Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Riebaluojasi plaukai – priežastys ir sprendimo būdai

2023-08-12

Riebaluojasi plaukai – priežastys ir sprendimo būdai

Gražūs ir sveiki plaukai yra didžiausia dovana. Tačiau net ir turinčioms ilgus bei gražius plaukus ne visada įmanoma džiaugtis tobula jų išvaizda. Dažną moterį ar vyrą kankina besiriebaluojantys plaukai. Dėl to, norint, kad plaukai atrodytų puikiai tenka kasdien juos plauti. Jei Jums dažnai riebaluojasi plaukai, reikėtų išsiaiškinti, ar neturite rimtų sveikatos sutrikimų. O gal tiesiog turite itin sausą ir jautrią galvos odą. Išsiaiškinus priežastis bus lengviau pažaboti šią nemalonią bėdą.  

Šiame straipsnyje aptarsime priežastis, kodėl plaukai riebaluojasi. Taip pat kaip prižiūrėti besiriebaluojančius plaukus ir kaip sumažinti riebalavimąsi. 

Kodėl riebaluojasi plaukai?  

Kodėl greitai riebaluojasi plaukai nori sužinoti kiekvienas turintis šią bėdą. Tokio tipo plaukai, taip pat kaip ir sausi, verčia jaustis nesmagiai. Jau po dienos jie sulimpa, purumas išgaruoja akimirksniu. Žinoma, nežavi ir blizgesys, kuris toli gražu neprimena to žvilgesio, kokio norėtųsi.  

Jei esate iš tų, kuriems tenka kasdien trinkti galvą ir norisi plaukus tik susirišti, pabandykite išsiaiškinti priežastį.  

Plaukai neatsiejami nuo odos, jos tipo ir pokyčių. Labai dažnai plaukai riebaluojasi todėl, kad turite ir riebią veido bei galvos odą. Liaukos išskiria daug riebalų, ypatingai šiltuoju metų laiku ar intensyviau pajudėjus. Be to, ar žinojote, kad esant riebiai galvos odai daug dažniau slenka plaukai. Taip nutinka todėl, kad riebi oda linkusi greičiau užsiteršti, susidaro negyvų odos ląstelių sluoksnis. Taip užkemšami plaukų folikulai, kurie tarsi užmiega. Plaukai pradeda slinkti ir jų atauga daug mažiau.  

Oda riebesnė sutrikus hormonams, turint problemų su skydliauke. Taip pat tai dažna paauglių problema, kuomet keičiasi hormonų pusiausvyra ir suaktyvėja lytinis brendimas. Moterims, kurių organizme yra per daug vyriškojo testosterono, plaukai taip pat riebaluojasi daug greičiau.  

Turbūt retas žmogus pagalvoja, kad daug dažnesnė problema yra itin sausa galvos oda. Atrodo neįtikėtina, kad sausa oda riebina plaukus. Tačiau sausa oda linkusi dar labiau skatinti riebalinių liaukų darbą tam, kad oda neišsausėtų. Tad labai svarbu prižiūrėti galvos odą ir naudoti tinkamas priemones.  

Kartais pasitaiko, kad plaukų būklė yra normali, bet staiga jie ima riebaluotis. Tuomet būtinai atkreipkite dėmesį į savo savijautą ir sveikatos būklę. Staiga pradėję riebaluotis plaukai įspėja apie tokias bėdas kaip: 

  • mažakraujystė; 

  • skydliaukės problemos;  

  • padidėjęs cukraus kiekis kraujyje;  

  • patiriate daug streso;  

  • kankina dažnas vidurių užkietėjimas;  

  • sutrikusi medžiagų apykaita;  

  • B grupės vitaminų trūkumas.  

Plaukų riebalavimąsi skatina ir tokios odos ligos, kaip seborėja, egzema ar psoriazė.  

Be ligų ar odos tipo įtakos, plaukai riebaluojasi ir dėl karšto bei drėgno oro, dažno jų lietimo ir šukavimo, netinkamo šampūno. Netinkamas šampūnas gali ne tik skatinti plaukų riebalavimąsi, bet išsausinti galvos odą. Kaip matote, priežasčių yra tikrai daug, tačiau išsiaiškinus jas daug lengviau pritaikyti tinkamas priemones riebalavimosi mažinimui.  

Ką daryti, kad plaukai mažiau riebaluotųsi?  

