėvėjimo trukmė ilgesnė ir priežiūros mažiau reikalauja. Kokybiškos plaukų sruogos gali tarnauti net iki 2 metų. 

Priaugintų plaukų plovimas 

Priaugintus plaukus galite plauti tiek pat kartų kaip ir įprastai. Tačiau svarbu plauti juos nepermetant į priekį. Geriausia stovint duše, kad plaukai būtų vertikalioje padėtyje, atlošus galvą. Taip natūralūs plaukai negaus papildomo tempimo.  

Jei naudojate plaukų balzamą, kondicionierių ar kaukę, tepkite juos per plaukų ilgį, tačiau pasistenkite, kad nekliūtų ant kapsulių ir šaknų.  

Ištrinkus galvą palaikykite plaukus susuktus į rankšluostį, kad susigertų visa drėgmė. Nešukuokite kol jie yra šlapi. Dirbtiniams plaukams nepakenksite, bet saviems galite.  

Priaugintų plaukų džiovinimas 

Priaugintiems plaukams galima leisti išdžiūti natūraliai arba džiovinti džiovintuvu. Svarbiausia, kad nedžiovintumėte su karščiausia oro srove. Pasirinkite silpniausią ir vėsiausią srovę. Taip pat pradėkite džiovinimą nuo plaukų šaknų ir tik tuomet džiovinkite per visą plaukų ilgį.  

Jei plaukus plovėte prieš miegą, neikite miegoti su drėgnais. Tokiu atveju reikia juos išdžiovinti.  

Priaugintų plaukų šukavimas 

Dažniausiai jokių specialių priemonių priaugintų plaukų priežiūrai nereikia. Vienintelis svarbiausias daiktas – specialus plaukų šepetys. Priaugintus plaukus reikia gerai iššukuoti, o specialus šepetys padeda nepažeisti sutvirtinimų. Plaukus šukuokite tik sausus.  

Prieš miegą plaukus taip pat gerai iššukuokite ir geriausia jei juos supinsite arba surišite į uodegą. Jei norite plaukus sugarbanoti, tai miegoti galima su suktukais. Tai nepakenks priaugintiems plaukams.  

Priaugintų plaukų dažymas ir formavimas 

Priauginti plaukai gali būti dažomi norima spalva kaip ir natūralūs. Tačiau nerekomenduojama naudoti labai stipraus oksidatoriaus. Geriausia jei jis bus ne stipresnis nei  3 %.  

Priaugintus plaukus galima šviesinti, tamsinti, tonuoti, garbanoti. Svarbu, kad tai darytų specialistas. Pačiai eksperimentuoti nerekomenduojame.  

Priaugintus plaukus galima formuoti kaip tik norisi – tiesinti, garbanoti ar susukti į kuoduką. Taip pat galima naudoti ir plaukų fiksavimo priemones - plaukų laką, putas, želė.  

Dar svarbu atsiminti, kad negalima nešiojant priaugintus plaukus tepti jų įvairiais aliejais. Ypatingai tų vietų, kur yra kapsulės. Jos suminkštės ir neatlaikys reikiamo laiko.  

Plaukų priauginimo pasekmės 

Dažnai galima išgirsti įvairiausių nuomonių apie plaukų priauginimą. Moterys domisi, o kokios gi pasekmės nuolat priauginant ne savus plaukus. Ar tai nekenkia saviems plaukams?  

Pats plaukų priauginimas tikrai nėra plaukus stipriai žalojanti procedūra. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į specialisto rekomendacijas. Nesirinkite pigiausių plaukų, taip pat rinkitės saugiausią būdą plaukų priauginimui. Rekomenduojama plaukų priauginimą rinktis keratino kapsulėmis ultragarsu arba karštuoju būdu. Taip priauginti plaukai mažiausiai pažeis Jūsų natūralius plaukus, kadangi neturi jokių aštrių detalių, plaukų nevelia ir jų beveik nesijaučia. Štai mikro žiedeliais priauginti plaukai gali žaloti aštresnėmis detalėmis Jūsų natūralius plaukus. Nano juostelės šiek tiek nuaugus plaukams susisuka, natūralūs plaukai ir sruogos ima veltis, persisuka. Na, o priauginimas supynus kasą visiškai nerekomenduojamas, taip Jūsų plaukai tikrai bus daugiausiai pažeisti, o ir higienos atžvilgiu tai nepatartina.  