Pirmiausiai išsiaiškinkite kodėl jie riebaluojasi. Gal būt tai įtakojo liga ar tam tikrų maistinių medžiagų bei vitaminų trūkumas. Išsprendus šias bėdą gali dingti ir riebių plaukų problema.  

Jei vis tik ne, pasinaudokite keliais mūsų patarimais, kad galėtumėte ilgiau išlaikyti plaukus švarius ir tvarkingus.  

Stenkitės plaukus trinkti kuo rečiau. Plaukite juos 2 kartus per savaitę. Nors pradžioje tai bus iššūkis, tačiau su laiku džiaugsitės puikiai rezultatais. Žinoma, jei esate iš tų žmonių, kurie tiesiog negali iškęsti neišsiplovę galvos – darykite tai švelniu, kasdieninio naudojimo šampūnu. Stipriau veikiantys šampūnai labai išsausina galvos odą, o tai reiškia ir labiau besiriebaluojančius plaukus. Tarsi užburtas ratas.  

Geriausia, jei pasirinksite šampūną, kuris būtų skirtas besiriebaluojantiems plaukams ir sausai galvos odai. Taip pasirūpinsite gražia plaukų išvaizda ir pamaitinsite galvos odą. Jei plaunate plaukus kasdien, pasistenkite, kad galvos oda būtų plaunama rečiau. 

Plaukų grožiui dažnai naudojamas kondicionierius, tačiau svarbu jo nepadauginti ir tepti tinkamoje vietoje. Niekada netepkite šios priemonės arti plaukų šaknų. Naudokite tik nuo pusės plaukų ilgio. Tas pats galioja ir kaukėms.  

Pasistenkite kiek įmanoma rečiau šukuoti plaukus. Plaukų šukavimas tarsi masažas galvos odai. Oda stimuliuojama, todėl suaktyvėja ir riebalinių liaukų darbas.  

Pasistenkite maitintis sveikiau. Teisinga ir subalansuota mityba taip pat turi didelę įtaką mūsų organizmui. Gerkite pakankamai vandens, sumažinkite kofeino, alkoholinių gėrimų, riebaus maisto vartojimą.  

Taip pat rekomenduojame reguliariai lankytis pas plaukų priežiūros specialistę - kirpėją. Kirpėja parinks reikiamas priemones, procedūras, kad plaukai kuo mažiau riebaluotųsi. Taip pat plaukų riebalavimą padės sukontroliuoti ir reguliarus galvos odos šveitimas, kurį geriausia atlikti kirpykloje.  

Kokias priemones naudoti besiriebaluojantiems plaukams?  

Šiais laikais priemonių plaukų priežiūrai yra toks platus pasirinkimas, kad sunku išsirinkti tinkamiausią. Tad rekomenduojame kelias priemones, kurios padės lengviau susitvarkyti su šia problema.  

Sausas šampūnas 

Sauso šampūno nerekomenduojame naudoti kiekvieną dieną, bet kartais tai tikras gelbėtojas. Jis puikiai pravers tuomet kai skubate, o reikia, kad plaukai atrodytų tvarkingi ir neriebaluoti.  

Dažnai manoma, kad sausas šampūnas yra visiškai cheminė priemonė ir į jį neverta net dairytis. Vis dėlto, nėra taip. Sausas šampūnas savo sudėtyje turi daugybę natūralių ingredientų - ryžių miltai, kukurūzų miltai, baltasis molis, krakmolas ir kitos augalinės kilmės sudėtinės dalys. Žinoma, sudėtyje yra ir dalelė cheminių priemonių, kurios gelbsti sugeriant riebalus. Bet tokiame šampūne yra ir antibakterinių bei plauką maitinančių sudėtinių dalių. Tad tikrai nepakenksite plaukams jei kartais gelbėsite juo savo išvaizdą.  

Svarbu, kad nepamirštumėte, kad jo kasdien naudoti nereikėtų. Tai nėra įprastas šampūnas. Na, o prireikus užpurkškite šampūno ant šaknų ir palaukite kelias minutes. Praėjus laikui tereikia priemonę ištrinti su rankšluosčiu. Tai panašu į drėgnų plaukų nusausinimą. Po to iššukuokite šampūno likučius. Po priemonės panaudojimo plaukai atgaus gražią išvaizdą, nebeliks riebių vietų, plaukai taps daug puresni.  

Tai puikus gelbėtojas, tačiau nenaudokite per dažnai. Dažnas sauso šampūno naudojimas gali užkimšti galvos odos poras bei išsausinti plauką. Jis praras natūralų blizgesį. 

 Kietasis šampūnas 

Dažniausiai besiriebaluojantiems plaukams reikia stengtis rečiau naudoti kondicionierių. Bet be jo plaukai sunkiau iššukuojami. Tačiau tam yra puikus sprendimas. Tai kietasis šampūnas. Jis šiuo metu yra vis labiau populiarėjanti priemonė plaukams. Visų pirmiausiai todėl, kad nebenaudojamos plastiko pakuotės, tad tuo pačiu saugoma ir gamta. Kietojo šampūno sudėtyje nėra parabenų, silikonų, SLS ar muilo. Plaukas neapsunkinamas. Naudojant kietąjį šampūną nebereikia papildomai naudoti plaukų kondicionieriaus. Išplovus galvą šiuo šampūnų plaukai taps minkšti, purūs ir lengvai iššukuojami.  

Kietasis šampūnas labai ekonomiškas, kadangi jo naudojimo būdas kitoks nei įprasto. Kietasis šampūnas atrodo kaip muilas. Plaukai sudrėkinami ir tuomet šampūnas įtrinamas į plaukus. Jis lengvai suputoja ir tuomet jau galima įmasažuoti į galvos odą bei plaukus. Po to tiesiog nuskalaujate ir viskas. Plaukai bus pamaitinti natūraliomis medžiagomis, juos reikės rečiau plauti. Natūralūs produktai taip neapsunkina plauko, todėl plaukai riebaluojasi rečiau.  

Galvos odos valymas 

Turintiems problemų su greitai susiriebaluojančiais plaukais rekomenduojama bent kartą į mėnesį atlikti galvos odos valymą. Tam tinka įvairios priemonės - specialus šveitiklis, eteriniai aliejai (levandų, ylang ylang). Tai priemonės, kurios padeda ištirpdyti riebalus, išvalo odą, ją atgaivina, pamaitina. Taip galvos oda bus švaresnė ir iškirs mažiau riebalų, tuo pačiu ir plaukai ilgiau išliks švarūs.  

Išbandykite plaukų mikrodermobraziją. Tai procedūra, kurios metu nuvaloma oda, skatinamas odos atsinaujinimas, pasišalina suregėjęs negyvų ląstelių sluoksnis. Tuo pačiu džiaugsitės ne tik sveika galvos oda, bet ir plaukau mažiau riebaluosis. Oda lengviau kvėpuos. Mikrodermobrazija yra atliekama tiek galvos tiek veido odai.  

Venkite priemonių su parabenais, SLS, silikonais 

Greitai besiriebaluojantiems plaukams reikėtų vengti cheminių plaukų priemonių. Venkite plaukų tiesinimo procedūrų, priemonių, kurių sudėtyje yra parabenų, SLS, silikonų. Visa tai plaukus apsunkina ir jie riebaluojasi dar greičiau. Taip pat venkite ir formavimui skirtų priemonių plaukams. Labiausiai tinka priemonės, kurių sudėtis natūrali. Ypač naudingi šampūnai su dilgėlių ekstraktu. Dilgėlė nuo seno žinoma kaip gydomųjų savybių turintis augalas. Ji puikiai sureguliuoja riebalų liaukų darbą. Taip pat puikiai tiks šampūnai, kurių sudėtyje yra baltojo molio ar citrusinių aliejų. Tokios sudėtinės dalys valo ir galvos odą, padeda pašalinti riebalinį sluoksnį.  

Kaip teisingai trinkti galvą?  

Atrodo, kad nieko nėra paprasčiau kaip ištrinkti galvą. Bet ar iš tikrųjų? Ar tikrai žinote kaip teisingai taip apdaryti, kad plaukai atrodytų tobulai?  

Viskas prasideda nuo kruopštaus plaukų iššukavimo. Reikėtų nepamiršti stipriau spustelti ir galvos odos sritį. Iššukuosite ir padėsite atkibti suragėjusiai odai. Taip plaunant nuo odos pašalinsite daleles, kurios užkišą plaukų folikulus.  