Jei plaukai priauginti netinkamai ar prastai prižiūrimi, žinoma, kad gali pradėti labiau slinkti natūralūs Jūsų plaukai. Jei netinkamai plausite, šukuosite ar džiovinsite priaugintus plaukus, didelė tikimybė, kad pažeisite savus plaukus. Tačiau jei meistras viskas atliko tinkamai ir Jūs laikotės rekomendacijų, tikrai nieko blogo nenutiks.

Iš ko pagaminti priauginami plaukai?  

Priauginti plaukai dažniausiai yra natūralūs, kitų žmonių plaukai. Iš jų pagaminami plaukų tresai - sruogelės, kurios paruoštos tvirtinimui. Plaukų priauginimui naudojami skirtingų etninių grupių ir šalių plaukai. Tačiau labiausiai pasiteisinę ir kokybiškiausi yra slaviški bei itališki plaukų tresai. Jų kokybė geriausia, plaukai lengvai formuojami, nesivelia. Tuo tarpu indiški ar kiniški plaukai nepasižymi ilgaamžiškumu ir kokybe. Jie labiau veliasi, pučiasi, šiaušiasi. O ir tikrai neatitarnaus Jums kelių metų.  

Žinoma, moterys dažnai dėl kainos pasirenka pigesnius plaukus, tačiau specialistai pataria - rinkitės kokybę. Jei jau nusprendėte prisiauginti plaukus, geriau nepagailėkite pinigų. Taip galėsite džiaugtis puikiai atrodančiais, ilgais plaukais, rečiau reikės korekcijų, taip pat ilgiau tarnaus tos pačios sruogos.  

Plaukų priauginimo kainos  

Plaukų priauginimo kaina priklausys nuo to, kokios rūšies plaukus pasirinksite, kiek sruogų bus pridėta bei kokiu būdu - keratino kapsulėmis karštuoju būdu, keratino kapsulėmis ultragarsu, mikro žiedeliais ar nano juostelėmis.  

Kaina skaičiuojama už darbą ir už kiekvieną atskirą sruogelę. Vienos sruogelės priauginimas su darbu gali kainuoti apie 3 – 3,5 Eur. Jei plaukų sruogos ilgesnės, kaina taip pat didesnė. Priaugintų plaukų nuėmimo kaina – 30 – 50 Eur. Korekcijos kaina dažniausiai apie 1 Eur už sruogelę. Kainos skirtinguose salonuose skiriasi. Todėl geriausia jei pasidomėsite tiesiogiai pas meistrę, kuri atliks Jums priauginimą.  

Plaukų priauginimas atliekamas daugelyje Lietuvos miestų, žinoma ir sostinėje bei Kaune. Plaukų priauginimas Kaune būna atliekamas ir kursų metu. Plaukų priauginimo kursai – puiki vieta atrasti savo profesiją ir neribotas uždarbio galimybes. Priaugink.lt organizuoja plaukų priauginimo kursus Kaune. Jų kaina tik 159 Eur. Baigus gaunate ir diplomą, kuris yra registruotas AIKOS Neformaliojo Švietimo Registre. Pažymėjimas galioja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Kursai išsamūs, vedami mažoje, 2 – 4 žmonių grupėje. Todėl užtikrintai gausite visą reikiamą mokymų medžiagą ir pagalbą praktikos metu. Be to, galėsite pasinaudoti specialiomis kainomis įsigyti plaukų priauginimui reikiamas priemones.  

Plaukų priauginimas yra tikras šiuolaikinių moterų atradimas. Dabar bet kuri gali džiaugtis tobulai ilgai plaukais. Ši procedūra padeda pasikeisti akimirksniu ir atrodyti tarsi pasaulinio garso žvaigždei. Viskas ko reikia, tai susirasti profesionalią, savo darbą mylinčią meistrę ir išsakyti savo pageidavimus. Jau po keleto valandų išeisite kardinaliai pakeitusi savo plaukų išvaizdą ir ilgį.  

Atgal