Sekantis etapas - plaukų sušlapinimas. Būtina, kad jie visi būtų drėgni. Neturi likti jokių sausų vietų. Jei plaukai kai kur liks sausi, ant jų patekęs šampūnas pridarys daugiau žalos nei naudos. Po galvos trinkimo tokios vietos liks pasišiaušę.  

Svarbu neperdozuoti šampūno. Šampūno užtenka vieno paspaudimo jei jis turi dozatorių. Kitu atveju įpilkite nedidelį kiekį į delną. Šampūno nepilkite tiesiai ant plaukų. Pirmiausiai jį reikia suvilgyti delnuose. Tuomet šampūnu ištrinkite galvą. Labiausiai reikėtų šampūną skirstyti arčiau šaknų. Tai riebiausios vietos, todėl čia būtinas kruopštus plovimas.  

Vanduo turėtų būti vėsus. Ne per šiltas, ne per šaltas. Karštesnis vanduo taip pat skatina riebalų liaukų darbą. O to juk ir taip nereikia. Tad vėsesnis vanduo ne tik sveikiau galvos odai, bet ir ne taip greitai riebaluosis plaukai.  

Sekantis etapas – kondicionierius ar balzamas. Jei naudosite kietąjį šampūną, jų veikiausiai neprireiks. Tačiau naudojant įprastą šampūną balzamo prireikia, kad plaukai būtų minkštesni. Tuomet jį paskirstykite ant drėgnų plaukų ir palaikykite kelias minutes. Svarbu netepti balzamo arti šaknų. Užteks nuo pusės jų ilgio. Po to nuskalaukite balzamą vėsiu vandeniu.  

Po galvos trinkimo plaukus galite palikti išdžiūti natūraliai arba šiek tiek padžiovinkite plaukų džiovintuvu. Tačiau nedarykite to iš karto po trinkimo, leiskite bent šiek tiek apdžiūti patiems, gerai nusausinkite rankšluosčiu. Galiukus galima patepti maitinančiu aliejuku ar specialiu serumu. Kadangi net jei ir plaukai greitai riebaluojasi, galiukai dažniausiai lieka išsausėję. Svarbiausia, kad aliejuko nekliūtų aukščiau.  

Galvą plauti pasistenkite ne dažniau nei 2 – 3 kartus per savaitę. Dažnas plovimas plaukams nenaudingas nei plaukams nei galvos odai.  

Jei sportuojate ar užsiimate kita fizine veikla, dėl kurios plaukai akimirksniu tampą riebūs, plaukite juos tik vandeniu. Paskui ištepkite nenuplaunamu kondicionieriumi, kad galėtumėte lengviau iššukuoti. Tačiau šampūno nenaudokite per dažnai.  

Žinoma, plaukų reikėtų nepamiršti palepinti ir kaukėmis. Dalinamės su Jumis natūralios plaukų kaukės receptu. Ramunėlės yra populiarios dėl savo gydomųjų savybių, todėl geriama jų arbata, naudojami kompresai. Ji taip pat puikiai tinka ir plaukų kaukei! 

2 arbatinius šaukštelius ramunėlių žiedų užpilkite 50 ml verdančio vandens. Palaikykite 4,5 val. Tuomet perkoškite, kad neliktų žiedelių. Sekantis žingsnis - kiaušinių baltymų išplakimas. Jums tereikės vieno kiaušinio baltymo. Jį išplakite plaktuvu iki putų konsistencijos ir tuomet sumaišykite su ramunėlių nuoviru.  

Šia kauke ištrinkite plaukus ir gerai įtrinkite į galvos odą. Plaukus susukite ir palaikykite kol kaukė išdžius. Tuomet metas perplauti plaukus vos šiltu vandeniu. Taip pat perplaukite šampūnu. Plaukus galite palikti išdžiūti natūraliai arba išdžiovinti džiovintuvu. Plaukai bus purūs, lengvi, o ramunėlės sureguliuos riebalinių liaukų darbą ir neleis taip greitai riebaluotis plaukams.  

Priemonių kaip išspręsti riebių plaukų problemą yra begalės. Svarbu atrasti priežastį kodėl plaukai riebaluojasi. Esant reikalui gydyti ligą ir rinktis tinkamas priemones, kurios padės džiaugtis sveikais ir tobulai atrodančiais plaukais. Taip pat nepamirškite, kad reguliarus apsilankymas pas kirpėją gali padėti išspręsti šią problemą kur kas greičiau.
 

Atgal